dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

misa84
Příspěvky: 137
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misa84 »

Chci mým důchodcům zařídit ohřev bojleru z dotace, jen jsem nenašel SVT kód měničů pro bojler, nemáte někdo zkušenost? Dík
10kw goodwe, 4x h2
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

citace z webu prodejce: "Tento výrobek vyhovuje pro použití v dotačním programu Nová zelená úsporám. SVT kód není vyžadován." Vyžádal bych si z místního pracoviště SFŽP závazné stanovisko.
eduard22
Příspěvky: 997
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

Dotace je zlo!!!

Důchodcům přidat na důchodu!!! A každý ať si sám rozhodne, jestli ušetřené prachy prožere, procestuje, nebo si najme kurvu, nebo nějakou jinou kurvu - např. firmu (např. Malinu ;-) ) co jí jde hlavně o tu dotaci... a nebo si FVE postaví samodomo sám, nebo pomocí rodiny (jako náš děda) a za zlomek ceny oproti té dotované...
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
misa84
Příspěvky: 137
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misa84 »

Tak zrovna v tomhle případě to smysl dává systém udělám za 90k kč i s novým bojlerem a dotaci si vezmou 90k kč zadarmo neber to
10kw goodwe, 4x h2
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

eduard22 píše: sob kvě 06, 2023 7:31 amDotace je zlo!!! ......
Možná. Nebo taky ne. Rozhodně neznám větší idiocii než bojovat proti dotacím které dostávají ti nejméně placení lidé, kteří nejsou schopni se dostat z kola závislé ekonomiky (celá ČR pro ty kteří nepochopili). Podotýkám, že přehlížím, že by se mohlo jednat o prachsprostou závist. Takže pouze ztráta času.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Asiunda »

brumlaj píše: sob kvě 06, 2023 8:41 pm
eduard22 píše: sob kvě 06, 2023 7:31 amDotace je zlo!!! ......
Možná. Nebo taky ne. Rozhodně neznám větší idiocii než bojovat proti dotacím které dostávají ti nejméně placení lidé, kteří nejsou schopni se dostat z kola závislé ekonomiky (celá ČR pro ty kteří nepochopili). Podotýkám, že přehlížím, že by se mohlo jednat o prachsprostou závist. Takže pouze ztráta času.
Názor Brumlaje vypadá jako dotační propaganda. Není to TROL?
Poprosil bych jeho názor brát s rezervou. Možná je dotacemi odkojen.
NJN Eduard22 si systém "zbudoval" sám, proto závidí těm nemohoucím slepcům.
Jestli tohle není ŽUMPA tak teda nevím kam to zařadit.
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

Jelikož nejsme na MP, tak zde na solarfóru pokud je mi známo, není slovo dotace zakázané. Je mi zcela jedno za co si kdo FVE staví. Takže si pindej a nálepkuj jak chceš. Pouze vyvažuji názor názorem jiným. Každý si udělá obrázek zda mu dotace vyhovují, nebo se jich vzdá. Ale také si udělá obrázek že tento web není zaslepen ekonomistickou ideologií o všespásnosti čehokoli. Proto diskutuji zde a ne na MP.
A jestli jsem, nebo nejsem dotacemi odkojen je čistě má volba. A Tobě je do toho trus.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Asiunda »

brumlaj píše: sob kvě 06, 2023 9:43 pm Jelikož nejsme na MP, tak zde na solarfóru pokud je mi známo, není slovo dotace zakázané. Je mi zcela jedno za co si kdo FVE staví. Takže si pindej a nálepkuj jak chceš. Pouze vyvažuji názor názorem jiným. Každý si udělá obrázek zda mu dotace vyhovují, nebo se jich vzdá. Ale také si udělá obrázek že tento web není zaslepen ekonomistickou ideologií o všespásnosti čehokoli. Proto diskutuji zde a ne na MP.
A jestli jsem, nebo nejsem dotacemi odkojen je čistě má volba. A Tobě je do toho trus.
Ámen.
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
KubisKV
Příspěvky: 237
Registrován: úte bře 30, 2021 8:44 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od KubisKV »

