"Vytěžovací" systém Greenbono

Jantic
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 08, 2022 10:51 am
Bydliště: Zlínský kraj

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Jantic »

Potřeboval bych instalovat greenbono na vytěžování přebytků do bojleru. Najde se tady na fóru někdo, kdo to udělá na objednávku, nebo pokud máte na někoho kontakt?
Děkuji
Místo montáže: Vizovice
6,5kWp +3,0kWp Solax X3, 23,2kWh Li
2,4kWp+SITON
TČ Alpha Innotec LWD50
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 868
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od redcrown »

je k dispozici FW s 6 SSR a FW pro řízení wallboxu. Zajímavé novinky.
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od VITEK »

Ano na tento system budu prechazet. Jen nevim kdy. Plynula regulace je zaklad vseho
Panely vsude.
Baterka volovo
lemplos23
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 01, 2022 9:24 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od lemplos23 »

Ahoj, Dá se použít GBO AKU pro FVE s mikroinvertory bez bateríí .. pouze pro využití přebytků ? Díkes Ondras ;)
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od VITEK »

Obecne ano. Pokud se meri proud do site na konkretni fazi tak gbo aku umi vytezovat tu fazi pres ssr rele. No ale nelze pocitat s tim ze pretok je 0 takze pocitej ze budes i pres to ze regulujes na 0 proud do site mit do site dodavku. Tak si promysli zda chces mikroinvertor hlasit nebo to mit neofiko s pretokama.

Zdar V. A ja zrovna nedavno na 4.2 kwp ongridu instaloval gbo aku ... A vytezuje se na 0 proud do site. Po nahrati bojleru je opet dodavka do site plna

Zdar v.
Panely vsude.
Baterka volovo
lemplos23
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 01, 2022 9:24 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od lemplos23 »

VITEK píše: pát dub 01, 2022 9:46 pm Obecne ano. Pokud se meri proud do site na konkretni fazi tak gbo aku umi vytezovat tu fazi pres ssr rele. No ale nelze pocitat s tim ze pretok je 0 takze pocitej ze budes i pres to ze regulujes na 0 proud do site mit do site dodavku. Tak si promysli zda chces mikroinvertor hlasit nebo to mit neofiko s pretokama.

Zdar V. A ja zrovna nedavno na 4.2 kwp ongridu instaloval gbo aku ... A vytezuje se na 0 proud do site. Po nahrati bojleru je opet dodavka do site plna

Zdar v.
Dik za info.. ja to asi budu muset ofiko tak jako tak pac me elektromer pricita co vyrobim do spotřeby takže to jeste zaplatim.. :(
Na to asi neni naky figl : Dikes Ondras
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od visis »

Potřeboval bych radu ohledně gbo-aku. Konečně jsem se ho dočkal. Mám hybridní střídač a baterie. Gbo reguluje ale hodně zvláštně, respektive úplně blbě. Krásně je to vidět, když vše povypínám, v domě je ustálená spotřeba, bez fve výroby, tak gbo nereguluje (0%). Když ale na pár vteřin zapnu velký odběr, abych na vteřinu trochu rozhodil střídač a balanci odběrů a přetoků, tak gbo začne regulovat. Střídač se během vteřinky srovná, začne veškerou spotřebu pokrývat z baterie, ale gbo si reguluje dál. Ve finále se někde ustálí a je to tak, že podle HA mám odběr ze sítě/přetoky cca nulové, ale z baterie mi teče do bojleru 1.5kw z baterky. U gbo vidím, jak reguluje třeba na 55%, jeho smyčky ukazují plus mínus nulu, ale teče vše z baterky a on to vlastně nevidí.
Nevíte prosím kde je chyba?
Díky... :)
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od visis »

Myslím si, že je chyba tady...
Vidíte to stejně?
Z toho by ale plynulo, že bych měl na střídači vidět přetoky, ikdyž by gbo vytěžovalo vlastně na nulu?
Teď když gbo vytěžuje, tak na střídači vidím nulové přetoky...
Přílohy
Screenshot_20230225-163421_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20230225-163421_Samsung Internet.jpg (358.5 KiB) Zobrazeno 2129 x
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 488
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od pave69 »

Takhle na dálku to vypadá, že bojler je zapojený "až v zeleném oválu", čili špatně. Ale chtělo by to prozkoumat realitu v domovním rozvaděči.
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Diablo1st »

Veru tak, bojler a meranie GBO musí byť až za meraním meniča a musia byť povolené pretoky. Mám presne takto zapojený WR a funguje to presne ako má.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od visis »

Jestli to chápu správně, tak to znamená, že jestli bude připojený brojler (u mě bojler + aku nádrž) ještě před měřícími cívkami měniče, tak veškeré přetoky uvidím stále jako přetoky doposud. Ale zachytí je měřící cívky gbo, které jsou blíže patě domu a pošlou je do bojleru.
Po nainstalování gbo jsem totiž přetoky přestal vidět a dle měniče se jednalo o spotřebu domu.
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Diablo1st »

Presne tak, veď o to aj ide nie? Bojler a iné nádrže sa majú nabíjať len s pretokov a nie z batérie.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
tomas
Příspěvky: 305
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od tomas »

Podle mne by to mělo jít udělat i kdyby ty spotřebiče přebytků byly v zeleném oválu, jde o to jak je napsaný ten vytěžovací program a jak je to nastavené.
Pokud by se Greenbono nastavilo aby malý přetok pouštělo do DS, tak tím bude zaručeno že bude vždy malý přetok a nebude to brát z aku. Tak by to mělo jít i se spotřebiči v zeleném oválu ne?
Spíše asi ve fázovém způsobu regulace.
pete
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 06, 2021 2:57 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od pete »

