Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

Kdyby někoho zajímalo jak to mají vymyšlené, obkreslil jsem část paralelní desky. Kabelů je v návodu 2x tolik než je k provozu potřeba, všechno je propojené se vším.
MPP PIP4048MS-par-board.png
MPP PIP4048MS-par-board.png (27.7 KiB) Zobrazeno 2267 x
Ve schématu je zakreslen i běžnější VGA kabel, které vodiče se čeho týkají, není tedy nezbytně nutné propojovat měniče kabelem se všemi 15ti vodiči, vyhoví i VGA kabel (který je častěji k dispozici ke koupi)

pár poznámek:
Měniče mohou být při zapojování zapnuté, pokud je invertor vypnutý nebo uspaný, umožní to kontrolu zapojení v průběhu. (například, nechat vypnuté tlačítkem, ale SCC je připojený k panelům a díky tomu hlavní DSP "žije" a komunikuje, na displeji se zobrazuje MAster, po připojení CAN kabelu se změní na SLave.

Konektory CN2 a CN3 jsou current share, kroucené červený a černý vodič, je potřeba dodržet pouze polaritu a pro funkci je potřeba pouze dvou vodičů. Zakruhování v manuálu je pouze kvůli bezpečnosti. jejich délka není důležitá, důležité je aby byly propojené všechny měniče jedné fáze. Je úplně jedno který konektor vede k levému měniči a který k pravému.

Konektory D-SUB 15HD obsahují RS485/CAN a něco navíc. Zase stačí aby byly měniče nějak propojeny, druhý kabel je "pro jistotu", na každé paralelní kartě je zakončovací odpor 150R.

AC a BAT vodiče by ke společné sběrnici měli mít stejný odpor, kvůli úbytku. Voltronic tohle nezmiňuje, ale například Victron nedoporučuje víc než 10mm2 pro 5kVA na AC. Aby nebyl odpor jednoho vedení příliš malý a díky tomu nefungovalo přirozený "current sharing", axperti mají sice speciální kabel k tomuto, ale je vždy lepší aby to bylo fyzikálně správně a elektronika nemusela tolik vyrovnávat. - přiznám se, neměl jsem odvahu to zkusit bez CN2, CN3 propojovací dvoulinky.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

Mě.to zajímá. Dík! :D
Jen dotaz - platí to stejně pro King i King II ?
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

eduard22 píše:Mě.to zajímá. Dík! :D
Jen dotaz - platí to stejně pro King i King II ?
Co vím tak mají stejnou paralelní kartu a princip je stejný.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
proasnet
Příspěvky: 13
Registrován: čtv kvě 26, 2022 1:09 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od proasnet »

Prosím nemáte podrobnější schéma? I s těmi optočleny atp.
Díky
gold1
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 08, 2022 10:29 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od gold1 »

Provozuji 2 kusy Axpert King paralelne na jedne fazi uz asi 4 mesice bez problemu-zapojeno presne podle manualu,ale zajimala by mne jina vec: Je mozne menic Slave napriklad na noc vypnout tlacitkem nebo nejak uspat?V noci mi bohate staci zlomek vykonu jednoho Kinga.Tim tlacitkem jsem to zkusil,ale po vypnuti menice v nem pravidelne "neco" cvakalo,tak jsem ho radeji opet zapnul a na webu jsem odpoved na tuto otazku doposud nenasel.
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

gold1 píše:Provozuji 2 kusy Axpert King paralelne na jedne fazi uz asi 4 mesice bez problemu-zapojeno presne podle manualu,ale zajimala by mne jina vec: Je mozne menic Slave napriklad na noc vypnout tlacitkem nebo nejak uspat?V noci mi bohate staci zlomek vykonu jednoho Kinga.Tim tlacitkem jsem to zkusil,ale po vypnuti menice v nem pravidelne "neco" cvakalo,tak jsem ho radeji opet zapnul a na webu jsem odpoved na tuto otazku doposud nenasel.
Jo tlačítkem je to hloupé ale funkční řešení.

