Konec uhlí dokument na CT2

Odpovědět
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od Noparasito »

petr7
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 30, 2021 9:25 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 3040
Kapacita baterie [kWh]: 2

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od petr7 »

Ten dokument mi přijde velmi zvláštní a to jsem zatím viděl jen tak 2 minuty.
Ale už první tvrzení v něm uvedená mě zarazila. Například:
- "Tyto solární panely dnes napájí hlavně tepelná čerpadla"
- "Tohoto čistého způsobu vytápění v Jiřetíně najdete velké množství"


Počet domů v Horním Jiřetíně je podle dat z roku 2011 na wikipedii 621 (počet obyvatel přes 2 tisíce). Novější data jsem tak narychlo nenašel, ale asi se to moc nezměnilo.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Horn%C3%A ... 9et%C3%ADn

Podle leteckých map z googlu tam mají jednu fotovoltaiku na škole (36 panelů), jednu někde na budově asi u sběrného dvora (zhruba 150 panelů), a dalších asi 200 panelů je v jedné zahradě kousek severozápadně od hřbitova u nějakého menšího autoservisu.

Na rodinných domech panely v podstatě nejsou žádné. Našel jsem při zběžném projití obce přes letecké mapy googlu zhruba 5 domů, které na střeše pár panýlků měly. To už tam ale mají obyvatelé násobně více bazénů než střech s panely. Ale dejme tomu, že na domech je třeba celkem 100 panelů (což jsem asi dost nadsadil).

Když to sečtu, tak celkem je v Horním Jiřetíně pro 600 domů a 2000 obyvatel asi 500 FV panelů. Kdyby ty panely byly po 400Wp každý, tak je tam solární výkon 200 kWp. Ročně by to mohlo dát 200 MWh výkonu, pokud budeme dostateční optimisté.

Kdyby chtěli elektřinou i ohřívat vodu a nahradit jí i topení, budu optimisticky počítat roční spotřebu na jeden domek 15 MWh. Při 600 domech to je roční spotřeba elektřiny 9 000 MWh. Ale v solárech mají instalovaný výkon 200 MWh. Čili jim to pokryje asi 2% roční spotřeby. Počítám to zhruba správně?

Hned někde v první až druhé minutě videa se navíc říká, že "Tyto solární panely dnes napájí hlavně tepelná čerpadla". Podivné. Protože jestli ta čerpadla mají na topení, tak v zimě toho ze slunce ta FV moc nevyrobí. To by tam umrzly, ne?

Další věta videa v té druhé minutě zní takto: "Tohoto čistého způsobu vytápění v Jiřetíně najdete velké množství". Což je tvrzení dost podivné. FV panely jsou tam na 2 obecních budovách, jedné zahradě a asi 5 rodinných domech. Když je něčeho jen 1% (na 8 nemovitostech z více jak 600), tak tvrdit, že to je velké množství, mi přijde poněkud podivné až manipulativní. Co vy na to?

Ale viděl jsem zatím dvě minuty, tak jdu sledovat dál a třeba to nějak v dalších minutách v tom videu vysvětlí, aby to dávalo smysl.
3kWp, Epsolar 10420, Carspa sk3000, 2x60Ah AGM
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 217
Registrován: čtv srp 05, 2021 5:49 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od kybos »

Dej pozor na to, že google má mapy poněkud zastaralé. Mám na mapách od google také již dvanáct let utajenou fotovoltaiku. O něco novější data má seznam https://mapy.cz, ale také již více než tři roky neupdatoval.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + nabíječka 4 x 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
petr7
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 30, 2021 9:25 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 3040
Kapacita baterie [kWh]: 2

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od petr7 »

Díky za poznámku která může být dost důležitá. Projdu si ty mapy od seznamu, ty jsou staré dva roky, tak třeba tam toho uvidím víc.
3kWp, Epsolar 10420, Carspa sk3000, 2x60Ah AGM
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 217
Registrován: čtv srp 05, 2021 5:49 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od kybos »

