Napsali o FVE ....

Odpovědět
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od brumlaj »

Ještě bych se zaměřil na tu část (kdo ví jestli tam ještě u nás po prdlamentím výkalu je) která hovoří o nezisku energetického společenství.
Momo
Příspěvky: 627
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Momo »

brumlaj píše: ned bře 12, 2023 5:09 pm Ještě bych se zaměřil na tu část (kdo ví jestli tam ještě u nás po prdlamentím výkalu je) která hovoří o nezisku energetického společenství.
Jasně, všechno je ještě daleko. Určitě z toho dokážou udělat nepoužtelnou věc. A tlaky na to budou.
Pokud bych dodával "sám sobě", tak bych ani nebyl energetické společenství.
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 438
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

... OSVČ je sám sobě zaměstnancem ... jinak tomu nebude i v komunitní energetice .
Neočekávejte krácení či sekání chapadel chyméry :lol: .

Elektronům zdar :sun2:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 488
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od pave69 »

Jinými slovy vznikne poptávka po řešeních:
a) Mít doma smartmeter, který bude průběžně měřit spotřebu a bude informovat FV na chalupě, kolik má pustit (i z baterky) do sítě.
b) Mít doma smartmeter a baterku, která bude nacucávat podle toho, jak zrovna FV na chalupě vyrábí

Myslím, že můj GW ani jedno neumí, ale vzhledem k tomu, že mám všechno onsite a nemám ani chatu ani chalupu, tak mě to ani netrápí. Ovšem je to dobrá díra na trhu.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Asiunda »

Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
Momo
Příspěvky: 627
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Momo »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/reno ... omaci_idvs

Euroúředník nebude nikdy spokojený a jeho cíle dostatečně ambiciózní.
Tohle už je hnus.
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
jahodovák
Příspěvky: 395
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od jahodovák »

Popisujou to pěkně,až dají každému stejný plat jako berou oni,bude to reálné,to že to budou dotovat je další nesmysl,pokud nebude dotace nároková ,to znamená splníš podmíku,dostaneš ji,tak by to i snad šlo,jen je jeden problém,kde na ty dotace vezmem prostředky když je kasa prázdná,aha už vím,zvednem daně nízkopříjmovým,sami sobě ale ne,my si přidáme.Podíval jsem se na jejich stránky jak si to představují,docela jsem se zasmál,a to se v dnešní době počítá,hned mě bylo veseleji,jen tak dál......
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Vladimir Mahr
Příspěvky: 72
Registrován: úte črc 19, 2022 11:35 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Vladimir Mahr »

Asiunda píše: pon bře 13, 2023 6:57 pm https://youtu.be/A0YEFm38CkA
Z diskuse u tohoto videa bych jako laik řekl, že jediný kdo tomu z diskutujících trochu rozumí je amperák.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Asiunda »

https://blog.ecoflow.com/us/lifepo4-vs- ... batteries/
Neni to úplně o FVE, ale může se hodit.
V Angličtině
(Chrome nahrubo "přelouská")
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od eduard22 »

Vladimir Mahr píše: úte bře 14, 2023 6:44 pm
Asiunda píše: pon bře 13, 2023 6:57 pm https://youtu.be/A0YEFm38CkA
Z diskuse u tohoto videa bych jako laik řekl, že jediný kdo tomu z diskutujících trochu rozumí je amperák.
Mně také toto video dvou uhlazených teoretiků nic nedalo :-( ...
zato praktik ampérák, i když s tím jeho laickým vesnickým jazykem :D mi sdělil spoustu důležitých informací! 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Asiunda »