Paralelně k tlačítku relé z nějakého nadřazeného systému taky možné. Borci myslím ještě nedokázali upravit firmware aby bylo možné usínat přes komunikaci jako to jde u 4048MS...

Rozlišujte king I a king II! (Tlačítkem to je jedno, ale prostě ty dva jsou sice velice podobný názvem, ale úplně jinou architekturou)
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

jak se uspava 4048MS prez komunikaci?
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

diky za odkazy,ale ja jem na tom tak ze neumim zjistit ani cislo FW)))takze tohle bude na mne vyssi divci)
v te firme dukom 3 tydny zirali na na muj PIP4048 a nezjistili nic-ja jsem teda zjistil,ze na displeji blika chyba 057 a co jsem dohledal ,tak snad zmagnetizovane merici proudove trafo-a nebo neco jineho)))))snad kamos bude mit v zime cas a mrkne na to)))jinak misto prace lezi jak mrcha)
mel jsem na mysli neco polopatictejsiho pro neznale-silovy jeste zvladam)aspon mi nezkrni hohy kdyz dojsu do garaze to vzdy zapnout a vypnout mechanickym vypinacem)at se ti dari..........
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

brana píše:diky za odkazy,ale ja jem na tom tak ze neumim zjistit ani cislo FW)))takze tohle bude na mne vyssi divci)
v te firme dukom 3 tydny zirali na na muj PIP4048 a nezjistili nic-ja jsem teda zjistil,ze na displeji blika chyba 057 a co jsem dohledal ,tak snad zmagnetizovane merici proudove trafo-a nebo neco jineho)))))snad kamos bude mit v zime cas a mrkne na to)))jinak misto prace lezi jak mrcha)
mel jsem na mysli neco polopatictejsiho pro neznale-silovy jeste zvladam)aspon mi nezkrni hohy kdyz dojsu do garaze to vzdy zapnout a vypnout mechanickym vypinacem)at se ti dari..........
Nahrát FW umíš?
Raspberry Pi máš?
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

raspberry mam jede mi na nem ICC a wifi modul-to mi nainstaloval kamarad a prectu si v ICC vse zakladni
ale nahrat FW neumim..........mne tohle minulo.jsem rocnik 60.......jsem rad ze spustim svuj notas)
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

brana píše:raspberry mam jede mi na nem ICC a wifi modul-to mi nainstaloval kamarad a prectu si v ICC vse zakladni
ale nahrat FW neumim..........mne tohle minulo.jsem rocnik 60.......jsem rad ze spustim svuj notas)
Jsou k tomu potřeba Windows a sériový port... jen se rozbalí zip a spustí jediný exe soubor v něm. Pořád je to těžké?

ICC ale není udělané na to usínání, tam je třeba použít tu hloupou metodu, dostat z maliny relé a to zapojit na vypnutý vypínač měniče. Tohle ICC umí, najdi Vítkovo popis co je třeba udělat.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

no widle mam a exe soubour bych spustit dokazal))
a to je prez ten kabel co davali k menici?nebo tam musi byt na jedne strane ten vicepinovy a na druhe usb?nebo obe strany vicepinove?
a menic -vypnuty-zapnuty - v rezimu nabijeni- v plnem rezimu?/nabiji-ma baterku-dava 220?/
vidis dle otazek ze v tom "plavu".......
nerad bych neco posral)a do maliny nehrabu-jsem rad ze to jede)
vim pro nekoho kdo se v tom pohybuje kazdy den je to treba banalita-ne pro mne...
ale zase umim udelat rucne kovanej hrebik no))))))))
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

Přes USB to nejde (4048MS), kabel k tomu dali, máš sériový port rovnou v PC? Jestli budeš používat usb-rs232 pošli co má v sobě za čip... s jedním někdo hlásil problémy, zkusil bych se podívat.

