Koeficient přínosu pro životní prostředí

Odpovědět
macahr
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 10, 2021 12:00 pm

Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od macahr »

Dobrý den všem.
Mám novou FVE, už 4 dny :) Sháním hodnotu CO2 + stromy + uhlí. Googluju už 3 dny a jsem v pasti páč to nemůžu najít.
Furt nacházím koeficienty ekologické stability potravin a různé biomasy a nevím čeho všeho.
Střídač mám Goodwe a v semsportalu nebo v aplikaci bych chtěl vidět kolik kg CO2, počet vysazenejch stromů a kolik kg uhli je ušetreno.
Zatím mám ikonky pořád nulové.
Děkuji za odpovědi.


Koeficient přínosu pro životní prostředí
1 kWh = 0 kg Snížení CO₂
1 kWh = 0 Stromy
1 kWh = 0 kg Uhlí
Kodl69
Příspěvky: 1314
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od Kodl69 »

A co ti taková blbost, neřkuli debilita, přinese? Při výrobě těch krámů se uvolnilo tolik CO2, že se to možná nikdy ani nevrátí.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
luky
Příspěvky: 264
Registrován: stř zář 08, 2021 10:40 am
Bydliště: za Berounem
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4010
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od luky »

Nějak mi nejde do hlavy, jak souvisí výroba elektrické energie fotovoltaickými panely a sázení stromků ocelovým rýčem...?
mobilní elektrárna (VW California): 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna "ETERNIT": FV 4010Wp, LiFePO4 48V/120Ah+120Ah, Axpert King 48/5000, MakeSkyBlue MPPT
Lubik
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 01, 2021 3:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 5390
Kapacita baterie [kWh]: 0

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od Lubik »

Ahoj.
Tu mozes nieco najst:
https://www.eea.europa.eu/data-and-maps ... chart_1111
Alebo u dodavatela elektriny napr.:
https://www.zse.sk/elektrina#h-podiel
Ongrid FVE - okres Bardejov. 14x385Wp + 2x "modrasek 2000W"
unicast
Příspěvky: 71
Registrován: pát lis 05, 2021 7:08 pm

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od unicast »

Teda Tvoje starosti bych chtěl mít... Nech to koňovi, má větší hlavu.
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 351
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od vk_1 »

Pokud chcete maximalni ekologicnost instalace, tak jedine ongrid, vysokonapetove stringy, zadna baterie.
Pouzit panely a stridace s maximalni ucinnosti. Instalovat maximum, co distributor povoli.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od Diablo007 »

A já myslel že největší ekologie je tu elektřinu nespotřebovat tím pádem CO2 nula
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
jahodovák
Příspěvky: 394
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od jahodovák »

To jsem zvědav,co ještě vymyslí za blbost jak zdárně oblbnout lidičky aby se z nich stalo nemyslící stádo,a nejlépe sami vymejšleli blbiny,místo toho aby se konečně trošku probrali a přišli na to,co je skutečně za tím.Nikdo se nezamyslí,že nejvíc škodí zbohatlíci a vymýšlejí jak vše urvat jen pro sebe a neštítí se ničeho jak toho dosáhnout,nejlepší na tom všem je ovšem to,že někteří jim to i věří a sami jdou ochotně jak ovce na porážku....
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 351
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od vk_1 »

Diablo007 píše: pát pro 10, 2021 9:05 pm A já myslel že největší ekologie je tu elektřinu nespotřebovat tím pádem CO2 nula
Ano, ale jeste lepsi je elektrinu doma vyrobit a poslat ji do site.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od Plazivec »

Ještě mě napadlo, využít elektřinu na pěstování rostlin, řas, nebo tak něco, třeba Co2žrout Zelenej,co žere co2 a máme -co2.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od MisakP »

macahr píše: pát pro 10, 2021 12:28 pmMám novou FVE, už 4 dny :) Sháním hodnotu CO2 + stromy + uhlí.
Mě přijde super, že něco takového řešíš, ale chápu i pohled těch, kterým to přijde jako nesmysl :roll: .
Trochu jsem zagooglil a našel toto, snad pomůže Jinak gratulace ke tvojí FVE. Ať slouží.
jahodovák
Příspěvky: 394
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Koeficient přínosu pro životní prostředí

Příspěvek od jahodovák »

Pokud by to někdo myslel vážně,tak by nesmyslně nepřesouval výrobu tam,kde je to nejlevnější ale nejlepší z pohledu ekologie,to se neděje,ekonomika je nadřazená ekologii a co se promrhá jinde,se jakoby snaží napravit na místech,kde to má mnohem menší efekt,ale je to vše podle předem naplánovaného schématu.To má za zástěrkou ekologie vyřešit jiný problém za tím schovaný,který ale pokud na něj někdo poukáže,je hned označen za dezinformátora ,xenofoba a jiným aby se zakryl skutečný důvod,nebo jste si někdo všiml,že by zbohatlíci něco z toho co káží dodržovali....vše podle pravidla,poturčenec horší turka...a podotýkám,že nemám nic proti turkům....
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Odpovědět

Zpět na „Měniče“