Stránka 1 z 1

Úprava Server zdroje Supermicro pro 48VDC

Napsal: stř dub 30, 2025 9:23 am
od josse
Povedlo se nám upravit server zdroj aby fungoval už od 48VDC.

Je to do serveru Supermicro, PWS-801-1R, (1kW, nepotřebuju ten výkon zdaleka, ale chtěl jsem zachovat veškerou diagnostiku PMBus a redundanci)

Jedná se o výměnu 3 resistorů v obvodu EN/OVP, byla původně na 140-450VDC, resistor/dělič přizvednut červenou LED. V obvodu softstartu (NTC+Relé) je potřeba dát 3 resistory paralelně ke 3 stávajícím. Zkratovou propojku u pomocného zdroje aby startoval od 37V. Více viz obrázky.

Částečné schéma PFC, destička s UCC3818 je na boku zdroje, ale má u sebe 6 OP amp, ty nám dali trochu zabrat, je třeba začít s pomocným zdrojem 17V, fotku dodám později (to byla ta jednoduchá část vyzkratovat dělič na EN, aby startoval z minimální katalogové hodnoty), pak je třeba aby se seplo relé zkratující NTC, je to několik OP. A jako poslední je rozšířit okno PFC regulátoru.
3x 182k v děliči EN/OVP se mění za 220k
3x 221k dostanou paralelně každý 120k - vyzkoušeno, že stále na 230VAC funkční, mají asi o +10st.C více než okolí.
červená LED dle schéma
zkratovací propojku, tuším že to je Viper, udělám fotku až budeme předělávat další.

OVP 450V v meziobvodu netestováno, byla by to destrukční zkoužka, prostě tomu věřím.
Schema PFC.png
PCB_top.png
PCB_bot.png
1kW zdroj na 50V IN bere naprázdno 13W !!! nějaká X8 dvouprocesorová deska s SAS radičem a 1x4GB + 2x E5 bere 3,3A/56V = 184W v biosu. (těch 184W je přesně ten důvod proč E5 a SAS v ostrově nechci, zbylo mi to na pokusy.

Re: Úprava Server zdroje Supermicro pro 48VDC

Napsal: sob kvě 03, 2025 10:31 pm
od dumi
jstli ti zbyvajo nejake rack servery a chces se toho zbavit, tak bych je klidne vyuzil ;)

ale jinak dobra prace :)

Re: Úprava Server zdroje Supermicro pro 48VDC

Napsal: sob kvě 03, 2025 11:04 pm
od josse
Koupil jsem jeté 2U bedny abych ty moje střeva dal do větších beden... 10G karta, nvme SSD cache, víc disků se mi do 1U nevešlo.

Jestli máš zájem o ty nenažraný střeva ( Xeon E5) tak ti je nechám. Teď máme otevřený 1k25 zdroj, ten je poněkud více procesorový, tento 0k8 (ano uklepl jsem se téma není na 1kW, ale jen 800W/66A) byl hodně analogový, tak se ještě uvidí, jestli ho přesvědčíme. Ty střeva si nechám na zatížení těch zdrojů po předělání, pak jsou volné, chceš přesné označení? Připomínám že bez beden a skoro bez pamětí. IPMI heslo jsem se musel naučit smazat.