VRM portál a chybová hláška

Odpovědět
Vladimir Mahr
Příspěvky: 72
Registrován: úte črc 19, 2022 11:35 am

VRM portál a chybová hláška

Příspěvek od Vladimir Mahr »

Měl bych prosbu.
Po připojení na VRM portál mi vyskakuje chybová zpráva, níže uvedena. V této zemi je oficiální jazyk čeština, ale s uživateli se komunikuje anglicky a já lopata jsem se jí za celý život nebyl schopen naučit.
Text chybové zprávy: " One of our data back-ends is experiencing varying performance issues. You may experience some delays in loading charts on occasion. The problem is being investigated."
Google je názoru : " Jeden z našich datových back-endů má různé problémy s výkonem. Příležitostně můžete zaznamenat určité zpoždění při načítání grafů. Problém se vyšetřuje."

Chápu to správně, že jde o wornig hlášku nemající vliv na funkci ?

Jeden z MPPT v okně PV Charger mi totiž ukazuje nesmyslné hodnoty a jako nasraného člověka na programátory mne napadá, zda to nemá souvislost s tou chybovou hláškou.

Co je to back-end v jazyce člověka pokud nejde o sport ?
pibi
Příspěvky: 111
Registrován: ned dub 23, 2023 5:25 pm
Bydliště: Východně od 3nce
Výkon panelů v FVE [Wp]: 14
Kapacita baterie [kWh]: 28

Re: VRM portál a chybová hláška

Příspěvek od pibi »

Já to vyhodnotil, jako problém na nějakém serveru Victronu, nevím, jestli správně. Vyskakuje mi to také, systém funguje bez problémů.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
Vladimir Mahr
Příspěvky: 72
Registrován: úte črc 19, 2022 11:35 am

Re: VRM portál a chybová hláška

Příspěvek od Vladimir Mahr »

Děkuji,
a tvůj názor proč mi MPPT na jejich porále o půlnoci vykazuje výkon 576 W ?
pibi
Příspěvky: 111
Registrován: ned dub 23, 2023 5:25 pm
Bydliště: Východně od 3nce
Výkon panelů v FVE [Wp]: 14
Kapacita baterie [kWh]: 28

Re: VRM portál a chybová hláška

Příspěvek od pibi »

Nevím, mě se všechny 3 chovají slušně a v noci spinkají, aby měly sílu na další den, i když tento týden to moc azurově nevypadá.
:raincloud:
Beru to tak, že je to IT a chybička se občas vloudí.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
Vladimir Mahr
Příspěvky: 72
Registrován: úte črc 19, 2022 11:35 am

Re: VRM portál a chybová hláška

Příspěvek od Vladimir Mahr »

Z tvé odpovědi jsem došel k závěru, že chyba bude někde na mé straně, ne v aplikaci. Když to tobě v noci ukazuje, že všechny MPPT spí a mě to ukazuje, že dva spí a třetí údajně jede, tak to může být hardware chyba. Jsem na týden na služebce a nemám se jak fyzicky podívat do garáže, zda nesvítí nějaká kontrolka.
Odpovědět

Zpět na „Victron komunita“