Asiunda píše: sob kvě 06, 2023 9:12 pm
brumlaj píše: sob kvě 06, 2023 8:41 pm
eduard22 píše: sob kvě 06, 2023 7:31 amDotace je zlo!!! ......
Možná. Nebo taky ne. Rozhodně neznám větší idiocii než bojovat proti dotacím které dostávají ti nejméně placení lidé, kteří nejsou schopni se dostat z kola závislé ekonomiky (celá ČR pro ty kteří nepochopili). Podotýkám, že přehlížím, že by se mohlo jednat o prachsprostou závist. Takže pouze ztráta času.
Názor Brumlaje vypadá jako dotační propaganda. Není to TROL?
Poprosil bych jeho názor brát s rezervou. Možná je dotacemi odkojen.
NJN Eduard22 si systém "zbudoval" sám, proto závidí těm nemohoucím slepcům.
Jestli tohle není ŽUMPA tak teda nevím kam to zařadit.
A ty jsi trol?
Vlákno je o dotacích, tak neřeš, jestli jsou vhodné, nebo ne. nebo to reš, ale nenapadej ostatní s jiným názorem. U každého to vychází jinak.
Pokud je někdo kuchař, tak ho zajímá cena masa a surovin do kuchyně, ale neřeší a ani nemůže proniknout do naší elektrokuchyně, pokud o elektrice ví jen to, že kope.
Chápeme se?
Můžeme tady rozjet diskusi o nevýhodách dotací, ale zde ve vlákně by bylo lepší napsat postup a možné výhody, aby si i člověk bez elektroznalostí nechal udělat fve do vody za co nejmenší cenu a nenaletěl nějaké malině, ostružině atd.
eduard22
Příspěvky: 997
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

Asiunda píše: sob kvě 06, 2023 9:12 pm ........
NJN Eduard22 si systém "zbudoval" sám, proto závidí těm nemohoucím slepcům.
Jestli tohle není ŽUMPA tak teda nevím kam to zařadit.
Coo? Jaká závist???... To je kritika! (vládního rozdávání pěněz kde komu nesystémově!!!...) :evil:

A jaká žumpa??? Je tady téma dotace a psal jsem k tématu!!! :o Zato Ty jsi nepsal k tématu vůbec! Ale typicky jen k osobám autorů názorů, jako na Novinkách..., kde lidi neprotiargumentují ale útočí na osoby diskutérů... :twisted:

A co si doma hudělám, takový to mám a je to moje vac a není to k vyčítání ale spíše k obdivu a inspiraci že netřeba dotaci! 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 997
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

brumlaj píše: sob kvě 06, 2023 8:41 pm
eduard22 píše: sob kvě 06, 2023 7:31 amDotace je zlo!!! ......
Možná. Nebo taky ne. Rozhodně neznám větší idiocii než bojovat proti dotacím které dostávají ti nejméně placení lidé, kteří nejsou schopni se dostat z kola závislé ekonomiky (celá ČR pro ty kteří nepochopili). Podotýkám, že přehlížím, že by se mohlo jednat o prachsprostou závist. Takže pouze ztráta času.
:lol: ...
Já znám jediného sociálně slabšího člověka, co ani dotaci na FVE nevyužil (pomáhal jsem mu s ostrovem, neb dům ani není na něj ale na družku a ta zase jej má jako břemeno u banky tedy by dotaci na cizí majetek ani nedoistali, ani nejsou v jejich ulici povoleny přetoky!)

