Napsali o FVE ....

Odpovědět
Vhoo
Příspěvky: 65
Registrován: čtv led 06, 2022 9:52 pm

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Vhoo »

Když s.r.o může založit každý bezdomovec z ulice , vybrat zálohy a pak hodit bankrot tak ano , to je selhání státu. Tedy hlavně pravniho státu. A když se nedá vymáhat právo nemá smysl mít demokracii. Hádám že mladej Bém co byl v tý povedený Malině se všem těm obranejm důchodcům bude smát do ksichtu.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od eduard22 »

Každého svobodná volba nebo spíše blbost svěřit někomu cizímu dokonce hotovost podle kravaty ..., někomu bez referencí bez doporučení...
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 68
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Asiunda »

Plazivec píše: čtv dub 06, 2023 9:51 am Jo jasně, my chceme svobodu, ale když se něco posere, tak za to může stát, už me vážně sířej tyhle komunictický kecy. To si jak představuješ, aby stát dohlížel na stovky tisíc firem, ale hlavně aby neměl moc úřednickejch šimlů, protože žerou peníze a hlavně aby mě nekecal do účetnictví a nebral ty zasraný daně.
Asi bylo naznačeno, že stát se má postarat o to přes koho "projebe" dotace a nechá "okrást" své občany.
Proto ten dohled státu. Pokud jsem z předchozího příspěvku vytušil.
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Plazivec »

Pokud vím, dotace se nepřidělujou firmě, ale zákazníkovi. Než něco řeknu, tak to alespoň nějak přefiltruju přes mozek.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Plazivec »

jahodovák píše: čtv dub 06, 2023 10:00 am
Plazivec píše: čtv dub 06, 2023 9:51 am Jo jasně, my chceme svobodu, ale když se něco posere, tak za to může stát, už me vážně sířej tyhle komunictický kecy. To si jak představuješ, aby stát dohlížel na stovky tisíc firem, ale hlavně aby neměl moc úřednickejch šimlů, protože žerou peníze a hlavně aby mě nekecal do účetnictví a nebral ty zasraný daně.
Úplně by stačilo,aby stát fungoval tak jak má fungovat a ne podle výše tvého konta a za své jednání měl každý osobní zodppovědnost,ne jako ted já nic já politik....
Jo, to je taková moudrá věta, "fungoval jak má fungovat" když tomu nerozumím, ale chci něco moudrého plcnout. Tak napiš návrh zákona, jak to má fungovat, aby stát "nepustil" na trh "špatnou firmu", nebo zařídil, že firmy, co berou zálohy za ně nějak ručili, založ stranu, vyhraj volby a nech si to schválit v parlamentu.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od jahodovák »

Plazivec píše: čtv dub 06, 2023 3:32 pm
jahodovák píše: čtv dub 06, 2023 10:00 am
Plazivec píše: čtv dub 06, 2023 9:51 am Jo jasně, my chceme svobodu, ale když se něco posere, tak za to může stát, už me vážně sířej tyhle komunictický kecy. To si jak představuješ, aby stát dohlížel na stovky tisíc firem, ale hlavně aby neměl moc úřednickejch šimlů, protože žerou peníze a hlavně aby mě nekecal do účetnictví a nebral ty zasraný daně.
Úplně by stačilo,aby stát fungoval tak jak má fungovat a ne podle výše tvého konta a za své jednání měl každý osobní zodppovědnost,ne jako ted já nic já politik....
Jo, to je taková moudrá věta, "fungoval jak má fungovat" když tomu nerozumím, ale chci něco moudrého plcnout. Tak napiš návrh zákona, jak to má fungovat, aby stát "nepustil" na trh "špatnou firmu", nebo zařídil, že firmy, co berou zálohy za ně nějak ručili, založ stranu, vyhraj volby a nech si to schválit v parlamentu.
Máš pravdu,chceš lepší měnič,tak si založ vývoj a vyrob si lepší...chceš lepší baterii....atd..
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 68
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Asiunda »

