Vek meničov studer

Martas74
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 27, 2023 5:41 pm

Re: Vek meničov studer

Příspěvek od Martas74 »

Jinak jsem tam dal long life kondiky Nichicon a Kemet. Vybral jsem je na Mouser netuše že je pošlou až z Texasu ! Jenže vtipné bylo že FedEx je převzal 8.8. a 10.8. jsem je měl doma na vesnici u Slaného. Koukal jsem na to jak blázen.
Screenshot_20230829-074826.png
Screenshot_20230829-074826.png (252.97 KiB) Zobrazeno 1081 x
zuzi
Příspěvky: 78
Registrován: stř bře 16, 2022 2:19 pm

Re: Vek meničov studer

Příspěvek od zuzi »

Martas74 píše: ned srp 27, 2023 5:52 pm Zdravím, až teď jsem narazil na toto vlákno. Měnil jsem preventivně kondenzátory na měniči XTM ze Secondsol. Koupil jsem kvalitní long life kondíky Nichicon a Kemet. Stalo se ale, že při spuštění vypadává a píše že je tam přetížení. Když jsem měl připojený AC vstup dokonce vyrazil jistič 20A. Co jsem pos...l? Může to být nějakou tou diodou? Polaritu, napětí, hodnoty mám správně. Kondíky jsou 105C s nízkým ESR 10 000hodin. Mohlo se něco pokazir tím pájením? Protože se to musí pořádně ohřát jak už zde bylo napsáno.
Chvilku se sem nepodívám a hned se tu něco děje :-)
Měnil jsi i ty hlavní velké kondenzátory?

Dodám svůj prozatímní report:
1) 4 ks ze second solaru, prý otestovaný, aktualizovaný. (má tedy odřený panel s čudlíky...)
2) První co jsem rozdělal, měl prošlehlou jednu řadu MOSFETů a rezistorovou síť. Rok 2015 dle štítků. (to by mě zajímalo, zda to mohlo fungovat s mrtvou řadou MOSFETů)
3) Výměna 4 velkých relé, všech malých elytů, diody jsou už opraveny od secondsolu.
4) Hlavní elity na velkém testeru mají stále malý ERS, kapacitu - 15%.

Pro někoho kdo si bude chtít změřit třeba trafo, tak jsem při 25,29V na sekundáru, naměřil na primáru 202,1V. Magnetizační proud při tomto napájení byl 276 mA. Převod vychází téměř 8:1. Měřeno včetně tlumivek a asi proudového(součtového) trafa co je tam vyrobeno od výrobce.
Jen tak mimochodem, pochopil někdo jak je zapojené trafo s tlumivkami a tim dalším pomocným trafem? Napadlo mě, zda to nedělá něco jako proudový chránič. Je to jádro, kde je 8 závitů z primáru a jeden závit ze sekundáru. A dalších cca 25 závitů tenkým drátem jako snímací vinutí.

Jak budu mít všechny věci a trochu času, repásnu zbylé a napíšu to do nějakého celkového postu.
Obrázek
Přílohy
trafo.JPG
trafo.JPG (60.42 KiB) Zobrazeno 1017 x
Odpovědět

Zpět na „Studer“