Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Odpovědět
rollsicek
Příspěvky: 109
Registrován: pon led 03, 2022 10:32 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od rollsicek »

Zdravím. Pridám sa sem tiež, nakoľko na mypower je nejako mrtvo... Ja som monitoring svojho systému rozbehal, nebolo to až také náročné. Funguje mi to nejako od leta, dátum neviem presne. Idem na Raspbery Pi 4, 4gb RAM a SD karta. Soft, keďže som linux amater začiatočník, kúpil som ICC od Manyho https://iccsoftware.co.za/icc-pi/. Nepoznám iné a je to fakt simple, stiahnuť, nahodiť na kartu, zapnúť a ide to. Zatiaľ to bola pohodička, ide mi len o meranie a sledovanie stavu, nepotrebujem nič iné. Začal som sa ale zaujímať o inteligentnú domácnosť a tak nejako som sa zasa dostal k malinám a home assitentu. Posledných pár dní som študoval veci okolo a najviac sa mi pozdáva riešenie IOTstack https://github.com/SensorsIot/IOTstack#readme https://sensorsiot.github.io/IOTstack/, ktoré sa nahadzuje ak som to dobre pochopil cez Docker. Videa su tu https://www.youtube.com/watch?v=KJRMjUzlHI8 a tu https://www.youtube.com/watch?v=a6mjt8tWUws Čo by som chcel docieliť je to, že cez ten IOTstack by som chcel monitorovať solar, spotrebu energie v jednotlivých zásuvkach cez Shelly, monitorovať teplotu a vlhkosť v jednotlivých izbách, spúšťať v kúpeľni ventilátor podla vlhkosti, keby bolo možné pripojiť vonkajšiu meteostanicu. V prvom rade by som rád prešiel na SSD disk alebo M.2 disk, návod som našiel tu https://www.youtube.com/watch?v=a8nzkLryGmM v tom nejako problém nevidím, zatiaľ. Čo ma trápi a keďže som amatér začiatočník, tak neviem či na jednej maline bude fungovať monitoring cez to ICC ktoré už mám a zároveň tam môže byť ten IOTstack cez Docker, kde by som mal Mosquito, home assistant, grafana poprípade ďalšie potrebné veci. Rád by som to mal pokope, aby som nemusel investovať do ďalšieho zariadenia, aspoň zatiaľ. Ono teoreticky si ešte môžem spustiť Mosquito cez Synology DSC218+ čo mám podľa toho návodu https://tatageek.blog/2019/11/29/jak-zp ... ogy-ds218/ Poprípade časom nainštalovať home assitant do routra Turis omnia, čo je na tom istom blogu, len ten momentálne nevlastním a aj keď ma jeho vlastnosti zaujali, nemá wifi 6 a 2,5GB porty. Poškuľujem ale po ASUS RT-AX86U, kde by teoreticky mal ísť nainštalovať home assistant, len som nezistil ako. Môže sa niekto skúsenejší k tomu vyjadriť, tak nejako aby som to pochopil, či je to reálne, poprípade prečo nie? Budem ďakovala
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od mobilik »

Tak RBpi 4 objednané... Dostupnosť najskôr až vo februári. :roll:
Vďaka za nakopnutie čo mám objednať. Takže môžem sa venovať radšej FVE, ktorú idem rozoberať a zasa prerábať. :mrgreen:
Nákup.jpg
Nákup.jpg (90.4 KiB) Zobrazeno 3005 x
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Kodl69
Příspěvky: 1329
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Kodl69 »

zkus to naopak, rbpi ti asi nebude stačit výkonem, navíc nemá řadič na ssd (nebo 4 už jo?) tj najdi nějakej intelnuc, nebo nějakou miniitx desku s celeronem, tam v pohodě zapojíš to ssd a do virtuálních pc můžeš nainstalovat co je ti libo. Jedna věc je tu věc nainstalovat, a druhá provozovat - najednou si vzpomeneš, že ještě addon pro kamery, a začnou ti narůstat data, začne to být pomalý a budeš to stejně předělávat...
150E za RBPI4 !!!! a co to vzít za jinej konec: https://www.gigacomputer.cz/repasovane- ... D%5B0%5D=8
za 100E máš PC s i3, 8GB ram, řadičema na ssd i M2... Jenom má řádově vyšší výkon a o pár wattů vyšší spotřebu...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od MisakP »

