SOLAX G4 - nepoužívá baterii

Odpovědět
jpavelka@centrum.cz
Příspěvky: 29
Registrován: čtv lis 10, 2022 6:46 am

SOLAX G4 - nepoužívá baterii

Příspěvek od jpavelka@centrum.cz »

Zdravím, kamarád má vyměněný střídač po známe chybě měření. Chvíli to trvalo a baterie byla vybitá. Baterii nabil ze sítě. ALE. V Solaxcloud neukazuje, že by byla baterie někdy použitá, přesto teď večer je střídač stále v režimu Normal Solax cloud ukazuje vlastně uplné blbosti - viz obrázky. Když dodávají panely, tváří se to normálně, ale baterie nepomáhá panelům. Navíc jsou podivné hodnoty proudů jednotlivých fází vyčtené ze střídače. Poradíte? PS: před chybou třídače vše chodilo jak má. Zakázané přetoky, Self use mode, vybíjecí proud 20 A, Discharging period 00:00-23:59, baterie nad min SOC. Podle elektroměru to vypadá, že si dům po setmění bere ze sítě, ikdyž je baterie plná + vše výše popsané.
Přílohy
MK3.png
MK3.png (155.82 KiB) Zobrazeno 1221 x
MK2.png
MK2.png (136.23 KiB) Zobrazeno 1221 x
MK1.png
MK1.png (123.07 KiB) Zobrazeno 1221 x
10 kWp, X3-Hybrid-G4 10 kW, baterie 11,6 kWh
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 488
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: SOLAX G4 - nepoužívá baterii

Příspěvek od pave69 »

Já teda SOLAX nemám, ale z grafu to na mě trochu dělá dojem, že není (dobře) zapojený smartmeter - střídač má asi dojem, že ta energie "tam někde" je, nejde z gridu a tudíž nemá potřebu čerpat z baterky.
ClonyXXL
Příspěvky: 83
Registrován: čtv úno 02, 2023 9:51 am

Re: SOLAX G4 - nepoužívá baterii

Příspěvek od ClonyXXL »

Ja zase teda Solax mam, ale nejsem v tom uplne doma.
Nicmene jak mi to firma nastavila (nastavovala) a ja se ptal co a jak, ten nejzodpovednejsi mi rikal, ze musim mit nastaveno Normal mode, ze to nemam nikdy prepinat.
A ty na zacatku pises o Normal mode a na konci o Self use mode. Tak na jakem mode teda kamos vubec jede?
Pretoky zakazuju i v Normal mode.
jpavelka@centrum.cz
Příspěvky: 29
Registrován: čtv lis 10, 2022 6:46 am

Re: SOLAX G4 - nepoužívá baterii

Příspěvek od jpavelka@centrum.cz »

Normal mode je chování elektrárny, když má energii v bateriích, nebo z panelů. Může být také v Idle modu - nemá kde brát. To je nezávislé na nastavení režimu - Self use, Back up , Feed in priority.
10 kWp, X3-Hybrid-G4 10 kW, baterie 11,6 kWh
jpavelka@centrum.cz
Příspěvky: 29
Registrován: čtv lis 10, 2022 6:46 am

Re: SOLAX G4 - nepoužívá baterii

Příspěvek od jpavelka@centrum.cz »

Smart meter nemá, jsou tam (byla tam) trafa .
10 kWp, X3-Hybrid-G4 10 kW, baterie 11,6 kWh
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“