GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

eduard22
Příspěvky: 1011
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

Příspěvek od eduard22 »

Je vůbec, přepínání vstupu do domu - ke všem spotřebičům, pomoci relátek mezi sítí a backupem, legální a bezlečné!?
Jestli ano, je stanovena nějaká minimální bezpečná časová prodleva mezi odpojenim od sítě a připojením na backup a pak zpět?
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

Příspěvek od josse »

Jsou normy pro UPS, za podmínky "stejné fáze a napětí", o to bych strach neměl.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

Příspěvek od Diablo007 »

Jsou tam dva stykače mezi sebou se navzájem blokující je to standartní rozvaděč pro goodwe a přepíná na backup
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
kilometr
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 24, 2023 8:50 pm

Re: GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

Příspěvek od kilometr »

Děkuji pave69 a Kodl69 za informaci a tip, je to skutečně tak, že fény na jedničku rychlost ("přes diodu") sestřelí střídač. Do odvolání jsem zakázal používání fénu na nižší rychlost. Na dvojku nemám já, ani střídač, žádný problém. Manželka a dcera ječí, že je to moc horké a moc to funí.

Ještě jednou děkuji, časem to vyřeším zásuvkou připojenou přímo na distribuční síť.
Kostěj
Příspěvky: 141
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

Příspěvek od Kostěj »

kilometr píše: stř kvě 03, 2023 9:59 am...časem to vyřeším zásuvkou připojenou přímo na distribuční síť.
Nebo vyhodit diodu a nahradit ji triakovou regulací, ta omezuje symetricky. Modul za dvě stovky.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 492
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

Příspěvek od pave69 »

tafx píše: pát dub 28, 2023 1:52 pm Dík za info. Udělám testy, ať je jasno, kdy to spadne. Třeba si to jenom špatně pamatuju a ve skutečnosti k tomu došlo jenom v ostrovu. Spíš potřebuju vyřešit tu indukci. Ta mě fakt štve.
Já jinak v ostrovu jedu kždej den od západu do východu, abych minimalizoval přícuc ze sítě. Škoda, že nebyl k mání hybridní měnič od Deye, kterej udrží na jedný fázi až 6 kW, jak jsem viděl na YT...
Já teda indukci nemám, ale tipnul bych si, že je připojená na 2 fáze a plný výkon vlastně jede jako "část trojúhelníku", tj. 400V mezi fázemi. Myslím, že většina střídačů má spotřebiče do trojúhelníku zakázané, tj. prostě to nedá. Chtělo by to schéma té indukce.
No a druhá věc, že jde o indukční zátěž, a tu střídače taky nedávají.
Já to mám vyřešené, vařím na plynu :D
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

Příspěvek od josse »

pave69 píše:
tafx píše: pát dub 28, 2023 1:52 pm Dík za info. Udělám testy, ať je jasno, kdy to spadne. Třeba si to jenom špatně pamatuju a ve skutečnosti k tomu došlo jenom v ostrovu. Spíš potřebuju vyřešit tu indukci. Ta mě fakt štve.
Já jinak v ostrovu jedu kždej den od západu do východu, abych minimalizoval přícuc ze sítě. Škoda, že nebyl k mání hybridní měnič od Deye, kterej udrží na jedný fázi až 6 kW, jak jsem viděl na YT...
Já teda indukci nemám, ale tipnul bych si, že je připojená na 2 fáze a plný výkon vlastně jede jako "část trojúhelníku", tj. 400V mezi fázemi. Myslím, že většina střídačů má spotřebiče do trojúhelníku zakázané, tj. prostě to nedá. Chtělo by to schéma té indukce.
No a druhá věc, že jde o indukční zátěž, a tu střídače taky nedávají.
Já to mám vyřešené, vařím na plynu :D
Neznám indukci do kuchyně do domu, co by měla 3ph vstup.

Jsou to dva moduly 3.6kW/230V, a aby to lépe vypadalo, chtějí fáze posunuté o 120°, ale jiný důvod než průřez vodičů v tom není. "Ty dvě fáze bez 120° potřebují dva nuláky"
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
tafx
Příspěvky: 69
Registrován: sob črc 23, 2022 9:59 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10000
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

Příspěvek od tafx »

josse píše: čtv kvě 04, 2023 6:51 am
pave69 píše:
tafx píše: pát dub 28, 2023 1:52 pm Dík za info. Udělám testy, ať je jasno, kdy to spadne. Třeba si to jenom špatně pamatuju a ve skutečnosti k tomu došlo jenom v ostrovu. Spíš potřebuju vyřešit tu indukci. Ta mě fakt štve.
Já jinak v ostrovu jedu kždej den od západu do východu, abych minimalizoval přícuc ze sítě. Škoda, že nebyl k mání hybridní měnič od Deye, kterej udrží na jedný fázi až 6 kW, jak jsem viděl na YT...
Já teda indukci nemám, ale tipnul bych si, že je připojená na 2 fáze a plný výkon vlastně jede jako "část trojúhelníku", tj. 400V mezi fázemi. Myslím, že většina střídačů má spotřebiče do trojúhelníku zakázané, tj. prostě to nedá. Chtělo by to schéma té indukce.
No a druhá věc, že jde o indukční zátěž, a tu střídače taky nedávají.
Já to mám vyřešené, vařím na plynu :D
Neznám indukci do kuchyně do domu, co by měla 3ph vstup.

Jsou to dva moduly 3.6kW/230V, a aby to lépe vypadalo, chtějí fáze posunuté o 120°, ale jiný důvod než průřez vodičů v tom není. "Ty dvě fáze bez 120° potřebují dva nuláky"
A měl bys nějakou radu? Mám v plánu to proměřit osciloskopem, jestli něco uvidim. Taky jsem si všiml, že když jede čerpadlo ve vrtu řízený FM, tak podle frekvence/výkonu se začne ozývat jeden z mých monitorů. Takže velký zarušení tam asi bude. Střídač ale nehlásí žádnej problém ani s indukcí ani s čerpadlem. Indukce se prostě jenom nespustí na vyšší stupně výkonu a na nižší píská více než obvykle. Proto mě to vede na nějaký filtr, ale jsem v tomhle lajk a neznám fungující řešení...
Hybrid 12,44 kWp, 26x400 Wp + 4x510Wp Trina Solar, GW10K-ET, 12,8 kWh BYD, 2 x Wallbox Alfen Eve, EVCC.io pro řízení nabíjení auta, Citroen E-C4, skoro celej dům na backupu pro ostrovní provoz
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: GoodWe 10K-ET chyba 524288 - pád střídače po připojení fénu

Příspěvek od josse »

To mi zní jako problém v elektroinstalaci nebo přímo v měniči. Ale takhle na dálku neumím lépe. Nemůže být někde povolený nulák? To teda nevysvětluje ty problémy s fénem na první stupeň. Dělají to všechny fáze?

Frekvenční měnič, fén přes diodu, indukce .... Spojitost je v tvaru odebíraného proudu, nějaký typ usměrnění. Takže bych to svaloval na měnič. Ta indukce by měla mít PFC, ale otázka je kdy to bylo uvedené na trh a v jakém státě... Frekvenční měnič mít nebude.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Odpovědět

Zpět na „Měniče“