dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

misif
Příspěvky: 83
Registrován: stř zář 14, 2022 10:49 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9960
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misif »

eduard22 píše: pon kvě 22, 2023 12:25 pm
Koty007 píše: pon kvě 22, 2023 10:39 am Dotaz. Lze koupit on-grid střídač, zapojit ho do domovního rozvaděče a vyrobenou EE používat i na ostatní spotřebiče s tím, že by na 1f střídači byli vypnuté přetoky?
Toto je už sice mimo téma ale nedá mi to neregovat...
Dle mě pokud nechceš, nebo nesmíš, dodávat do sítě, je on-grid měnič to nejhorší možné řešení...
A jsou i lidé kteří by zase nesouhlasili s ostrovním řešením, nedokážu si představit levnější a rychlejší řešení než malý/slabší (proti ostrovu) střídač ve zjednodušeném připojení ať už s baterkou nebo bez. Jako bonus proti ostrovu máš jednoduchost obsluhy a vysokou odolnost vůči poruchám instalace, ostrov prostě levně nepostavíš a vždy se musíš naučit obsluhu a nějakým způsobem se omezovat.
Koty007 píše: pon kvě 22, 2023 10:39 am Pokud chceš vyrábět pouze pro dům pro sebe tak dle mě je nejlepší řešení Ostrovní měnič pouze se zálohou ze sítě a vůbec se na síť nepřipojovat!!! A tak nepřetláčet se s ní. Pak nemá ani jak docházet k přetokům :-)
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

Já jsem nepsal ostrovní. Já jsem psal Ostrovní zálohovaný ze sítě to je sakra rozdíl!

A jak chceš zabránit nedovoleným přetokům u jiných systému pokud by jsi to chtěl připojit na síť!?

A jak složitá obsluha to se neobsluhuje nijak to si žije svým životem.

A jak složitá konstrukce Tady na tom obrázku ti připadá něco složitého??? 2xdrát na střechu jeden z sbodič zelenožlutý a to je celý a do 100000 kč to utáhne celý barák nejenom bojler :-)
20230522_180555.jpg
20230522_180555.jpg (134.43 KiB) Zobrazeno 2255 x
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
misif
Příspěvky: 83
Registrován: stř zář 14, 2022 10:49 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9960
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misif »

eduard22 píše: pon kvě 22, 2023 6:11 pm Já jsem nepsal ostrovní. Já jsem psal Ostrovní zálohovaný ze sítě to je sakra rozdíl!
Chápu, jiný typ ostrova mě vůbec nenapadlo realizovat :-)
eduard22 píše: pon kvě 22, 2023 6:11 pm A jak chceš zabránit nedovoleným přetokům u jiných systému pokud by jsi to chtěl připojit na síť!?
Psal jsem o zjednodušeném připojení, zde máš povolený průměr 150W přetoků, do toho se snad vejde většina střídačů. Papírování je tak minimální, že to nestojí za řeč.
eduard22 píše: pon kvě 22, 2023 6:11 pm A jak složitá obsluha to se neobsluhuje nijak to si žije svým životem.

A jak složitá konstrukce Tady na tom obrázku ti připadá něco složitého??? 2xdrát na střechu jeden z sbodič zelenožlutý a to je celý a do 100000 kč to utáhne celý barák nejenom bojler :-)
20230522_180555.jpg
Ano, máš to vcelku pěkně, ale musíš uznat, že ta zásuvka na zdi je tam proti přifázovanému střídači navíc, v rozvaděči budeš mít dvě zóny - před Kingem a za Kingem, pro tebe i pro mě je to úplně v pohodě, ale někteří prostě nepochopí myšlenkovou mapu, co mají nahodit, když se jim to kafe nehřeje. V případě poruchy Kinga jsi bez elektřiny, nebo tam uděláš nějaký další bypass, ale vystavuješ se nebezpečí, že jej někdo nevhodně přepne. U přifázovaného střídače zjednodušíš celé ovládání na jeden jediný jistič.

