Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Alchemix
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 01, 2022 10:37 am

Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Alchemix »

Ahoj všem odborníkům.
Mám nainstalovanou FVE od minulého roku. cca 8kwp na střeše, Pylontech Force H2 14,2kwh a střídač Goodwe GW10K-ET. Když dám v PV masteru "zkoušku instalace měřiče" tak mě to po chvíli vyplivne verdikt že fáze 1,2,3 CT připojení je reverzní. (viz. foto na odkaze v google fotkách)
https://photos.app.goo.gl/rt8nSn9XJzS4WsmN7

Je to špatně? Vadí to něčemu?
díky
Uživatelský avatar
Trubka
Příspěvky: 194
Registrován: úte bře 30, 2021 12:02 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Trubka »

Jo, to je taková "česká montážní klasika". Vlastně máš docela štěstí, že ti tu FVE napojili do elektriky a ne do vodovodu.

Hláška znamená, že ta tři CTčka co máš někde v rozvaděči u EZ meteru jsou na vodičích nacvaknutá obráceně. V manuálu od měniče je na jedné stránce obrázek, jak má být to CT nacvaknuté a kam má směřovat šipka "house - grid". Tak to zkontroluj a přecvakni.

Efekt to mívá většinou takový, že to pak ukazuje úplně blbje statistiky výroby, má to přetoky jako prase a pokud máš opravdu "štěstí", tak to dokonce i vybíjí baterku do ČEZu, místo do tvých spotřebičů.
Alchemix
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 01, 2022 10:37 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Alchemix »

Díky za odpověď Trubko.
To jsem si přesně myslel, se z těch českejch mistrů světa poseru (a to že tenhle elektrikář byl fakt mistr světa). Celej rozvaděč na hovno, já nejsem elektrikář, ale dráteník, po všech vopravuju jen průsery a dávám dohromady ten bordel co po nich zbyl.
A sám se pak takhle vycajchnuje.
No nic, otočil bych si to sám, ale už jen z principu ho to nechám předělat. Stejně tam má ještě další průser.

díky.
Dzordzik
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 02, 2022 11:20 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Dzordzik »

Můžu se zeptat, která instalační firma to takto blbě namontovala? Je dobré reference sdílet, aby si podobně nenaběhli i další lidi.
9,9 kWp (3,6 kWp JV, 6,4 kWp JZ), Storion SMILE-T10-HV, 16,4 kWh, TIGO na některých panelech.
Alchemix
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 01, 2022 10:37 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Alchemix »

BC Engineering, ale je to všechno o lidech. Jako první elektrikář který tam byl tak úplně bez problémů, všechno v pohodě, s ničím nebyl problém a byl opravdu i precizní.
Ten druhý co přijel, tak celou dobu jen šíleně nadával a ve finále udělá kopance i on.... Navíc se mu nechtělo moc "drátovat" takže radši řekl, že GW10K-ET připojí back-up jen na světla a na pár zásuvek, že by se tam mohlo dojít k přetížení. (takže reálně že připojí na backup maximálně 1000W....)
Pak jsem se u Goodwe dočetl, že se nechá i chvilkově přetížit na fázi přes 3,3kw a že rozhodně nic neshoří, jen skočí do erroru a vypne se. (pokud kecám tak mě vyveďte z omylu)
Takže zase zbytečně zaplatím někoho jinýho aby to dopojil.....
Uživatelský avatar
Trubka
Příspěvky: 194
Registrován: úte bře 30, 2021 12:02 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Trubka »

Na backup jen světla a pár zásuvek? To máš ještě dobrý. Většina lidí nemá backup výstup vůbec zapojenej.
A pak existuje taky skupina lidí, kterým na to zapli elektrokotel, takže jim FVE pravidelně padá na přetížení.

Jo, backup u GW je třífázovej, 3x 3,3kW a hlavně, je vždycky asymetrickej.
K funkci potřebuje baterky.
Při přetížení ho neodpálíš, ale rád to samozřejmě nemá.
Nesmí se na něj dávat indukční zátěže, tedy hlavně silné motory.

Fakt jsi dopadl ještě dobře!
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Diablo007 »

Místo drátování stačí osadit přepínač síti když je potřeba je to sice otrava jdeš a jako uživatel prepnes celý barák na backup a jedeš z něj je to celk e jednoduché jen je logické že se tvoje nesmí pustit do vaření praní a ještě zapnout saunu ale když mají lidi v hlavě srovnané jde v případu výpadku ds fungovat normálně i ze zálohy
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Alchemix
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 01, 2022 10:37 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Alchemix »

Přepínač sítí v rozvaděči FVE nainstalovaný mám. (https://photos.app.goo.gl/5mDw8DwKVvDTGgaa6
Když mám přepnuto na Síť, tak není aktivní backup. Pokud přepnu na FVE, tak backup funguje, ale samozřejmě pouze jen zapojené zásuvky, světla....