Zveřejnění může být staré dva roky, ale fotografie seznamu jsou staršího data (mám na satelitním snímku ještě staré auto, které už je tři roky prodané). Nějakou dobu trvá také zpracování snímků.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + nabíječka 4 x 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od MisakP »

Pro běžného uživatele, mi přijde že je ten dokument skvělý. Je celkem objektivní, i když nepoukazuje tolik na stinnou stránku jádra.
Kéž by takových dokumentů bylo více. Třeba bychom jako národ a hlavně politici vytáhli hlavy z prdelí (pardon za ten výraz) a konečně se pohnuli kupředu.
petr7
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 30, 2021 9:25 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 3040
Kapacita baterie [kWh]: 2

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od petr7 »

Tak jsem porovnával stáří map podle naší obce a objektů o kterých vím kdy se stavěly. Nejstarší mapy má google, určitě tři roky nebo i víc. Novější má seznam, tak dva roky staré. Ale nejnovější mapy má katastr, ty jsou staré tak rok. Alespoň tedy co se naší obce týče. Jdu se podívat na ten Horní Jiřetín, jestli tam těch solárů přibylo podle ortofoto map katastru. Protože podle map seznamu tam nepřibylo asi nic. Tedy bazénů na dvorech tam bylo více než na mapách googlu, ale FV panelů na střechách tam bylo stejně jako před těmi zhruba třemi roky.
3kWp, Epsolar 10420, Carspa sk3000, 2x60Ah AGM
petr7
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 30, 2021 9:25 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 3040
Kapacita baterie [kWh]: 2

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od petr7 »

Tak jsem to prošel podle map z katastru a za ty tři roky, které asi dělí mapy katastru od map googlu, jsem našel v Horním Jiřetíně jeden domek s panely na střeše navíc. Ale třeba jsem se díval špatně. Nebo ty solární elektrárny ukrývají před leteckým snímkováním někde v lesích. Nevím.
3kWp, Epsolar 10420, Carspa sk3000, 2x60Ah AGM
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od Noparasito »

MisakP píše: čtv pro 30, 2021 11:28 am Pro běžného uživatele, mi přijde že je ten dokument skvělý. Je celkem objektivní, i když nepoukazuje tolik na stinnou stránku jádra.
Kéž by takových dokumentů bylo více. Třeba bychom jako národ a hlavně politici vytáhli hlavy z prdelí (pardon za ten výraz) a konečně se pohnuli kupředu.
Jenze on nikdo hlavu z (_!_) nechce vytahnout.
Závislost na energiích a v posledních letech na chemickém vylepšování lidí je nejlepší pro ovládání.
Bůh již tolik nefunguje, tak je potřeba hledat správné cesty k "opratím" pro to "stádo".
I na nás něco vymyslí, o tom ani "neuvažuju", že by si cestu nenašli 😔😔😔
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od Noparasito »

petr7 píše: čtv pro 30, 2021 12:41 pm Tak jsem to prošel podle map z katastru a za ty tři roky, které asi dělí mapy katastru od map googlu, jsem našel v Horním Jiřetíně jeden domek s panely na střeše navíc. Ale třeba jsem se díval špatně. Nebo ty solární elektrárny ukrývají před leteckým snímkováním někde v lesích. Nevím.
Nebo je mají schované pod krytinu, aby jim nedegradovaly 😂😂😂
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 217
Registrován: čtv srp 05, 2021 5:49 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od kybos »