Docker by relativně mel běžet kdekoliv, ale pokud jsme ve vlákně pro začátečníky, doporučil bych co systém to nové BPI. Má to hned několik výhod
  1. zajistíte si tak ostatek výkonu pro své projekty
  2. pokud nastane chyba, bude se vám lépe detekovat, kde se stala
  3. v případě poruchy HW, sále jste online alespoň částečně
  4. získáte více výkonu bez nutnosti emulace, která vždy výkon žere
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Plazivec »

Kodl69 píše: pon led 03, 2022 3:55 pm ..... za 100E máš PC s i3, 8GB ram, řadičema na ssd i M2... Jenom má řádově vyšší výkon a o pár wattů vyšší spotřebu...
Přesně tohle mám s tím, že ssd 250 nové, klidová spotřeba s debianem a běžícím HA 14Watt. Konec hlášení.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Plazivec »

MisakP píše: pon led 03, 2022 4:04 pm Docker by relativně mel běžet kdekoliv, ale pokud jsme ve vlákně pro začátečníky, doporučil bych co systém to nové BPI. Má to hned několik výhod
  1. zajistíte si tak ostatek výkonu pro své projekty
  2. pokud nastane chyba, bude se vám lépe detekovat, kde se stala
  3. v případě poruchy HW, sále jste online alespoň částečně
  4. získáte více výkonu bez nutnosti emulace, která vždy výkon žere
Nevím, jestli by nebylo, nazval bych to autonomní systémy běhu, lepší řešit radši na báze arduina a HW s HA řešit řízení komfortu a ovládání.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od mobilik »

Kodl, isto máš pravdu, aj Marek mi to tu písal. Ale ja by som to chcel mať, jednak s najmenšou spotrebou a hlavne mam na to v technickej miestnosti pripravený čisto zapustený rozvádzač kde to bude umiestnené a sú tam všetky káble zo starého merania, teploty atď. Do toho to už potom nevojde. Áno, možno to budem prerábať, zatiaľ sa na tom čo to naučím a ak budem chcieť upgrade, tak do PI využijem ako KODI pod televízor. Starý androidbox už dožíva nechce sa občas zapnúť, takže keď tak využitie nájdem na 100%.
A Áno, chcem časom do HA pridaa aj 4 kamery ktoré mám na pozemku... Hrám sa stým cez virtual box, ale zatiaľ sa mi ich nepodarilo rozchodiť. :wink:

Včera nenabehol HA ani za boha, akoby nekomunikoval z netom, ani reštart nepomohol...

Dnes nabehol na prvý krát takže je to zábava... Preto už chcem radšej inštalovať veci rovno do HW a nie virtuálne.
Aj keď mi to nedá a tie kamery ma už dostávaju do... :myeyes:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
rollsicek
Příspěvky: 109
Registrován: pon led 03, 2022 10:32 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od rollsicek »

Teraz som pozeral, nebude pre mňa lepšie, ako ICC nechám bežať na maline a HA rozbeham na DS218+? Zvýšil by som RAM na 8GB a cez Docker nainštaloval HA a tiež by som tam sprevádzkoval MQTT... Mi to pripadá lepšia možnosť ako to napchať do maliny, tú nechať len monitorovať solár. Tiež ďalší PC sa mi nechce zbytočne prevádzkovať....
Kodl69
Příspěvky: 1329
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Kodl69 »

