EasyEDA

Odpovědět
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

EasyEDA

Příspěvek od marsal »

Ahoj, tak zase objevuji nové světy...

EasyEda:
- používá to někdo (kromě kybose)?
- nechává si z toho někdo dělat plošné spoje? Kde?
- jiné zkušenosti / doporučení?

Díky
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: EasyEDA

Příspěvek od Kodl69 »

mnohokrát jsem to zkusil použít, stejně ajko Kicad - a nikam to nevedlo. Podle návodu jsem dokázal něco se čtyřmi součárkami, ale kdo celej život zná jenom eagle, tak už to asi jinak nedokáže. Pro omezenou velikost desky je i ten eagle legálně zdarma. A jede i na linuxu... Stále používám poslední "klasickou" verzi 7.2.0., i když kolikrát bych rád nějaký 3d modely viděl...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: EasyEDA

Příspěvek od marsal »

Dělal tady někdo s EasyEDA plošňáky s výrobou jánevím na plosnaky.cz? Zkušenosti?
dusanmsk
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 16, 2022 10:20 am

Re: EasyEDA

Příspěvek od dusanmsk »

Easyeda pouzivam, ako amater mi pripada lahko pouzitelne. Kicad bol na mna uz moc, predtym som pouzival designspark. Za mna vyhoda ze je to online, takze kedykolvek kdekolvek mam cas, mozem kreslit.

Dosky objednavam priamo cez projekt, cize jlcpcp. Ku kvalite nemam ziadne vyhrady.

Plosnaky.cz som par krat pouzil, ale nerobi prekovy, takze dokoncit dvojvrstvu dosku z easyeda vyzaduje nemalo prace. Plus nema masku a celkovo su tie dosky fakt len na otestovanie. Radsej objednavam priamo jlc a pockam si a v najhorsom tie dosky vyhodim.
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: EasyEDA

Příspěvek od marsal »

Prima, ale jak už jsem psal jinde: mezitím čas oponou trhnul a Kicad 6 je jiné kafe z pohledu uživatelské přítulnosti než předchozí verze. Takže jsem EasyEDA zaparkoval a jsem velmi spokojeně u KiCAD, včetně výroby přes JLCPCB. plosnaky.cz opuštěny také, jeden pokus stačil.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: EasyEDA

Příspěvek od Kodl69 »

Vypadá to, že si na dlohý zimní večery ten kicad zkusím nainstalovat. Funguje tam rozumně import z eagle 7.xx? Nerad bych se vším začínal znova. A nevím, jestli ještě někde najdu crack na linux verzi eagle, budu si instalovat novej pc...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: EasyEDA

Příspěvek od josse »

Kodl69 píše:Vypadá to, že si na dlohý zimní večery ten kicad zkusím nainstalovat. Funguje tam rozumně import z eagle 7.xx? Nerad bych se vším začínal znova. A nevím, jestli ještě někde najdu crack na linux verzi eagle, budu si instalovat novej pc...
Pár věcí jsem rychle zkusil importovat a mám z toho pocit tak půl na půl, dělat do toho změny bude na houby, něco z toho použít půjde, otevřít a koukat toho půjde dost. A přijde mi, že to nějaké verze eaglu neumí... Samozřejmě nemám poznamenáno co jsem v které ukládal, ale narazil jsem na něco co nešlo vůbec otevřít.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Odpovědět

Zpět na „Homemade elektronika“