eduard22 píše: stř bře 15, 2023 7:54 am
Vladimir Mahr píše: úte bře 14, 2023 6:44 pm
Asiunda píše: pon bře 13, 2023 6:57 pm https://youtu.be/A0YEFm38CkA
Z diskuse u tohoto videa bych jako laik řekl, že jediný kdo tomu z diskutujících trochu rozumí je amperák.
Mně také toto video dvou uhlazených teoretiků nic nedalo :-( ...
zato praktik ampérák, i když s tím jeho laickým vesnickým jazykem :D mi sdělil spoustu důležitých informací! 8-)
Ano máš pravdu, ED video je jen, aby bylo od "distingovaného" manažera.
Ano Amperák může svým projevem dosti pomoci lidem na stejné vlně.
Takže přínos může být na obě strany společnosti.
Jak samodomo tak "dotacione"
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
Dagus
Příspěvky: 213
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Dagus »

eduard22 píše: stř bře 15, 2023 7:54 am
Vladimir Mahr píše: úte bře 14, 2023 6:44 pm
Asiunda píše: pon bře 13, 2023 6:57 pm https://youtu.be/A0YEFm38CkA
Z diskuse u tohoto videa bych jako laik řekl, že jediný kdo tomu z diskutujících trochu rozumí je amperák.
Mně také toto video dvou uhlazených teoretiků nic nedalo :-( ...
zato praktik ampérák, i když s tím jeho laickým vesnickým jazykem :D mi sdělil spoustu důležitých informací! 8-)
Za mě každopádně problém u amperáka vidím v tom, když se tím bordelem inspiruje laik, tak snadno vyhoří, nebo ho to může zabít. Pokud to dělá člověk co tomu rozumí, tak je to šlendrián, ale pokud to udělá někdo v nevědomosti, tak je to o hubu. Může to fungovat a to ho ještě podpoří v myšlence jak to dělá správně. On sice říká, že zo tak nemá být, ale ten laik vidí, že to stačí a funguje.

Tohle video z asociace je zas na druhou stranu taky úlet. Pokud to někdo dělá na klíč, tak to musí být podle normy a nepotřebuju na to nějaké rádoby asociace co nikomu nic nedávají a max někde sedí a lobují. Osobně neberu asiciaci jako zavazující a ke stavbě má být dozor jako ke každé větší stavbě a pak by se nedělo co se děje. Stačí nahlásit firmě, že na tom bude stavební dozor a že všechny chyby budu požadovat odstranit a firma se hned snaží jinak.
jahodovák
Příspěvky: 395
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od jahodovák »

Nebo okamžitě odejde,protože zakázek má dost..
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Asiunda »

Vypadá ze na internetu kolují samé komedie:
https://youtu.be/2rBwSuOJYI4
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Diablo007 »

jahodovák píše: čtv bře 16, 2023 11:32 am Nebo okamžitě odejde,protože zakázek má dost..
Ty máš podepsanou smlouvu o zhotovení díla to že si investor najme stavební dozor na tom nic nemění. Tedy to že někam dojedu dělat dozor nebo audit firma neovlivní nemá do toho co mluvit. Krom toho že to neovlivní ani to neocení protože jsou to většinou odflaknute instalace a musí si to předělávat a to někdy už i s hotovou revizí aniž by dali na barák šroubek
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Dagus
Příspěvky: 213
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Dagus »

jahodovák píše: čtv bře 16, 2023 11:32 am Nebo okamžitě odejde,protože zakázek má dost..
Hele na světě opravdu ještě jsou firmy, kterým nevadí stavební dozor. Pokud víš, že to děláš správně a zákazník je prudící, tak je to i lepší. Uděláš to tak, aby stavební dozor byl spokojený a zákazník bude nadšený. Ta montážní firma co to prasí opravdu asi odstoupí od smlouvy, ale tu tam stejně nechceš. Nevěřím, že ve velké firmě řeknou kvůli banalitě jako dozor, že to nechtějí. Vedení si většinou myslí, že to dělají dokonale, tak jim to nevadí a kluci si dají větší pozor, nebo je to dozor naučí.

