oprava axperta PIP4048MS

Odpovědět
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od brana »

tak jsem po neuspesne snaze -koupim axperta 4048MS dovezl toho jednoho zlobiveho do firmy DUKOM kousek za Benesov
ochotni -podivame se na to-neni problem
byl tam 3 tydny-vratili mi ho,ze nevi co mu je......tak jsem najel 4x100km uplne na...........
ptal jsem se jich jestli to divne chovani nemuze byt zalezitost -"zblbleho mozecku" a nepomohlo by prehrani FW
sam si na to netoufam jako pc analfabet..... pry mozna ano
rikam si-delaji to kazdy den-mrknou a vidi ..no me nadeje odplynuly v dal.........
ze pry je tam vse OK ale proste nesepne to rele na vystupu AC-cili na vystupu neni 230VAC
nez jsem ho tam vezl nabijel z panelu-videl panely i baterku jen ten koncovy znak spotrebice nebyl ani na displeji
zajimave je ze v ICC programu bylo videt napeti AC
rikam si-necham te jen jako nabijec a bude.......ale jelikoz jel jako jeden ze 3 paraelnich zda se mi to skoda pripravit se o tretinu vykonu
mam vse navesene na 1 fazi
takze panove-kdyby byl nekdo ochoten ho prinutit k normalnimu provozu byl bych rad-nebo alespon kontakt na nekoho ochotneho
samo ze to zadara nechci))))jinak jsem od Humpolce pobliz D1
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od eduard22 »

Ostrovni-elektrarny.cz se specializují na ostrovy A kupoval jsem tam axperta dvojku a hned vedle skladu mají servis.
Jsou ochotni ale asi nejsou nejlevnější , pan majitel ing chce tuším 1500,- za každou započatou hodinu "jen" za rady.

Nabízím také nastavení a bezpečný upload novšího firmwaru s garancí.

Také by mohl pomoct ampérák Co dělá YouTubera... nadšenec ale schopný a odvážný se v tom vrtat a levnej, ale nemá čas... o čem varuje v posledním videu o tom jak funguje axpert King.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od brana »

dik za nfo-Ing. jsem psal jako prvnimu.........FW neprehraji s tim ze to neni original.nevim je na nem taiwan......
to ze nekdo nema cas slysivam stale casteji....no asi lidi nepotrebuji penize-nevim)
koupil jsem vevor novej-stejne je to axpert za desitku akorat nemuze chodit paraelne tak je na sve kabelu no
tak zatim bude tenhle poblaznenej lezet.......a nebo se objevi PIP 4048MS bud na prodej nebo nahr dily....
ale diky za info) at se dari
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od josse »

Originál voltronic se paralelně spojuje, takže jestli to je nebo není originál jedno není.

Jestli to originál není se dá poznat ze samolepky.

Voltronic poskytuje náhradní díly, ale mění se celé desky. Takže to je většinou tak půlka ceny nového.

U Voltronic měničů je spousta důvodu koupit originál a fejkům se vyhnout.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od brana »

jeli mi 3 paralene nez se tenhle jeden zblaznil prvne jsem mel 1 pak 2 pak 3 a naprosta spokojenost
ten prvni jede snad prez 10 let ty dalsi jsou novejsi-ale uz se navyrabi.....
vyresil jsem to dalsim vevorem je novej a do desitky tak je na svem kabelu.
a mam takovej dojem ,ze dneska uz nejsou opravari,ale menici desek
kamos co mi vzycky vse opravoval -tomu je uz k80 a uz na to nema je rad ze je rad..
asi uz je doba ktere take prestavam rozumet,vymenovaci........zkusime tohle a kdyz ne tak tohle...a ty clovicku hlavne zaplat...nevim asi tomu nerozumim...
luky
Příspěvky: 265
Registrován: stř zář 08, 2021 10:40 am
Bydliště: za Berounem
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4010
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od luky »

brana píše: čtv črc 20, 2023 8:17 pm asi uz je doba ktere take prestavam rozumet,vymenovaci........zkusime tohle a kdyz ne tak tohle...a ty clovicku hlavne zaplat...nevim asi tomu nerozumim...
Občas někomu z blízkého okolí něco opravuju... A situace je jiná než před 50ti lety ( i když tuhle dobu nepamatuju). Tehdy jsi dostal na stůl televizi a k tomu servisní dokumentaci se schematem. A nebo bylo schema nalepený uvnitř. Dneska do toho musíš civět a snažit se pochopit, jak to má fungovat. Na integrovaných obvodech je kolikrát obroušené označení, takže ani nevíš, co to je. Firmware do procesoru ti samozřejmě nikdo nedá... Navíc tehdy se opravovaly přístroje v ceně měsíčního platu. Dneska není problém, aby už hodina času stála víc než koupě nového zařízení. Dále je to "úspora z rozsahu". Není problém jednu součástku koupit za 2Kč nebo za 20Kč. Takže radši vyměníš celou desku (když se to dá koupit), protože jenom součástky (na nejistou opravu) by stály víc než celá deska.
mobilní elektrárna (VW California): 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna "ETERNIT": FV 4010Wp, LiFePO4 48V/120Ah+120Ah, Axpert King 48/5000, MakeSkyBlue MPPT
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od brana »

