Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Odpovědět
ERIK518
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 13, 2023 3:27 pm

Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od ERIK518 »

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na zapojenie Smartmetra s meničom Goodwe GW6k-dt-g2.

Možné pripojenia do meniča vyzerajú ako na obrázku nižšie čo som vyznačil.
Obrázek

Na obrázku je písané, že ten smartmeter by mal ísť do toho portu vyššie, ale u mňa tam je nejaká prepojka tých dvoch kontaktov a neviem či ju môžem vybrať a pripojiť tam ten smartmeter ? Má niekto s takýmto pripojením skúsenosti ? Alebo ide vôbec pripojiť smartmeter pre tento typ meniča ?

Vopred ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 486
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od pave69 »

Podle specifikací je GW6K-DT symetrický střídač bez baterky - tj. smartmeter mu je nanic.
ERIK518
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 13, 2023 3:27 pm

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od ERIK518 »

To mate pravdu, ale ten smartmeter som kupoval hlavne kvôli tomu, aby som videl ako aj v aplikácií goodwe ( sems ) tak aj v externej aplikácií Loxone kompletné štatistiky a nie len koľko som vyrobil. Ide mi o to, že či sa to dá vôbec zapojiť do tohoto menič alebo nie. Lebo ak nie, tak potom ten smartmeter musím vymeniť za nejaký iný elektromer čo bude merať spotrebu domu.
tomasi02
Příspěvky: 88
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od tomasi02 »

ERIK518
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 13, 2023 3:27 pm

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od ERIK518 »

Ten manuál čo ste poslali, tak tam je úplne iný smartmeter ako mám ja a aj ináč zapojené do meniča..
Ja mám takýto smartmeter:
Obrázek
tomasi02
Příspěvky: 88
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od tomasi02 »

tak tento smartmetr ma vystup RS485
stridac ma vstup RS485.
jestli to bude fungovat, lepsi bude nekdo zkusenejsi.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 486
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od pave69 »

Podle mne se rozhodně ta propojka dá odstranit a zkusit připojení. Mají to tak, protože normálně není potřeba, ale lze připojit. Alespoň teda podle toho, co mají na webu. Já mám GW s baterkou, takže tam to bylo ve standardní dodávce.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od mobilik »

Riešil som podobný problém. U znameho el. Inštalácia firma nainštalovala smartmeter k tomu striedaču, presne to iste a vybavené odisli. Po pár mesiacoch má nakoniec zavolal a zistil som že smartmeter svietil akurát nesvietila kontrolka komunikácie...
Hľadal som, špekuloval som a nekomunikuje dodnes...

Začínam si myslieť že to nemá podporu na smartmeter. Nikde som sa k tomu nedopatral.
Ani v manuale to nie je jasne napísané...

Tá prepojka je niečo ako ukoncovaci odpor a vyberá sa ak sa montuje komunikácia.

Ide to vôbec niekomu v takej konfigurácií?

Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
ERIK518
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 13, 2023 3:27 pm

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od ERIK518 »

Ja som zatiaľ na nič neprišiel.. skúšal som čo ma napadlo alebo našiel na internete aj človek čo mi montoval menič a tiež na nič neprišiel a povedal, že si myslí, že toto je nejaká asi osekaná verzia alebo čo... že montoval tento týždeň tiež 6kw menič a ten mal normálne vstup na smartmeter a všetko hneď fungovalo. Ešte vyskúšam kontaktovať obchod odkiaľ som kupoval ako smartmeter tak aj menič, pretože na tej stránke v popise meniča písali že sa to dá zapojiť.. A pokiaľ to naozaj nepôjde, tak smartmeter predám a budem musieť kúpiť jeden elektromer na hlavný prívod a druhý elektromer hneď za menič aby som mal prehľad o vyrobenej elektrike ale aj o elektrike, ktorú som zobral zo siete. Ak by mal ale niekto riešenie, tak rád by som ho uvítal a ten smartmeter si nechal aby som aj na SEMS portáli videl štatistiky.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od mobilik »

A tiež ti nesvieti kontrolka komunikácie?

Osekana verzia, fajn, ale nech to jasné napíšu do manuálu že to nepodporuje....

Nikto k tejto téme nenapíše viac?

David? Žiadna skúsenosť?
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od Diablo007 »

U rs485 je potřeba mít správně + a - ale to zda ten smartmeter je přímo určeny pro tento model ti nepovím goodwe nedělám jedině oslovit podporu uved.kodel.a.vyrovni číslo a oni ti řeknou co umí či neumí
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
n0rthking
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 20, 2024 12:08 am

Re: Goodwe gw6k-dt g2 pripojenie smartmetra

Příspěvek od n0rthking »

Smartmeter funguje s menicom GW10KT-DT, zapojeny do 2 pinoveho portu na menici oznaceneho meter, tiez bol plan na vycitanie aj dalsich informacii okrem aktualnej vyroby cez GoodWe integraciu v Home Assistant, avsak tieto udaje zo smartmetra tam nie su (skusal som aj priamo z Githubu stiahnute repository, ktore vyuziva GoodWe integracia a tiez su tam iba tie iste udaje ako v HA). Jedine miesto su udaje zo smartmetra je SEMS portal a aj tam je iba aktualna hodnota a v grafe to nie je. Takze lepsie riesenie bude 3 fazovy elektromer a posielanie dat cez esphome priamo do HA https://esphome.io/components/sensor/sdm_meter.html
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“