Je věc názoru co je to "utáhne", vidím tam nějakého Kinga, možná 5kW, výborně, takže zapnu pračku, myčku a kafe a když mám tu smůlu, že se potká ohřev všech tří, tak nejdříve zapípá King, ten přepne na bypass a pak to vyrazí pojistky na vstupu do domu.
U přifázovaného střídače můžeš nastavit (některé to umí) hlídání přetížení vstupu a přesto že baterie je na nastavené spodní úrovni běžného užití (např. 30%), tak když přetížíš vstup do domu tak začne střídač pomáhat až do svého plného výkonu a úplného vybití baterie, takže v praxi můžeš jít v domě v souběhu krátkodobě až na např. 25A vstup + 22A střídač tj. 47A a to už znamená 4 plnohodnotné spotřebiče + nějakou droboť na jedné fázi a tady už pak věřím, že se nemusíš omezovat.

Cenově by mohly být oba systémy stejně ale u ostrova nemůžeš moc šetřit tu baterii, budou na ní vyšší nároky a je vhodnější dát větší/tedy dražší.
misa84
Příspěvky: 133
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misa84 »

Tak zjištění je:
důchodce s praxí úředníka si dokáže dotaci vyřídit bezproblémů
peníze přijdou do cca 30dní
realizace může začít hned po nafocení místa instalace státem pověřené osoby
Bel není problém, použil jsem verzi pro rozvaděč a rozvaděč s větráky zbastlil co dům dal
nový bojler proplatí
ještě zfoukli zateplení stropu svépomocí-komplet materiál zaplacený z dotace
Za mě -takhle takhle by to mělo vypadat to má smysl
10kw goodwe, 4x h2
Cmrnda
Příspěvky: 580
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Cmrnda »

misa84 píše: sob črc 08, 2023 7:09 am Tak zjištění je:
důchodce s praxí úředníka si dokáže dotaci vyřídit bezproblémů
peníze přijdou do cca 30dní
realizace může začít hned po nafocení místa instalace státem pověřené osoby
Bel není problém, použil jsem verzi pro rozvaděč a rozvaděč s větráky zbastlil co dům dal
nový bojler proplatí
ještě zfoukli zateplení stropu svépomocí-komplet materiál zaplacený z dotace
Za mě -takhle takhle by to mělo vypadat to má smysl
Kolik byly náklady na materiál a kolik proplatili?
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

misa84 píše: sob črc 08, 2023 7:09 am......... Za mě -takhle takhle by to mělo vypadat to má smysl
Dík za zprávu, dobrých není nikdy dost. Zajímalo by mne kde roste, jak vypadá, kolik si účtuje, ...... a vše kolem "státem pověřená osoba". Po realizaci také musí na "kolaudaci"?

Jsem zvědav zda náhodou nerozšíří okruh osob takto "servisovaných státem". To by byla další dobrá zpráva. Přecijen jim už hoří koudel u řiti. Ty PetaJoule úspor nenahoní jen tak. A flastr se už připravuje ;-)
misa84
Příspěvky: 133
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misa84 »

Kolik byly náklady na materiál a kolik proplatili?
[/quote]

FVE ohřev 46k kč, bojler cca 12k kč, uzemnění přepěťovky kabely trubky elektro atd cca 4000,- proplatily vše co bylo na faktuře
10kw goodwe, 4x h2
misa84
Příspěvky: 133
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misa84 »

brumlaj píše: sob črc 08, 2023 12:51 pm
misa84 píše: sob črc 08, 2023 7:09 am......... Za mě -takhle takhle by to mělo vypadat to má smysl
Dík za zprávu, dobrých není nikdy dost. Zajímalo by mne kde roste, jak vypadá, kolik si účtuje, ...... a vše kolem "státem pověřená osoba". Po realizaci také musí na "kolaudaci"?