Je lepší aby to bylo odpojené od AC in I AC out, musí to být zapnuté.

Sipkama pod displejem se dostaneš na aktuální firmware, opiš co tam máš teď, dostaneš se na verzi hlavního FW a pak taky verzi FW v SCC. Pošli to sem oboje pro všechny měniče.

Příklad hlavní: 73.00e
Příklad SCC: 01.24
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

"POZOR - u některých výrobních šarží měničů Axpert VM III, MAX a King může dojít k poškození displeje přehřátím při pokusu o flashování firmware. Je nutný speciální kabel. Návod na reflash Remote Control panelu "
Zdroj: https://www.ostrovni-elektrarny.cz/?podpora
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

Josse,dekuji ti za tvoji evidentni snahu dokopat absolutniho PC laika nekam na spravne misto)
cenim si toho
ale obavam se,ze je to bezpredmetne,neumim ani najit tu verzi WF a otazky jaky cip je v kabelu je jako se mne ptat kudy vede hociminova ztezka)
kdyby jsi jel ty,nebo nekdo znaly po D1 a udelal si cca na 82.km dalnice D1 cca 2km zajizdku a mrkl mi na to,bylo by to schudne,lepsi a odpadlo by trapeni me i tvoje)samozrejme ze bych to nechtel zadarmo)) tu silovku si zvladam v tom problem neni,baterky taky,dokonce jsem si koupil sklenenej destilak a delam si do louhovek vodu)uz nevi kurvy spinavy co za tu vodu chtit)postupne jsem to rozsiroval do stavu,kdy mam spotrebu z DS -07% rocne)
koupil jsem si frekv.menic a prepojil cerpadlo na vodu do trojuhelniku a cely rok cerpam vodu ze slunicka)
jen mam problem s stipackou na drevo-tam je motor natvrdo nekde v vinuti spojen do hvezdy a tak "nazdar"-takze musim DS
ted tu vymerovali geodeti pro EON a budou davat vzdusne vedeni do kabelu v okoli a "pry" mi to ukonci na hranici pozemku-takze zase problemy a jiz vazne uvazuji,ze nez jim platit kaplicku s jejich bednou na el.mer a dlouhej kabel k baraku-ze je poslu do hajzlu i s jejich DS)mam benzinovou centralu pro "obdobi temna" a jede mi to-no je to silovka))))ale s tim PC s tim prohraju-vim to......ale nemuze clovek umet vsechno ne?ja ty 4048 dokupoval postupne.prvne 1 a dvacka panelu-jak se to osvedci-osvedcilo tak2. a dalsi dvacka panelu-pak 3. ......a na tom jsem zkoncil protoze dalsi 4048 s kartou uz asi proste nesezenu-vyresil jsem to castecne tak,ze jsem natahal CYKY do baraku koupil vevor-a na to povesil akumulacky-bojller mam mimo na sitonu a dobry-revizak by se asi opupinkoval ale to mam tesne u konecniku))))celkem slusne to jelo na ty 3 paraelne dokud se jeden "nezblaznil" a tak lezi jak mrcha a nemaka-zena zatim zvlada pect,zavarovat a obsluhovat domaci spotrebice do toho max.8kW-ale je to citit ,ze tam ten treti chybi no)
takze-nejlepe by bylo kdyby se stavil nekdo znaly-kava je-chlast je-cigara jsou-cas mam a dobrou naladu taky)holt samota u lesa ma sve kouzlo)a opravdu u motorestu melikana je to zajizdka cca 2km........
takze asi tak je to semnou)
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

Tak mě napdlo, že když si měniče dokupoval postupně (s jak velkým časovým odstupem?) , že mohly mít různej FW a taky, že by možná v paraleru měly mít FW stejnej!? Je to jen moje úvaha, ne tvrzení. :?:

Já také zvažuji odpojit se zcela a trvale od sítě, ale až po následující zimě. Neb minulou jsem měl jen 1/2 panelů a jen na východ. A vypadá to že s mojó již další zimu vyndem jako zcela nezávislí 8-)

