úprava rozvaděče pro připojení FVE

brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od brumlaj »

Cmrnda píše: pát led 05, 2024 10:01 pmA vezmeme si třeba D25d a D26d :o
A nic. Jako obvykle.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Cmrnda »

brumlaj píše: pát led 05, 2024 10:20 pm
A nic. Jako obvykle.

A co by si chtěl slyšet? :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Sten77 »

Cmrndo chceme číst nějaký smysluplný příspěvek.
Pro ohřev vody ti stačí 8 hodin NT. A zde je aktuálně nejvýhodnější tarif D25d. Cena za distribuci v NT je nyní u všech tarifů stejná. D25d má nejlevnější sazbu za jistič.
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Cmrnda »

Sten77 píše: pát led 05, 2024 11:03 pm Cmrndo chceme číst nějaký smysluplný příspěvek.
Pro ohřev vody ti stačí 8 hodin NT. A zde je aktuálně nejvýhodnější tarif D25d. Cena za distribuci v NT je nyní u všech tarifů stejná. D25d má nejlevnější sazbu za jistič.
D25 vs.D26
Tak tohle je demagogie ;) Je třeba si uvědomit že NT máš nejen na bojler, ale na všechno, D25 je cca 1,-Kč dražší ve VT. Sazba za jistič je cca o 90,-Kč/měs. dražší, ano, ale je to rozhodující?
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od eduard22 »

Cmrnda píše: sob led 06, 2024 10:26 am .........
D25 vs.D26
Tak tohle je demagogie ;) Je třeba si uvědomit že NT máš nejen na bojler, ale na všechno, D25 je cca 1,-Kč dražší ve VT. Sazba za jistič je cca o 90,-Kč/měs. dražší, ano, ale je to rozhodující?
Ano, v NT sepne relé bojleru (aby neohříval za dráž - ve VT) ale počítá se v NT i celej barák 8-) , ale! - já mám všechno na FVE! A jen někdy a jen večer mám všechno k ránu ze sítě, neb někdy, jeli hnusně, nemám zcela nabité aku a tak nevyndu do rána :-(

A další ale! - Já mám zakázaný sepnout bojler i v NT večer. A naopak ohřívám přes den z FVE a jeli málo ze Slunce, mám povolený ohřev současně(!) jen za NT tarifu 8-)
To aby, u poloostrova možné, byl jen přícuc ze sítě jen chybějící energie ze Slunce jen za NT 8-) Je to tak nějak navíc, neb jeli většinou cca 50% (1kW) ze Slunce, je přícuc ze sítě jen cca 50% a tedy i cena ze sítě jakoby jen za 50%, což je větší úspora než jen čistě ze sítě i když za NT :D

Pokud dostatečně svísí přes den od jara do podzimu, na NT nehledím, neb jedu stále i večer 100% v ostrovu, včetně bojleru přes den 8-) (večer mám ohřev zakázaný i kdyby bylo v síti NT. Časy sepnutí naprogramuji Tapo zásuvkou z mobilu a dle časů NT na webu e-onu pro můj HDO a s ohledem na roční dobu a dostatek slunce jen zapnu vypnu některé časování a apce a o víc se nestarám)

Zatím, přes 1 rok s FVE, jsem ze sítě odebral za rok jen cca 1MWh a to jsem měl přes půl roku jen polovinu panelů (4,5kWp)

Ze sítě tedy beru málo (cca 1/4) :D a jen přes zimu. :? Tedy kupříkladu pro mě, s hlavním jistiočem 3x40A..., je cena za jistič nejdůležitější!!! Nechce se mi nic měnit a D25d mi vyhovuje 8-)

Toto nelze zobecnit, neb každá FVE neumožňuje jen přícuc a ostrovní provoz a každý nemá 40A... jistič.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Momo
Příspěvky: 627
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Momo »

Díky této debatě jsem si aspoň nastudoval všechny distribuční sazby :)

