Axpert MAX

mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Akspert MAX

Příspěvek od mobilik »

61 chýba je že niekomunikuje s batériou.

Tu je o Tom niečo a je tam aj popis kábla ktorý funguje.

https://powerforum.co.za/topic/7052-kod ... -error-61/
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Kodl69 »

Super. A teď ještě ten druhej problém, že je to po připojení DS v Bypasu a vypne se invertor. Poodpojení DS je výstup bez napětí. Když to zapnu v ostrovním režimu, tak to jaksi jede. To asi není komunikací s baterkou? V menu jsem nastavil bypas enable, ale to snad neznamená, že je to v bypasu furt?
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Akspert MAX

Příspěvek od mobilik »

Enable je že bypass je povolený a môže ho použiť.

Podľa mňa je v bypase preto lebo nevie o batérií a preto skočí na bypass.

Skús vypnúť komunikáciu s pylonom v menu či aj potom bude v bypase.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Diablo007 »

Já bych se taky nedivil kdyby si myslel že nemá baterií proto se bez ds vypne dávalo by to chování pak logiku
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Diablo007 »

Ale že si ty kodl koupíš měnič s přetoky jsi překvapil
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Plazivec »

Fault code 61 je selhání komunikace s Pylontech.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Kodl69 »

To není můj, je to u známýho...
Po neděli prověřím ten kabel k baterkám, a budu řešit další, už jsem se s krámem natrápil dost.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Akspert MAX

Příspěvek od brumlaj »

Mnoho nás lidi kolem varuje a skončí to "help, pomoz mi s tím krámem před kterým jsi mne varoval!"
U kamaráda jsem to vyřešil tak, že už mu neradím, říkám že se tomuto přesně nevěnuji (třeba mobil) a ani pro to nemám prostor. A do hospody spolu chodíme a mi nevadí že si stěžuje co to je za krám ....... nereaguji na to vyjma soucitného pokývání hlavou.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Kodl69 »

tak dnes další pokus. Kabel podle návodu výše, po nastavení baterie na PYL a vypnutí a zapnutí jak baterk tak měniče to chvilku vypadalo, že to funguje. PO pár minutách znovu chyba 61 a bypas bez funkce měniče. Tj nakonec nastaveno na USE a nějaký normální hodnoty pro lifepo4, nějak to funguje, ale moc se mi to nelíbí. Kdybych věděl, že ta komunikace prakticky nefunguje, tak jsem mu složil nějaký "normální" baterky za polovinu ceny.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Akspert MAX

Příspěvek od mobilik »

Máš zly kábel. V tom odkaze bolo aj zapojenie ako to má byť. Pozri na to.
Ale aj tak to tie pylony bude prebíjať.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Kodl69 »

kabel jsem udělal podle odkazu,
The cable that works for me:

Axpert King <--> Pylontech

Pin 3 <--> Pin 8

Pin 5 <--> Pin 7
nastavení dipsw podle odkazu:
The 'master' battery has dip switch 1 set to 1 (on), the other batteries are all default 0
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Akspert MAX

Příspěvek od mobilik »

Na pylonoch môžeš kľudne nechať všade dip na nulach.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Kodl69 »

Takže tam nemá býtkomunikační rychlost 9k6 ale115k? -dip1 0. A správnej konektor na baterce je RS485? To taky není nikde napsaný.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
polom123456
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 17, 2022 9:28 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od polom123456 »

Jak jsi dopadl s propojením Maxe a Pylontech us3000 ? Řeším stejný problém a nic nepomáhá...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Kodl69 »

Nedopadl. Zatím jsem to odložil na neurčito. Ale je to potřeba dořešit, protože baterky se jednou vybily až tak, že se odpojily a pak už se samy nepřipojí, pokud je nezapneš ručně...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Regnal
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 31, 2023 4:44 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Regnal »

Dobrý den, mám už půl roku Axpert max 8000W a všiml jsem si že v režimu SUB mi to bere z DS i když svítí slunce. Že mi to ukazuje z panelů třeba 150W a je připojeno na Ds a bere i z ní a když odpojím DS tak z panelů to stoupne i na 500W. Nevim proč tomu tak je, jestli se s tím někdo z vás už setkal.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Akspert MAX

Příspěvek od eduard22 »

Regnal píše: úte led 31, 2023 4:58 pm Dobrý den, mám už půl roku Axpert max 8000W a všiml jsem si že v režimu SUB mi to bere z DS i když svítí slunce. Že mi to ukazuje z panelů třeba 150W a je připojeno na Ds a bere i z ní a když odpojím DS tak z panelů to stoupne i na 500W. Nevim proč tomu tak je, jestli se s tím někdo z vás už setkal.
Otázka je, jestli skutečně bere proud z DS nebo pouze animuje monitoring, což může jen symbolizovat, že je DS pouze v pohotovosti a případně jen udržuje aku nastavenýma Ampérama, jeli povoleno nabíjení i ze sítě.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Regnal
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 31, 2023 4:44 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Regnal »

eduard22 píše: úte led 31, 2023 5:08 pm
Regnal píše: úte led 31, 2023 4:58 pm Dobrý den, mám už půl roku Axpert max 8000W a všiml jsem si že v režimu SUB mi to bere z DS i když svítí slunce. Že mi to ukazuje z panelů třeba 150W a je připojeno na Ds a bere i z ní a když odpojím DS tak z panelů to stoupne i na 500W. Nevim proč tomu tak je, jestli se s tím někdo z vás už setkal.
Otázka je, jestli skutečně bere proud z DS nebo pouze animuje monitoring, což může jen symbolizovat, že je DS pouze v pohotovosti a případně jen udržuje aku nastavenýma Ampérama, jeli povoleno nabíjení i ze sítě.
Myslel jsem si že je tomu tak, ale když jsem mezi měnič a DS dal wattmetr tak to ukazovalo odběr. Vyřešil jsem to tím že jsem dal SBU režim, ale příjde mi zbytečné využívat baterky když v noci mám zapnutý nízký tarif.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Akspert MAX

