Výrobní EAN

Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: Výrobní EAN

Příspěvek od Sten77 »

Salada píše: stř srp 23, 2023 8:50 am
Sten77 píše: pát dub 28, 2023 8:25 am Nejdříve PPP, pak teprve můžeš žádat o druhý EAN a následně řešit výkup.
Od PPP můžeš mít přetoky zapnuté, ale dodáváš to zadarmo do sítě. Asi záleží na firmě, která od tebe bude vykupovat. Kolegovi zaplatili vše, co dodal do sítě od PPP.
Do PPP by jsi neměl dělat žádné přetoky. To neumí žádný střídač, vždy tam nějaký malý bude. Proto ty firmy říkají, nechte to vypnuté. Já mám Goodwe, po odjezdu revizáka jsem FVE zapnul, vypnul přetoky. Za týden to udělalo 0,5 kWh. Když uděláš pár kWh přetoků, tak to nikdo řešit nebude.
Prosím, nešiřte tady bludy.
Přetoky nemají s PPP nic společného. Že proběhlo PPP neznamená, že máte povolené přetoky. Když je budete mít, je to pod pokutou. Přetoku můžete legálně mít pouze když máte smlouvu s někým, kdo bude tu energii odebírat. Jinak je to černá dodávka.
Přetoky můžete mít i před PPP ale jednak byste neměl tu FVE správně provozovat (na to se ale obecně kašle) a jednak záleží na konkrétním elektroměru, kolik za tu dodávku zaplatíte. Buď vám ji naůčtují jako odběr (ty hloupé elektroměry) a nebo zaplatíte i pokutu pokud to elektroměr umí zaznamenat (pozor, umí to zaznamenat i některé trochu chytřejší elektroměry bez dálkového odečtu).
Zatím tu šíříte bludy jenom vy. Nastudujte si, jak to funguje....
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
Raww
Příspěvky: 83
Registrován: stř bře 29, 2023 9:25 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 14

Re: Výrobní EAN

Příspěvek od Raww »

Sten77 píše: ned srp 27, 2023 10:28 am
Salada píše: stř srp 23, 2023 8:50 am
Sten77 píše: pát dub 28, 2023 8:25 am Nejdříve PPP, pak teprve můžeš žádat o druhý EAN a následně řešit výkup.
Od PPP můžeš mít přetoky zapnuté, ale dodáváš to zadarmo do sítě. Asi záleží na firmě, která od tebe bude vykupovat. Kolegovi zaplatili vše, co dodal do sítě od PPP.
Do PPP by jsi neměl dělat žádné přetoky. To neumí žádný střídač, vždy tam nějaký malý bude. Proto ty firmy říkají, nechte to vypnuté. Já mám Goodwe, po odjezdu revizáka jsem FVE zapnul, vypnul přetoky. Za týden to udělalo 0,5 kWh. Když uděláš pár kWh přetoků, tak to nikdo řešit nebude.
Prosím, nešiřte tady bludy.
Přetoky nemají s PPP nic společného. Že proběhlo PPP neznamená, že máte povolené přetoky. Když je budete mít, je to pod pokutou. Přetoku můžete legálně mít pouze když máte smlouvu s někým, kdo bude tu energii odebírat. Jinak je to černá dodávka.
Přetoky můžete mít i před PPP ale jednak byste neměl tu FVE správně provozovat (na to se ale obecně kašle) a jednak záleží na konkrétním elektroměru, kolik za tu dodávku zaplatíte. Buď vám ji naůčtují jako odběr (ty hloupé elektroměry) a nebo zaplatíte i pokutu pokud to elektroměr umí zaznamenat (pozor, umí to zaznamenat i některé trochu chytřejší elektroměry bez dálkového odečtu).
Zatím tu šíříte bludy jenom vy. Nastudujte si, jak to funguje....
U EONu to funguje tak, že výrobní EAN se přiděluje už při podpisu smlouvy.
Dokud neproběhne UTP (uvedení do trvalého provozu, dříve PPP) jsou přetoky (se zmíněnou tolerancí) brány jako nevyžádaná dodávka, která může být sankcionována.
Když proběhne UTP, lze přetoky do sítě dávat, ale jsou to přetoky zadarmo. Zaplacené přetoky jsou až když váš obchodník, se kterým máte smlouvu o výkupu, zaregistruje výrobní EAN u Operátora trhu.

