Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

aha-tam je -------U1-73-00
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

brana píše:aha-tam je -------U1-73-00
V obou? To je nejnovější... teď už stačí jestli do toho chceš jít nebo žádné pokračování.

Jestli máš ICC, pak je pro tebe lepší jiné usínání než přes komunikaci, ale nevím jestli to nabízí všem, počkáme až se ozve Vítek, který s ním asi z místních byl nejvíce v kontaktu...
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

kdyz je to nove proc bych do toho stoural..mne jen zaujala tva poznamka o "dalkovem usinani"
a to ICC mam nejaky rok-pry uz je neco noveho ale nevim-mozna ano uz nejaky cas se mi nezobrazuji zadne aktualizace jako driv
mne to prehrani FW napadlo jen z toho duvodu,ze v te firme dukom do toho cumeli 3 tydny a merili soucastky co sly a nezjitili nic
a zatvrzele je mi ho lito aby jen tak lezel)
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Cmrnda »

brana píše: ned zář 17, 2023 6:20 pm za ty podobne prachy co uvadis je novej a dovezou mi ho az do baraku..........
No právě. Nezabývám se solárama, ale ceny znám. Za 1/2 kila jablek a 4 vajíčka už to dnes a ani zítra nebude :D
No, nic, pokračujte v ladění s těmahle stránkama, a nenechte se rušit... :buymyprints:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

take uz jsem par cen videl-treba ve statech a bylo by dobre lidi upozornit ,ze Klondik je na Alasce na rece Yukon a ne v Cr nekde u Brna)))
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od VITEK »

Nazdar. Tak jelikoz me vyvolal 2 x kolega josse ktery je daleko vetsi odbornik nez ja tak se budu snazit predat co vim ja z měničů pip 5048mk resp axpert king I.
Takze 1. Icc nevydava aktualizace neni to nutne.
2. Je novy soft ICM ktery si povida s kazdym menicem zvlast po USB a ne pres master menic jako u ICC.
3. Moje pokusy s uspavanim byly pres port GPIO v icc sem spinal na zaklade casu 2 relatka kdy jsem odpojil 2 menice z paralelu ty vypnul tlacitkem vzdalene pres ten sw icc a gpio modul - pokud nemas musis dokoupit.

Ale pozor je potreba nemichat hrusky a jabka dohromady.
Ty mas tusim stare ms4048 a ja nemam s nima zkusenost. Nevim zda to jde a vubec nevim jak to pouzivas jestli trifazove nebo jednofazove. Je potreba nejdriv napsat jasnou a strucnou vetou popsat system a co od nas potrebujes a pak se muzeme zamyslet co dal.

Dekuju a ahoj vitek
Panely vsude.
Baterka volovo
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

zkusim strucne
3xpip4048ms do jedne faze
jelo to roky
jeden v okamziku zapnuti prestal davat na vystupu 220-necvaklo rele jinak jel
byl ve firme dukom u benesova 3 tydny nic nenasli nez jsem ho tam vezl slo aspon nabijeni z panelu-ted hlasi chybu 057-ale neprisli pry na zadnou vadnou soucastku
a to delaji servis a opravy menicu.

napadlo mne prehrat FW jesli by se mu mozecek nesrovnal-ale jsem na to kratkej-az na radu Joseho jsem zjistil co tam mam vlastne za FW))))))

zaujala mne joseho poznamka o dalkovem uspavani menicu-zatim chodim do garaze pesky -na zimu je zbytecne aby jely v noci3 kdyz staci jeden
tu funkci vypnuti je snad jedine co jsem v ICC fakt postradal
pred lety jsem zkousel v ICC nastavit cas na rele a prez nej vypinat druhy menic- minilo se to zblaznit tak jsem to zrusil

takze hledam nekoho kdo menic napichne na PC a prehraje FW-mozna by mu to pomohlo-mozna ne...nevim
nasel jsem na ang.strankach neco o prehrani FW -i prez rekladac je to pro mne spanelska vesnice...
no a to usinani asi opustim a budu dal chodit do garaze rano a vecer)

takze
monetalne resim tedy kdo napichne -PC-kabel-prehrani FW jako moznost zachrany menice-ale abych stahl nejaky soubor z netu a cpal ho do menice to je na mne uz moc)vim,ze bych udelal vic skody jak uzitku
takze asi tak
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od VITEK »

Ahoj, takže to spíš vypadá že jí ti nepomužu,
neboť :

1) mám jiné střídače
2) o funkci GPIO víš a umíš to používat
3) máš pokažený střídač který nefunguje správně
4) takže chyba 57 podle tvého manuálu znamená internal component falut - return to repair center ( překlad, máš v hajzlu něco uvnitř, pošli to někam na opravu) - pokud na opravě byl a nic nezjistili, pak je to možné 2 aspekty, bud to opravit nechtějí, nebo to neumějí, nebo nemaj čas se tím zabývat.
5) problém je že ms ka už se nevyrábí takže máš zase několik možností... 1) funkční MS používat než to zdechne 2) vyházet vše ( prodat) a nakoupit nové, jiné lepší.