provozovat PC... Jakej je rozdíl mezi rbpi4 , ke kterýmu je napájený zdrojem 5V 3A s komentem, že 0.5A je na periferie, a jednodeskovým PC, který v miniitx skříňce není o nic větší, a obvykle nemá ani výrazně větší spotřebu, nuc 6i3 se přes 15W nedostane nikdy (včetně ssd), jedině při benchmak testu :) a hlavně, není tam ta nešťastná SD karta. M2 SSD 128GB stojí dnes pár korun.
Minipc s napájením 12/19V koupíš drobek dráž než to rbpi4, ale máš M2 rozhraní, SATA, PCIE4... tj do M2 dáš nějakej obyč ssd, a na data třeba 4TB klasickej disk, a máš zároveň NAS... rbpi jsem naposledy skoušel B2+, a moc mě to neoslovilo, takže možná proto to nijak nepropaguju...
Na druhou stranu, na trhu dnes není skoro žádná deska s integrovaným procesorem, a když to člověk poskládá, tak to vyjde dráž. Alternativa jsou ty malý PC z bazaru, mám s nima ty nejlepší zkušenosti i jako s desktopama pro běžnou práci.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od mobilik »

Sakra, začínam to vidieť že máš pravdu, ale keď pozerám všade sú ceny od 300€ hore, nikde som nenašiel okolo 200€ čo by som bol ešte ochotný dať. Vieš o nejakom zdroji kde je to lacnejšie?
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Plazivec »

Naposledy upravil(a) Plazivec dne pon led 03, 2022 6:31 pm, celkem upraveno 1 x.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od mobilik »

takže kúpiť osobitne diely a poskladať si to. Otázka, ako sa dá k týmto zariadeniam jednoducho pripojiť napríklad čidlo teploty dallas napríklad?
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Plazivec »

https://pc.bazos.sk/inzerat/132768471/m ... czv-lc.php

Edit: dodnes mám NAS, kterej běží na atomu snad už od doby, co ta deska vyšla a pořád běží. Stejnou jsem dal švagrovi, pač se mu sesul jakejsi komerční NAS a přišel o všechna data, protože byla šifrovaná. Dodnes běží. Říkám si, že už bych měl alespoň vyměnit disk.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od mobilik »

Sakra, vy mi dávate, idem zrušiť objednávku na to RBpi 4.

Nebude problém tam rozbehať HA a iné veci okolo toho? Fakt to asi bude lepšia voľba.
Ďakujem
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 127
Registrován: stř dub 07, 2021 5:48 am
Bydliště: Vychod SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9195
Kapacita baterie [kWh]: 29

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od rege »

Uz som ti to tu pisal ze rpi nema vypoctovy vykon pre HA, mam to na synology DS718+ , bezi to na hassos, plne podporovane, mam tam 10GB ram, procak na prevadzku nvr aj tak nestaci. Takze kamery mam na osobitnom nvr. Ak to chces seriozne pouzivat, odporucam priplatit si za lepsi procak v NAS a mas na dlho pokoj. Moje nas ma podporu pre integrovanie ip kamier (licencia tusim na 2 alebo 4 v cene) ktore sa daju pridat do HA , no ja mam kamier viac a licencie su drahe.
FVE 9,195kWp
(3S2P 325Wp JV -- 5048MK, 3S2P 325Wp JZ + 3S 325Wp 1 os tracker V-Z -- 5048MK, 12x360Wp nalezato -- MPPT150/70)
29 kWh Iion, BMV712
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od mobilik »

No ja mám na kamery osobitne NVR, čiže mne sa to nahráva a ani to nechcem meniť, chcem tam pridať kamery iba k náhľadu napríklad cez RTSP protokol.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Plazivec »

mobilik píše: pon led 03, 2022 6:43 pm Sakra, vy mi dávate, idem zrušiť objednávku na to RBpi 4.