Stačí se uskromnit a ohlížet na souběh výkonných spotřebičů a řádit v prádelně a s vysavačem jen když není ouplně škaredě natož večer... :lol:

Moja nemá problém hlídat souběh zátěže :D a prát a péct na alektrice a vysávat a a a a a při tom přijít a ubrat teplotu na termostatu bojleru - to aby zrovna nesepl když peče a pere a ještě použije rychlovárnou konvici a pak jej vrátit zpět (úplné vypnutí bojleru , který navíc řídím z mobilu TaPo Wi-Fi zásuvkou programovatelkně, není dobré, když nésu doma a není si jistá , mrkne na tablet na zdi jak je to naprogramovaný, nebo jen pootočí termostatem a jen o chlup, vypnutím by jinak po zapomenutí zapnout, byla studená voda další den, ale takto hrozí leda jen méně teplá 8-) )

A zatím a jen zprvu, udělala jen 2 blekauty přetížením měniče (Bypass mám zakázanej schválně) 8-) Nechápu, jak Tvojí nemůže stačit 8kW!???? :o
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

tak teplou vodu mam "bokem" takze ta tu spotrebu nerozhazuje,decka uz jsou z baraku takze 2 lidi toho tolik nepotreuji a jelikoz jsem ji vzal do garaze a vytvoril z ni-osobu poucenou)))))) a tak se mne zepta-pecu mohu k tomu zapnout pracku?mrknu na ICC a reknu muzes,nebo nemuzes)vetsinou muze)
jak jsem psal-tech 12kw bylo lepsich-tech 8 uz se musi vic hlidat ale neni to kriticke a co se tyka "automatiky"-dle murphyho zakonu co se muze posrat se posere v nejblbejsi dobu-tak ma automatika je- az se proberu zajit do garaze a zapnout co treba a vecer to vypnout-ale je pravda ze mam obrovskou vyhodu ze uz nechodim do prace a tak mohu tech par metru zajit)nesla nam wifi-ja s tim laboroval 2 dny a co?no nic......zavolal jsem technika a ten rika-pane vy mate prehistoricky router-to ted jede v jinem kodovani-dal tam krabicku za 500 a uz to jede pul roku-a ja debil jsem se s tim trapil 2 dny a rozjebal co rozjebat slo))))))))takze uz jen predstava ze je moje elektrika doma zavisla na nejakem"kodovani" mi nahani husi kuzi)jeste mne napadlo ze na ten vypinac dole na menici dam relatko-to zvladnu a to rele budu ovladat soumrakovym spinacem-noc/den by bylo zapinani a vypinani vyresene-ale kdyz nevim jak je ten vypinac zapojeny?rozpina oba poly?rozpina jeden? tak jsem to opustil a zapnu to rucne)ta chyba 075 by melo byt zmagnetizovane merici trafo-ani nevim kde je-a sahnout do toho trafopajkou?proste radeji ne)na mem dusterovi benzinaku nejde zapnout 4x4 -diagnostika-chyba senzoru zadniho leveho kola-koupil jsem novej snimac vymenil-chyba zadniho kola nebyla-autorizovanej servis-znamej-vse ok- nejde 4x4-zase -no asi se neco nelibi pocitaci-mozna se odmagnetizival krouzek v kole-no to by se jeden posral-neco se "zmagnetizuje samo" neco se "odmagnetizuje samo")))))))))))))ale kdyz to shrnu suma sumarum-jsem s produkci el.ze slunicka spokojeny))) jo a jeste jsem odesel ze vsech skupin na FB co se tykali fotovoltaiky, protoze na ty kydy o "certifikaci" a vyhlasce 50 co stejne uz neplati a o skoleni revizich atd.uz nemam nejak nervy)
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od eduard22 »