zeptám se kolik let je používáš a v jakých podmínkách? ( odhad je 5-8 let ? ) je v mrazu nebo v jiných podmínkách například pokud je vypnutý a ty ho zmražený zapneš tak to je dost blbý... pokud to běží trvale tak se ohřeje svým chodem a kondenzace tam být nemuže, pokud ale je vypínán vždy při dosažení rosného bodu se něco někde orosí, a to s prachem může způsobit zkrat / poruchu / poškození

tady máš jak se měl namontovat https://www.manualslib.com/manual/84270 ... e=6#manual

a ted popravdě dodržel jsi montážní manuál a podmínky chodu? opravdu ani v tuhých mrazech nemáš v kůlně mráz?

není to o tom že chci z Tebe vymámit aby ses přiznal, jde o to aby i ostatní si třeba dali pozor na to aby se četly manuály.

co se týká fw upgrade, pokud to tak máš od výroby a stejně fakt to vypadá že to problém nebude - myslím tak že po upgradu bude na tom měnič stejně.

zkus popravdě napsat a odpovědět na moje dotazy a jedině tak pochopíme co může být za příčinu problému.

Ahoj V.
Panely vsude.
Baterka volovo
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

tak prvni je asi 7 let druhej asi po roce a treti ani nevim-to mi poslal kamos ze statu "jako na nahradni dily")
mam je v garazi na jednom prkne vsechny vedle sebe pak 2x nabijecky epsolar po 100A a ted dalsi 2 vevory 5kw
podminky maji vsechny stejne a dokonce ten prvni jsem mel povesenej v plechovy kuchynsky lince venku-rok minimalne-jel furt bez problemu mraz nemraz a jede dodnes)for je,ze se zblaznil ten nejnovejsi....takze tim-nove/lepsi si nejsem tak jistej)
kdyz je velky mraz nechavam zapnuty vsechny .ale stve mne ta vnitrni spotreba........
co se mi podarilo dohledat na angl.strankach za pomoci prekladace -tak je to zmagnetizovane merici trafo-ani nevim kde je)nebo halova sonda...
zkusim jestli nekde nenajdu fotku toho trafa-jak vypada a sahl bych tam civkou ze stykace jestli by se to odmagnetizovalo
asi nemam uz co posrat)jestli se tam naindukuje neco nekam vi Buh
jinak udrzba- vyfouknu kompresorem 1x za rok-desky jsou jako kdyby vysly z fabriky)
je zajimavy ze rve chybu a pak nabehnou vsechny symboly co na displeji jsou a zase se to opakuje
a mam tak nejak rad jednoducha reseni-zadna komunikace baterie /menic-jen o problemy navic-mam louhace a ty vydrzi vse)
staci kdyz mi spadne wifi-nejde ani ICC ani teamwiever k tem nabijeckam.....takze vim kulovy)
no jen mne napadlo prehrat FW-neco jako restart kdyz ti zamrzne PC)))

no nic nebudu delat vlny at se vam dari kluci)))
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »


brana píše: takze
monetalne resim tedy kdo napichne -PC-kabel-prehrani FW jako moznost zachrany menice-ale abych stahl nejaky soubor z netu a cpal ho do menice to je na mne uz moc)vim,ze bych udelal vic skody jak uzitku
takze asi tak
Přehrání FW nic neřeší, máš originály, které neměli takhle zásadní chybu, nedělej to.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Re4DeR
Příspěvky: 23
Registrován: pon úno 12, 2024 9:45 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Re4DeR »

Ahoj, slo by dat paraelne 2 Kingy na 2 ruzny faze? Pokud by se vypl bypass tak by nemel nastat problem ne?

Mam do baraku celkem tenkej kabel a libilo by se mi rozlozit zatez. Hlavni jistic je 3x25A.

A je pravda ze pokud vypnu bypass a pretizim kinga tak se po 5 sekundach umi zase zkusit nahodit?

A predpokladam ze kazdy z kingu muze mit svuj string?
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

- ano
- ano
- ano
Jen budeš pak řešit nesymetrii v tom smyslu, ze jeden menic nebude stihat a druhej se bude ulejvat.
Podobne panelove pole a podobne i aku nebudeli spolecna.

Lepsi je vystupy kingu paralerne spojit (nejprve odjistit samostatne) a paralerne propojit se vsemi okruhy domu na vstupu prepinace siti od kingů.

