Záruka na plechovou střešní krytinu Ruukki vs uchyty

Odpovědět
PetrRez
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 18, 2023 9:59 am

Záruka na plechovou střešní krytinu Ruukki vs uchyty

Příspěvek od PetrRez »

Zdravím, řeším teď obavy známého o záruku na plechovou střechu Ruukki, pokud se použije jiný systém uchycení než origo od nich.
Pro představu 2 origo svorky stoji 1100Kc. Kdežto normální svorky cca 100-130, vybral sem s pryží, aby se neodřela barva, ale i tak se toho bojí. Máte někdo s tím zkušenosti?

když koukám na montážní návod nepřipadá mi to technické řešení kdoví jak vymakané na tu cenu...

https://www.ruukki.com/docs/default-sou ... 2328670000
Re4DeR
Příspěvky: 23
Registrován: pon úno 12, 2024 9:45 pm

Re: Záruka na plechovou střešní krytinu Ruukki vs uchyty

Příspěvek od Re4DeR »

mam stejne dilama u prefy. ty drzaky s gumou myslis ty od wstar? jsou asi jedine co jsem nasel
PetrRez
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 18, 2023 9:59 am

Re: Záruka na plechovou střešní krytinu Ruukki vs uchyty

Příspěvek od PetrRez »

No nakonec jsem koupil několik vzorku, s pryží i bez. Ty Wstar tim že maji rovnou plochu tvaru A mi tam moc neseděli, protože ten plech má na falcu nahoře takovou bambulku a pod ni je drážka. Asi by to drželo, ale i tak to nevypadalo ideálně. Takže jsme se dohodli, že použiji klasickej úchyt tvaru D z Mobleru akorát to doplním o tenkou pryžovou podložku. Nejvtipnější bylo, že když jsem pak kouknul na uchyceni hromosvodu, tak tam byla klasická svorka, takže s poškození laku si tam nikdo hlavu nelámal. Na což jsem majitele upozornil, jako menší paradox :lol:
Re4DeR
Příspěvky: 23
Registrován: pon úno 12, 2024 9:45 pm

Re: Záruka na plechovou střešní krytinu Ruukki vs uchyty

Příspěvek od Re4DeR »

jj ty wstary mi ted prisly na ukazku a taky me uplne nepresvedcily.

takze mozna dam obyc a necham to byt no
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“