Pro moji (v současném nastavení spotřeby) nízkou spotřebu a zimní poloostrovní provoz (vypnutí distribuce mezi SOC 30-97 %) mi nejlépe vychází D25d.
Nejnižší měsíční platba, nepatrně vyšší platba za objem D25d/D02d.
Pro D26d bych platil měsíčně o 113,- Kč více, tj. ročně o 1.356,- Kč. Při rozdílu ve vysokém tarifu 1.231,- Kč/MWh bych musel ročně odebrat 1.102 kWh ve vysokém tarifu. To mi nehrozí. V současném nastavení spotřeby vidím celkovou roční spotřebu na nějakých 300 kWh. A při dvojtarifu bych to dokázal směřovat do nízkého tarifu, v noci jednou za pár dní při nízké ceně dobít baterku a zase se odpojit. Případně při nízké ceně nahřát bojler.

K tomu spínání ohřevu bojleru.
Poradím se s revizákem, trvalé blokování bojleru je nesmysl, asi to budu řešit v Node-RED, logiku ještě teď nevím.
V podstatě to může zůstat jako teď, řídím bojler podle SOC baterky (nad 95 %) a přebytků výroby a přetíženosti fáze L2, kde mám bojler.
Takto to asi nechám, pak nehrozí, že by se mi bojler zapínal sám. Pokud to tak budu chtít, naprogramuju si noční provoz.
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Cmrnda »

Ahááá, čeho se chytnout při obhajování zlodějský sazby D25, že? :lol: :lol: :lol: No polatkem za jistič, samozřejmě... :lol:
Jinak zkuste si s tou 25kou zažádat stát o příspěvek na energii, možná vám ten jistič doplatí. :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
nijel
Příspěvky: 57
Registrován: pát úno 25, 2022 2:21 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od nijel »

Cmrnda píše: sob led 06, 2024 1:19 pm Ahááá, čeho se chytnout při obhajování zlodějský sazby D25, že? :lol: :lol: :lol: No polatkem za jistič, samozřejmě... :lol:
Jinak zkuste si s tou 25kou zažádat stát o příspěvek na energii, možná vám ten jistič doplatí. :lol:
Ano, protože díky nižšímu poplatku za jistič to pro mnoho lidí vyjde levněji než "nejvýhodnější sazba" D57d. Ona totiž většina lidí bude sazbu vybírat podle toho kolik celkově zaplatí a ne podle Cmrdova kritéria výhodnosti, ať už je jakékoliv.

Pro mě osobně jsou rozdíly mezi D25d, D26d, D27d a D57d v řádu stokorun ročně. Celkem nepřekapivě by vyhrála D27d právě kvůli nejnižímu poplatku za jistič, naopak D57d kvůli tomu vyhází nejhůř. Jestli mám NT 8 nebo 20 hodin je mi úplně jedno, stejně ho potřebuju jenom v zimě a v době nízkých spotových cen, takže v noci.
Momo píše: sob led 06, 2024 11:05 am K tomu spínání ohřevu bojleru.
Poradím se s revizákem, trvalé blokování bojleru je nesmysl, asi to budu řešit v Node-RED, logiku ještě teď nevím.
V podstatě to může zůstat jako teď, řídím bojler podle SOC baterky (nad 95 %) a přebytků výroby a přetíženosti fáze L2, kde mám bojler.
Takto to asi nechám, pak nehrozí, že by se mi bojler zapínal sám. Pokud to tak budu chtít, naprogramuju si noční provoz.
Revizáka u mě zajímalo jenom to jestli z rozvaděčového sloupku je HDO vyvedené, co se s ním děje dál už bylo jedno. Na stykač to zapojené je, akorát ten stykač spíná jenom Sonoff kterým to detekuju a podle pak Home Assistant řídí bojler nebo nabíjení baterky.
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od brumlaj »

Cmrnda píše: sob led 06, 2024 1:19 pmAhááá, čeho se chytnout při obhajování zlodějský sazby D25, že? ........
Asi toho kolik zaplatím, ne? Ty Tvé neustále omílané výmysly které nyní argumentem Moma padly nemají při obhajobě, jak je vidno, šanci. Lež se pravdou nestane.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Cmrnda »

Sčítání kolenovrtů... Jeden, 2,5,8,11 ... Jenom 22? :lol: :lol: :lol:
Hlavně D27, hmmm...

