FVE pro ohřev vody

Odpovědět
misisnik
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 25, 2023 12:17 pm

FVE pro ohřev vody

Příspěvek od misisnik »

Ahoj, plánuju instalaci FVE pro ohřev vody = 2kW 120l bojler.
Pohrávám si s myšlenkou nainstalovat nejdříve pouze 4 panely, poté systém napojit na svůj Home asistant server, kde si v Grafaně udělám statistiky výnosnosti a poté případně přidělám další 2 panely.

Jediné dylema, které momentálně mám, je jakým způsobem připojím bojler.

Možnost 1 = DC-DC, Systém Kerberos 320.b
Možnost 2 = DC-AC, Jednoduše připojím střidač, do kterého následně připojím bojler

Systém nemá být plně ostrovní, musí zde být možnost dohřátí vody ze sítě.
Ve FVE se moc neorientuji, elektrotechnické vydělání mám. Jaké jsou dle vás výhody/nevýhody zmíněných 2 možností?

Díky
Michal
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: FVE pro ohřev vody

Příspěvek od Diablo007 »

Rozhodně systém DC/AC . Bell má rovnou systém s algoritmem že když není osvit sám si přepne na síť a nahřeje bojler.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
misisnik
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 25, 2023 12:17 pm

Re: FVE pro ohřev vody

Příspěvek od misisnik »

Máš na mysli tohle?
https://www.bel-shop.eu/regulator-napaj ... 4316ac-ng/

Četl jsem, že systém DC-DC má větší účinnost. Co je na tom pravda? Proto jsem se ptal, na rozdíly v možnostech.
Kodl69
Příspěvky: 1320
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: FVE pro ohřev vody

Příspěvek od Kodl69 »

Z principu je to jedno, otázka je, v jakejch to bylo souvislostech. Ale DC 300V ti termostat v boileru neodpojí, ani havarijní. Tím by mělo být rozhodnuto bez dalšího vymějšlení coby a jakby...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“