AEG Baterie a střídač - divné chování

Odpovědět
neogenx
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2024 2:44 pm

AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od neogenx »

Zdravím, borci.

Mám (asi) problém.
Střídač AEG 10kW a baterie AEG 10kW.
Takhle se chová v noci (obrázek níže).
1. Neškodí to baterii?
2. Není to neekonomické, že nabije baterii ze sítě a pak hned vybije přes střídač do domu?
3. Jak to napravit?

Díky moc!
MicrosoftTeams-image (6).png
MicrosoftTeams-image (6).png (57.01 KiB) Zobrazeno 1497 x
tomasi02
Příspěvky: 88
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od tomasi02 »

2. Není to neekonomické, že nabije baterii ze sítě a pak hned vybije přes střídač do domu?

- podle mne to nedava smysl

3. Jak to napravit?

bez znalosti, jak je nastaven rezim stridace a nastaveni baterie nelze poradit.

ja mam nastaven general mode (obecny rezim) a tam, pokud spadne batrie pod SOC, tak se nabije pouze ze slunicka.
SOC mam nastavenu hloubku vybiti na 30%.
dalkal
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 10, 2024 1:35 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od dalkal »

Já mám to samé, Střídač AEG 10kW a baterie AEG 10kW. Chová se to stejně,, baterie nabitá na 50%. Do rána je nabitá ze sítě na 70%. AEG střídač není AEG, ale je to Goodwe, taková je pravda. Mně ho obchoďák prezentoval, jako 100% výrobek AEG, není to pravda, je to lež, na boku je to napsané-sestaveno v Číně. A to dobíjení baterky ze sítě, plus přicucávání ze sítě, mně dělá polovinu spotřeby bez FV, takže děs, nárůst spotřeby o 50%, o ničem. Já mám střídač přesně aeg 10.0 h2. Mám ostrov, protože není kapacita, ČEZ musí vyměnit kabel na ulici, mají na to 15 měsíců, Navíc střídač dělá přetoky, teče, jak Dunaj. Už jsem zaplatil za prosinec 23 leden 24 8000 Kč na pokutách za přetoky. Dnes jsem FVE vypnul, nedává smysl ji mít zapnutou. Je třeba mít zapojený full backup, to jde jen v soustavě TNS. Po setmění backUp, ráno přepnout na síť, Tak zmírníte krmení ČEZu a vaše finanční ztráty. ztráty
tomas
Příspěvky: 305
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od tomas »

No od GoodWe 10K-ET Plus se liší pouze barvou a nápisem AEG a možná i firmwarem ;) .
Nicméně ani GoodWe není tak špatný jak popisujete, tam bude nějaká chyba.
Nevím jak AEG, ale GoodWe má v ČR velice dobrou podporu u https://solar-distribution.baywa-re.cz/ ... ka-podpora
blackfve
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 10, 2024 1:52 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od blackfve »

Mám taky střídač a aku od AEG a panely 10kWp a stejná situace.
Když to bylo nové, tak se aku nejdříve několikrát nabíjela ze sítě aby se nabila, pak už se nabíjela jen z panelů a chvíli šlapala ok.
Potom se ukázalo, že se aku nenabíjela vždy správně z panelů ale někdy ze sítě a instalační firma reklamaci uznala, přehráli mi software v baterii, kde je v baterii taky řídící elektronika.
Po přehrátí to zatím šlape dobře, a říkali mi v instalační firmě, že to teď u AEG akumulátorů přehrávají často, že je nějaká nová série a je na to úplně nový soft, ale z výroby tam nebyl, a dokud to nereklamuješ, tak to nepřehrají při instalaci, ale až při reklamaci kterou musí nejdřív komunikovat s výrobcem.
Důvod nevím, ale mám pocit, že dokud to nerekalamuješ, tak nikdo nic neřeší.
Přehrátí trvá chvilku ale musí se naplánovat online s vydavatelem softu ze strany instalační firmy a oni to pak na dálku autorizují nebo aktivují, není to jen stáhnout a nahrát jak jsem to dělal sám třeba u tepelného čerpadla, kde to zvládne laik. Tady to má AEG nějak chráněné aby to někdo jiný (GooXwee) nemohlo použít.
tomasi02
Příspěvky: 88
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od tomasi02 »

dalkal píše: sob úno 10, 2024 2:01 pm Já mám to samé, Střídač AEG 10kW a baterie AEG 10kW. Chová se to stejně.......
ostrovni provoz to neni, praděpodobně je myšlen bezpřetokový..
nejčastější důvody přetoku jsou - prohozené fáze u měřících cívek nebo chybné nastavení měniče - nastavení přetoků (power limit) nebo nastavení asymetrie (nevyvážený výstup).
S nastaveným limitem přetoků si měnič nechává rezervu asi 150W ( tj. vždy dokup z Cezu okolo 150W), takže limit (technické přetoky) nepřekročí.

jak se liší firmware Goodwe od AEG nevim.

