SOLAX X3-Hybrid - proudové sondy?

Odpovědět
Pavel999
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 18, 2023 10:50 am

SOLAX X3-Hybrid - proudové sondy?

Příspěvek od Pavel999 »

Zdravím
Jsem úplně na začátku :worker: a řeším umístění proudových sond ke střídači SOLAX X3-Hybrid 6kW (on-grid).

Z rozvaděče ER mám dva vývody "rozvaděč dům" a "rozvaděč zahrada". FVE budu mít připojenu na vývod "zahrada" a proudové sondy by z logiky věci měly být umístěny na vývodu "dům". Tím pádem bude střídač vůči sondám na straně rozvaděče ER ( a distribuce ) .... ( snad je to srozumitelné ;) )
Bude to problém ?

A pokud jednou za čas na vývodu "zahrada" zapnu větší spotřebič ( míchačka, svářečka ), tzn. v proudovými sondami nemonitorované části , nebude to pro střídač nějaký problém ? ( samozřejmě pro tu dobu můžu FVE vypnout , jde mi spíše o to, jestli to pro střídač není zásadní problém )

Předem děkuji za konstruktivní podněty ...
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: SOLAX X3-Hybrid - proudové sondy?

Příspěvek od Diablo007 »

Z logiky věci by sondy měly být na přívodu ER aby jsi věděl o obou odvodech. Za druhé píšeš hybrid v závorce ongrid tedy bude bez baterie? budou povolené přetoky? Pak je úplně jedno co měříš pořád by měl vyrábět maximální výkon a dodávat do sítě co si doma stihneš spotřebovat je tvoje zbytek dodas
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Pavel999
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 18, 2023 10:50 am

Re: SOLAX X3-Hybrid - proudové sondy?

Příspěvek od Pavel999 »

Přetoky povoleny, bez baterie (ale s možností doplnění).
Je mi jasné, že na hlavním přívodu by to bylo nejlepší, ale musel bych vedle RE postavit vlastní rozvaděč, ve kterém by bylo rozdělení větví + sondy, ale z prostorových důvodů to je trochu problém...
Kodl69
Příspěvky: 1320
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: SOLAX X3-Hybrid - proudové sondy?

Příspěvek od Kodl69 »

ne, na hlavním přívodu je to jediné správné řešení, jinak to nebude fungovat správně. Stejně nesmíš mít dva vývody z jednoho rozvaděče měření, tj musíš mít rozbočovací krabici, a do té ty proudový sondy snad vejdou. A jeden UTP kabel snad v investici 0.5MKč nehraje žádnou roli.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Pavel999
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 18, 2023 10:50 am

Re: SOLAX X3-Hybrid - proudové sondy?

Příspěvek od Pavel999 »

No, ty dva odchozí kabely z RE tam už hodně dlouho spolehlivě fungují ;) , ale jinak díky. Už vymýšlím řešení jak to dostat na "hlavní" vodiče .... Jen budu muset hodně kopat :x
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“