Jak správně zapojit ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO?

Odpovědět
Spouter919
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 02, 2023 4:53 pm

Jak správně zapojit ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO?

Příspěvek od Spouter919 »

Za týden mi mají montovat FV ohřev vody. Vybral jsem si řešení, kdy ve stávajícím bojleru se vymění topné těleso za dvojité 2x2000W. Jedna část bude napojena na síť a druhá se samostatným termostatem na FV. Na straně DC se nainstalují pojistkové odpínače a panely budou uzeměny (samostatně, dům nemá hromosvod). Jako regulátor se použije ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO. Jak se však řeší AC strana? Regulátor má klasickou zásuvku. To se na AC stranu nemusí instalovat žádný jistič/proudový chránič?
Cmrnda
Příspěvky: 630
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Jak správně zapojit ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO?

Příspěvek od Cmrnda »

Spouter919 píše: pát zář 15, 2023 12:09 am Za týden mi mají montovat FV ohřev vody. Vybral jsem si řešení, kdy ve stávajícím bojleru se vymění topné těleso za dvojité 2x2000W. Jedna část bude napojena na síť a druhá se samostatným termostatem na FV. Na straně DC se nainstalují pojistkové odpínače a panely budou uzeměny (samostatně, dům nemá hromosvod). Jako regulátor se použije ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO. Jak se však řeší AC strana? Regulátor má klasickou zásuvku. To se na AC stranu nemusí instalovat žádný jistič/proudový chránič?
Podle mě uzemnění musí splňovat požadavky na hromosvod. Krabice se jističema na AC straně jistit nemusí, není co jistit, jištění je elektronické. JIštění jističem (chráničem s jističem) by muselo být v případě napojení na pevné vedení (bez zásuvky).
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 21
Registrován: sob led 08, 2022 9:44 am
Bydliště: Ostrava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 2700
Kapacita baterie [kWh]: 0

Re: Jak správně zapojit ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO?

Příspěvek od dipos »

Spouter919 píše: pát zář 15, 2023 12:09 am
Na straně DC se nainstalují pojistkové odpínače a panely budou uzeměny (samostatně, dům nemá hromosvod). Jako regulátor se použije ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO.
Nezapomeň na přepěťovou ochranu u panelů!!!
Světelný efekt u blesku pokud je intenzivní dokáže odpálit vstup měniče.
2,7 kWp , ECO SOLAR BOOST PRO 3,5 kW, pouze TUV a přidružené odporové spotřebiče. :whoohoo:
taran
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 24, 2021 11:52 am

Re: Jak správně zapojit ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO?

Příspěvek od taran »

Cmrnda píše: pát zář 15, 2023 2:39 pm
Spouter919 píše: pát zář 15, 2023 12:09 am Za týden mi mají montovat FV ohřev vody. Vybral jsem si řešení, kdy ve stávajícím bojleru se vymění topné těleso za dvojité 2x2000W. Jedna část bude napojena na síť a druhá se samostatným termostatem na FV. Na straně DC se nainstalují pojistkové odpínače a panely budou uzeměny (samostatně, dům nemá hromosvod). Jako regulátor se použije ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO. Jak se však řeší AC strana? Regulátor má klasickou zásuvku. To se na AC stranu nemusí instalovat žádný jistič/proudový chránič?
Podle mě uzemnění musí splňovat požadavky na hromosvod. Krabice se jističema na AC straně jistit nemusí, není co jistit, jištění je elektronické. JIštění jističem (chráničem s jističem) by muselo být v případě napojení na pevné vedení (bez zásuvky).
Je fakt, že výrobce o jištění AC strany se nezmiňuje, ale je jistota že je jištění dostatečné? Bojler je samozřejmě uzemněn.
Cmrnda
Příspěvky: 630
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Jak správně zapojit ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO?

Příspěvek od Cmrnda »

taran píše: ned led 14, 2024 8:14 pm Je fakt, že výrobce o jištění AC strany se nezmiňuje, ale je jistota že je jištění dostatečné? Bojler je samozřejmě uzemněn.
Izolované měniče mají ochranu proti zkratu, proti přetížerní a můžou mít i ochranu proti úniku proudům. Další jištění proti nadproudům se může dát na každou fázi jeden, nejlépe dvoufázový spojený jistič. Proti únikovým proudům je možné dát tzv. HIL, nyní "hlídač izolačního stavu", a pro jednoduchý únik je možné přidat proudový chránič.
V uvedeném případě, jestli tomu dobře rozumím, není doplňkových ochran třeba, to se ale netýká pro provedení ve zvláštních prostorech, tam jsou uvedeny doplňující požqadavky.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“