A jinak znám řadu milionářů(!!!), co dotaci čerpají na kde co a na FVE opakovaně i na přibuzné a to jeden až 750.000,-kč! vysmáté, jak je vláda blbá a že co - stejnak odevzdává hodně na daních, tak to alespoň z části dostane zpět. A má rech, progfresivita daní opět roste! Důchod však ne! (Dostal by nevýrazně neúmrně méněnež odevedl, ne o moc více než ten co neodvedl nic ba dokonce jen natahoval ruku... )

Dotace nezkoumaj příjmové ani majetkové poměry! (čuli to, jsili sociálně slbaší - dnes tzv. "potřebný"...) :twisted:

Závist??, Nene! Jen kritika nekoncepčního rozdávní peněz "pravicovou" vládou bezpracně kde komu..., nejen "potřebným" = zvyšování inflace!

Když se totiž prachy - defacto poukázky za práci, rozdávaj kde komu i bezpracně(!!!...), znevažuje se jejich hodnota za práci a to doslova znehodnotuje = inflace! :(
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Vhoo
Příspěvky: 65
Registrován: čtv led 06, 2022 9:52 pm

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Vhoo »

Když sem se zamyslel jak vhodně podpořit FVE tak narozdíl od současného systému mi tohle na ten ohřev vody přijde dobře. Je to účelně , efektivní a dosáhne na to každý a nenten kdo má zrovna půl mega po ruce a může čekat rok na dotaci jako u těch stávajících. Ideální jak pro důchodce v malém domku tak i pro bytovkáře. Navíc nekomplikované a efektivní. Částka je tak malá že se ani nedá moc zneužít takže pokud to nebude zas administrativní peklo tak vpodstate podporují. Rozhodně lepší než stávající zelená úsporám která je jedno velké peklo.
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

Přesně tak, a vzhledem k závazkům na snížení energetické náročnosti ČR nevím o jiném způsobu jak motivovat lidi k akci. Odpůrci dotací mohou navrhnout jak se vyhnout flastru který nad námi visí.
A nebo by se mohli vyjádřit k variantě "raději zaplatíme z daní mezinárodní flastr než aby soused náhodou přišel k bezpracné koruně". Ano, závist "já jsem si to udělal sám, tak Ty , když to neumíš, tučně zaplať firmě, mě taky nikdo práci nezaplatil" je k blití.

Jo a k těm mezinárodním závazkům - valí se toho na nás čím dál více z různých směrů (například i čisté ovzduší). A flastrů bude přibývat.
Jó kdyby argumentovali - "taky jsem mohl vzít dotaci, ale proč bych to dělal - mám na to znalosti nebo peníze a vyjde mne to levněji", tak to je jiná. Ale odsuzovat jednu část ekonomiky jako všeobecné zlo a využívat jiné nástroje (např. trh....), které mu vyhovují je pokrytecké.
misa84
Příspěvky: 137
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misa84 »

Tak jsem zjistil že Přístroje pro fv ohřev vody nemají číslo SVT přidělováno. Jak probíhalo papírování dám vědět
10kw goodwe, 4x h2
eduard22
Příspěvky: 997
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

Je snadná cesta k motivaci! Clo i DPH 0%! 8-) To by stát nesálo aktivně nic, jen by nevybral na daních, ale to není alespoň výdej a nespravedlivé(!) přerozdělování, které by mělo být pravicové vládě cizí!!!!!!! ODS ale již není pravicová :-(

Ale! - jen za podmínky namontování na střechu, plot ale ne na úrodnou půdu či pastviny!!! :evil:

Další motivace - odpuštění paušálního poplatku na obnovitelné zdroje! :evil: To je přece schíza mít OZ a přispívat na něj současně...

Nebo jako když by měl již důchodce odvádět z případného příjmu na přilepšenou, nebo jako nutnost při malém důchodu, odvádět ze zisku na důchodové "pojištění" :lol: ... (v ČR není zdrav. i soc. "pojištění" pojištemím ale další daní!!! :twisted: :twisted: :twisted: )

A vůbec nejlepší motivace je nedostatek energie a astronomické ceny! :lol: To je síla nejvetší ;-)

"Musíte" sami chtít!!!!! 8-) A ne že mě bude nějakej ouřada, navíc z jakési Brusele či jakéžetoprodele..., nutit že musím... :twisted:
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
mirekcafa
Příspěvky: 101
Registrován: ned zář 04, 2022 3:46 pm