Jsem zvědav zda náhodou nerozšíří okruh osob takto "servisovaných státem". To by byla další dobrá zpráva. Přecijen jim už hoří koudel u řiti. Ty PetaJoule úspor nenahoní jen tak. A flastr se už připravuje ;-)

Ano po realizaci si paní od státu přijede vyfotit dílo i změřila výšku izolace na půdě jestli je opravdu 30cm.Neúčtovala nám nic stát se snaží.
10kw goodwe, 4x h2
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

Tomu dala tomu dala a tomu nedala a na toho nezbylo...

A není lepší přidat všem důchodcům slušnej důchod a bude na každém jednom důchodci, jestli důchod rozdá vnoučatům, nebo jetli ho prožere, procestuje, nebo zainvestuje do ohřevu vody?

Důchodce v paneláku - který to ani nemá kde realizovat a nemůže využít příspěvek, je nyní diskriminován.

Podobně všichni důchodci nemohli cestovat a raději by potřebovali přidat na léky a ošetřovatelku! Slevu na jízdné tedy např. ležáci ani nemohli využít, tedy to nebyla pomoc důchodcům, ale jen některým(!) důchodcům. (jen kupování si hlasů voličů...)

Navíc by se ušetřilo na byrokracii a konktrolorech a pod. ... :evil:

Dotace je zlo! (nakonec se přidá i důchodci milionáři co má důchod třeba 30.000,-kč..., podobně jako dotace na FVE a j., kdy kámoši melounáři jsou vysmátí...)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

eduard22 píše: sob črc 08, 2023 3:01 pm Tomu dala tomu dala a tomu nedala a na toho nezbylo...

A není lepší přidat všem důchodcům slušnej důchod a bude na každém jednom důchodci, jestli důchod rozdá vnoučatům, nebo jetli ho prožere, procestuje, nebo zainvestuje do ohřevu vody?
Není, prachy jsou z poplatků za nevyužité povolenky, tak se dál investují tam kde to povede k dalším úsporám povolenek. Rozdání a prožrání nepovede k úspoře emisí.
eduard22 píše: sob črc 08, 2023 3:01 pm Důchodce v paneláku - který to ani nemá kde realizovat a nemůže využít příspěvek, je nyní diskriminován.
Není diskriminován. Není to poplatek pro důchodce, je to poplatek ke snížení emisí CO2. A pokud Duchna nechce méně prdět, tak nemá nárok.
eduard22 píše: sob črc 08, 2023 3:01 pm Podobně všichni důchodci nemohli cestovat a raději by potřebovali přidat na léky a ošetřovatelku! Slevu na jízdné tedy např. ležáci ani nemohli využít, tedy to nebyla pomoc důchodcům, ale jen některým(!) důchodcům. (jen kupování si hlasů voličů...)
Pleteš si ministerstvo sociálních věcí, zdravotnictví s ministerstvem životního prostředí.
eduard22 píše: sob črc 08, 2023 3:01 pm Navíc by se ušetřilo na byrokracii a konktrolorech a pod. ... :evil:
Klidně máš možnost se odstěhovat mezi indiány, tam Ti nikdo finančně pomáhat nebude.
eduard22 píše: sob črc 08, 2023 3:01 pm Dotace je zlo! (nakonec se přidá i důchodci milionáři co má důchod třeba 30.000,-kč..., podobně jako dotace na FVE a j., kdy kámoši melounáři jsou vysmátí...)
a my nebudeme muset furt dokola číst tento Boha pustý nesmysl. Mimochodem, už jsi státu zaplatil za své vzdělání když nemáš zájem o dotace? Máš od toho účet jako důkaz?
Cmrnda
Příspěvky: 580
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Cmrnda »

eduard22 píše: sob črc 08, 2023 3:01 pm důchodcům
To není jenom pro důchodce, jsou zahrnutí i invalidi a sociálně slabší, prostě ti co berou od státu podporu na bydlení. Mě by akorát zajímalo, kde ti "chudší" seberou prachy na tu realizaci. :lol: :lol: :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od josse »

