Cena elektřiny - ČEZ

Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od Kodl69 »

Ale to už je tady zase, akorát ta koruna mezitím spadla o 95% z původní hodnoty, LTO je pod 20Kč/l, tj kWh vychází pod 3Kč, navíc to máš doma a kupuješ ve cvíli, kdy je ropa dole, a máš zásobu na celou sezónu, po kterou tě ceny na nějaké zločinecké burze nemusí zajímat.
P.S: Burza a akcie - v původním provedení, kdy to vlastně byly investice do firem, dnes nazývané start-up , bych proti tomu nic neměl, a v co se to za 200 let zvrhlo je nechutný. Já osobně bych to vyhodnotil jako lichvu a komplet bych ty mafiány pozavíral, s možností zkrácení trestu při práci v dolech...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od josse »

Kde se dozvím o nějakém blízkém závozníkovi LTO?
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od jahodovák »

zkus vyhledávač pár jich tam je,jem s cemou jsem měl problém se k ní dopracovat,většinou musíš vyplnit formulář,cena byla jen v jednom případě a to za cenu 27500 za 1000 litrů i s dovozem,ještě někde píší,že je možno za nějakých podmínek si něco odepsat z ceny a podnikatelé i dph.
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od josse »

jahodovák píše:zkus vyhledávač pár jich tam je,jem s cemou jsem měl problém se k ní dopracovat,většinou musíš vyplnit formulář,cena byla jen v jednom případě a to za cenu 27500 za 1000 litrů i s dovozem,ještě někde píší,že je možno za nějakých podmínek si něco odepsat z ceny a podnikatelé i dph.
A někde píší že cenu dostanu až v den závozu. Jinde zase že se ceny mění každý den, míchá se mezi výsledky vyhledávání ta kauza z minulého století, no prostě to co najdu přes google ve mně důvěru rozhodně nevzbuzuje. A ty informace o vrácení DPH, jak poznají, že to nečerpám do auta jsem se nedozvěděl.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od jahodovák »

Tak o tom píší,že je třeba vézt denník,tam vše zapisovat a poté ho předložit ke kontrole a pokud usoudí,že je to možné,možná ti to zpětně proplatí,toto jsem našel na jedněch stránkách,jenže v tom dnešním kocourkově bych na to moc nespoléhal..
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od jahodovák »

7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od brumlaj »

josse píše: stř lis 30, 2022 11:00 pm..... informace o vrácení DPH, jak poznají, že to nečerpám do auta jsem se nedozvěděl.
Neplést si DPH a spotřební daň.
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od jahodovák »

Jinak pokud jsi se podíval na ten odkaz,tak je zřejmé,že lto je barveno aby se dalo prokázat že jsi ho natankoval místo nafty...pokud pojmou podezření...v dnešní době někteří nikde neplatí hotově ale jen kartou takže není velký problém zmapovat za co kdo utrácí,pokud má někdo chytrý telefon,a účet u guglu,tak ač má nastaveno nesledovat,stejně chodí občas zpráva kde se kdo nacházel,takže stačí použít jen věci,které každý běžně používá,někteří tomu jdou naproti používání smart věcma,které jsou hlavně kvůli tomu vymýšleny,pro nevědomé je to prý pro jejich pohodlí,je ale na každém co si zvolí...
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od Kodl69 »

tohle už jsem pochopil dávno, a některý věci, jako třeba alkohol se snažím platit dycky hotově. Co je komu po tom, kolik těch lahváčů vypiju.
A hlavně, já bych to měl dostávat na předpis, ze dvou důvodů: 1.) ledviny, 2.) žízeň https://www.youtube.com/watch?v=-01-Nr1Bgiw
Jo a u mobilu, i když si vypneš sledování polohy, tak tě najde operátor, ve městě +- 10m...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
soami
Příspěvky: 97
Registrován: stř úno 16, 2022 10:36 am

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od soami »

Mám dojem, že operátor má dokonce povinnost logovat a archivovat pozice SIM karet po dobu 6 měs.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od eduard22 »

Kodl69 píše: sob pro 03, 2022 11:44 am tohle už jsem pochopil dávno, a některý věci, jako třeba alkohol se snažím platit dycky hotově. Co je komu po tom, kolik těch lahváčů vypiju.
A hlavně, já bych to měl dostávat na předpis, ze dvou důvodů: 1.) ledviny, 2.) žízeň https://www.youtube.com/watch?v=-01-Nr1Bgiw
Jo a u mobilu, i když si vypneš sledování polohy, tak tě najde operátor, ve městě +- 10m...
Dokonce i vyplej mobil, dokud vyložně nevyndáte aku, což již u mnohých ani nende..., jde prej , dle mluvčího O2 v rádiu, např. odposlouchávat! Ale kroutil se jak had to přiznat a moderátorka to z něj páčila :lol:

Dále prej umí odposlouchávat i TV napojená na net dokionce i když nemá mikrofon - no přes repráky! DOkonce sem kdesio čet, že US vláda Obamova... přímo požadovala po výrobcích a dovozcích, aby mikročip řídící audio (zvukovky) uměly toto oboustrané digitalizování a odesílání kamsi :-( ...

Velkej bratr bude i v lednici... :evil: Aby jste moc nežrali! :D

Očekávám mikročip pod kůží jak u psů... Aby by přehled kdo s kým kde a kolikrát! ;-)

U nové OP jsem si NEnechal aktivovat čip. Nésu zvědavé, abych někde prošel čtecím rámem a někdo mi ukradl identitu! Nejeden film jako memento o tom pojednává!

Nenchme si kráct soukromí!!!