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od mirekcafa »

Dotace pro důchodce jsou stejný švindl jako stávající dotace. Napakují se ouřadové kteří přerozdělují a rozhodují, následně pak firmy a všichni co se kolem toho motají, spotřebitel zaplatí stejnou nebo i vyšší cenu než by to měl bez dotace. Chtěl bych vědět jestli budou dotovat ohřev s levným Belem a nebo jen typy jako Kerberos za 30 litrů....
misa84
Příspěvky: 137
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misa84 »

Jak sem psal svt není může se tam dát i bel
10kw goodwe, 4x h2
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

eduard22 píše: ned kvě 07, 2023 1:54 pm Je snadná cesta k motivaci! Clo i DPH 0%!
Odpuštění cla a DPH je pouze dotace. My kteří DPH a clo platíme bychom se skládali na chod státu a motivovaný, který taky využívá jeho služeb jej platit nemusí? PROČ? Je to ještě větší prasárna než dotace důchodcům na FVE. To už ty vyžírky od policie, armády a ouřednictvo hned můžeme nechat financovat pouze samoživiteli, kterým DPH na pleny a žrádlo nikdo neodpáře.

Takže toto cesta není. DPH je 22%, kdežto důchodci se nabízí 90 kKč? Trochu nepoměr milej zlatej. A furt je to málo. Pořád kolem sebe nevidím hromadnou instalaci na každém domě ve vsi. A zúčtování flastru který zaplatíme za nedodržení slibu snížení energetické náročnosti ČR z našich daní se blíží! Sem s účinnější pobídkou!
mirekcafa
Příspěvky: 101
Registrován: ned zář 04, 2022 3:46 pm

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od mirekcafa »

Bude ještě sranda........jestli to budou prodávat jako ty hrnce ... :rofl: :rofl:
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

Sorry, DPH je 21%, ne 22. To je tak když si psané nekontroluji :-(
Co mi připadá ale důležité je potvrzení , že na ohřev vody není potřeba splnit jakékoli parametry, jen prohlásit, že měnič má MPPT.
Když to člověk srovná s tím co neustále prolobbovávají distribuce a jim spřátelení podnikaví exposranci (přílohy PPDS každý rok jiné), a přes co nejede vlak, člověk se až diví.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Diablo007 »

Hoši nadpis zní jinak než se tu rozjela debata klidně si založte sólo vlákno kde můžete probrat jak zlevnit instalace i bez dotací.
Mne by spíš zajímalo kolik těch mppt na ohřev vody má hlídání izolačního stavu atd atd. Bezpečnost především ;)
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Koty007
Příspěvky: 21
Registrován: pon lis 14, 2022 10:56 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Koty007 »

Dotaz. Lze koupit on-grid střídač, zapojit ho do domovního rozvaděče a vyrobenou EE používat i na ostatní spotřebiče s tím, že by na 1f střídači byli vypnuté přetoky?
Diablo1st
Příspěvky: 980
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Diablo1st »

Koty007 píše: pon kvě 22, 2023 10:39 am Dotaz. Lze koupit on-grid střídač, zapojit ho do domovního rozvaděče a vyrobenou EE používat i na ostatní spotřebiče s tím, že by na 1f střídači byli vypnuté přetoky?
áno ide, ale regulácia výkonu nie je taká rýchla, takže sa môže stať, že elektromer namerá pretok a distribútor s tým môže mať problém.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
eduard22
Příspěvky: 997
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

brumlaj píše: ned kvě 07, 2023 4:41 pm
eduard22 píše: ned kvě 07, 2023 1:54 pm Je snadná cesta k motivaci! Clo i DPH 0%!
Odpuštění cla a DPH je pouze dotace. My kteří DPH a clo platíme bychom se skládali na chod státu a motivovaný, který taky využívá jeho služeb jej platit nemusí? PROČ? Je to ještě větší prasárna než dotace důchodcům na FVE. To už ty vyžírky od policie, armády a ouřednictvo hned můžeme nechat financovat pouze samoživiteli, kterým DPH na pleny a žrádlo nikdo neodpáře.