1.Není tady někdo z okolí Tábora, Příbrami, Benešova kdo by byl ochotný se na to u mě podívat a doladit detaily, abych byl spokojenej? ;-)

2.Mimochem 3f nautyla by na backup fakt nešla zapojit??? (nepamatuju si přesně parametry, ale možná něco přes 700w??)
Když vypadne proud, tak jsme samozřejmě za chvíli úplně bez vody.... klesne tlak a konec.

3.Jinak to by se mi samozřejmě líbilo mít na backupu celý dům. Jen to jen opravdu o člověku, aby věděl co si může dovolit pustit a co ne.... (tady možná vyvstává otázka co se stane, pokud na tom je celý dům, vaříme, pereme, myčkujeme, sušíme a najednou vypadne proud.... v ten moment by to goodwečko taky jen padlo do erroru?)

díky
J.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od mobilik »

Išla v pohode, pokiaľ máš kapacitu batérií...
Na backup by som dal len najnutnejšie spotrebiče a to svetlo, chladničky, čerpadlo na vodu, obehové čerpadlo. Zásuvky v kuchyni, ale isto nie varnu dosku a podobne.
Ak je malá kapacita batérie tak len to najnutnejšie k životu.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Kodl69 »

Mám dojem, že ty obvody na backup se musí přepínat přepínačem sítí, aspoň nějak tak jsem to viděl u známýho s hybridním měničem. Ale nic víc o tom nevím a ani vědět nechci.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Brbla »

Kodl69 píše: čtv úno 03, 2022 7:23 pm Mám dojem, že ty obvody na backup se musí přepínat přepínačem sítí, aspoň nějak tak jsem to viděl u známýho s hybridním měničem. Ale nic víc o tom nevím a ani vědět nechci.
:lol:

Nic o tom neví, ale furt do toho kafrá.

:lol:

Nic ve zlym, ale takovádle nahrávka na smeč se neodmítá. Jako bych nic neřekl.
Alchemix
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 01, 2022 10:37 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Alchemix »

:-D
tak nikdo z okolí kdo by byl ochotný na to kouknout a doladit ten backup?

díky
J.
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od ringo »

Nemyslím si, že mít připojen na backup celý barák je zrovna výhra. Obecně se nedá počítat s tím, že baterie je plně nabitá, a aby energii z ní vyplácali spotřebiče jako topení, ohřev TUV, rekuperace a než se k tomu člověk dostane, aby to vypnul tak baterie zdechne…. Jo možná pokud má člověk 100% chytrou domácnost, která vše toto z backupu odepne automaticky tak by se o tom uvažovat dalo.
Osobně jsem si na ten back up nechal pověsit taky jen to nejnutnější - pár světel, "domácí serverovnu", domácí kancelář, alarm, bránu – no a pak zásuvky kam si RUČNE připojím co bude třeba.

Přepínač sítí se na hybrid dává na backup proto, aby se dali okruhy na něj napojené napájet když se odstaví měnič.
Alchemix
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 01, 2022 10:37 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Alchemix »

No ono nejde ani tak o potřebu mít tam nutně celý barák (to ani není cíl), ale mít tam vše potřebné a důležité.
Aby byla zálohovaná zabezpečovačka, kamerový system, pokud by šla ta 3f nautyla atd...
tepelný čepradlo a jiný žrouty bych tam ani nechtěl.

J.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Brbla »

Debata o tom, zda je, nebo není, dobrý mít na BackUp celej barák tak jak ji tu vedeme, má jednu zásadní vadu.
Jde o to, že na začátku je třeba si stanovit, o co uživateli jde. Máme totiž 2 možnosti

1) vždy být na čez a pouze si přilepšovat ze soláru, v případě výpadku čez se zachránit ze soláru
2) vždy být na soláru a pouze si přilepšovat z čez, v případě výpadku slunce se zachránit z čez

No a výše uvedené filozofie jsou natolik odlišné, že je nutné je posuzovat odděleně. Každá má své pro a proti a ani jednu z nich nelze považovat za špatnou. O rozdělení spotřebičů na BackUp a OnGrid výstupy pro každou z nich asi není třeba diskutovat.
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od ringo »

Brbla píše: úte úno 08, 2022 9:53 am Jde o to, že na začátku je třeba si stanovit, o co uživateli jde. Máme totiž 2 možnosti
1) vždy být na čez a pouze si přilepšovat ze soláru, v případě výpadku čez se zachránit ze soláru
2) vždy být na soláru a pouze si přilepšovat z čez, v případě výpadku slunce se zachránit z čez
Ne vždy jsou možnosti na výběr, velmi často technické řešení a spotřebiče v baráku to mohou zredukovat pouze na první variantu.
JirkaFM
Příspěvky: 13
Registrován: stř úno 09, 2022 8:40 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od JirkaFM »

