chyba síťového napětí měnič kostal piko 5.5

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Odpovědět
tradag
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 10, 2023 8:42 pm

chyba síťového napětí měnič kostal piko 5.5

Příspěvek od tradag »

Dobrý den,

prosím o radu, máme měnič kostal piko 5.5, zhruba půl roku nám hlásí chybu 251, tedy chyba síťového napětí, měnič byl odeslán na revizi a provedena repase měniče, bohužel po instalaci stále hlásí chybu stejnou jako před repasí

na střeše fve, kde zapojena ve dvou větvích, když se odpojila jedna větev chyba byla stále hlášena, odpojila se druhá větev, chyba stále hlášena, proto usuzujeme, že je chyba v měniči

chyba se zobrazuje při výkonu fve nad cca 500w výkonu, do 500w výkonu jede měnič bez problému, ale nad tento okamžitý výkon se zobrazuje chyba a měnič se neustále vypíná a znovu zapíná

máme instalovaný wattrouter

dokáže mi prosím někdo v pár větách popsat, jestli by náhodou nemohl být problém i jinde než v měniči?
předpokládám, že repase měniče byla provedena dobře
a pokud možno moc prosím, co vlastně znamená tato chyba? chyba 251? chyba síťového napětí?

děkuji za jakoukoliv informaci nebo odkaz,
s pozdravem Svoboda
misa84
Příspěvky: 137
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: chyba síťového napětí měnič kostal piko 5.5

Příspěvek od misa84 »

Jednou jsem řešil cosi podobného a byl "předpálený" kontakt na jističi.Výměna za nový dotáhnout všechny spoje po cestě a bylo po problému.Popř se zaměřit na frekvenci v síti
10kw goodwe, 4x h2
tomas
Příspěvky: 304
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: chyba síťového napětí měnič kostal piko 5.5

Příspěvek od tomas »

Pokud do 500W funguje a při větším to spadne na přepětí v síti a pak to kmitá, tak změřte impedanci sítě na svorkách střídače. Vypadá to nějaký vadný kontakt někde nebo svorku.
Ale asi ty kostal piko 5.5 začínají nějak hromadě odcházet, já jsem minulý měsíc měnil dva asi 10 let staré, jeden občas nevyráběl a přitom nepsal žádnou chybu a druhý měl někdy ráno problém zahájit výrobu, po ručním restartu běžel.
Pozor i na ty výstupní průchodkové DC konektory MC4, jsou to šmejdy stejně jako u SolarMax, velice lehce praskají i sami a zkratují DC vstupy na kostru střídače a zničí ho, může to způsobit i požár.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=8868#p170995
Preventivně je měním za vývodky a kousky solárního kabelu s konektory na koncích které připojím přímo do svorek na plošném spoji.
tradag
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 10, 2023 8:42 pm

Re: chyba síťového napětí měnič kostal piko 5.5

Příspěvek od tradag »

Děkuji moc za cenné rady, zaměříme se na to, díky, hezký den

Svoboda
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: chyba síťového napětí měnič kostal piko 5.5

Příspěvek od brumlaj »

Díky Tomáši za varování, u mého SolarMaxu také vykřehly a popraskaly. Je to síla jaký šmejd Švýcaři pouštěli do oběhu v Evropě.
kulhy
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 02, 2023 4:14 pm

Re: chyba síťového napětí měnič kostal piko 5.5

Příspěvek od kulhy »

tomas píše: úte říj 10, 2023 11:17 pm Pokud do 500W funguje a při větším to spadne na přepětí v síti a pak to kmitá, tak změřte impedanci sítě na svorkách střídače. Vypadá to nějaký vadný kontakt někde nebo svorku.
Ale asi ty kostal piko 5.5 začínají nějak hromadě odcházet, já jsem minulý měsíc měnil dva asi 10 let staré, jeden občas nevyráběl a přitom nepsal žádnou chybu a druhý měl někdy ráno problém zahájit výrobu, po ručním restartu běžel.
Pozor i na ty výstupní průchodkové DC konektory MC4, jsou to šmejdy stejně jako u SolarMax, velice lehce praskají i sami a zkratují DC vstupy na kostru střídače a zničí ho, může to způsobit i požár.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=8868#p170995
Preventivně je měním za vývodky a kousky solárního kabelu s konektory na koncích které připojím přímo do svorek na plošném spoji.
s těmi starými je to klasika, kondenzátor C4, 16V, 10uF, výměna za 2kc a dalších 10 let klid :)
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“