Vždyť přeci každý eletrikář má taky takový stavební dozor v revizákovi a neřekne naschle, když chceš, aby na tvojí práci přišel někdo napsat revizi. :worker:
jahodovák
Příspěvky: 395
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od jahodovák »

Jsem rád,že většina firem vše dělá pořádně a když je potřeba reaguje na oprávněné výtky zákazníků,ano tak to má být,jen se mi zdá že i tady občas někdo píše něco jiného,ze svého okolí znám několik případů že po namontování panelů najednou firma sdělí že nemá měniče,nebo baterie a že připojí až dojdou,jen to trvá třeba i několik měsíců,hlavně pokud zákazník předem vše zaplatil.Naštěstí to snad není většina.Je ale pravda,že ty co to kazí mají větší propagaci,tož asi tak.
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od JonasPP »

Asiunda píše:Vypadá ze na internetu kolují samé komedie:
https://youtu.be/2rBwSuOJYI4
Pozrel som si to video a mne sa ozaj vidi, že ty Pirati maju prehulene hlavy rovnako ako cele EU.
To vyzera, že každym dňom tu bude veselšie a veselšie. Len sranda, že nič som ešte nezachytil na Slovensku.
Napriklad Ja by som bral, keby mi postavili pred barak palety s izolačnym materialom na cely dom, paletu novych panelov s meničom, to by som s radosťou montoval sam. Dokonca aj susedom by som pomohol. Ale keď oni ti nakažu, že zaplať to sam zo svojho, tak som zcedavy kto bude mať 10-30 000€ na takuto srandu.
A ešte ta pikoška o tom jak solarka na budovach budu šetriť rozvodne siete, tak ta ma dostala do kolien, hlavne jak sa maju zrušiť kurenia tuhym palivom. Jak v noci a v zime každy zapne tepelne čerpadlo, do toho elektromobil, tak rozvody ak sa na to nepripravia, tak budu služiť ako priamotopi, ak sa medzi časom neroztavia a zvladnu to elektrarne, ktore tu niesa.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Uživatelský avatar
Asiunda
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 01, 2023 12:18 am
Bydliště: Salámová Říše Snů
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9999
Kapacita baterie [kWh]: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Asiunda »

JonasPP píše: pát bře 17, 2023 10:47 am
Asiunda píše:Vypadá ze na internetu kolují samé komedie:
https://youtu.be/2rBwSuOJYI4
Pozrel som si to video a mne sa ozaj vidi, že ty Pirati maju prehulene hlavy rovnako ako cele EU.
To vyzera, že každym dňom tu bude veselšie a veselšie. Len sranda, že nič som ešte nezachytil na Slovensku.
Napriklad Ja by som bral, keby mi postavili pred barak palety s izolačnym materialom na cely dom, paletu novych panelov s meničom, to by som s radosťou montoval sam. Dokonca aj susedom by som pomohol. Ale keď oni ti nakažu, že zaplať to sam zo svojho, tak som zcedavy kto bude mať 10-30 000€ na takuto srandu.
A ešte ta pikoška o tom jak solarka na budovach budu šetriť rozvodne siete, tak ta ma dostala do kolien, hlavne jak sa maju zrušiť kurenia tuhym palivom. Jak v noci a v zime každy zapne tepelne čerpadlo, do toho elektromobil, tak rozvody ak sa na to nepripravia, tak budu služiť ako priamotopi, ak sa medzi časom neroztavia a zvladnu to elektrarne, ktore tu niesa.
Jenze ta komedie je, ze to "vyhulenci" mysli vazne. A pritom vetsina z nich fve a elektromobil nemaji.(Peksa tusim nekde rekl, ze ma hybrid, ze mu EV na jeho jizdy nestaci) Ale placat o tom jak to funguje umi.
Trvalý začátečník.
https://youtu.be/8mhxeORHeag
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Diablo1st »