brana píše: ned zář 17, 2023 3:29 pm...... mam obrovskou vyhodu ze uz nechodim do prace a tak mohu tech par metru zajit) .....
jo a jeste jsem odesel ze vsech skupin na FB co se tykali fotovoltaiky, protoze na ty kydy o "certifikaci" a vyhlasce 50 co stejne uz neplati a o skoleni revizich atd.uz nemam nejak nervy)
ad1: Můj tchán, vlastně je už pradědou (75), to tak taky má s Kingem, neustále to hlídá prababce a chodí si vše přepínat ručně (ač ve starém baráku s TN... tak si sám natáhal nově nezávislé povrchové TN-S sítě s CYKY 3x2,5mm, jak bejvá v dílnách, kde se na estetiku nehledí, neb rozsekat celej barák už nechtěl na sklonku života...) , alespoň má zábavu a nenudí se :D A Wi-Fi taky nemá ;-) (jen malej starej tablet přes BT přímo spojen s Kingem)

ad2: Jo dnes je každej druhej odborník na FVE... :lol: Tedááá jen teoreticky! :evil: ...
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

proto kdyz vim,ze na neco nemam.tak se do toho neseru)))a necham to tem co vi.........znam to z kovarny.........cumi a rikaji-na tom nic neni a pak zjistis ze vyucenej kovar neumi udelat majzl)))))))jako snazim se nejak vzdelavat ale s tim PC proste ,,,,,,,je to nerovny souboj))))))a priznam si,ze mi utekly zaklady a uz to nikdy nedozenu)ale tech co jen nezvani a realne se stavili a ukazali jak se to dela-je asi jako safranu)
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

Ta slohová cvičení odmítám číst pokud v nich je něco offtopic, bylo tam něco důležitého?

Čte to ještě Vítek:? Jak je to s ICC a usínáním, jaká relé to podporuje, a stačí zaplatit a stáhnout, není se musí vývojář připojit a nastavit ručně?

Tu verzi firmware teda najdi, nevymlouvej se na nic, prostě mačkej tlačítka na měniči, dokud se neobjeví podobná kombinace co jsem poslal a opiš to sem.

Odkaz na nejvhodnější firmware (jestli bude vůbec potřeba) jsem schopen ti poslat konkrétně jediný, nic bys nemusel hledat.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

jedine co na tom displeji vidim je-------U2-04-12-------
dalsi kroky uz jsou jen nastavovani parametru
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od Cmrnda »

brana píše: ned zář 17, 2023 3:50 pm cumi a rikaji-na tom nic neni a pak zjistis ze vyucenej kovar neumi udelat majz
To by se mělo poznat na ceně. Když si nějakej čičmunda řekne za nahrání firmware méně jak 3.500,-Kč, tak je to silně podezřelý, nepočítám dopravu 25,-Kč/km + cena za hodinu jízdy, tak za 1000,-.
Jěště že mě se nějaký nahrání "firmWare" netýká. Sestavil jsem si programátor, sám ho naprogramoval (bez použití cizích knihoven) a to, co mi dosuď nejde a chtěl bych to, je otázkou jen času a mé lenosti.
Takže doporučuji sebevzdělání z kováře na kouzelníka :lol: :lol: :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od brana »

ano asi se ukazala moje prvotni uvaha spravna...a proto jsem koupil vevor 5kW ,natahl CYKY 3x2,5 a bezi to mimo tech starych paraelnich.....
za ty podobne prachy co uvadis je novej a dovezou mi ho az do baraku..........
takze panove-dekuji za vas cas a uz dal nemusite cist ma "slohova cviceni"........
at se vam dari))))
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert paralelní zapojení - princip, doporučení

Příspěvek od josse »

brana píše:jedine co na tom displeji vidim je-------U2-04-12-------
dalsi kroky uz jsou jen nastavovani parametru
Jo to je novější verze SCC, tak ještě to musíš donutit zobrazit hlavní FW, je to hned vedle!
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Odpovědět

Zpět na „Axpert“