Solax nefunkční baterie - hlášení bms internal error be02

Odpovědět
mer@centrum.cz
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 27, 2023 7:40 pm

Solax nefunkční baterie - hlášení bms internal error be02

Příspěvek od mer@centrum.cz »

Dobrý den,
chtěl bych požádat o radu jak postupovat pří následujícím problému s FVE Solax X3 - hybrid G4 10 kW, s bateriemi 11,6 kWh.
Během dne jsem při dohledu přes mobil zjistil, že je baterie na 0 % a nenabíjí se, přestože svítí slunce.
Když jsem přijel domu zjistil jsem v PC přes SOLAX CLOUD SYSTEM chybové hlášení baterie, kód chyby 151, podrobnosti o chybě BMS_Internal_Err.
Zkoušel jsem ve střídači nastavit přímé nabíjení baterie "Forced Charge", ale to se nezpustilo.
Jinak jsem v módu Self Use, kde mám nastaveno min. SOC 15% (ráno měla baterie ještě přes 30%), ale teď je zcela vybitá.
Vypnul jsem baterii a poté střídač. Při opětovném spuštění svítí na displeji chybové hlášení "BMS_InterErr BE02" a baterie pípá.
V manuálu na internetu jsem našel, že se jedná buď o: 1. DIP přepínač je v nesprávné pozici
2. Je nefunkční komunikace mezi jednotlivými bateriovými packy.
Ověřil jsem pozici dip přepínače a ten je správně (samovolně by se ani nemohl přepnout).
Nevím jak ověřit správné propojení komunikace mezi jednotlivými bateriemi. Co by se muselo stát, když FVE mě 6 měsíců běží bez problémů a na kabely nikdo fyzicky nesahal.
Dodavatel FVE zkrachoval, takže se nám na koho obrátit.
Předem moc děkuji za odborné rady.
J.H.
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 438
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Solax nefunkční baterie - hlášení bms internal error be02

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

snad trochu pomůžu radou .
Akumulátor je 48V (bloky zapojené paralelně) , nebo HV (bloky zapojené sériově) ?
Pokud paralelně - zkusil bych rozpojit komunikaci , do střídače připojovat každý blok samostatně . Možná je jeden vadný a hatí celkovou komunikaci .

Pokud sériově - to mě nic praktického nenapadá :? . Snad odpojit komunikaci a pokud to střídač umožňuje , nastavit parametry akumulátoru v něm a aku provozovat bez komunikace ? Nevím , zda jestli to tak jde :| .

Elektronům zdar :sun2:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
kamils
Příspěvky: 64
Registrován: stř zář 01, 2021 10:14 am

Re: Solax nefunkční baterie - hlášení bms internal error be02

Příspěvek od kamils »

to Abrams:
Solax X3 - hybrid G4 používá vysokonapěťové baterie zapojené seriově.

to mer@centrum.cz:
Zkus požádat o pomoc v GBC Solino. Možná by mohli sami pomoct nebo doporučit někoho v okolí.
Mex
Příspěvky: 233
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: Solax nefunkční baterie - hlášení bms internal error be02

Příspěvek od Mex »

Kámoš má taky sestavu Solax X3 a baterky TriplePower. Taky mu to hlásilo nějakou podobnou nic neříkající chybu.
Nabízel jsem mu, že mu otestuju CANbus převodníkem co běhá mezi měničem a baterkama.
Nechtěl a raději odvezl baterky přes půl republiky do servisu.
Tam mu po 10 dnech oznámili, že baterky jsou OK.

Problém byl v měniči, v jeho CANbus komunikaci.
Prý je to závada "která se stává maximálně jednou za 10 let".
Tak aby ti pak neřekli, že je to závada, "která se stává maximálně dvakrát za 10 let". ;)
mer@centrum.cz
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 27, 2023 7:40 pm

Re: Solax nefunkční baterie - hlášení bms internal error be02

Příspěvek od mer@centrum.cz »

Děkuji za reakce.
Teď sháním firmu, která by mi dělala servis a přes kterou bych mohl baterie reklamovat.
Pak dám vědět co zjistí v rámci reklamace.

J.H.
Mex
Příspěvky: 233
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: Solax nefunkční baterie - hlášení bms internal error be02

Příspěvek od Mex »

Dopadlo to nějak, prosím?
Nebo baterka pořád leží hore nohama?
Odpovědět

Zpět na „Měniče“