Chladenie meniča vodou / fridexom

Odpovědět
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Chladenie meniča vodou / fridexom

Příspěvek od dumi »

Vzhledem k.mnozstvi soucastek co se tam chladi bych rekl ze blbe. To uz bude snazsi to pojorit do oleje jako to dela Wedos se serverama.
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 427
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Chladenie meniča vodou / fridexom

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

no , zkusil to . Dost nešikovně :roll: .

Nad kapalinovým chlazením jsem přemýšle též . U hotových mašin bych šel cestou náhrady žebrovaných hliníkových chladičů za hliníkové bloky s kanály a neforemná krychloidní trafa obložil malými výměníky :headbang: .
Tranzistory přišroubovat ala origo a trafa popaplat teplovodivou pastou .

Ve volnějších chvílích si pohrávám s myšlenkou kostrukce a stavby vlastního měniče od začátku koncipovaného s vodním chlazením :idea: .

Elektronům zdar :sun2:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
NESKOM
Příspěvky: 264
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Chladenie meniča vodou / fridexom

Příspěvek od NESKOM »

U ongridů je to běžné. Teď jsem opravoval americký 500kW Solaron a ten má vlastní klimatizační jednotku.
Měnič je tak velký že jsem se do něj dovnitř musel nasoukat abych změřil tranzistory.

Zajímavé je na něm že ikdyž je to 13 let starý stroj, má lepší účinnost než moderní měniče. Např jeden takový jsme měnili za několik moderních od Huawei o stejném celkovém výkonu a Huawei v porovnání efektivity prohrál o několik %.
Dagus
Příspěvky: 209
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: Chladenie meniča vodou / fridexom

Příspěvek od Dagus »

Tak a ještě si to odpadní teplo můžeš posunout kam ty chceš. Tam bych viděl přidanou hodnotu vodního chlazení. V létě okruh ven, v zimě okruh do obýváku.
Odpovědět

Zpět na „Měniče“