Cmrnda píše:
eduard22 píše: sob črc 08, 2023 3:01 pm důchodcům
To není jenom pro důchodce, jsou zahrnutí i invalidi a sociálně slabší, prostě ti co berou od státu podporu na bydlení. Mě by akorát zajímalo, kde ti "chudší" seberou prachy na tu realizaci. Obrázek Obrázek Obrázek
Důchodci(a všichni co do té skupiny patří) to mají opravdu vše v ceně... Byl jsem svědkem dotací na střešní okna pro tuhle skupinu a překvapilo mě jak dobře se stát postaral, peníze předem, zaplacena celá částka, a hlavně přijede paní, která opravdu nemá nic společného s výrobcem/prodejcem/montážníkem a pomůže starším vyplnit papírování a zorientovat se v požadavcích. Teda říkala že věci kolem fotovoltaiky jsou na tom hůř, protože i ty poradenský firmy toho mají moc a nestíhají ty důchodce, ale ostatní "zateplovací" dotace jsou dobře zmáklý.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

josse píše: ned črc 09, 2023 9:21 am
Cmrnda píše:
eduard22 píše: sob črc 08, 2023 3:01 pm důchodcům
To není jenom pro důchodce, jsou zahrnutí i invalidi a sociálně slabší, prostě ti co berou od státu podporu na bydlení. Mě by akorát zajímalo, kde ti "chudší" seberou prachy na tu realizaci. Obrázek Obrázek Obrázek
Důchodci(a všichni co do té skupiny patří) to mají opravdu vše v ceně... Byl jsem svědkem dotací na střešní okna pro tuhle skupinu a překvapilo mě jak dobře se stát postaral, peníze předem, zaplacena celá částka, a hlavně přijede paní, která opravdu nemá nic společného s výrobcem/prodejcem/montážníkem a pomůže starším vyplnit papírování a zorientovat se v požadavcích. Teda říkala že věci kolem fotovoltaiky jsou na tom hůř, protože i ty poradenský firmy toho mají moc a nestíhají ty důchodce, ale ostatní "zateplovací" dotace jsou dobře zmáklý.
Všichni právěže ne! Asi jsi mě nepochopil? Všichni totiž nemaj možnost instalovat FVE! Ti v paneláku , nebo s nevhodně umístěnou střechou a v ti v nájmech!!! :-(
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

Cmrnda píše: ned črc 09, 2023 8:43 am
eduard22 píše: sob črc 08, 2023 3:01 pm důchodcům
To není jenom pro důchodce, jsou zahrnutí i invalidi a sociálně slabší, prostě ti co berou od státu podporu na bydlení. Mě by akorát zajímalo, kde ti "chudší" seberou prachy na tu realizaci. :lol: :lol: :lol:
Nebo vhodné prostory, zejména žijíli v paneláku..., nebo v nájmu! :-( Tedy to je dotace jen pro některé! :-(

Zvýšení důchodů (potažmo soc. dávek - apropo nejprve je sníží všem a pak jen někomu dají dotaci... Kocourkov!) , by pomohlo spravedlivěji všem!!! :-) A ještě by se ušetřilo na byrokracii!!!!!!!...
O to mi šlo. ;-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 580
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Cmrnda »

josse píše: ned črc 09, 2023 9:21 am peníze předem, zaplacena celá částka
Tak to slyším poprvé, že by stát dával peníze předem, jako dotace. To jako dostaneš 90 tis. a po té co ti faktury neuznají, prachy vrátíš? Nebo řeknou, dobrýýýý, a vrátíš jen 20,-Kč jako rozdíl dotací a fakturací.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
misa84
Příspěvky: 133
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misa84 »

Nevyčerpané peníze se vrací.Je to výhoda u nízkopřijmových domácností které by si nemohli dovolit zaplatit a pak čerpat.

