Smart Metr nekomunikuje s Wattsonic 6.0K-25A-3P G3

Odpovědět
streetak
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 16, 2024 9:34 pm

Smart Metr nekomunikuje s Wattsonic 6.0K-25A-3P G3

Příspěvek od streetak »

Ahoj,
prosím, mohl bych se vás dotázat, zda nemá někdo obdobné skušenosti a řešení s nefunkčí zpětnou vazbou z měřícího zařízení měniče.
Mám Wattsonic 6.0K-25A-3P G3 (fw V1.0.0.0-V1.21.1.0), dočasný provoz bez baterie, originální přibalený smart metr WTS-D 16-C80A. Měnič běží, něco i vyrobí, čtení dat z měniče bez problémů.
Měnič nečte ze smart metru hodnoty, vůbec mezi zařízeními neprobíhá komunikace, měnič ani nehlásí poruchu komunikace ze smart metrem, hlásí chybu komunikace s baterií (jasně, když tam není :D) .
Zapojení samozřejmě nekolikrát zkontrolváno. Smart metr funguje (zkoušel jsem číst po modbusu z něho nějaké registry - odpovídá). Ale zjistil jsem, že měnič vůbec nevyšle požadavek na čtení.
Nevím zda může být chyba v HW měniče nebo v nastavení (které může provést pouze vyvolený), či FW (kterému vadí chyba baterie).
První spuštění jsem dělal podle uživatelského návodu, bez dodavateského přístupu (víceméně bez nějakého vyššího přístupu k parametrům).
Jde mi o to, zda mám řešit reklamaci měniče nebo shánět vyvoleného pro nastavení. :)

Mockrát Děkuji
S.
streetak
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 16, 2024 9:34 pm

Re: Smart Metr nekomunikuje s Wattsonic 6.0K-25A-3P G3

Příspěvek od streetak »

Ahoj,

malá aktualizace. Podařilo se mi nasimulovat komunikaci s BMS, myslel jsem, že by mohl měnič ignorovat komunikaci se Smart Metrem, pokud je chyba komunikace baterie. Čili nyní již měnič nehlásí poruchu komunikace s baterí, ale již chybu, "není komunikace s měřícím zařízením" (oranžová kontrola COM).
Mohl bych vás poprosit zda máte tento Smart Metr připojený k Wattsonic 3. generace, o fotku či vypsání nastavení komunikace. Mělo by se nacházet v CONFIG -> COMM, heslo 0001.

Obrázek

Mockrát Děkuji
streetak
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 16, 2024 9:34 pm

Re: Smart Metr nekomunikuje s Wattsonic 6.0K-25A-3P G3

Příspěvek od streetak »

Ahoj,

problém stále přetrvává. Přijde mi, že slovo Wattsonic je na internetu zakázené, kromě reklam. :D
Mohl bych poprosit, kdo má nainstalovaný systém od této značky, alespoň o informaci jakou má v měniči verzi FW.

Už z toho začínám být na prášky, výrobce a oficiální distributor neraguje a dodavatel mě odkazuje na výrobce či ofic. distributora... :stupidme:

Mockrát dík
streetak
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 16, 2024 9:34 pm

Re: Smart Metr nekomunikuje s Wattsonic 6.0K-25A-3P G3

Příspěvek od streetak »

Ahoj,

téma vyřešeno. Závda byla na měniči. Po 4 měsících jsem se dočkal a měnič byl vyreklamován a opraven.
To co by mi pomohlo s diagnostikou a ušetření desítek hodin zbytečné práce zřejmě na zeměkouli nikdo neví nebo má zakázáno mluvit.

Třeba to někomu pomůže:
1.
SMART meter komunikuje s měničem okamžitě po zapnutí (stačí jen připojit k síti), nemusí být nastaven, nemusí být aktualizován, nemusí být registrován, nemusí být připojená baterie a ani DC. Data ze SMART metru jsou vidět okamžitě, i když měnič žádal po prvním zapnutí regionální nastavení.
2.
A pokud měnič nemá data ze SMART metru, lze to vyřešit nastavením měniče do EMS_General_mode a posílat mu data s externího elektroměru na danné MB registry (jen otočit známénko).

Tohle vědět v lednu ... :roll:

Zdar ;)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“