Čistých ostrovníků tam asi bude zanedbatelný počet, tak by to chtělo spíš hledat někde v seznamech dotovaných elektráren, ale ty budou asi z důvodu GDPR tajné. Viz https://www.eru.cz/cs/vyhledavac-licenci
Podle tohoto seznamu jsou všechny solární elektrárny v Horním Jiřetíně utajené. Kam směřuje unie je jasné (GDPR= go do p*dele).
Naposledy upravil(a) kybos dne čtv pro 30, 2021 1:53 pm, celkem upraveno 1 x.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + nabíječka 4 x 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od brumlaj »

petr7 píše: čtv pro 30, 2021 12:41 pm Tak jsem to prošel podle map .....
Zamýšlím se, o co jde autorovi prvního příspěvku? O dokument a jeho smysl? Nebo o vytržení jedné zkreslené informace (možná jde dokonce o lež) na které by chtěl celý dokument za lež prohlásit? Připadá jen mi že investovaná energie do výzkumu je neadekvátně vysoká? Bez toho, že bych pochopil smysl výzkumu.
Já bych, co se tématu týká, spíš podpořil následující názor:
MisakP píše: čtv pro 30, 2021 11:28 am Pro běžného uživatele, mi přijde že je ten dokument skvělý. Je celkem objektivní, i když .......
Každý dokument je pouze pohledem, takže "i když" je na místě.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 217
Registrován: čtv srp 05, 2021 5:49 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od kybos »

Připadá mi, že se zde hraje velmi nečistá hra. A alespoň ti, kterým nedobrovolně přispívám ve formě příspěvku na obnovitelné zdroje by měli být zveřejněni, když už čerpají prostředky z veřejných fondů a ne utajeni prostřednictvím GDPR.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + nabíječka 4 x 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od brumlaj »

kybos píše: čtv pro 30, 2021 2:00 pm ......... A alespoň ti, kterým nedobrovolně přispívám ve formě příspěvku na obnovitelné zdroje by měli být zveřejněni, když už čerpají prostředky z veřejných fondů a ne utajeni prostřednictvím GDPR.
oni zveřejněni byli. A utajení je logickým krokem, když někdo, kdo o sobě tvrdí, že je k něčemu donucen, což není pravda (můžeš se svobodně rozhodnout zda platit budeš, nebo ne), už přes deset let okopává kotníky pěšákům. Závist je špatná vlastnost.
Edit: jména a adresy policistů také nenajdeš veřejně a to je podstatně horší verbež (mám důkazy) než "solární baroni".
jahodovák
Příspěvky: 394
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od jahodovák »

To je známka toho,že veřejná média skoro nikdy nemluví pravdu ale jen to,co si kdo objedná,netřeba se tím nějak trápit,či zbytečně rozčilovat,je jen třeba si to pamatovat,protože přijde doba,kdy se to bude hodit.Až začnou média pomaloučku otáčet,tak nastane ta doba,on pokud někdo lhal za úplatu s tím nikdy nepřestane a nemá tam vůbec být.....měl přeci možnost se toho nezůčastnovat,dívejte se pozorně kolem sebe,nebo jen slepě věříte lhářům.....za každého totiž mluví činy a ne lživá slova...
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 217
Registrován: čtv srp 05, 2021 5:49 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od kybos »

brumlaj píše: čtv pro 30, 2021 2:16 pm ...můžeš se svobodně rozhodnout zda platit budeš, nebo ne...
Brumlaji, ty máš na faktuře za energie poplatek za obnovitelné zdroje jako volitelnou položku? Jak jsi toho dosáhnul, případně který dodavatel to nabízí? Asi mi zůstalo něco utajeno...
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + nabíječka 4 x 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od brumlaj »