Nebude problém tam rozbehať HA a iné veci okolo toho? Fakt to asi bude lepšia voľba.
Ďakujem
Nebude. Hodíš tam debian za 10 minut i s kafe pak gugl poradí, jak HA do debianu, dalších 10 minut. I to je s rezervou.Kafe.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
rollsicek
Příspěvky: 109
Registrován: pon led 03, 2022 10:32 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od rollsicek »

Kodl69 píše: pon led 03, 2022 5:46 pm provozovat PC... Jakej je rozdíl mezi rbpi4 , .
ja už ale malinu mam, ciže preto nechcem dalsi pc a hladam moznost, ako HA naintalovat tam, kde by to slo a nebolo by nutne kupovat dalsi PC. Keby mi slo len o smart home, tak si vyberiem nejaky komercny system a mam pokoj. To je ale relativne drahe, preto spekulujem dat HA na DS218+ alebo rbpi4. Vyhrava asi DS218+ kde len zvysim ram a odskusam to, ci to bude fugovat, to sa mi momentalne javi ako najschodnejsia cesta.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Plazivec »

Tak nějak jsme HW vyřešili. Teď se zeptám, jak zpracuju RS485 data v HA. Objednal jsem na Alíku 6 kousků RS485/USB převodníků na pokusy a chtěl bych dostat data z reglů a axpertů do PC, kde je HA. Jak na to.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 127
Registrován: stř dub 07, 2021 5:48 am
Bydliště: Vychod SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9195
Kapacita baterie [kWh]: 29

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od rege »

Z fve ide relativne vela dat, to da HA zabrat a DB rastie a rastie. Preto je dobre systemy oddelit a prepojit. Na komunikaciu s reglom a axpertom mam icc na rpi, kde mi loguje vsetko co patri k fve, a aj preposiela cez mqtt do HA, kde to viem spracovat a riesit pravidla, no tam to uz neukladam. Odporucam ist na to podobne.
FVE 9,195kWp
(3S2P 325Wp JV -- 5048MK, 3S2P 325Wp JZ + 3S 325Wp 1 os tracker V-Z -- 5048MK, 12x360Wp nalezato -- MPPT150/70)
29 kWh Iion, BMV712
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Plazivec »

No tak jako já jsem koupil novej SSD 250GB jen kvůli tomu, abych na tom HAPC nemusel řešit prostor. Taky jsem to moh nadít do RPi4, ale to bych mu dal, chudákovi. Na HAPC mohu dát také MQTT, NODE-RED, Grafanu, nebo co jávímco ještě. Ať se to využije.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
rollsicek
Příspěvky: 109
Registrován: pon led 03, 2022 10:32 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od rollsicek »

rege píše: pon led 03, 2022 7:48 pm Z fve ide relativne vela dat, to da HA zabrat a DB rastie a rastie. Preto je dobre systemy oddelit a prepojit. Na komunikaciu s reglom a axpertom mam icc na rpi, kde mi loguje vsetko co patri k fve, a aj preposiela cez mqtt do HA, kde to viem spracovat a riesit pravidla, no tam to uz neukladam. Odporucam ist na to podobne.
no tak nejak rozmyslam aj ja. Cize na DS218+ mam hodit mqtt, HA, grafanu, influxdb, vsetko cez Docker a malo by to teoreticky slapat?
kopeto
Příspěvky: 55
Registrován: sob led 01, 2022 2:07 pm
Bydliště: Zelesice

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od kopeto »

No jak to tady tak čtu, tak jsem si objednal větší SSD disk, abych mohl pustit dalsi virtualy. Objednal jsem si na otestováni nějake Shellby spinaci moduly. Jak je rychlý ten 3f. elektroměr? Je to použitelné pro regulaci přetoků?
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Plazivec »

rege píše: pon led 03, 2022 7:48 pm ICC...... a aj preposiela cez mqtt do HA....
Dotaz trochu mimo mísu, nevíš, jak se dostanu do ICC MQTT? nevim jméno a heslo do web rozhraní.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Home Assistant monitoring FVE a domácnosti, návod pre úplných začiatočníkov

Příspěvek od Plazivec »

Tak už jsem to našel, kupodivu bylo změněno heslo v manuálu, v původním, o který jsem se opíral, bylo jiné, v novém, na webu je už nové.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Odpovědět

Zpět na „Home Assistant“