Plazivec píše: čtv dub 06, 2023 3:26 pm Pokud vím, dotace se nepřidělujou firmě, ale zákazníkovi. Než něco řeknu, tak to alespoň nějak přefiltruju přes mozek.
Ty by jsi mohl z fleku jit s nazory delat do Maliny, nebo tam jiz delas???
Ze tolik zajemci o FVE naletelo a TY jsi jim neporadil.
Proste jsi nejlepsi 👍🏻.
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Plazivec »

jahodovák píše: čtv dub 06, 2023 9:08 pm
Plazivec píše: čtv dub 06, 2023 3:32 pm
jahodovák píše: čtv dub 06, 2023 10:00 am

Úplně by stačilo,aby stát fungoval tak jak má fungovat a ne podle výše tvého konta a za své jednání měl každý osobní zodppovědnost,ne jako ted já nic já politik....
Jo, to je taková moudrá věta, "fungoval jak má fungovat" když tomu nerozumím, ale chci něco moudrého plcnout. Tak napiš návrh zákona, jak to má fungovat, aby stát "nepustil" na trh "špatnou firmu", nebo zařídil, že firmy, co berou zálohy za ně nějak ručili, založ stranu, vyhraj volby a nech si to schválit v parlamentu.
Máš pravdu,chceš lepší měnič,tak si založ vývoj a vyrob si lepší...chceš lepší baterii....atd..
Napiš, jak bys to řešil a nedělej tady demagogii.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Plazivec »

Asiunda píše: čtv dub 06, 2023 10:51 pm
Plazivec píše: čtv dub 06, 2023 3:26 pm Pokud vím, dotace se nepřidělujou firmě, ale zákazníkovi. Než něco řeknu, tak to alespoň nějak přefiltruju přes mozek.
Ty by jsi mohl z fleku jit s nazory delat do Maliny, nebo tam jiz delas???
Ze tolik zajemci o FVE naletelo a TY jsi jim neporadil.
Proste jsi nejlepsi 👍🏻.
Přidělení dotace není věc mých názorů.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 477
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od pave69 »

Ohledně těch dotací je pravda, že to stát dělá nejhůř, jak může. (Což teda o dotacích platí obecně :? ) Vyžaduje "odbornou firmu", ale jakákoli kontrola je ryze formální, což vede k takovýmhle Malinovým koncům. To už by bylo lepší, ať se žádná odborná firma nevyžaduje, stačilo by prokázat realizovanou instalaci - fotky, SN, revize. Spousta místních diskutérů by to uvítala a ušetřila.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od eduard22 »

pave69 píše: pát dub 07, 2023 9:58 am Ohledně těch dotací je pravda, že to stát dělá nejhůř, jak může. (Což teda o dotacích platí obecně :? ) Vyžaduje "odbornou firmu", ale jakákoli kontrola je ryze formální, což vede k takovýmhle Malinovým koncům. To už by bylo lepší, ať se žádná odborná firma nevyžaduje, stačilo by prokázat realizovanou instalaci - fotky, SN, revize. Spousta místních diskutérů by to uvítala a ušetřila.
Pod to se podepisuju!
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od brumlaj »

