DIY baterkovy box LFP 48 V

Odpovědět
Mikel
Příspěvky: 115
Registrován: pon črc 26, 2021 8:32 pm

Re: DIY baterkovy box LFP 48 V

Příspěvek od Mikel »

no, jelikoz asi nemela uz na poradnou kovovou krabici, tak ji nezbylo ani na pajku aby mohla vymenit kabely za delsi a nemusela je takto napojovat :D
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: DIY baterkovy box LFP 48 V

Příspěvek od Kodl69 »

paní je hodně opatrná... Krom toho dřeva bych to vyhodnotil jako pěknou práci.
Ku podivu to mám podobně, akorát pojistku mám 2m daleko, zásuvku pro odpojení mám taky, a bočník taky. Dokonce mám dva bočníky v sérii, jeden pro každý aku samostatně, a jeden dohromady pro všechno. Vypínač je podle mě navíc, zásuvkový odpojovač podle mě udělá tu stejnou práci, jenom to není tak pěkný.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: DIY baterkovy box LFP 48 V

Příspěvek od Kodl69 »

A jak asi? že by se ta energie utopila na mosfetu, kterej to bude spínat? Raděj ne...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: DIY baterkovy box LFP 48 V

Příspěvek od Kodl69 »

najmi si stovky vývojářů, zaplať jim laboratoře a můžeš mít řešení lepší než Tesla. Na to snad nečekáš jinou odpověď. Zkus se pohybovat v reálným světě. Žádný řešení není dokonalý, a k cíli vede mnoho cest. Pokud chci, aby to fungovalo co nejdřív, použiju jednoduchý řešení. I když zdánlivě horší, ale můžu to použít. nebo dva roky bádat nad pomalým nabíjením kondenzátorů přes mosfety , zničím u toho hromadu křemíku, musím na to koupit měřicí techniku a baterka mi mezitím zdechna na podvybití díky spotřebě BMS. Já na připojení Měniče používám normální žárovku a nemám s tím problém. Udělal jsem si i nožovou pojistku s odporama uvnitř, a i když byla natřená červeně, někde zmizela. Žárovku s vláknem na 48V najdu třeba ve světle v technické místnosti, tam se nemá kam ztratit. Měnič odpojuju od napájení průměrně míň, než jednou ročně. Neřeším.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
zuzi
Příspěvky: 75
Registrován: stř bře 16, 2022 2:19 pm

Re: DIY baterkovy box LFP 48 V

Příspěvek od zuzi »

Jen drobnost, ten mosfet ma trvalý proud 87A.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: DIY baterkovy box LFP 48 V

Příspěvek od Kodl69 »

uplně zbytečně, když je zapojenej přes odpor 500R (na fotce desky 300R) - to je automatizovaný připojování žárovky. Jasně, pro "bloody fucking users" dobrý řešení, ale já to teda neocením...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Odpovědět

Zpět na „Baterie“