Ať se dívám, jak se dívám, na faktuře za plyn (energetická surovina) žádná položka podpora OZE neexistuje. Na účtence za benzín (energetická surovina) nic takového neexistuje. Existují plynové elektrocentrály, benzinové elektrocentrály, vlatní FVE a VTE... kde se placení podpory OZE vysávačům lze také vyhnout. Sám to velice dobře víš a děláš ze sebe toho co seno žere jen aby jsi kolem sebe rozséval nenávist jedné skupiny, která využívá systém (spotřebitelé), proti druhé skupině, která podpořila systém, tedy jeho požadavek na zvýšení podílu OZE (vysavači, solární baroni.....)
Jenže Ty chceš slevu (odebírat elektrickou energii přímo od distributora) z technologie a množství, ze zasírání ŽP sračkami, ze Své vlastní neochoty když se Ti něco nelíbí postarat se jinak, a přitom za ten pohodlný život nejsi schopen dát ani desetinu ceny na podporu toho, že někdo se snažil udělat systém zásobování elektřinou do budoucna udržitelným. Ano, zvrtlo se to a víme přesně které pravicové vládní uskupení se o to v parlamentě pod záštitou ochrany zájmů chudáčků podnikavců v čele s ČEZem v letech 2008-2010 zasloužilo.
No smazal jsem svůj názor na takovéto myšlení a činění a i kam bych Tě virtuálně poslal:
A tak i Tobě přeji klidný a pohodový rok 2022 s vírou mimo jiné v to, že jednolevelové binární pravicové myšlení snad jednou dokážeme rozšířit v myslích lidíi o úrovně s problematikou související a zbavit se lidské závisti. (v Čechách klasické: panebože dej aby sousedova koza zdechla)
Zvlášť když systém lidem nechává prostor, jako v tomto případě, si svobodně vybrat. Na tomto svém tvrzení trvám.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od Diablo007 »

Brumlaj udržme debatu na úrovni jsou zbytečné osobní výpady proti komukoliv zde. Pokud se nedá udržet debata v rovině technické a přelévá se do roviny osobní nepovede to nikomu ku prospěchu. A to by člověk řekl že chlapi ve vašem věku by měli spíše jít příkladem nám a mě se tu hádat jak malé dečka
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od brumlaj »

Diablo007 píše: sob led 01, 2022 10:50 pmBrumlaj....... udržet debata v rovině technické .....
... se dá těžko, když takoví opakovaně systematicky ignorují předkládaná fakta a jako malé dítě tlučou do stolku pěstičkou se slovy "já chci, vy jste povinni mi vyhovět"! A to přes to, že víme že i takoví se starají, jako i my ostatní ty poplatky maximálně eliminovat.
Proto jako všem i takovým jsem přál a přeji pohodový rok 2022. A omlouvám se za plevelení debaty o dokumentu na CT2.
jahodovák píše: čtv pro 30, 2021 7:06 pm...... veřejná média skoro nikdy nemluví pravdu .......
je možno definovat co jsi zamýšlel pojmem "veřejná média"? Já totiž mám pocit, že kterákoli média mluví tak, jak chce ten kdo si zaplatil reklamu, nebo tak, aby přání platících čtenářů/posluchačů/diváků byla vyplněna bez ohledu na fakta. Oni totiž platí. A kdo platí je baven.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od Diablo007 »

brumlaj píše: sob led 01, 2022 11:43 pm
Diablo007 píše: sob led 01, 2022 10:50 pmBrumlaj....... udržet debata v rovině technické .....
... se dá těžko, když takoví opakovaně systematicky ignorují předkládaná fakta a jako malé dítě tlučou do stolku pěstičkou se slovy "já chci, vy jste povinni mi vyhovět"! A to přes to, že víme že i takoví se starají, jako i my ostatní ty poplatky maximálně eliminovat.
Proto jako všem i takovým jsem přál a přeji pohodový rok 2022. A omlouvám se za plevelení debaty o dokumentu na CT2.
jahodovák píše: čtv pro 30, 2021 7:06 pm...... veřejná média skoro nikdy nemluví pravdu .......
je možno definovat co jsi zamýšlel pojmem "veřejná média"? Já totiž mám pocit, že kterákoli média mluví tak, jak chce ten kdo si zaplatil reklamu, nebo tak, aby přání platících čtenářů/posluchačů/diváků byla vyplněna bez ohledu na fakta. Oni totiž platí. A kdo platí je baven.
Já zde popravdě nezahlédl že by někde zaznělo já chci nebo jsou mi povinni vyhovět zkus mi to sem zkopírovat.
Já zde akorát vidím konstatování že podporu pro oze nemá ve faktuře jako volitelnou položku což já tak bohužel mám také. Že to lze obejít centrálou na plynas pravdu ale ekonomicky si nijak nepomůžeš takže to není úplně relevantní rada ne? Ale jestli ti nějaká kalkulace centrály vychází lépe jak poplatek za elektřinu jenom dobře
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od JonasPP »