mihlit píše: stř dub 05, 2023 7:55 pm No napsal to definitivně to blbě. Stačí nahradit slova. Pekárna bude pro mě péct rohlíky zadarmo. Z toho je jasné, že rohlíky dostanu já a nebudu za ně muset platit. Když se vrátíme k původní větě, tak význam je, že by elektřinu dostal stát zdarma, což jaksi neplatí.
Pánové, o takto nízké pudy jako je elektřina a její cena nikomu nejde. Jde o to jak se v mezinárodním měřítku strana a vláda může prsit kolik procent je zelená. Bo za nedostatečné prsení se dostaneme jako republika finanční flastr (za nesplněný slib=závazek). Uvědomte si, že to vláda hraje na dvě strany. Vevnitř ve státě hraje divadlo pro ovčany že zelená je fuj, dotace že jsou zlo - hlavně aby se občan nedostal k lizu a navenek pro tu téměř státní hydru se snaží uloupit z EjU co jen jde. Hydra už nezopakuje chybu z let 2005-2010 kdy jí utekly příležitosti kterých se zmocnili podnikavé osobnosti. Tak takhle soudruzi ne! Když dotace tak státu (hydře)! A né nějakým lůzrům jako jsme my (ovčané podnikaví).
eduard22 píše: čtv dub 06, 2023 11:46 am Každého svobodná volba nebo spíše blbost svěřit někomu cizímu dokonce hotovost podle kravaty ..., někomu bez referencí bez doporučení...
V době, kdy firmy neví kam dřív skočit a odkud dovézt zboží by dal jakoukoli podstatnou zálohu jen naprostý dement (nebavím se o jedné desetitisícovce jako důkaz že nejsem úplně plonk a že si nedělám kozy). Když bych na to při realizaci neměl, tak se klidně může firma sebrat a jít o dům vedle, kde jim utrhaj ruce. Opravdu jako ovčané jsme nemyslící hmota která sedne na kdejaký lep. Čím blbější argument o záloze, tím ochotněji na něj ovčan naskočí.
crc32
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 21, 2022 9:56 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od crc32 »

Vhoo píše: čtv dub 06, 2023 10:06 am Když s.r.o může založit každý bezdomovec z ulice , vybrat zálohy a pak hodit bankrot tak ano , to je selhání státu. Tedy hlavně pravniho státu. A když se nedá vymáhat právo nemá smysl mít demokracii. Hádám že mladej Bém co byl v tý povedený Malině se všem těm obranejm důchodcům bude smát do ksichtu.
od toho mame verejne registry, rozhodne neni selhani statu to, ze je clovek linej a nepodiva se do registru jak dlouho firma funguje, jestli plati dane, staci se podivat do ucetni zaverky a vite jak firma funguje, ja jsem treba odmitnul nabidku na realizaci kuchyne firmou gorenje protoze firma mela sidlo na podivnem miste (dum byl nekoho uplne jineho)...
Vhoo
Příspěvky: 65
Registrován: čtv led 06, 2022 9:52 pm

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Vhoo »

Ale já nezpochybňuji odpovědnost zákazníka. Ten ji plně nese a je si toho už momentálně i vědom.

Vadí mi že není žádná zodpovědnost u firmy. Kolibřík nebo bohemka když krachla tak se reklo "tak sorry" a se smlouvami si zatopte.

U maliny to nebude jiné. Hádám že do tepláků nepůjde nikdo i když už se o tom pruseru spekuluje delší dobu a ta firma prostě musela mít moment kdy nabírala další zakázky s vědomím toho že už je nedokáže včas vyřídit.

Já to budu sledovat ale myslím si že to dopadne jako většinou. Řekne se že to nemohli očekávat že to takhle dopadne a prachy určitě zmizeli všechny. Vzhledem k masivnímu PR bych řekl že už se to v nějaký reklamace propralo.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od eduard22 »

Tak i proto je to samý s.r.o. - společnost s ručením omezeným!!! A nejen formálním názvem! Musí to firma uvádět za názvem a každej se svobodně rozhodně, podobně jako u akcií, jestli na riziko, s omezenýma zárukama, přistoupí a do vstahu s firmou vstoupí ;-)
(i proto nelze trestat její vedení , firma je jen subjekt! Podobně jako v politice politiky za špatné rozhpodnutí kde je trestem opětovné nezvolení a neb majitele s.r.o. defacto nemá, jen vedoucího a jednatele. Podobně akciovky - majitelé jsou totiž akcionáři, často jen řadoví občané!)