Příspěvek od eduard22 »

Regnal píše: ned úno 19, 2023 11:45 am Myslel jsem si že je tomu tak, ale když jsem mezi měnič a DS dal wattmetr tak to ukazovalo odběr. Vyřešil jsem to tím že jsem dal SBU režim, ale příjde mi zbytečné využívat baterky když v noci mám zapnutý nízký tarif.
Tak ještě navíc zvedněte dolní hranici napětí aku - kdy se má připojit síť 8-)
- já mám sice Kinga a aku jen olovo a mám nastaveno jako vy: SBU, ale! - aby se připojila sí't již brzy večer při poklesu napětí aku již k 49V A ráno pak aby síť odpadla opět brzy - již při 52V a tedy přes den hned po ránu se mi sí't odpojí, neb 52V se s rozedněním dosáhne velmi rychle a nadále se aku dobíjí jen ze solárů a večer se opět připojí síť brzy, abych nevybil v dlouhých zimních večerech aku příliš a byla raději rezerva kapacity v pohotovosti a tak furt dokola samo automaticky :D
Doplněno - u Kinga mám povolen jen malý udržovací proud do aku: 2A. (S dodávkou do spotřebičů to nesouvisí, tu neomezuje)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Regnal
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 31, 2023 4:44 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Regnal »

eduard22 píše: ned úno 19, 2023 1:38 pm
Regnal píše: ned úno 19, 2023 11:45 am Myslel jsem si že je tomu tak, ale když jsem mezi měnič a DS dal wattmetr tak to ukazovalo odběr. Vyřešil jsem to tím že jsem dal SBU režim, ale příjde mi zbytečné využívat baterky když v noci mám zapnutý nízký tarif.
Tak ještě navíc zvedněte dolní hranici napětí aku - kdy se má připojit síť 8-)
- já mám sice Kinga a aku jen olovo a mám nastaveno jako vy: SBU, ale! - aby se připojila sí't již brzy večer při poklesu napětí aku již k 49V A ráno pak aby síť odpadla opět brzy - již při 52V a tedy přes den hned po ránu se mi sí't odpojí, neb 52V se s rozedněním dosáhne velmi rychle a nadále se aku dobíjí jen ze solárů a večer se opět připojí síť brzy, abych nevybil v dlouhých zimních večerech aku příliš a byla raději rezerva kapacity v pohotovosti a tak furt dokola samo automaticky :D
Doplněno - u Kinga mám povolen jen malý udržovací proud do aku: 2A. (S dodávkou do spotřebičů to nesouvisí, tu neomezuje)
Také mě to tak napadlo a dal jsem přepnutí na síť při poklesu na 51V, ale nevim jestli to není nějak škodlivé pro baterie takové časté nabíjení a vybíjení.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Akspert MAX

Příspěvek od eduard22 »

Regnal píše: ned úno 19, 2023 3:01 pmTaké mě to tak napadlo a dal jsem přepnutí na síť při poklesu na 51V, ale nevim jestli to není nějak škodlivé pro baterie takové časté nabíjení a vybíjení.
Vše se samozřenmě používáním opotřebovává, i lidé :-( Od teho ty batérie máš ne? Aba jsi je využíval, neb stejně jednou skounčí i stářím a rozpadem materiálu v čase , jako lidsé tělo :-(
Mnohem škodlivější je však hluboké vybíjení u olova ponechání dlouho vybité pod 50%!

Hlavně zdraví! Aku se dá koupit nové 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Joe
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 22, 2023 6:50 pm

Re: Akspert MAX

Příspěvek od Joe »

Panove. Umi axpert max 8kw na 2 PV vstupech obsluchovat rozdilny pocet panelu? Zkousel to nekdo? Dekuji
Joe
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 22, 2023 6:50 pm

Re: Axpert MAX

Příspěvek od Joe »

Zahada vyresena. Funguje i s rozlicnima setama panelu na vstupu. Pokud nekdo se zajima o postřehy kolem 11 kW verzi z alicka se ptejte. Mam cerstve nahozenou kopii MAXu konkretne Isolar-smw-11kw od EAsun. Co se tyce hluku je to to extrem-patri do zavrete technicke mistnosti. V modu SBU s baterkama je klidova spotreba menice pres den 0W , po zapadu slnka cca 37W + cca 40W z baterky. Pretoky jsem nezaznamenal, vypinam velke spotrebice a do minusu to nejde. Jinak nejspise ma tu firmwareovu zvadu ze kým panel dava pod 0.5A pak mppt drzi napati kolem 90V- problem v prechodnem obdobi. FW verzi mam main 66.07 - netusim kterym procesorem udajne jsou dvoje a na jeden z nich existuje patch.
Odpovědět

Zpět na „Axpert“