VW Arteon eHybrid

Moderátor: redcrown

Odpovědět
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 859
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

VW Arteon eHybrid

Příspěvek od redcrown »

Ahoj, krátce bych rád poreferoval o týdenní zkušenosti s Arteonem. Přijela sestra s téměř novým autem. Jak jinak, hrdě jsem jej začal nabíjet z FVE. Když jsem se svezl, musím uznat, že to je moc pěkné svezení. Impozantní je perfektně odladěná spolupráce benzínu a elektriky. Přechod mezi spalovákem a elektromotorem je tak plynulý, že fakt nejde poznat. Člověk to vidí jen na přístrojích. Najeli jsme v součtu cca. 100km jen na elektriku. Nabíjení je 1f, přesně jsem to neměřil, ale zdálo se mi podle Studeru, že to bude tak kolem 10A. Doba nabíjení té 12kWh baterie je podle prognózy přístrojů 6hod. Faktem je, že jsem nabíjel jen z mé skromné 5kWp elektrárny a za pěkného počasí to nebyl problém.
Svezení paráda. Navíc fakt, že si člověk dojede zadarmo do okruhu cca 45km je krásný. Srdce solárníka plesá. Dobil jsem za ty 4 dny cca. 150 solárních km, doufám, že pro to auto ne těch posledních.

EDIT:
ještě jsem zapomněl poznamenat, že to je jiný koncept, než standardní euto. Zde se normálně využívá 6 rychlostní automatická převodovka. Hádám, že DSG. Řazení toho automatu s elektromotorem je naprosto plynulé. Už i se spalovákem to je paráda, ale jde poznat. U elektromotoru ne.

Jinak web uvádí toto:
Arteon eHybrid
Kromě tradičních spalovacích motorů nabídne omlazený arteon i plug-in hybridní pohonné ústrojí, které nese označení eHybrid. Nečekejte ale žádné převratné řešení, jedná se totiž o stejnou pohonnou jednotku, jako objevíme i pod kapotou VW Passat GTE a Škody Superb iV.
Základem je 1.4 litrový přeplňovaný benzínový čtyřválec o výkonu 115 kW (156 k), který doplňuje elektromotor o výkonu 85 kW. Systémový výkon dosahuje 160 kW (218 k) a 400 N.m točivého momentu.
zdroj: https://www.auto.cz/omlazeny-volkswagen ... e-r-134945
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
Odpovědět

Zpět na „redcrownův poloostrov“