Co na to dodavatel?
neogenx
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2024 2:44 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od neogenx »

Chlapi, díky za odpovědi.
Na obrázku je chování od 5.2. - vadí mi ty označené úseky.
Ještě dodám, že aktuálně jedu bez přetoků, protože čekám na elektroměr. Může to být tím?
Komu jste reklamovali? Rwlizační firmě nebo přímo AEG? Díky
Capture3.PNG
Capture3.PNG (67.03 KiB) Zobrazeno 1273 x
tomasi02
Příspěvky: 88
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od tomasi02 »

- neni zapnut DOD holding - "Záložní SOD Holding" ?
Screenshot.jpeg.jpg
Screenshot.jpeg.jpg (71.51 KiB) Zobrazeno 1267 x
neogenx
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2024 2:44 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od neogenx »

Člověče jo, je to zapnutý. Mám vypnout? Chápu tu funkci dobře tak, že pokud dojde k poklesu pod DOD, tak dobije ze sítě?
tomasi02
Příspěvky: 88
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od tomasi02 »

ano, funkci podle popisu chapes dobre.
zda nechat zapnuty nebo vypnuty nechci radit. Ja backup nemam vubec, takze mam vypnuto. Letos jednou jsem baterii nabijel pres nastaveni (ale to bylo pres rezim stridace), protoze 14 dnu byl snih na strese/panelech.
neogenx
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2024 2:44 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od neogenx »

Kouknu na to, až se vybije, a dám vědět. Díky moc zatím
neogenx
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2024 2:44 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od neogenx »

Tak pořád stejný. Je to vidět na snímku - jakmile se baterie dostane na 20%, už se z ní nebere, pak ale spadne na 19% (z nějakého důvodu - samovybití?), tak nabije cca 5-6% ze sítě a z těch zase cucá šťávu do baráku.
Snímek obrazovky 2024-02-11 192308.png
Snímek obrazovky 2024-02-11 192308.png (68.69 KiB) Zobrazeno 1181 x
tomasi02
Příspěvky: 88
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od tomasi02 »

v jakym rezimu bezi stridac?
general mode?
neogenx
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2024 2:44 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od neogenx »

Ahoj, ano, general mode.
Není tam třeba nějaká ochrana, která donutí střídač dobít baterii, pokud klesne SOC pod 20%?
tomasi02
Příspěvky: 88
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od tomasi02 »

ja nevim. Ja mam pylontech h2. Baterka dobiji, jen kdyz zasviti slunicko a je nadbytek.
stateofcharge.png
stateofcharge.png (63.26 KiB) Zobrazeno 1154 x
neogenx
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2024 2:44 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od neogenx »

No a dneska mi zase udělala baterka tuhle chuťovku v noci: Nabila se na 25% (asi ochrana), ale po 2. hodině v noci se vybila na 20%. Zvláštní je, že nevím, kam se takhle vybila, protože žádná šťáva z ní nešla
Snímek obrazovky 2024-02-12 164221.png
Snímek obrazovky 2024-02-12 164221.png (74.31 KiB) Zobrazeno 1090 x
...
ondrey
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 20, 2024 5:05 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od ondrey »

Podarilo sa vám problém s batériou nejak vyriešiť?
U mňa to vyzerá na rovnaký problém, mám pocit že sú rozbalancované články batérie a keď spadne napätie pod nejakú úroveň tak BMS to nepustí vybiť viac a začne baterku dobíjať na nejaké minimálne napätie. Snažil som sa baterku viac krát dobiť do 100% aby sa vybalancovala, ale tam mi tiež príde že sa správa divne, až do 100% tam tlačí maximálny prúd a potom zahlási cell overcharge a vypne nabíjanie, týmto spôsobom sa podľa mňa nemôže batéria nikdy zbalancovať.
Přílohy
Snímka obrazovky 2024-02-20 o 17.13.05.png
Snímka obrazovky 2024-02-20 o 17.13.05.png (235.5 KiB) Zobrazeno 800 x
Snímka obrazovky 2024-02-20 o 16.51.39.png
Snímka obrazovky 2024-02-20 o 16.51.39.png (294.52 KiB) Zobrazeno 800 x
Milosm_2010
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 08, 2023 3:06 pm

Re: AEG Baterie a střídač - divné chování

Příspěvek od Milosm_2010 »

Ahoj, v mém případě (střídač 10kW/AEG + baterie 10kWh/AEG) stejný problém jako u dalkal - vyřešeno upgrade FW BMS baterie, následně cca po třech týdnech podobný průběh nabíjení jako u neogenx - další upgrade FW BMS. Momentálně to sleduji, mimo výrobu FV je nepravidelně pokles o 1%, to by mohlo být v toleranci měření, ale nelíbí se mi poměrně dlouhá doba dobíjení 99%->100%. Ale zatím jsem do toho dál nerýpal, čekám co na to dodavatel. Vzhledem k tomu, že upgrade FW BMS není vůbec jednoduché ani udělat, ani se ke zdrojovým file dostat, docela to nedělal ani zhotovitel a už vůbec ne někdo z AEG/Německa, ale číňan, kterého připojil přímo na BMS separátním WiFi modulem technik zhotovitele, doporučuji spojit se s dodavatelem a požádat ho na základě průběhu SOC o řešení ...
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“