Už i dálkový odečet spotřeby el. se mi nelíbí :evil: Někdo někde bude mít info online o tom: kolik, kdy, kde spotřebovám. Info se dá zneužít i prodat, třeba zlodějům (nemyslím amatéry v malém, ale profíky co se zaměří na bohadší! Nejdenou byl usvědčen policista ba kriminalista jako kriminálník!) , aby věděli, kdy nésu doma!!! :twisted:
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od jahodovák »

Kdesi jsem se dozvěděl,že prý není dobře dávat čipy do mikrovlnky,ta je prý pokud se zapne zničí,takže doporučuji,pokud možno je nepřibližovat k té mikrovlce,mohlo by dojít k jeho zničení...a to by přece nikdo z nás nechtěl,přeji hezký podvečr a hodně sluníčka na panely..
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od Plazivec »

Blbost, běžně suším mobil v mikrovlnce a čipsům to vůbec nevadí! :evil:
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od jahodovák »

Plazivec píše: sob pro 03, 2022 11:23 pm Blbost, běžně suším mobil v mikrovlnce a čipsům to vůbec nevadí! :evil:
A ted tu o červené karkulce..
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od josse »

jahodovák píše:
Plazivec píše: sob pro 03, 2022 11:23 pm Blbost, běžně suším mobil v mikrovlnce a čipsům to vůbec nevadí! :evil:
A ted tu o červené karkulce..
Ta je hned o příspěvek výše
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od brumlaj »

Po přečtení článku Mne napadla náhodná (?) časová shoda skokového zvyšování ceny silové energie v ČR. Jak tomu bude v SR? Můžete Slováci pozorovat trh aspoň po dobu dvou let, zda také v SK dojde ke stejnému vývoji jako v ČR?

Začíná dávat smysl Písařík - vyhodnotil rizika a včas to zabalil. Udělal to svinsky pro zákazníka, ale s tímto právním a soudním systémem se holt nic jiného od společností, které jsou provozovány pro zisk a podnikavců, očekávat nedá. (trpké konstatování, ne stížnost - každý jsme kolečkem v tomto soukolí)
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od eduard22 »

Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
misa84
Příspěvky: 133
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od misa84 »

I poskytovatelé internetu ze zákona musí archivovat kde kdo plácá jaké kraviny a na jaké P kouká :-)


Dokonce i vyplej mobil, dokud vyložně nevyndáte aku, což již u mnohých ani nende..., jde prej , dle mluvčího O2 v rádiu, např. odposlouchávat! Ale kroutil se jak had to přiznat a moderátorka to z něj páčila :lol:
10kw goodwe, 4x h2
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od dumi »

Lehce offtopic ne?
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od brumlaj »

Pro ty, kteří se nechtějí prokousávat návrhem ERÚ můžete si vyzobat tabulky zde D25 zůstává na rozdílu cen asi 2,1 Kč, přelévání NT>VT nadále dává smysl (proto že uškodit co nejvíce ČEZu - na každou svini se topí v pařáku - za chování v letech 2009-2012).
Cmrnda
Příspěvky: 580
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od Cmrnda »

brumlaj píše: ned lis 05, 2023 5:24 pm Pro ty, kteří se nechtějí prokousávat návrhem ERÚ můžete si vyzobat tabulky zde D25 zůstává na rozdílu cen asi 2,1 Kč, přelévání NT>VT nadále dává smysl (proto že uškodit co nejvíce ČEZu - na každou svini se topí v pařáku - za chování v letech 2009-2012).
Mě by spíš zajímala tabulka kde uvedu všechny náležitosti a výsledkem bude celková cena. Né zvlášt prodej a distribuce a co kdo a jak, prostě vše dohromady s jedním výsledkem, a to kolik zaplatím v roce 2024.
Samozřejmě že nehodlám počítat jak stát, čiliže částku z řádku 238 přičtěte k řádku 375 atp. To je tak debilní jako tenhle lživej stát sám o sobě. :shock: :shock: :shock:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
tomas
Příspěvky: 286
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od tomas »

Tak prý mají v ERÚ udělat maximum pro snížení regulované složky ceny elektřiny. :P
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sikel ... edium=feed
Měl bych spoustu tipů to ně. Například nařídit distributorům aby snížili napětí na odbočkách transformátorů pod 241,5 V naprázdno.
Pokud je v síti vyšší napětí, tak výrobny musí toto napětí snižovat odběrem jalového výkonu a to způsobuje dost velké a zbytečné ztráty v síti
viewtopic.php?p=28081#p28081
a které se pak rozpočítají do regulačních poplatků.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od eduard22 »

Můj tchán je na Ostravsku u ČEZu a ve starém domku Na Okraji malého města a má v zásuvkách většinou 220-215V a ne zřídka i 210V :lol:
Naštěstí má poloostrov který si jede svojí 50 Hz 230V přesně a veřejnou siť po většinu času Ani nepotřebuje 8-) a tedy jemu jedno co v ní je za napětí ;)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
huhukoktejl
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 01, 2022 9:51 am

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od huhukoktejl »

Tak jsem pročetl tohle vlákno a vyplývá mi z toho jedna souhrnná věc a to ta, že jahodovák by měl navštívit psychiatra. Celý svět je organizován k novému světovému řádu, politici, doktoři, jede v tom samozřejmě i ČEZ a EÚ, která nasadila nedávno hlavní zbraň - čipy z mikrovlnek. Já jsem taky velvyslanec tohoto nového hnutí a toto ber jako oficiální varování, že o tobě víme :lol: :lol: :lol:

Sorry ostatním, já jsem fakt musel ...
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Cena elektřiny - ČEZ

Příspěvek od jahodovák »

respektuji tvůj názor ale zasmál jsem se,hezký den přeji..
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“