Baterie pro střídač growatt

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Odpovědět
Zverina
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 01, 2023 9:03 pm

Baterie pro střídač growatt

Příspěvek od Zverina »

Ahoj,
Nevěděl by někdo, proč mi střídač Growatt SPH při krytí spotřeby domu z baterie (Growatt) velmi špatně funguje? Vidim, že se proud hrozně mění. Přeskakuje z +1,2kW do -1,8kW a cokoliv mezi tím. Přitom reálná spotřeba domu v danou chvíli je 450W. Pokud mi systém funguje na fotovoltaiku, pak jde vše ok. Jakmile, ale začne fungovat s baterií, tak je vše špatně.
Neměl by s tím někdo zkušenost?
Dekuji
Koty007
Příspěvky: 21
Registrován: pon lis 14, 2022 10:56 am

Re: Baterie pro střídač growatt

Příspěvek od Koty007 »

Pošli mi do SZ login, podívám se, pak si to změníš.
Zverina
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 01, 2023 9:03 pm

Re: Baterie pro střídač growatt

Příspěvek od Zverina »

Děkuji za reakci. Bohužel netuším kde mám vzít SZ login. Pokud mi dáte nápovědu, pokusím se sehnat vše potřebné. Děkuji
PetrRez
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 18, 2023 9:59 am

Re: Baterie pro střídač growatt

Příspěvek od PetrRez »

Ahoj, dokážeš přesněji popsat jak to blbne?
Máš to v ostrovním režimu nebo on grid?
Jaké máš baterie?

u mne se to chová nestandartně, pokud klesne spotřeba pod 200W a baterie jsou nabité. výstupní AC napětí off grid se začne z ničehožnic zvyšovat, dokut to celé neshodí overvoltage ochrana. Pokud zvýším aktuánlí spotřebu, ustabilizuje se to..

Jedu v plně off grid. Baterie nastavene na PB mod, ale mam tam lifepo s vlastnim balancerem.


Video zde:
https://www.youtube.com/watch?v=lFb7O8lSzUA
https://www.youtube.com/watch?v=CqFKysguPOc
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“