ČEZ Battery Box 3F Queen

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Odpovědět
Garfield01
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 15, 2023 12:10 pm

ČEZ Battery Box 3F Queen

Příspěvek od Garfield01 »

Ahoj, můžu se zeptat na dobrou radu? Mám podepsanou smlouvu na dodávku FVE od ČEZ. Po recenzích (včetně zkušeností tady na fóru) jsem odmítl jejich Battery Box, zejména kvůli velké spotřebě (dál si ještě lidé stěžovali na hluk, což až tolik neřeším, protože zázemí FVE nebude v obytné budově). S velmi kontruktivním zástupcem ČEZ jsme se domluvili na řešení od Solaxu, ale teď mě kontaktoval nějaký člověk od nich a nabízel mi nové řešení BB, ČEZ Battery Box 3F Queen, což by podle všeho mělo být pasivně chlazené řešení s výrazně nižší spotřebou. Máte s tímto řešením někdo nějaké zkušenosti? Díky moc.
Troublerk
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 07, 2023 9:13 pm

Re: ČEZ Battery Box 3F Queen

Příspěvek od Troublerk »

Jak to dopadlo? Taky se chystám do Queen
JkB
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 07, 2023 6:13 pm

Re: ČEZ Battery Box 3F Queen

Příspěvek od JkB »

Je to all in one řešení s pasivně chlazeným Godwee 3F střídačem o výkonu 10kw. Mám a zatím si nemohu na nic stěžovat. Battery box tichý, s minimální vnitřní spotřebou, velmi povedený design exteriéru, velikost menší lednice, velmi dobře zapadne kamkoliv do interiéru, vše v češtině včetně popisu harware a ovládáni. Proti původnímu BB podle mě velký posun. Možnost snadné volby 4 provozních režimů uzpůsobených dle počasí a potřeb k maximalizaci efektivity. Zatím bez jakéhokoliv problému, pracuje dobře, za mě ok…
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 351
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: ČEZ Battery Box 3F Queen

Příspěvek od vk_1 »

Já bych nikdy nikomu all-in-one řešení nedoporučil. Protože když se to časem rozbije, je velká pravděpodobnost, že to budu muset vyhodit celé.
Také bývá problém to řídit (třeba při provozu na spotovém tarifu) a problém to rozšířit/upravit. Komunikace s výrobcem za 5 let nemusí být bezproblémová.

Co když ceny baterií budou dál padat a vy se za 5 let rozhodnete rozšířit baterii na trojnásobnou kapacitu. Půjde to udělat?
Co když budu chtít nakupovat/prodávat elektřinu na spotovém trhu. Půjde to řidit podle mých představ?
Co když si koupím elektromobil a najednou mi nebude stačit výkon toho systému. Půjde ten výkon rozšířit?
Co když se rozhodnu to celé vyhodit a nahradit něčím úplně jiným. Půjde to za rozumnou cenu na trhu prodat, nebo to budu muset celé vyhodit?
Frantom
Příspěvky: 87
Registrován: čtv dub 07, 2022 9:37 pm

Re: ČEZ Battery Box 3F Queen

Příspěvek od Frantom »

Solax má taky silnější MPPT vstupy jak Godwee.
Za sebe bych volil Solax byť mi Godwee funguje ok, ale proudově slabší vstupy pro panely mne mrzí.
Občas je vidět že omezuje výrobu protože vyšší proud si už nemůže dovolit.
SipkatoRRR
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 12, 2023 9:45 am

Re: ČEZ Battery Box 3F Queen

Příspěvek od SipkatoRRR »

Dobrý den,

také mám před podpisem smlouvy u ČEZ, Byl jsem rozhodnutý vše podepsat, ale raději jsem si přečetl fóra a recenze a nejsem si najednou jist jestli je to dobrá volba. Bojím se té spotřeby...

Návrh instalace je 20ks panelů - po 500 Wp tedy 10 kW a baterii o kapacitě 12 kW.

Budu rád, za každou radu nebo postřeh. Děkuji.
JkB
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 07, 2023 6:13 pm

Re: ČEZ Battery Box 3F Queen

Příspěvek od JkB »

Jestli jste četl můj příspěvek výše tak tam je napsané, že vlastní spotřeba BB Queen je minimální. Proti původnímu boxu je tam použit jiný střídač, s pasivním chlazením a nižší vlastní spotřebou,takže se není čeho obávat. Neplést si Battery box home s novým Battery boxem Queen. S čistým svědomím jako spokojený uživatel Queen ho mohu doporučit…
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: ČEZ Battery Box 3F Queen

Příspěvek od Sten77 »

A jaká je cena? ČEZ je vždy cenově úplně mimo. Nebo se zlepšili?
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: ČEZ Battery Box 3F Queen

Příspěvek od visis »

Jestli je v tom novém boxu goodwe, tak proč to nepostavit rovnou na goodwe nebo solaxu, ale ne řešení allinone. Jestli se tam něco rozbije, tak bude horší hledat servis...
Goodwe stojí cca 40tis.
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“