ja vim,ze je situce jinak jak pred lety))otazka je,zda to jde "dobrym smerem"...
ja spis sazel na nadsence se zajmem-nez o "firmu vymenovacu"
navic kdyz ani vlastne netusi co vymenit)vse?jo pak to snad pojede)
FW se da najit na angl.strankach,kde jsou alespon nadsenci,ale netroufam si na to
nas ucili jeste diody triody hexody a pentody)))takze moje generace je nejak v hajzlu uz s HW a SW a FW)
nebaziroval bych zrovna na oprave PIP4048MS,kdybych ho nepotreboval paraelne do trojky)
a novejsi zase "nemluvi" se starsima jde to nejak prekotne dopredu nebo co)
vyresil jsem jedno pole panelu koupi vevora,dal ho na dalsi kabel a po ptakach,takze mi ten vykon nezustava na panelech)
ale stejne je mi ho lito delal dobrou praci v te trojce,sranda je ze to neni ten nejstarsi,ale ten nejmladsi-ze by posun v kvalite???))))
necham ho lezet v garazi a treba se casem najde nekdo s opravdovym zajmem a nej "vymenovac"))
at vam sviti)
Cmrnda
Příspěvky: 630
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od Cmrnda »

brana píše: pát črc 21, 2023 3:37 pm
ja spis sazel na nadsence se zajmem-nez o "firmu vymenovacu"
Nadšenec si postaví vlastní programátor, naprogramuje, připojí moduly, a kombinuje jak chce. Nahrání nějakýho "Firmware" do kterýho není vidět, to pro nadšence není. Vždy se musí podřizovat tomu co tam ta firma naprogramovla.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od brana »

https://forums.aeva.asn.au/viewtopic.php?p=87765#p87765
neco jsem si tam o tom precetl,ale nejsem programator,tudiz je to pro mne spanelska vesnice
necpu se do neceho o cem nic nevim)
lec jsem to ocekaval od odborne firmy,ze se o to alespon pokusi)
ale jak pravil klasik
duvody ktere mohou zruinovat chlapa jsou jen 3
zensky ,chlast a bezmezna duvera v odborniky))))
at vam sviti)
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od josse »

Někde jsem přehlédl že jde o chyby 57... je zmíněná v servisním manuálu.

2.2.11. 57 fault
Description Current sensor is abnormal.
Possible reason The control board was damaged.
How to check Check the control board by following “3.9”.
How to solve Replace the control board.

3.9 Check the current sharing module of control board
Parts Attribute Reference values Failure status
R151/R150 Resistor 10 or 100 kohm Short or other values
D24/D25 Resistor PIN 1 to 2: >15K
PIN 2 to 1: >50K
PIN 1 to 3: >50K
PIN 3 to 1: >15K
Short or explosion
Diode PIN 1 to 2: 0.287V
PIN 2 to 1: 1.5V
PIN 1 to 3: 1.5V


Typ je snad dost dobrá stopa.
Přílohy
Inverter 4-5KVA Service manual 201509B_Part2.pdf
(944.34 KiB) Staženo 45 x
Inverter 4-5KVA Service manual 201509B_Part1.pdf
(5.87 MiB) Staženo 49 x
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od brana »

jo diky -to je zajimave)
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od josse »

brana píše:jo diky -to je zajimave)
Když o tom přemýšlím, zkontroloval bych propojení měničů navzájem... PE, minus z baterie... klidně by to mohlo být "přepětí" od ostatních měničů do vstupu pro "current share". To asi jako jedna z mála věcí povede skoro přímo k procesoru. Jak vypadá izolace u té kroucené dvojlinky, ... jestli to přišlo zvenku, nebude to jen tak. Výrobce tvrdí více než 3 na fázi co máš ty.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brana
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 27, 2021 10:22 am

Re: oprava axperta PIP4048MS

Příspěvek od brana »

ano nekde jsem tenkrat cetl ,ze jich muze byt az 6 paraelne.na ty vicepinove kabely mezi menicema jsem se dival,vystrikal je kontaktolem nechal uschnout dal zpatky poradne dotahl,ty kroucene to same
ted lezi bokem nespojeny s zadnym dalsim jen ma U z baterek na testovani
hledal jsem na netu fotku jak vypada ten proudovy senzor a asi neumim hledat)
to odmagnetovani civkou stykace uz je asi jedine co mne napada.....vlastne nenapada-to jsem taky jen vycetl na ang.serveru
a ze tech problemu s menicema teda je))))))))to jsem na tom jeste moc dobre))))
a pak nekdy v zime jestli bude mit ten kamos cas ze by na to mrkl ....
mozna provrtam obvodovou stenu za sporakem,natahnu CYKY samostatny na dalsi menic a ty 2 paraely budou stihat lepe
musim jit cestou nejmensiho odporu)
Odpovědět

Zpět na „Axpert“