U mě UTP proběhlo bez výměny elektroměru, protože již o několik měsíců dříve byl instalován 4Q elektroměr s možností dálkového odečtu. Při UTP tedy proběhla administrativní činnost pracovníka PDS (fyzická kontrola systému dle podkladů + odečty z elektroměru včetně fotodokumentace). Po jeho odjezdu bylo možné zadarmo přetoky do sítě dodávat...
9,8kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4
ESS v síti E.On
Koty007
Příspěvky: 21
Registrován: pon lis 14, 2022 10:56 am

Re: Výrobní EAN

Příspěvek od Koty007 »

Sten77 píše: ned srp 27, 2023 10:28 am
Salada píše: stř srp 23, 2023 8:50 am
Sten77 píše: pát dub 28, 2023 8:25 am Nejdříve PPP, pak teprve můžeš žádat o druhý EAN a následně řešit výkup.
Od PPP můžeš mít přetoky zapnuté, ale dodáváš to zadarmo do sítě. Asi záleží na firmě, která od tebe bude vykupovat. Kolegovi zaplatili vše, co dodal do sítě od PPP.
Do PPP by jsi neměl dělat žádné přetoky. To neumí žádný střídač, vždy tam nějaký malý bude. Proto ty firmy říkají, nechte to vypnuté. Já mám Goodwe, po odjezdu revizáka jsem FVE zapnul, vypnul přetoky. Za týden to udělalo 0,5 kWh. Když uděláš pár kWh přetoků, tak to nikdo řešit nebude.
Prosím, nešiřte tady bludy.
Přetoky nemají s PPP nic společného. Že proběhlo PPP neznamená, že máte povolené přetoky. Když je budete mít, je to pod pokutou. Přetoku můžete legálně mít pouze když máte smlouvu s někým, kdo bude tu energii odebírat. Jinak je to černá dodávka.
Přetoky můžete mít i před PPP ale jednak byste neměl tu FVE správně provozovat (na to se ale obecně kašle) a jednak záleží na konkrétním elektroměru, kolik za tu dodávku zaplatíte. Buď vám ji naůčtují jako odběr (ty hloupé elektroměry) a nebo zaplatíte i pokutu pokud to elektroměr umí zaznamenat (pozor, umí to zaznamenat i některé trochu chytřejší elektroměry bez dálkového odečtu).
Zatím tu šíříte bludy jenom vy. Nastudujte si, jak to funguje....
V čem dle vás šířím bludy?
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: Výrobní EAN

Příspěvek od Sten77 »

To byla reakce na příspěvek uživatele "Salada", kterého jsem i citoval.
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
dfuchs
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 03, 2023 2:57 am

Re: Výrobní EAN

Příspěvek od dfuchs »

Zdravím. Nemá někdo zkušenosti se zrušením registrace výrobního EANu u OTE?
Jsem v distribučním území PRE. Mám vydaný výrobní EAN a přetoky nyní prodávám. Chci přejít na VB k ČEZu, a proto potřebuji výrobní EAN zrušit nebo deaktivovat a zase používat sloučený EAN.
h4nz3k
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 09, 2022 6:41 am

Re: Výrobní EAN

Příspěvek od h4nz3k »

Já to kdysi zkoušel řešit a pinkali si mně mezi distributorem a OTE, z OTE mi bylo řečeno, že to mám řešit s distributorem, distributor i řekl, že to mám řešit s OTE, pak jsem to vzdal. Kdybys něco zjistil, tak dej vědět.
dfuchs
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 03, 2023 2:57 am

Re: Výrobní EAN

Příspěvek od dfuchs »

Ja jsem právě ve stejném pinponkovem stavu. Distributor mě teď tvrdí, že mohu dodavateli nahlásit původní sloučeny EAN a odebírat a dodávat elektriku pod ním. No nějak se mi to nezdá, ještě budu zkoušet co ČEZ s VB na to.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“