Napsali o BEV......

eduard22
Příspěvky: 1041
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o BEV......

Příspěvek od eduard22 »

misif píše: ned dub 28, 2024 4:33 pm
eduard22 píše: ned dub 28, 2024 1:55 pm Investice je vynaložení finančních prostředků pro dosažení zisku!
Např. dodávka pro živnostníka jako instalater, nebo NA pro dopravce, nebo i osobák ale pro službu jako je TAXI.
Ale soukroma jizda je rozmar, spotřeba, nikoliv investice...
Gratuluji edo, když někdo napíše zcela konrétní a smysluplný popis, kdy se mu BEV vyplatilo (přestože BEV není jenom o penězích) je potřeba jej alespoň chytit za nějaké bezvýznamné slovo a dělat z něj idiota, protože prostě nemá starého kombíka jako ti správní borci.
.....
Proč idiota??? :shock: Jen jsem poopravil nepřesný ekonomický termín. 8-) Nic jiného v tom nehledej! :evil:
A věci ani lidé se nedělí na staré nebo mladé (nové), ale na dobré nebo špatné! Znám mnoho případů, kdyměli lidi kolem mě neustále náhradní vozidlo po koupi nového...
Neb nový nerovná se automaticky lepší , mnohdy ba naopak! (jak sa neustále optimalizuje... - lidově ojebává!) a starý neznamená automaticky horší, natož zaostalejší. ;)
(jezdím v práci i s novýma autama i jsem měl tu možnost jezdit v EV a dokonce v nové Tesle 4x4, ale nenadchlo mě nějak moc, kooor za tu cenu... :-/ Snad proto, že jsem měl spalováky vždy výkonější a pouze v automatu (nyní nemám jen starého ale dobrého(!) ;) kombíka v automatu, ale i 5-ti dvířko a jedno SUV 4x4) , což je pohoda řídit a jen mnozí, co automat nikdy nepoznali, se rozplývaj nad EV jakože: "To je paráda! U teho se nemusí řadit... Jede to samo!" :lol: Nojo, jako spalovák v automatu 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 1041
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o BEV......

Příspěvek od eduard22 »

A náhodou jsem narazil nyní na článek o jedné ze zkušeností majitele EV: „Delší cesta v elektromobilu byla pohroma. Za pár desítek minut jsem věděl, že do cíle nedojedu,“ svěřuje se Martin"
(vyjímám: "Jízda po dálnici mi snížila dojezd asi o polovinu a já měl co dělat, abych zvládl dojet")
https://bydlenisnu.cz/delsi-cesta-v-ele ... d=28315049
Dle mě je EV opravdu dobrej do města na nákupy a pod., na chatu a do práce, jen desítky km vzdálených. (nekoupíteli Teslu s delším dojezdem za miliony...)
Neb dojezd dělno dvěma (abych se taky vrátil zpět!) je stále prd proti dojezdu mojho staráho ;) dobréhop(!) kombíka až 900km, i když jedu po dálnici 130kmh (pod Vídní předjíždím docela mnoho Tesel co se vlečou sotva stvkou... a některé dokonce v pravém krajním pruhu mezi kamiony 80-kou...) a navíc si mohu dát alespoň malej 5L kanystr do kufru, abych večer nezůstal někde stát na dálnici, který doleju snadno a rychle. 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 1041
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o BEV......

Příspěvek od eduard22 »

Když už jsme u těch kombíků ;) toto se mi líbí :D : https://www.garaz.cz/clanek/testy-mg-ch ... u-21012441
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 654
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Napsali o BEV......

Příspěvek od Cmrnda »

eduard22 píše: ned dub 28, 2024 1:55 pm Investice je vynaložení finančních prostředků pro dosažení zisku!
Např. dodávka pro živnostníka jako instalater, nebo NA pro dopravce, nebo i osobák ale pro službu jako je TAXI.
Ale soukroma jizda je rozmar, spotřeba, nikoliv investice...
K tomu by měli přihlížet i ti polodebilové na STK. Mě by zajímalo kdo ty zmetky na to STK školí a přijímá je do státních služeb. Vše je ordinováno proti vlastníkům starších vozů. A vzhledem k tomu jak to půjde tak dál ... Tak "nafťáci", těšte se jako první... :lol: :lol: :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
tafx
Příspěvky: 70
Registrován: sob črc 23, 2022 9:59 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 12400
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Napsali o BEV......

Příspěvek od tafx »

misif píše: ned dub 28, 2024 4:33 pm
eduard22 píše: ned dub 28, 2024 1:55 pm Investice je vynaložení finančních prostředků pro dosažení zisku!
Např. dodávka pro živnostníka jako instalater, nebo NA pro dopravce, nebo i osobák ale pro službu jako je TAXI.
Ale soukroma jizda je rozmar, spotřeba, nikoliv investice...
Gratuluji edo, když někdo napíše zcela konrétní a smysluplný popis, kdy se mu BEV vyplatilo (přestože BEV není jenom o penězích) je potřeba jej alespoň chytit za nějaké bezvýznamné slovo a dělat z něj idiota, protože prostě nemá starého kombíka jako ti správní borci.
Já korekci snesu, i když jsem připomínku předvídal a za tu investici jsem přidal ten dovětek "pokud to tak někdo bere". Eduard má samozřejmě pravdu.

Jinak naše EV je Citroen E-C4 (v podpisu) a teda ne úplně nejlepší technologie. Sice nemá úplně špatnou spotřebu ani v zimě, ale právě v zimě podivně omezuje využitelnou kapacitu baterie, což snižuje daleko více dojezd než samotná vyšší spotřeba. Tak trochu experimentálně jsme s ním jeli i na letní dovolenou do Itálie a Francie a docela to šlo (cca 3500km). Kdyby měl někdo zájem, mohu sdílet praktický zkušenosti i naměřený data o spotřebě a třeba degradaci baterie.
Hybrid 12,44 kWp, 26x400 Wp + 4x510Wp Trina Solar, GW10K-ET, 12,8 kWh BYD, 2 x Wallbox Alfen Eve, EVCC.io pro řízení nabíjení auta, Citroen E-C4, skoro celej dům na backupu pro ostrovní provoz
brumlaj
Příspěvky: 1543
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Napsali o BEV......

Příspěvek od brumlaj »

eduard22 píše: ned dub 28, 2024 5:59 pm........ Neb dojezd dělno dvěma (abych se taky vrátil zpět!) je stále prd proti dojezdu mojho staráho ;) dobréhop(!) kombíka až 900km, .......
Zase jeden honič (se za více je lépe). Ty prde, kókni sem. Blba, který po najetí 300 km nezastaví a neprotáhne se je třeba lámat v kole.
eduard22
Příspěvky: 1041
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o BEV......

Příspěvek od eduard22 »

Když už jsme u těch urážek... , tak jsem ty slepče..., dával link na MG o chlup vejš ;-)
A kde píšu že ujedu tolik kilometrů bez zastavení??? Já starý prostatik - co musí zastavovat co půl hodiny, hodinu... 8-)
Ale nechčiju hodinu - dvě a nerad bych pochcal nabíječku , aby neprobíja..., :lol: Raději chčiju na kraji lesa :D
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
brumlaj
Příspěvky: 1543
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Napsali o BEV......

Příspěvek od brumlaj »

No vida, že je prostor pro nabíjení. Jen přemýšlet a nebýt nepřizpůsobivý ;-)
Odpovědět

Zpět na „Elektromobilita obecně“