A dotaci dostane i pracující důchodce s přijmem 65k kč čistýho - jen tak pro nasr....pana edy :-D
10kw goodwe, 4x h2
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od josse »

eduard22 píše:
josse píše: ned črc 09, 2023 9:21 am
Cmrnda píše: To není jenom pro důchodce, jsou zahrnutí i invalidi a sociálně slabší, prostě ti co berou od státu podporu na bydlení. Mě by akorát zajímalo, kde ti "chudší" seberou prachy na tu realizaci. Obrázek Obrázek Obrázek
Důchodci(a všichni co do té skupiny patří) to mají opravdu vše v ceně... Byl jsem svědkem dotací na střešní okna pro tuhle skupinu a překvapilo mě jak dobře se stát postaral, peníze předem, zaplacena celá částka, a hlavně přijede paní, která opravdu nemá nic společného s výrobcem/prodejcem/montážníkem a pomůže starším vyplnit papírování a zorientovat se v požadavcích. Teda říkala že věci kolem fotovoltaiky jsou na tom hůř, protože i ty poradenský firmy toho mají moc a nestíhají ty důchodce, ale ostatní "zateplovací" dotace jsou dobře zmáklý.
Všichni právěže ne! Asi jsi mě nepochopil? Všichni totiž nemaj možnost instalovat FVE! Ti v paneláku , nebo s nevhodně umístěnou střechou a v ti v nájmech!!! :-(
Jejich věc.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

eduard22 píše: ned črc 09, 2023 10:20 am ..... Nebo vhodné prostory, zejména žijíli v paneláku..., nebo v nájmu! :-( Tedy to je dotace jen pro některé! :-( .......
Opakuji, to nejsou dotace pro důchodce, to jsou dotace pro budoucí snížení emisí CO2 v ČR. A specificky pro ty, kteří by statisticky do toho nešli. Protože si už nekupují ani dlouhohrající desky - maj za to, že by je nedoposlouchali do konce. To že tu budou ještě 20 let jim nevysvětlíš. Ale stát si spočítal, že levněji ho vyjde zacálovat jim stopro předem, než platit výpalné za nesplnění slibů. A nemáš pravdu, že duchna v nájmu v paneláku si na ty prachy nedosáhne. Samozřejmě si na ně dosáhne. Přes majitele nemovitosti ve které žije. A to, že s těmi penězi nemá žádné starosti je jen ku prospěchu věci. Lidi v nájmu jsou buď neschopni cokoli vlastnit a starat se o to, nebo nemají na to udržet peníze, nebo dlouhodobě plánovat.
Přestaň už konečně hlasitě závidět. Závist je špatná vlastnost.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

brumlaj píše: ned črc 09, 2023 1:37 pm Přestaň už konečně hlasitě závidět. Závist je špatná vlastnost.
Cooo??? Kde tam čteš mezi řádky závist??? Spíš nepochopení mojíá myšlenky :-(

Co bych tak mohl důchodcům, nebo tedy všem sockám, závidět? :o Já mám všechno! 8-)


Naopak! Je mi líto mnohých, že se některým(!) přispěje i na blbosti, ale na léky a oštřovatele ne! :evil:
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 580
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Cmrnda »

misa84 píše: ned črc 09, 2023 11:30 am Nevyčerpané peníze se vrací.Je to výhoda u nízkopřijmových domácností které by si nemohli dovolit zaplatit a pak čerpat.