JonasPP píše: pát bře 17, 2023 10:47 am
Asiunda píše:Vypadá ze na internetu kolují samé komedie:
https://youtu.be/2rBwSuOJYI4
Pozrel som si to video a mne sa ozaj vidi, že ty Pirati maju prehulene hlavy rovnako ako cele EU.
To vyzera, že každym dňom tu bude veselšie a veselšie. Len sranda, že nič som ešte nezachytil na Slovensku.
Napriklad Ja by som bral, keby mi postavili pred barak palety s izolačnym materialom na cely dom, paletu novych panelov s meničom, to by som s radosťou montoval sam. Dokonca aj susedom by som pomohol. Ale keď oni ti nakažu, že zaplať to sam zo svojho, tak som zcedavy kto bude mať 10-30 000€ na takuto srandu.
A ešte ta pikoška o tom jak solarka na budovach budu šetriť rozvodne siete, tak ta ma dostala do kolien, hlavne jak sa maju zrušiť kurenia tuhym palivom. Jak v noci a v zime každy zapne tepelne čerpadlo, do toho elektromobil, tak rozvody ak sa na to nepripravia, tak budu služiť ako priamotopi, ak sa medzi časom neroztavia a zvladnu to elektrarne, ktore tu niesa.
To na Slovensko ešte len príde. Ako idea dobrá, len tá realizácia je troška na hlavu. Ako s tými dotáciami Obnov dom. Vyčlenia milióny €, ale dajú také podmienky, že sa to nedá ani vybaviť a nie to ešte aj stihnúť realizovať :stupidme:
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
jahodovák
Příspěvky: 395
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od jahodovák »

Ono to chce hlavně klid,není vše tak horké jak se to uvaří,zatím to vypadá,že se o sebe nejlépe postará každý sám a bez těch komediantů by to snad bylo i lepší.Kdo se o sebe stará s předstihem nemusí být až zas tak překvapen i když ještě nepověděli poslední slovo,ještě mohou mít v zásobě doooost podrazů,je jen na nás co ještě sneseme.Zatím mě to spíš připomíná komedii,jen tak nějak doufám,že mě ten humor nepřejde,kdo je připraven,není překvapen.Dnes jsem se dozvěděl,že na netu bylo psáno,že u mě je odečet v druhém týdnu února a že každným dnem dostanu vyúčtování a jaké překvapení,dnes se dostavila paní,že kolegině je nemocná,tak odečet byl dnes,asi čez nemá na záskok,prostě paráda.
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Dagus
Příspěvky: 213
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Dagus »

Jojo jak nejlíp využít lidský potenciál v 21. století. Pošleš bábu psát čísla, neskutečný, že stále není dálkový odečet všude.
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od eduard22 »

jahodovák píše: pát bře 17, 2023 8:51 am Jsem rád,že většina firem vše dělá pořádně a když je potřeba reaguje na oprávněné výtky zákazníků,ano tak to má být,jen se mi zdá že i tady občas někdo píše něco jiného,ze svého okolí znám několik případů že po namontování panelů najednou firma sdělí že nemá měniče,nebo baterie a že připojí až dojdou,jen to trvá třeba i několik měsíců,hlavně pokud zákazník předem vše zaplatil.Naštěstí to snad není většina.Je ale pravda,že ty co to kazí mají větší propagaci,tož asi tak.
Já znám osobně ze svého okolí minimálně 3 případy!
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
bert
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 18, 2021 4:12 pm

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od bert »

Vedeli ste? :roll:
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-me ... voltika-ts
Ja nie a ani nemám taký výkon.
Prajem všetkým veľa slnka!
Robo /bert/
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Napsali o FVE ....

Příspěvek od Diablo1st »

bert píše: sob bře 18, 2023 8:45 am Vedeli ste? :roll:
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-me ... voltika-ts
Ja nie a ani nemám taký výkon.
Zaujímavé, ako by to bolo keby som mal 20kWp off-grid? Musel by som sa nahlásiť? :lol:
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“