LiFePO4 16S 100Ah rack noname batéria z Číny

Odpovědět
om2rc
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 31, 2023 8:06 am

LiFePO4 16S 100Ah rack noname batéria z Číny

Příspěvek od om2rc »

Zdravím, mám dve nové lifepo batérie z CN, obe 16S 100Ah, v skrinkách na uchytenie do racku. Každá je však od iného výrobcu. Mám problém ich komunikačne prepojiť cez RS485 porty na to určené. Komunikácia s meničom (2xGrowatt SPF5000es) cez BMS port rs485/can ide s každou batériou samostatne, (i keď v konfigu meniča musím zmeniť v menu 18 typ protokolu L01/L02). Bohužial BMS tool mám len k jednej batérii, s druhou sa mi s týmto nástrojom komunikáciu nepodarilo rozchodiť. Otázka na skúsenejších je.....RS485 porty na paralelne spojenie batérií sú v nejakom štandarde, čo sa týka komunikačného protokolu a zapojenia pinov, alebo si to každý výrobca BMS robí po svojom? Môžu byť tieto porty nejakým spôsobom vypnuté? Je nejaká univerzálna BMS aplikácia, s ktorou sa dokážem pripojiť na rôzne typy BMS? Ak sa mi batérie nepodarí paralelne spojiť aj po komunikačnej stránke, strácajú pre mňa význam, (BMS v nich vymieňať kvôli tomu nechcem), a budú na predaj :)
bat_noname.jpg
bat_noname.jpg (82.29 KiB) Zobrazeno 1184 x
bat_lvfu.jpg
bat_lvfu.jpg (46.73 KiB) Zobrazeno 1184 x
Kodl69
Příspěvky: 1320
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: LiFePO4 16S 100Ah rack noname batéria z Číny

Příspěvek od Kodl69 »

I kdyby ty baterky komunikovaly stejně tj používaly Modbus protokol na stejné rychlosti a využívaly stejný registry, tak musíš minimálně v jedné změnit adresu, jinak ti půjdou data "přes sebe" . Standart v podstatě neexistuje, i ten modbus může jet na různých rychlostech, používat jiný adresy registrů. Opticky to ale vypadá stejně, jestli tak stejně vypadají i desky uvnitř, tak zkus bms tool i na tu druhou baterku. Když o té komunikaci ale vůbec nic nevíš, je to těžká střelba do křoví...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
mopadzi
Příspěvky: 144
Registrován: čtv zář 02, 2021 9:23 am

Re: LiFePO4 16S 100Ah rack noname batéria z Číny

Příspěvek od mopadzi »

naswitchované jsou možná dobře. Obecně jen master BMS (může mít i ADR 0) komunikuje s měničem. Nejlépe nafotit BMS. KOmunikace s PC SW může být jak po RS232 tak i po RS485. U některých je RS232 jen fake konektor. Rozměry desky konektorů a displeje se začínají standartizovat. Takže pro výrobce baterií nění problém měnit značky BMS
kdo si hraje nezlobí

9xRenesola 240W+9x Benq 265, 10xAvancis 125W, 6x Leapton 450W, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
https://www.lifepo4-shop.cz/
Odpovědět

Zpět na „Baterie“