A je 3f zasuvky nechas stale primo na DS, n3b vsechny 3 okruhy domu za prepinacem siti v poloze z FVE budou ve stejne fazy! A stejne je dobre z nich (z DS) zalohovat kingy :lol:

Jeste dpplneni - bypass vsem v rodine (jiz 6 FVE s kingy) vyhovuje vic nez aby se prepla vsechna enrgie za penize a lepsi autorestart menice nez aby hledali co kde vylitlo za jistic... Moja si to pchvaluje a alespon se privodenymi blackouty zprvu naucila co se nema poustet naraz...Vseci se radi uskromnili a jsou FVE kompatibilni :-)

Smesny ucet i zaloha (zalohu ji snizili na 1000,-/měs, mě z 2500,- na 1500,- synci to maj podobne) za elektriku ju pak jeste vic utvrdil ve spravnosti rozhodnuti a nastaveni autorestartu menice namisto bypass.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Re4DeR
Příspěvky: 23
Registrován: pon úno 12, 2024 9:45 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Re4DeR »

no pockej. to prave myslim.

Do baraku vedou 3F. Dam manualni prepinac siti - cez/fve. Indukce a garaz (3f zasuvka) necham na cezu trvale.

Kingy vemu 2 a spojim je paraelne = 1 faze 10kw. A tuhle silnou fazi hodim na ten prepinac siti 3x (takze nic tociveho napojede, jediny vice fazovy spotrebic je indukce a abych nemusel resit posileni Nka tak ho necham na cezu )

Tim ze budou kingy spojeny tak predpokladam ze mam 1 baterii a 2 mppt = 2 stringy (vychod zapad).

Ale chci aby kingove i nabijeli baterku ze site a byli pripojeny (jsem v horach a casto tu byva mlha). A ted resim jestli ty kingy musim zavesit na jednu fazi od CEZu. Podle manualu ano.
Ale pak, kdyz budu odebirat teoreticky pres 6+kw s vybitou baterii tak pretizim tu cez fazi. proto by se mi libilo hodit kazdej king na jinou fazi od cezu. Tam pak ale samozrejme nastane problem kdyby spadly do bypassu - potkaly by se cez faze. Ale pokud ho vypnu tak by se faze nikdy nemeli potkat.
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

Ach tak. Už chápu.
No přesto bude problém mít kazdy menic , respektive jeho nabíječku, zaveseny každou na jinou fázi ze sítě, protože King se snaží synchronizovat svoji Výstupní frekvenci s frekvencí sítě! Tady by se snažili dělat výstup v časovém posuvu.

Nemám to prakticky odzkoušené ale myslím si že to bude problém. Leda by byla zapojená na jednu fázi jen jediná nabíječka jednoho Kinga a druhý by krátké vyšší odběry čerpal z baterie a tím nepřimo i z té nabíječky prvního menice.

Synchronizovat se sítí se bude snažit jen první a druhý se bude synchronizovat podle prvního. Ale třeba má někdo i praktickou zkušenost?

Jen pro uplnost - King se synchronizuje se sítí plus mínus tuším 0,1 Hz ( pokud se síť příliš odchýlí Kings si jede svojich přesných 50Hz) proto, aby případný bypass nebyla taková prda a snaží se bypass provést když prochází obě sinusoidy (z SD i jeho výstupu) , nulovým napětí.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

Ale třeba se někdo ozve Kdo má dva kingy každý na jiné fázi z DS a Třeba se druhý Díky komunikaci synchronizuje podle prvního a frekvenci druhé fáze sítě ignoruje?

Pokud toto někdo nepotvrdí tak bych to raději prověřil dvoukanálovým osciloskopem před spojením jejich výstupů!
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Re4DeR
Příspěvky: 23
Registrován: pon úno 12, 2024 9:45 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Re4DeR »

hm, synchronizace me nenapadla. jo to dava smysl ze by mohl byt problem.
tak pak z toho plyne leda jinej menic bez ac in a externi nabijecka :-/
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

Re4DeR píše: čtv úno 29, 2024 2:34 pm hm, synchronizace me nenapadla. jo to dava smysl ze by mohl byt problem.
tak pak z toho plyne leda jinej menic bez ac in a externi nabijecka :-/
Proc jiný? 8-) stačí Nezapojit u druhéhKinga nabíječku budou-li společné akumulátory ta nabíječka umí až 100A/50V DC

A nebo zapojit obě nabíječky na jednu fázi a omezit jim výkon a upřednostnit spotřebu z baterie aby to zvládla síť jednou fází napájet oba měniče. Případně omezit jen u druhého na který se dájí spotřebiče které jen nárazu vyberou větší výkon což tu chvílu vykryje baterie.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Cmrnda »