Kdo nevěří ručení omezenému a právnické "osobě", nechť se obrátí na osobu fyzickou (FO), která sice taky může krachnout, nebo zemřít..., nebo vás podvéct, ale ta již ručí celým svým majetkem (při více věřitelích však nemusí cena majetku po exekuci zdaleka stačit na pokrytí případných dluhů) i svojí osobní svobodou! (jakože jej mohou zavřít)

Já už nevěřím nikomu! Jen svojí hlavě a rukám. ;-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Plazivec »

Tak já jsem také hledal docela dlouho firmu, co by mě to postavila podle mých představ, ale jak jsem začal o baterce, zájem pokaždé opadl. Nakonec jsem našel nejlepší firmu na světě, kdo nezná, jmenuje se Já s.r.o. levýma. Tedy Já s rukama oběma levýma. Ta to, ku podivu, postavila přesně jak jsem chtěl.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od eduard22 »

Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od jahodovák »

Plazivec píše: sob dub 08, 2023 4:21 pm Tak já jsem také hledal docela dlouho firmu, co by mě to postavila podle mých představ, ale jak jsem začal o baterce, zájem pokaždé opadl. Nakonec jsem našel nejlepší firmu na světě, kdo nezná, jmenuje se Já s.r.o. levýma. Tedy Já s rukama oběma levýma. Ta to, ku podivu, postavila přesně jak jsem chtěl.
Ano,takto by to mělo vypadat,pěkně vše nastudovat a podle svého postavit,navíc nově nabyté zkušenosti poté můžete použít i jinde,jen víc takovejhle lidiček.
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od eduard22 »

Toto vystihuje - jak to může také dopadnout :lol: (z netu přeposláno synem):
Nepojmenované_resize.jpg
Nepojmenované_resize.jpg (69.38 KiB) Zobrazeno 1277 x
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od brumlaj »

Vhoo píše: sob dub 08, 2023 2:45 pmAle já nezpochybňuji odpovědnost zákazníka. Ten ji plně nese a je si toho už momentálně i vědom.
Odpovědnosti zákazníka si každý možná vědom je, ale je to prd platný, protože si není vědom své občanské odpovědnosti.(pozor, opravdu myslím odpovědnost, ne povinnost)
Vhoo píše: sob dub 08, 2023 2:45 pmVadí mi že není žádná zodpovědnost u firmy. Kolibřík nebo bohemka když krachla tak se reklo "tak sorry" a se smlouvami si zatopte.
zažalovat tuto firmu a tím jedinečným tlakem společnosti dokázat uspíšení hromadných žalob (protože milion trestních oznámení by justici položilo na desetiletí) a trvat na řádném projednání až k ústavnímu soudu
Vhoo píše: sob dub 08, 2023 2:45 pmU maliny to nebude jiné. Hádám že do tepláků nepůjde nikdo i když už se o tom pruseru spekuluje delší dobu a ta firma prostě musela mít moment kdy nabírala další zakázky s vědomím toho že už je nedokáže včas vyřídit.
proč by to u nich mělo být jiné, když občanstvo hromadně nemá zájem využívat svá zákonná práva na odškodnění? A o tom, že kapitalismus je založen na podvodu a manipulaci si už cvrlikají i vrabci na střeše.
Vhoo píše: sob dub 08, 2023 2:45 pmJá to budu sledovat ale myslím si že to dopadne jako většinou. Řekne se že to nemohli očekávat že to takhle dopadne a prachy určitě zmizeli všechny. Vzhledem k masivnímu PR bych řekl že už se to v nějaký reklamace propralo.
A to je přesně vono. Místo toho podpořit někoho v jeho úsilí o odškodnění, tak bude jen sledovat a diskutovat na místě odkud posílení vědomí spravedlnosti neovlivní.