Je jasný že stará bába nad hrobem nebude mít z D57 žádný užitek a bude pro ní D01 nejvýhodnější. Když je tma tak jde spát, vztává když už je světlo, topí v kamnech na uhlí, a tu 8Watt LEDku zapíná 1x za 3 měsíce kdy k ní přijede vnouček. Lednici má zapnutou jenom pár dní v létě a HiFi věž nemá. Tranzistorák jí hraje na 4 tužkový celý měsíc.

A o tom to je, už dříve jsem psal, ať si to najde každý sám a proztuduje.

Jinak kdyby to náhodou ještě nikdo nevěděl, tak nejlepší sazba je D57, následuje D26 atd. :D
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Sten77 »

To jsem Cmrndo netušil, že na výběr optimální sazby má vliv věk spotřebitele. Já si myslel a neustále si myslím, že je to o spotřebě.
Je vidět, že jsi v matematice nikdy nevynikal a lepší to už nebude :D
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
Kostěj
Příspěvky: 141
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Kostěj »

Hodil jsem si do tabulky roční platbu za 1MWh a 2MWh v různých sazbách mého ČEZ basic tarifu a mám pocit, že významně neušetřit nedokážu. Protože se dvoutarify obtížně srovnávají kvůli neznámému poměru VT/NT, spočítal jsem obě varianty: vše odeberu ve VT a vše odeberu v NT. Při ročním odběru pod 1MWh nemám co vybrat.
3x25A.png
3x25A.png (22.38 KiB) Zobrazeno 1124 x
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od brumlaj »

Cmrndo brzdi, nejsi tu sám a například:
Ne každá dáma zde z fóra, která si spočítala že je pro ni D01 tarif za který v ročním součtu vydá nejméně peněz je stará a už vůbec to neznamená, že se omezuje jak Bohapustě kážeš.
Tvé zbytnělé ego zde opravdu může lidi nasrat. Stojí Ti to za ty zbytečné manipulativní řeči?
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Cmrnda »

Sten77 píše: sob led 06, 2024 7:07 pm To jsem Cmrndo netušil, že na výběr optimální sazby má vliv věk spotřebitele.
Jistě že má, je zde průměrná skupina obyvatel, kterou nelze opomíjet. A teď si vezmi tu skupinu, která to asi je, co si dříve vybrala sazbu D25d nikoliv z nějakýho doporučení, ale z důkladného rozpočtu.
No, to jsou jedlíci co si denně dopřávají teplou polední stravu za nízký tarif, protože to je jediná výhoda tohoto tarifu.
A lze snad říct že nenažranost nemá vliv na energetickou sazbu? :lol:
No... :)
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Kodl69
Příspěvky: 1320
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Kodl69 »

to Kostěj: nedávno jsem prováděl podobný výpočty, s podobnými výsledky při odběru 1MWh a jediný, co mi vyšlo nejlíp, je zrušit odběrný místo a v NT brát ty 3 měsíce elektriku od souseda, s tím, že mu zaplatím polovinu stálejch plateb a klidně 8Kč/kWh :).
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Momo
Příspěvky: 627
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Momo »

ČEZd mi poslal smlouvu pro změnu z jednotarifu na dvoutarif.

V připojovacích podmínkách pro tuto změnu chtějí ER bez krycí desky, to nesplňuju. Výrobce by pro úpravu chtěl ER odvézt k němu do výrobny (4k Kč) nebo rozvaděč nový (6,5k Kč).

Tohle je pro mé účely nerentabilní, proto jsem ještě zkusil navštívit ČEZd s tím, že rozvaděč už je na dvoutarif dávno připravený a nebudou v něm prováděny žádné úpravy. Doloženo fotkami z roku 2022, kdy jsem instaloval mikrozdroj. Technici se prý vyjádří. Tak uvidíme............
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Cmrnda »

Momo píše: pon led 15, 2024 5:34 pm ČEZd mi poslal smlouvu pro změnu z jednotarifu na dvoutarif.

V připojovacích podmínkách pro tuto změnu chtějí ER bez krycí desky, to nesplňuju. Výrobce by pro úpravu chtěl ER odvézt k němu do výrobny (4k Kč) nebo rozvaděč nový (6,5k Kč).