A dotaci dostane i pracující důchodce s přijmem 65k kč čistýho - jen tak pro nasr....pana edy :-D
S těma prachama předem jsem to nevěděl, že to jde. U mě jako pracujícího s nízkým příjmem by neprošla žádná dotace na fotovoltaiku. O to jde, rozdělit prachy mezi "vyvolené". To je ale celé špatně nastavené. To jako pobírající sociální dávky dotaci dostanu, a jako pracující né? No tak sorry, to nemá ani cenu komentovat... :steaming: :steaming: :steaming:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Vladimir Mahr
Příspěvky: 72
Registrován: úte črc 19, 2022 11:35 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Vladimir Mahr »

Zajimavá a zvláštní diskuse, která z odborné roviny přešla do filosofické roviny. A tu je potřeba připomenout slova českého velikána Jana Amose Komenského : "Veškeré kvaltování tolko pro hovada dobré jest". Dnes by jednoznačně prohlásil : "Veškeré dotování tolko pro hovada dobré jest".
Pravdu má Eduard22 u dotací pro důchodce. Někdo je zvýhodněn na úkor druhého a někdo si osvojuje právo rozhodovat kdo bude zvýhodněn.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od brumlaj »

To je tak, když se lidem zapřou peníze a nechají se jim jen nuly a jedničky v bance, které si nelze vzít do ruky.
Kdo někdy viděl jak vypadá fyzická měna si, pokud umí číst, na ní mohl přečíst komu patří. Rozhodně to není duchna č.1 ani duchna č.2. A ten komu patří jasně určí k čemu budou peníze užity a kdo je k tomu použije.
Pokud se to někomu nelíbí, tak ať si vyemituje své děngy a bude si s nimi moci dělat co se mu zachce.
Do té doby pouze planě plká. Ztráta času s těmi snílky kteří mají pocit, že něco zmůžou.
2Vladimir Mahr: A kterou pravdu máš na mysli? Svou, mou, jeho, její, absolutní, relativní, nebo tu která vyhrává?
misa84
Příspěvky: 133
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od misa84 »

Vážený do hovad mě nadává, takový jako ty mě na netu štvou nejvíce, nedokážou pochopit nic jen být sprostý, kéž by tě tu vymazali


Vladimir Mahr píše: úte črc 11, 2023 10:38 pm Zajimavá a zvláštní diskuse, která z odborné roviny přešla do filosofické roviny. A tu je potřeba připomenout slova českého velikána Jana Amose Komenského : "Veškeré kvaltování tolko pro hovada dobré jest". Dnes by jednoznačně prohlásil : "Veškeré dotování tolko pro hovada dobré jest".
Pravdu má Eduard22 u dotací pro důchodce. Někdo je zvýhodněn na úkor druhého a někdo si osvojuje právo rozhodovat kdo bude zvýhodněn.
10kw goodwe, 4x h2
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od eduard22 »

misa84 píše: stř črc 12, 2023 8:28 am Vážený do hovad mě nadává, takový jako ty mě na netu štvou nejvíce, nedokážou pochopit nic jen být sprostý, kéž by tě tu vymazali
Vladimir Mahr píše: úte črc 11, 2023 10:38 pm Zajimavá a zvláštní diskuse, která z odborné roviny přešla do filosofické roviny. A tu je potřeba připomenout slova českého velikána Jana Amose Komenského : "Veškeré kvaltování tolko pro hovada dobré jest". Dnes by jednoznačně prohlásil : "Veškeré dotování tolko pro hovada dobré jest".
Pravdu má Eduard22 u dotací pro důchodce. Někdo je zvýhodněn na úkor druhého a někdo si osvojuje právo rozhodovat kdo bude zvýhodněn.
Vážený (vážená?), nikdo a nikomu (konkrétnímu) tady do hovad nenadával! Pouze citoval klasika - českého velikána a pouze jej obecně parafrázoval 8-)
Asi neevíte co znamenají úvozovky: " " ? Tak tady nekéhéte a nevoléte po cenzůře...
Děkuji.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 580
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: dotace 90k kč pro důchodce na fve k bojleru

Příspěvek od Cmrnda »

Jestli se dějiny zkreslovaly jako dneska, tak žádnej Komenský ani neexistoval. :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“