Problémy s Axpert King II

PetrRez
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 18, 2023 9:59 am

Re: Problémy s Axpert King II

Příspěvek od PetrRez »

Ahoj, o víkendu jsem předělával rozvodnici FVE s Axpert king 2 na chatě. Vše tam běží už od léta. Nicméně jsem byl trochu zaskočen, když mne koplo od panelů odpojené DC. Kouknul jsem na to měřákem a světe div se na DC vedeni od střídače vidím AC 180-200V.. To asi není normální že? Mám to poslat na opravu, nebo to nechat když to běží.. Ještě mne napadlo přizemnit DC- pokud to tam jen nějak divně plave...

Za relevantní rady předem dík.
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 438
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Problémy s Axpert King II

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

jak již bylo mnohokrát psáno , všechny měniče a střídače s HV PV MMPT včetně king2 pracující přímo do 450VDC meziobvodu před AC . Proto je na solárním poli měřitelné 50Hz AC . Nikdy nezemnit - pól ani + pól FV panelů - musí zůstat plovoucí . Přizemnění by odpálilo MPPT regl i DC/AC H můstek a mnoho smetí okolo .

Elektronům zdar :sun2:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Problémy s Axpert King II

Příspěvek od eduard22 »

DC vstup neuzemňovat!!! Ani - pól! A příště se živých vodičů nedotýkat! Ano prí vypnutém přístroji. Protože kondíky...
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
PetrRez
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 18, 2023 9:59 am

Re: Problémy s Axpert King II

Příspěvek od PetrRez »

Děkuji, měl jsem za to že tam je AC - DC - AC konverze tudíž AX K2 nemá přetoky a tak nějak jsem očekával, že to je galvanicky oddělené.. Ale pokud je to ok, tak jsem moc rád. :whoohoo:
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Problémy s Axpert King II

Příspěvek od josse »


PetrRez píše:Děkuji, měl jsem za to že tam je AC - DC - AC
To je správně, bez transformátorů a navíc tam je další dc-dc z PV. Není to galvanicky oddělené. Vždyť to taky normy nedoporučují provozovat bez hlídače izolačního stavu...
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Odpovědět

Zpět na „Axpert“