Pardon za to že jsem si vybral právě Tebe, omlouvám se, ale krásně jsi se vmanipuloval do rány jako terč na střelnici. Nikdo to za nás (občany) neudělá. A to že zrovna my nechceme být prvními a vyžadujeme aby spravedlnost pro nás vybojovali jiní, je sice možná v totalitě pochopitelné v zájmu zachování svobody, života a zdraví, ale jsme v totalitě? Pokud ne, platí pravý opak protože svou nečinností se do ní vřítíme na první dobrou. Kdo se o svá práva nebije, nenávratně o ně přijde. Stejně jako o odškodnění, které nežádá. A jednou z forem odškodnění je i morální satisfakce, že si každý s náma nemůže orat jak se mu zachce. Pořád ještě jen sleduješ?

Už jen to, že kdyby jsi se postavil na stranu Tebou míněné spravedlnosti, Tě ve Tvém okolí postaví do role blbce, který bojuje s větrnými mlýny, je známkou, že tato společnost většinově totalitu nebo alespoň manipulaci a podvod které jí předchází, vnitřně vyžaduje.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 68
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Asiunda »

Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
tafx
Příspěvky: 66
Registrován: sob črc 23, 2022 9:59 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10000
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od tafx »

Ta tu chyběla. Tohle vlákno je už fakt vykolejený...
Hybrid 12,44 kWp, 26x400 Wp + 4x510Wp Trina Solar, GW10K-ET, 12,8 kWh BYD, 2 x Wallbox Alfen Eve, EVCC.io pro řízení nabíjení auta, Citroen E-C4, skoro celej dům na backupu pro ostrovní provoz
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od brumlaj »

Ptáš se moc obecně. Ale pokud vezmu video jako celek, tak Konečná pravdu nemá.
1) vlády v ČR zatím ohledně FVE nikoho k ničemu nenutí. (konec proslovu Konečné)
2) Ten kdo si nechá nainstalovat FVE servis nepotřebuje. Je to bezobslužná technologie. Takže to že firmy pomřou je šumák fuk. Stejné to bylo v roce 2013 - pak už nebyly zapotřebí. Až se trh oživil zase vznikly. O nedostatek firem v budoucnu se neobávám.
3) Stát tu není od toho aby se staral o podnikavce. Ti ať se staraj o své potřeby (energie) sami. A že vláda pomáhá ovčanům tím, že je v případě FVE směruje je dobře. Každý kdo využije naznačené cesty k soběstačnosti (třeba i jen částečné) je platným členem společnosti která se nesloží na přání strany a vlády.
4) Komouši pokukují po východu a patrně jsou roztrpčeni, že mužik bude muset z5 do zemljanky. (bo od něj plyn a ropa zde nebude zapotřebí - rozhodně ne v tom množství, které by si představovali).

Je zapotřebí si uvědomit, že komouši holt bojují za proletariát který nic nevlastní a do hrobu ho odvezou z práce, protože nemá rezervu ani na měsíc provozu sebe sama. Takové každý vánek položí jako klasy na poli.

2>tafx: Můžeš založit jiné, lepší vlákno. Pindat nestačí.
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Plazivec »

Asiunda píše: ned dub 09, 2023 2:04 pm Ma pravdu?
https://www.youtube.com/watch?v=aHRbK5u6X_Y
Takovýhle moudrosráči, jako je tá paní, tak ty potřebujem. Potřebujem lidi, co budou řvát, že stát neutírá zadnice svejm občanům, co neumí trefit do dveří. Každému, kdo to umí musí být jasné, že ten boom nevydrží a že jednou to skončí. Už jen tím, že počet střech jaksi zas až tak moc rychle neroste. A teď se paní moudrosráčová diví, že se tak děje. Brambůrkáři byli po revoluci na každém rohu a kde jsou teď? Já chci brambůrkáře! Jak se k tomu postaví stát?! Kde jsou moje brambůrky? Tady už nikdo nic negarantuje!
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od eduard22 »

Modrosráčová??? Snad: Rudosráčová!
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“