Pořídil jsem si taky Goodwe 10K-ET a narazil jsem u něj už na pár softwarových much. A ta poslední mi vadí asi ze všech nejvíc. Nemáte někdo zkušenost jestli se u něj dá někde nastavit, kdy se má používat baterie a kdy ne. Mám baterii 14,2kWh, která neutáhne spotřebu na celý zbytek času do další výroby z FV. Mám 8h nízkou sazbu a ta začíná relativně hned po konci výroby z FV. Potřeboval bych, aby se Goodwe chovalo tak aby v době nízkého tarifu baterii nepoužívalo. Myslel jsem si, že to řeší mód EKO, ale ten jen vybije určeným výkonem baterii do DS, jinak se podle mne chová stejně jako obecný režim. Chci to používat i jako zálohu tak vypínání měniče na dobu nízkého tarifu nepřipadá v úvahu. Nejlepší by byla možnost nařídit jak se chovat k baterii ve vybraných časech.
danidani
Příspěvky: 305
Registrován: úte led 18, 2022 10:17 pm
Bydliště: Cerhovice
Výkon panelů v FVE [Wp]: 11400
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od danidani »

JirkaFM píše: stř úno 09, 2022 9:07 amNejlepší by byla možnost nařídit jak se chovat k baterii ve vybraných časech.
V PV Master v Eco Mode je možné nastavit čtyři časové plány na nabíjení a vybíjení.
JirkaFM
Příspěvky: 13
Registrován: stř úno 09, 2022 8:40 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od JirkaFM »

danidani píše: stř úno 09, 2022 11:47 am
JirkaFM píše: stř úno 09, 2022 9:07 amNejlepší by byla možnost nařídit jak se chovat k baterii ve vybraných časech.
V PV Master v Eco Mode je možné nastavit čtyři časové plány na nabíjení a vybíjení.
No tak se právě to Eco nechová. Spotřeba se pokrývá trvale z baterie úplně stejně jako v Obecném modu. Když je něco v plánu tak podle nastaveného výkonu a směru to pouští do DS nebo bere z DS. Takže při ceně baterii a nulové výkupní ceně je to funkce k ničemu.
danidani
Příspěvky: 305
Registrován: úte led 18, 2022 10:17 pm
Bydliště: Cerhovice
Výkon panelů v FVE [Wp]: 11400
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od danidani »

Aha, tak omluva za matení. Já PV Master nepoužívám, nastavení řeším přes přepínání v Home Assistantu. Tam je přidána volba "Eco charge mode", který nastaví v PV Master nabíjení na celých 24 hodin (0:00 - 23:59). Dalším nastavením je možné dát limit nabíjení na 0 % a tím se baterie ani nevybíjí ani nenabíjí. Napadá mne, že tak by to možná šlo i v tom PV Master. Vytvořit si plán na nabíjení pro čas, kdy nechceš vybíjet, a dát limit 0.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od brumlaj »

Přesně to o nemožnosti reakce na NT jsem zmiňoval jako mínus u GůdWé měničů. (jeho nesmyslnost pro CZ podmínky) Nu což, zkušenosti jsou nepřenosné.
Vhoo
Příspěvky: 65
Registrován: čtv led 06, 2022 9:52 pm

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Vhoo »

Zdar pánové. Nemá někdo tenhle střídač v plzeňském kraji. Rád bych se na to podíval.
Billybuy
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 22, 2022 11:28 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Billybuy »

Ahoj firma mi instalovala měnič bez baterek (zatím je nemají) a ten se v noci vypnul, ale znova nenaskočil Před tím šel i bez baterek.. Pánové "nemají čas" přijet to opravit už 3 dny. Píše po provedení testu instalace Stav BMS: Chyba komunikace 2. A Provozní stav: čekání. Bohužel jsem nedostal ani návod školení. Nevím na co čeká a jak to spustit nebo resetovat. Poradíte někdo prosím? Díky.
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od shmaic »

Ahoj,
Po instalaci Goodwe 10 ket mi po testu v pv master vyskočily hlášky:
CS: L1 fáze CT připojení je chybné
EN: L1 phase CT connection in wrong phase
Takto i pro L2 a L3.

Je to stejný případ jako výše v tomto fóru a nebo se jedná o něco jiného? Řešit nebo ignorovat.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Kodl69 »

Tohle je nádherná ukázka toho, jak číňan cosi vyrobí, někdo to přeprodá, namastí si kapsy na dotaci a výsledku je to celý na *** nebo <I> Nebo tak nějak. Ale lidi se nedají poučit, že když je na něco dotace, to není plus pro ně, ale pro toho, kdo ty dotace vysbírá, a je to pořád dokola. Instalují se věci, který vlastně nikdo nechce, a který ani moc nefungují, mají spoustu nevýhod a nedostatků, o kterejch se před instalací nikdo nezmíní, ale hlavně aby protekly dotace a vypáčily se prachy z ... Doplň si každý sám sa sebe. K čemu budou plynový kotle pořízený na dotace (a demontovaný kotle na tuhý paliva) až někdo zavře kohoutky? K čemu budou TČ momentálně horčně instalovaný na dotace, až kvůli zavřenýmu plynu nastane celoevropskej blackout? Lidi, zkuste už konečně používat hlavu k jinejm věcem, než je vkládání potravy a jako držák čepice.
Mě by fakt nepapadlo pořídit si měnič, kterej má vlastní režii mnimálně 2.5MWh ročně...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Odpovědět

Zpět na „Měniče“