Chalani, chcel som zareagovať už skôr, lebo Ja som si pozrel dokument, abo čo to je až do konca a pochopil som z toho, že som nič nepochopil, lebo to bol zhluk informacii bez jasneho zaveru. Teda namiesto hadania, skuste mi to dajak objasniť, čo to vlastne vo videu som videl.

A len tak pre rozveselenie, asi 3 hodiny do zadu som zasa po tme išiel po schodoch do kuchyne a znova som sa pozabudol, že je tam o schod viac. Spravil som poriadny kotrmelec, po ceste som všetko zobral so sebou a evidentne som polamal maliček na ľavej nohe, bo to boli jak fras, ale neopuchlo to (zatiaľ). Tak si to skuste predstaviť a zasmejte sa, nie sa rozčulujte nad malichernostou, ako je rozdielny nazor. Aj tak jeden človek z miliona tu situaciu nezmeni, na to treba najmenej desatinu naroda, ale na to nas krasne rozdelili a rozhadali, teda vladnutie je pohodlnejšie, ak bojuje každy s každym. Badam to aj na vlastnej koži.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 217
Registrován: čtv srp 05, 2021 5:49 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od kybos »

brumlaj píše: sob led 01, 2022 9:33 pm Ať se dívám, jak se dívám, na faktuře za plyn (energetická surovina) žádná položka podpora OZE neexistuje. Na účtence za benzín (energetická surovina) nic takového neexistuje. Existují plynové elektrocentrály, benzinové elektrocentrály, vlatní FVE a VTE... kde se placení podpory OZE vysávačům lze také vyhnout. Sám to velice dobře víš a děláš ze sebe toho co seno žere jen aby jsi kolem sebe rozséval nenávist jedné skupiny, která využívá systém (spotřebitelé), proti druhé skupině, která podpořila systém, tedy jeho požadavek na zvýšení podílu OZE (vysavači, solární baroni.....)
Jenže Ty chceš slevu (odebírat elektrickou energii přímo od distributora) z technologie a množství, ze zasírání ŽP sračkami, ze Své vlastní neochoty když se Ti něco nelíbí postarat se jinak, a přitom za ten pohodlný život nejsi schopen dát ani desetinu ceny na podporu toho, že někdo se snažil udělat systém zásobování elektřinou do budoucna udržitelným. Ano, zvrtlo se to a víme přesně které pravicové vládní uskupení se o to v parlamentě pod záštitou ochrany zájmů chudáčků podnikavců v čele s ČEZem v letech 2008-2010 zasloužilo.
No smazal jsem svůj názor na takovéto myšlení a činění a i kam bych Tě virtuálně poslal:
A tak i Tobě přeji klidný a pohodový rok 2022 s vírou mimo jiné v to, že jednolevelové binární pravicové myšlení snad jednou dokážeme rozšířit v myslích lidíi o úrovně s problematikou související a zbavit se lidské závisti. (v Čechách klasické: panebože dej aby sousedova koza zdechla)
Zvlášť když systém lidem nechává prostor, jako v tomto případě, si svobodně vybrat. Na tomto svém tvrzení trvám.
Brumlaji musím ti dát za pravdu. Žijeme ve svobodné zemi a každý má možnost volby, nikdo tě k ničemu nenutí. Můžeš se svobodně odstěhovat z regionu, kde Mital a jemu podobní zahušťují vzduch nezdravými přísadami a zcela svobodně si vybrat, zda budeš svou prací tento region podporovat, nebo zda bude tvůj život pokračovat podporou jiného, zdravějšího regionu. Pokud to tak udělá většina svobodných občanů, pak nezůstane v tomto regionu nikdo, kdo by svou prací životní prostředí "zasíral sračkami". Přeji ti do nového roku abys využil svých svobod, když ti k tomu systém dává prostor a aby sis svobodně vybral zdravější místo svého dalšího působení.
Já jsem si svůj region vybral a svou prací se přičiňuji k tomu, aby byl ještě čistější než doposud byl. Spotřebovávám v současnosti 50% čistých obnovitelných zdrojů energie a pracuji na tom, aby se tento podíl nadále zvyšoval (fotovoltaika, fototermika a větrník). Viz můj avatar.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + nabíječka 4 x 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od Noparasito »