Takže toto cesta není. DPH je 22%, kdežto důchodci se nabízí 90 kKč? Trochu nepoměr milej zlatej. A furt je to málo. Pořád kolem sebe nevidím hromadnou instalaci na každém domě ve vsi. A zúčtování flastru který zaplatíme za nedodržení slibu snížení energetické náročnosti ČR z našich daní se blíží! Sem s účinnější pobídkou!
Odpuštění není dotace a je to jen zlomek ceny kdežto dotace Je Zlo a to je přímá platba to je 4 x tolik!

Nulové DPH a co využije každý!!! i bez byrokracie , ale dotací nevyužije každý. Každý nesplní podmínky u DPH každý A už vůbec ne každý důchodce využije tu dotaci... ( někteří třeba bydlí v paneláku a přijdou zkrátka)

"trochu" rozdíl nemyslíš?

Je to jak na místo ofic. zvýšení řádných důchodů, tak jen milodar Ála jízdné pro důchodce zdarma...

Co je to 2. platné důchodci upoutanému na lůžko - co ani cestovat nemůže, ten nedostane nic!!!

Navíc stát diktuje Co dostane... pouze jízdu vlakem ale léky nebo ošetřovatelku ne :-(
U zvýšení důchodů jsi sám důchodce rozhodne jestli to procestuje nebo si koupi léky!!!!!!!!

Stále nevidíš rozdíl? :-(

A na DPH 0% jako motivace, když už, tak z FVE komponent stát by pouze nevybral cca 50.000,- , kdežto při dotacích přímou platbou to jej dokonce vyjde až 250.000,-!!!!!!!!!!!!!!!

Takže raději budeme platit z daní a jen někomu... 250.000,- než aby měli všichni šanci ušetřit 50.000,- ?

Já nejsem pro daňové výjimky ani pro dotace Ale když už chce vrmomoci vláda motivovat tak touto cestou jako jedinou spravedlivou.

To (milodary jen někomu) je totiž vychcanej politický marketing.... Víš proč Babiš nepřidal důchody ale propláceli jízdné ( některým! ) důchodcům "zdarma"

Právě že většina důchodců toho nemohla využít a stálo to státní kasu 200 milionů pominuli potvory dopravců ne to byla dotace pro dopravce nešlo to důchodcům do ruky... podobně jako "zastropování" cen

Ale kdyby zvýšili důchody řádně, stálo by to tehdá cca 36.000.000.000,-!

A tak i tato vláda namísto zvýšení důchodů rozdává levnější milodary neb ty mnoho důchodců nemá Jak využít neb například bydleli v paneláku, neboj ohřev z soláru dávno mají.

Kdežto při zvýšení důchodu by museli zaplatit všem důchodcům. Ale to jediné je spravedlivé!

Ještě jsem zapomněla doplňuji že těch 90000 nepomůže žádnému důchodci o 90000 právě akorát navyšší cenu ohřevu instalační firma ...
Naposledy upravil(a) eduard22 dne pon kvě 22, 2023 12:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 997
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

Koty007 píše: pon kvě 22, 2023 10:39 am Dotaz. Lze koupit on-grid střídač, zapojit ho do domovního rozvaděče a vyrobenou EE používat i na ostatní spotřebiče s tím, že by na 1f střídači byli vypnuté přetoky?
Toto je už sice mimo téma ale nedá mi to neregovat...
Dle mě pokud nechceš, nebo nesmíš, dodávat do sítě, je on-grid měnič to nejhorší možnéřešení...

Pokud chceš vyrábět pouze pro dům pro sebe tak dle mě je nejlepší řešení Ostrovní měnič pouze se zálohou ze sítě a vůbec se na síť nepřipojovat!!! A tak nepřetláčet se s ní. Pak nemá ani jak docházet k přetokům :-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“