Ahoj, taky bych potřeboval radu ohledně gbo-aku. Marně hledám na stránkách yorixu schéma1f zapojení šesti ssr relé. Chci vytěžovat hlavně do tří bojlerú a popřípadě do 1.f tepelného čerpadla. Navedete mě někdo kde hledat, nebo poradíte se zapojením .Díky.
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od VITEK »

Prvni musis poradne popsat tvuj system
Pochopil jsem 1 faz. Jak se to chova ? Ma to baterii na 48V ? Je potreba tu nakreslit a poslat tvoje schema zapojeni. Je to ostrov nebo hybrid?? Dik a pomuzu ti mam 3 greenbona s mnoha ssr 😄😄😄
Panely vsude.
Baterka volovo
pete
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 06, 2021 2:57 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od pete »

ahoj mám jeden multiplus II 5000 s 48 lifepo samodomo baterii, dva packy po 120 Ah, K tomu je připojen ještě starší měnič kaco powador s výkonem kolem 3 kW a je to zapojeno jako ess systém, takže když se daří tak mám k dispozici i 8 kW, takže je co ukládat. Mám koupené od pana Trochty greenbono aku, 6 ssr relé, napětový snímač baterie,proudový snímač baterie a teď to jenom zprovoznit :lol: Měl jsem s panem Trochtou domluvené poradenství, ale bohužel je momentálně medostupný,tak otravuji tady. Díky za rady.
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Diablo1st »

Troška nechápem na čo máš GB keď máš Multiplus? MP2 dokáže cez vyťažovať cez ACout2 príp. má relé, ktorým sa dá púšťať záťaž podľa rôznych stavov.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
bol-St
Příspěvky: 44
Registrován: stř črc 21, 2021 1:38 pm
Bydliště: Hlučínsko

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od bol-St »

Možná chce vytěžovat právě tím starším 3 KW měničem kaco pawador.
pete
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 06, 2021 2:57 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od pete »

Chtěl bych vytěžovat od nuly a né skokově od 1,5 kw co má nejmenší bojler.
Kostěj
Příspěvky: 141
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Kostěj »

pete píše: stř bře 08, 2023 9:55 pmMám koupené od pana Trochty greenbono aku, 6 ssr relé, napětový snímač baterie,proudový snímač baterie a teď to jenom zprovoznit.
Yorix.cz, download, GBo-Aku - schémata. Vyznáte se v tom? Vybral jste si? Bude spínání v nule, nebo fázové řízení?
Už jsem GB zrušil, ale sloužilo mi k plné spokojenosti cca 10 let, starší model s fázovým řízením.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Asiunda »

Kostěj píše: čtv bře 09, 2023 12:38 pm
pete píše: stř bře 08, 2023 9:55 pmMám koupené od pana Trochty greenbono aku, 6 ssr relé, napětový snímač baterie,proudový snímač baterie a teď to jenom zprovoznit.
Yorix.cz, download, GBo-Aku - schémata. Vyznáte se v tom? Vybral jste si? Bude spínání v nule, nebo fázové řízení?
Už jsem GB zrušil, ale sloužilo mi k plné spokojenosti cca 10 let, starší model s fázovým řízením.
Muzu se optat proc jsi Greenbono zrusil?? Co jej dokaze nahradit???
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
Kostěj
Příspěvky: 141
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Kostěj »

Asiunda píše: čtv bře 09, 2023 10:31 pm Muzu se optat proc jsi Greenbono zrusil?? Co jej dokaze nahradit???
Měl jsem 5 panelů (1.4kW) a měnič SunyBoy1200, přifázovaný do sítě a nehlášené. Pokud byly přetoky, počítaly se mi do spotřeby. GreenBono přetoky velmi spolehlivě odklánělo do bojleru. Přesto to bylo hodně na hraně a o nervy: Kdyby se greenbono porouchalo, mohla by přijít mastná pokuta za přetoky. Loni jsem to zrušil a přešel na poloostrov s Kingem (+přidal panely a baterky). Vytěžování chci dělat na úrovni 48V přes ESP32, je to ve vývoji.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Asiunda »

Dyt prece bono muzes vyuzit i v naslednem systemu. Proc se zbavovat funkcniho zeleza.
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
Kostěj
Příspěvky: 141
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Kostěj »

Asiunda píše: pát bře 10, 2023 8:13 am Dyt prece bono muzes vyuzit i v naslednem systemu. Proc se zbavovat funkcniho zeleza.
GreenBono je super jako hotovka, ale nejde rozvíjet. Mám vize: Snímat teplotu v aku nádobě a v obýváku a podle toho spínat oběhovku. Pokud poteče do baterek velký proud už od rána, pošli většinu hned do topení, i když je baterka skoro prázdná. Nastav samostatné prahy spínání a rozpínání každé topnice samostatně (6 ks) a při měření napětí baterky zohledni aktuální proud, který teče do baterky. Pokud je i tak šťávy hodně, sepni přes wifi zásuvku ještě další přímotop 230W - ten ale vypínej, pokud je odběr na 230V nad 3kW (sw proudové relé). A tak dále. Mladej se dušuje, že když mu potřebné informace dotáhnu do ESP, tak mi vše naprogramuje.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Asiunda »

Ok, pokud jsem videl i tebe Axperta. Tozn. ICC a bono a vse jde.
Jako i na starem modelu 5stykacu+3SSR(dokonce misto 1SSR jsem cetl i Wallbox)
Nejde rozvijet :rofl: .
Ale ano, zas na druhou stranu, vlastní cesta je o moznosti vlastniho vyvoje.(ale i stare bono umi dost veci)
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“