Diablo007 píše: sob led 01, 2022 10:50 pm Brumlaj udržme debatu na úrovni jsou zbytečné osobní výpady proti komukoliv zde. Pokud se nedá udržet debata v rovině technické a přelévá se do roviny osobní nepovede to nikomu ku prospěchu. A to by člověk řekl že chlapi ve vašem věku by měli spíše jít příkladem nám a mě se tu hádat jak malé dečka
Po precteni vsech prispevku zde se mi nezda ani tak moc Brumlajovi texty zas az tak "napadajici". Jsou smerovane a trefne.
Osobne si myslim, ze konstatovani "kdyz se ti neco nelibi, tak se prestehuj" je vcelku mimo misu, protoze kdokoli co nedela svinstvo kolem sebe a poukazuje na ostatni "co jsou u vlady a vali heslo po nas potopa" na ukor dnesnich lidi, ktere "vydiraji" vlastnima nesmyslnyma "....akama".
Tim, ze si podrezeme vetev nepouzivanim nasich "uhlikovych" paliv je zde evidentni a EU je v tomhle smeru uplne decimujici pro sve EU obcany.(prohlubuji zavistost na napr. Rusku)
Ale musim dat za pravdu, ze vyuziti paliv je po strance ucinnosti na tom hodne spatne, ale do toho spada i ta atomofka takze.
Popravde energeticky mix, po zvazeni, stoji v celem svete za ho...no.(nekde vic, nekde mene)
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od Plazivec »

Nedávno jsem shlédnul dokument o výzkumu a měření změn ledu v Antarktidě. Z toho dokumentu vyplynul jeden poznatek. Globální změna teploty na naší kouli se neděje lineárně, ale bohužel exponenciálně. t.j. teplota nejen stoupá, ale roste také rychlost stoupání. Děje se tak proto, že plochy ledu, které mají bílou barvu odrážející tepelnou energii slunce se zmenšují a jsou nahrazovány plochou vodní hladiny, která je podstatně tmavší a tedy vsákne mnohem větší percento energie slunce, nežli plocha ledu.

Naše koule tady byla, je a bude pořád. Střídají se doby ledové. Lidstvo se vyvinulo v nějakém období ve kterém může přežít díky nastavení své technologie získávání energie. To se ale změní. Klima bude čím dál bouřlivější, mnohem více energie bude potřeba na odolávání změnám. Za slovem energie si představte nejenom to, co teče přes kabely, nebo trubkama, energie jsou také stavební materiály a samotné stavby, všechno lze změřit množstvím energie.

Všude se bude měnit struktura staveb obydlí, stavby budou muset být odolnější, budou se měnit oblasti obydlení, těžko obydlitelné oblasti se změní na neobydlitelné, obydlitelné na těžko obydlitelné, atd., atd. Nízce položené přímorské oblasti budou zaplaveny. Bude následovat obrovské stěhování celých národů. Za mého života přejelo přes ulici dvakrát za den auto, oddělali jsme branky, pak je daly zpátky a hráli hokej dál na zamrzlé ulici se slušným ledem po celou zimu. Dnes to už nejde, led tady nebyl víc jak 24 hodin už léta, nemluvě o počtu aut na ulici. To se odehrálo za mou generaci.