Tohle je pro mé účely nerentabilní, proto jsem ještě zkusil navštívit ČEZd s tím, že rozvaděč už je na dvoutarif dávno připravený a nebudou v něm prováděny žádné úpravy. Doloženo fotkami z roku 2022, kdy jsem instaloval mikrozdroj. Technici se prý vyjádří. Tak uvidíme............
Jestli si neměl nikdy dvoutarif v provozu, tak je Ti snaha doložení a kdesi cosi, prd platná. To funguje, ten proces, jak píšu výše, technik ČEZd Ti napíše podmínky, revizní technik Ti potvrdí "potvrzení o revizi", nebo napíše rivizní zprávu, a ten revizák při té revizi posuzuje, zda jsou potřeba úpravy dle připojovacích podmínek. Pak to celý odešleš na ČezD. Přijde technik od nich a zaplombuje to.

Kde si to sebral s tou maskou to nevím, většinou se při provozování stávající rozváděč v tomto směru upravovat nemusí.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od brumlaj »

Momo píše: pon led 15, 2024 5:34 pm........ V připojovacích podmínkách pro tuto změnu chtějí ER bez krycí desky, to nesplňuju. ...... Technici se prý vyjádří. Tak uvidíme............
Nedávám tomu šanci. Přesně toto avizovali na semináři o připojování výroben. A s dovětkem, že neuhnou. A že to budou vyžadovat při jakékoli změně distribuční smlouvy se zákazníkem. Pevné nervy přeji.
Momo
Příspěvky: 627
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Momo »

Cmrnda píše: pon led 15, 2024 5:53 pm Kde si to sebral s tou maskou to nevím, většinou se při provozování stávající rozváděč v tomto směru upravovat nemusí.
Mám tabulku závaznosti připojovacích podmínek a připojovací podmínky.


tabulka.png
tabulka.png (21.67 KiB) Zobrazeno 746 x
kryt.png
kryt.png (70.52 KiB) Zobrazeno 746 x
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Cmrnda »

Momo píše: stř led 17, 2024 7:28 am

Mám tabulku závaznosti připojovacích podmínek a připojovací podmínky.



tabulka.png

kryt.png
No diť Ty ten článek 3.2.2. splňuješ né? Jestli tam máš malý okna, no tak ty je potřeba zvětšit. Když si úpravy uděláš sám, tak se to může vyplatit, jesltli né, tak celej novej a plastovej.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Momo
Příspěvky: 627
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Momo »

Já a všichni revizáci, se kterými jsem konzultoval, to chápou tak, že elektroměr nesmí být za krytem. Ten za krytem mám. Problém není velikost zaskleného okna, to by nebyl problém zvětšit. Myslel jsem, že by šla ta krycí deska upravit tak, aby byl elektroměr snadno přístupný (díra bez skla), ale to výrobce neudělá, prý to není tak jednoduché.
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Cmrnda »

Momo píše: stř led 17, 2024 6:12 pm Já a všichni revizáci, se kterými jsem konzultoval, to chápou tak, že elektroměr nesmí být za krytem.
No, to ale nesměl být nikdy, to byla doba kdy rozvoďáci začali dávat digi elektroměry a odčítač a číselník el.měru byl pod krytem protože měl jinou velikost, a td.
Jinak výrobce aby něco svýho předělal? To určitě né. :trash:
Tak si to vybruš sám, nebo pověř někoho za trest k tomuto činu. :lol: Další faktor je splnění IP 2x bez toho skla.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Momo
Příspěvky: 627
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Momo »

A hlavně ten elektroměr odesílá data každých několik hodin vzduchem, takže důvod pro to, aby teď byl bez krycí desky není vůbec žádný.
Jenom buzerace.
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od brumlaj »

elektroměr má na sobě tlačítka kvůli odečtu jednotlivých počitadel zákazníkem.
Momo
Příspěvky: 627
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: úprava rozvaděče pro připojení FVE

Příspěvek od Momo »

A ten zákazník má PND. Takže buzerace.
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“