Re4DeR píše: čtv úno 29, 2024 12:11 pm A ted resim jestli ty kingy musim zavesit na jednu fazi od CEZu. Podle manualu ano.
Né že můžeš či nemusíš, ale nesmíš. Je to z hlediska rovnorměrného odběru ze všech fází. Sežeň si někoho kdo ty bedny trochu hackne a napojí na stejn. proud, získaný usměrněním všech třech fází.
Jinak napojení v domácnosti na větší výkon než je 16A/f je špatně. Úplně stačí jedna fáze do 4kW. To ovšem neznamená, že "fází" můžeš mít třeba deset...
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Re4DeR
Příspěvky: 23
Registrován: pon úno 12, 2024 9:45 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Re4DeR »

jakoze nesmim mit kingy na stejne fazi protoze jsou jakoze spotrebic a mel bych drzet rovnomerny odber? a navic by mel byt jako spotrebic jistenej 16A ?

muzes prosim rozvest prosim tu myslenku s usmernenim fazi?
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

Re4DeR píše: čtv úno 29, 2024 9:33 pm jakoze nesmim mit kingy na stejne fazi protoze jsou jakoze spotrebic a mel bych drzet rovnomerny odber? a navic by mel byt jako spotrebic jistenej 16A ?

muzes prosim rozvest prosim tu myslenku s usmernenim fazi?
To jsou obé blbosti... :evil: Do rozvodů a jištění do domu nesháš!

"Vstup" - přesněji jen napájení nabíječky , je třeba 1f min 25A - já to táhám z 5-ti kolíkový 32A zásuvky (kvůli dimenzaci kontaktů) jištěné ovšem jen B25A jističem. (drátry min. 5x4mm)

A výstup z měniče jištěn opět B25A 8-) (dráty smože minimálně 3x4mm!) A pak následuje Fi chránič a 3 okruhy domu - několikrát 16A (zásuvky) a několikrát 10A (světla), do kterých pouštím (rozklemuji) tu jedinou fázi z měniče předjištěnou B25A jističem a 40A Fi chráničem 8-)

Na rovnoměrný odběr z DS kašlu... Stejnak to jen přicucává jen rozdíl a jen někdy - typicky jen večer, kdy není spotřeba domu skoro žádná a přes den to valí ze střechy a chvilkové větší výkyvy odběru veme měnič chybějící energii z aku :D

DS se tak z 80% ulejvá :lol: , v létě z 99% :lol: Takže ji tím odběrem jen z jedné fáze moc výrazně ani často nezatěžuju nesymetricky 8-)

Stačila by mi přípojka 1x25A :D Ale jelikož mám autodílnu s heverem a j. 3f stroje, tak miniálně 3x25A. Ale kdysi jsem si zařídil kvůli dílně 3x40A a tak to zatím nechávám tak 8-) I když je vyšší měsíční paušál..., ale není to tak hrozný , neb to našetřím prozměnu na spotřebě :-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Cmrnda »

Re4DeR píše: čtv úno 29, 2024 9:33 pm jakoze nesmim mit kingy na stejne fazi protoze jsou jakoze spotrebic a mel bych drzet rovnomerny odber? a navic by mel byt jako spotrebic jistenej 16A ?

muzes prosim rozvest prosim tu myslenku s usmernenim fazi?
Žádnej spotřebič v domácnosti není nad hodnotu jištění 16A. Rozvody jsou tomu uzpůsobeny. Co budeš dělat s 10kW na jedný fázi? Diť by ty dráty na koncích mohly uhořet, navíc nemusí vyhovovat celá řada ochran.

Tři fáze usměrníš třema diodama a máš jednu. Pak zpracuješ jak chceš, vždy ale bude naprosto rovnoměrné zatížení fází.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Re4DeR
Příspěvky: 23
Registrován: pon úno 12, 2024 9:45 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Re4DeR »

no nic, techto 10kw by slo do domovni rozvadece pres ten prepinac siti. a v rozvadeci pak uz jsou normalne 16A/10A jistice.
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

Re4DeR píše:hm, synchronizace me nenapadla. jo to dava smysl ze by mohl byt problem.
tak pak z toho plyne leda jinej menic bez ac in a externi nabijecka :-/
Externi nabijecka je spravne reseni.
Nebo ACIN zapojit pouze do jednoho z nich. - nechce se mi verit, ze za dobu kdy grid funguje se nestaci nabit baterie z jedne faze pro situace kdy grid nefunguje.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

Re4DeR píše: pát bře 01, 2024 9:04 am no nic, techto 10kw by slo do domovni rozvadece pres ten prepinac siti. a v rozvadeci pak uz jsou normalne 16A/10A jistice.
Ták 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Cmrnda »

Re4DeR píše: pát bře 01, 2024 9:04 am no nic, techto 10kw by slo do domovni rozvadece pres ten prepinac siti. a v rozvadeci pak uz jsou normalne 16A/10A jistice.
Ahááá, tak proto to musí bejt 10kW a né 2x5 :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Odpovědět

Zpět na „Axpert“