Moje 3 děti jsou ve věku 22-28 let. Obávám se, že nebudou mít tak "bezstarostní" život, jako jsme měli my. Budou mnohem více muset bojovat o životní prostor=energii. Netroufám si ani odhadnout, co se odehraje za jejich generace. Já už tady nebudu, abych jim pomohl. Bohužel mě mrzí, že jsem je, krom základních životních hodnot nenaučil důkladněji pohlížet na energii, prozatím jsou na startu života a tyhle starosti nemají.

Za sebe ale budu moci spokojeně odejít, že jsem udělal všechno, co jsem mohl a věděl a bylo mě umožněno. Mohl jsem také ty peníze jenom sežrat na dovolený a nebyly by to stanovačky v místních kempech, ale docela luxusní destinace. Ale já jsem o tohle okradl manželku jenom pro můj pocit lehčího svědomí.(?) Nemohu udělat víc, protože jsem jenom zrnko v písku na poušti, kolem mě tady v mě čvrti nemá nikdo ani panel, trčí tady ze střech ještě staré TV antény. Jsem v tom sám i v rodině, snad jen švagr se občas zeptá, jak a co na rodinných oslavách.

Přiznám se, že mě nezajímá prosperita automobilek, i když je země kde žiju, automobilovou velmocí a jejich krach by zemi přivedl do hodně silných problémů. A přiznám se, že se nemůžu dočkat, až bude zavřena poslední uhelná elektrárna v Evropě. Co Evropě, ve světě.

Převčírem jsem se dověděl, že možná budu děda, nemám to nikde říkat, aby se to nezakřiklo. Ale až se to strane, propadnu se hanbou, až se na to skvrně podívám poprvé, za to, co jsme mu udělali se Zemí. Možná jsme mu udělali ze života peklo. A nic na světě tenhle můj názor nezmění, žádná argumentace o ekonomickém kolapsu a zelených ekoteroristech.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Konec uhlí dokument na CT2

Příspěvek od brumlaj »

JonasPP píše: ned led 02, 2022 12:55 am ........ skuste mi to dajak objasniť, čo to vlastne vo videu som videl .........
Inu viděl jsi nějaké postoje ke stávající situaci v ČR. Není dobrá právě proto, že není koncepce a ty, které máme už v době schválení lhaly jako Rudé Právo blahé paměti. O tom je celý pořad, je třeba něco dělat, nejsme schopni se dohodnout co a co je nejhorší, "demokraté" mezi námi nejsou ochotni respektovat většinový konsenzus. A ani bankovní sektor. To už nehovořím o českém spasitelském komplexu. Svými nově budovanými zdroji musíme dokázat že se ostatní v EU mýlí. Oni zavřou, my bohatýrsky na truc postavíme. Takže to hrozí že budeme přepřahat 2x za volební období vždy v půli ulice. A to se nám ekonomicky opravdu vyplatí. ;-) Nechci věřit, že by lidé u nás měli méně informací, jen jsou holt konzervativně uvězněni v době, kdy strana a vláda moudře rozhodla co si máme všichni myslet.
Plazivec píše: ned led 02, 2022 1:47 pm....... i když je země kde žiju, automobilovou velmocí a jejich krach by zemi přivedl do hodně silných problémů. ......
Není třeba se obávat. O likvidaci našeho automobilového průmyslu se postarají sami odboráři požadavky abychom ty smrduté popelnice dělali do jejich hořkého konce za celé koncerny (viz. faultcvágnovy prasaty u nás) bez naděje na evoluci, která mezitím proběhne za tantiemy z našich provozů ve zbytku koncernů za našimi hranicemi. Stejně jako tomu bylo v Hranické továrně Filips.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“