EPSolar Tracer 10420AN

Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: EPSolar Tracer 10420AN

Příspěvek od marsal »

Ahoj, na žádost postuji odpověď supportu, 26,2 byl boost reconnect, pardon, ale to je divné stejně... Já nechávám to "Sealed".
Prostě jsem při LiFePo šel někam na 27.6V a to už nechci opakovat.
Edit: nebylo to chybějícím battery voltage sensorem, takový úbytek tam opravdu nebyl.
Sensor jsem stejně přidělal a jsem nyní spokojen.
Přílohy
Screenshot 2023-03-05 205326.jpg
Screenshot 2023-03-05 205326.jpg (329.43 KiB) Zobrazeno 996 x
Uživatelský avatar
v600
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 14, 2023 8:49 pm

Re: EPSolar Tracer 10420AN

Příspěvek od v600 »

Noparasito píše: stř lis 30, 2022 5:54 pm Ahoj, ohledne reglu Epever a pripojeni k PC.
Mate nekdo zkusenosti s prevodnikem CH343.
Origo dodanej soft si s nim na WIN7 nejak nerozumi.
Diky
Odpovídám sice na starý příspěvěk, ale třeba to někomu pomůže ;)
Kabel funguje dobře ale dodaný ovladač ne.
A návod se o tom NEZMIŇUJE.

Můj postup:
-podle návodu instalace ovladače (ve správci zařízení Win se objevil USB převodník ale ne COM PORT - proto PC nevidí Tracer)
-hlední přes Google a nalezení orig driveru ch343 pro Win a jeho instalace (ve správci přibude COM port - obvykle COM3)
-v nainstalovaném SW k traceru smazat předvyplněnou sestavu i port
-vytvořit nový port, vybrat správný (u mě COM3, ale může být i jiný - ověřit si to ve správci HW Win)
-přidat novou sestavu
Pak stisknout zapnutí monitoringu a je-li vše správně, načtou se údaje z Traceru

Takže zcela kritický je ovladač obvodu v kabelu "ch343driver" (je to vlastně ovladač pro převodník průmyslového COM portu Traceru na běžný RS232 sériový port, ten je zalitý v plastu USB konektoru)
-----

V SW k Traceru je ještě jedna zrada beze zmínky v návodu !!! > a to je problém s desetinnými tečkami.

Při vyplňování údajů nastavení (napětí, časy a teploty baterie) se NESMÍ smazat žádné desetinné tečky a znovu je napsat. Ručně napsané totž NEFUNGUJÍ a nejde pak udělat Upload nastavení do Traceru. Musí se to zapsat tak, že přepisujete jen číslice a všechny desetinné tečky NECHÁTE PŮVODNÍ. Pak to bude správně fungovat.

Je to nehezký "nedoaz" pánů programátorů a v návodu o tom není ani zmínka. (tedy ne v tom, co jsem dostal s SW - v českém)
5x3 Solarmi, cca 7kWp (6východ+9západ), EPEVER Tracer 10420AN, 2x10kW Liion CALB, 5kW střídač EPEVER IP 5000 Plus - Jednofázový ostrov.
7xLongi, 2500W (jih, ale mizerný sklon), SITON, ohřev 160L Dražice, zatím nedodělané.
Odpovědět

Zpět na „EPever / EPsolar“