Acetex zkušenosti

Odpovědět
Fristensky
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 12, 2022 7:36 pm

Acetex zkušenosti

Příspěvek od Fristensky »

Dobrý den,
rád bych se zeptal na firmu Acetex, zda s nimi máte zkušenosti?
Nabízejí solární panel AEG 450 Wp
Stridač Goodwe GW8k et
A baterie Polo těch bms force 2

Dekují za reference
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od Diablo007 »

8kw střídač je nesmysl nevím co je to teď za módu je nabízet ale při 2,7kw na fázi s jakýmkoliv větším spotřebičem jsi na hraně a budeš dost často dokupovat.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
zasilka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 27, 2022 7:22 am

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od zasilka »

Řekni si o desítku střídač, většina firem ti vyhoví, cena není o moc odlišná.
Firma by měla mít nějakou praxi, nově vzniklé jako Malina jsou jen levné.
Vapaks
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 15, 2022 10:34 am

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od Vapaks »

Dobrý den,

mohu se zeptat, jak jste nakonec dopadl s firmou Acetex? Probíhá realizace, nebo jste zvolil jinou firmu?
ladin7
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 28, 2022 12:34 pm

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od ladin7 »

Též mě zajímají podrobnosti k této firmě, údajně by měla mít už poměrně slušné mnozžstvi realizací.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od Diablo007 »

Bohužel počet namontovaných elektráren neznamená počet dobře namontovaných elektráren. Chce to spíše reference na dobře odvedenou práci což většinou člověk ani nepozná pokud mu na tom někdo neudělá audit :lol:
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Vhoo
Příspěvky: 65
Registrován: čtv led 06, 2022 9:52 pm

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od Vhoo »

A mohl by tu někdo vyjmenovat aspoň slušné firmy když už ne výborné. Já co jsem měl možnost to zkoumat sem dostal dobře reference jen na solidsun. Velmi dobře působí mcore. Prošel sem za poslední měsíc bezpočet domácnosti a viděl mnoho FVE. V drtivé většině majitele nemají představí jak to funguje , kolik jim to spoří a zdali se to vyplatí. Nejvíc realizaci jsem pak viděl od místních firem a od ČEZu. I na internetu je recenzí žalostně málo a tak není moc kde se něco dozvědět.
the_miracle
Příspěvky: 38
Registrován: čtv čer 16, 2022 8:32 am
Bydliště: Praha západ
Výkon panelů v FVE [Wp]: 5400
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od the_miracle »

Vážně uvažuji o pořízení elektrárny od této firmy a to konkrétně ve variantě se střídačem Wattsonic WTS-10KTL-HT a příslušnými bateriemi, které mají údajně životnost až 10000 cyklů. Prosím měl by někdo nějakou referenci jak k firmě, tak k technologiím? Díky.
Praha západ, 5,4 kWp, 6x450 Wp východ, 4x450 Wp jih, 2x450 Wp západ, 3x Pylontech 3,55 kWh, Victron MPPT 150/100, 3x Victron Multiplus II 3000
CadillacCZ
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 16, 2023 3:52 pm

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od CadillacCZ »

S ACETEXEM bych si už rozmyslel dělat nějakej obchod !!! Sliby obchoďáku, že do 6 měsíců vyrábím jsou z řiše pohádek. Já podepsal smlouvu začátkem dubna 2022 a doteď mám na střeše nezapojeneé panely... hlavně před podpisem přečíst celou smlouvu !!!! Mě se to vymstilo...chybí tam základní informace o nejpozdějším termínu realizace, takže prakticky nemáte šanci odstoupit :-( Chybí tedy nějaké sankce za nedodržení termínu a nedomůžete se ničeho ... dotace schválena 31.8.2022.....v době kdy měli volat a realizovat instalaci panelů ( což bylo 3 měsíce po schválení dotace ) tak poslali jen email že se do 3 měsíců od schválení dotace se mnou telefonicky spojí technik a domluví den instalace ( tento telefonám se zpozdil o měsíc a půl), koncem ledna 2023 konečně montář 22 panelů - přijeli dělat 2 chlapci a trvalo jim to 2 dny po sobě a za týden ještě jednou přijeli dodělat nějaké propoje .... no děsný !!!. následně vám suše oznámí emailem, že vzhledem k nedostatku pracovníků se zapojení do sítě protáhne na 3 měsíce :-( takže ještě nejsem u konce, tak jen takové info o průběhu.....PS. upřinmě doufím, že stihnu alespoň poslední paprsky léta !!!
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od Diablo007 »

Dělal sem na ně stavební dozor střechu udělali pěkně kluci měli jasné instrukce jak to má vypadat a zatím z firem u střechy za mne super. Ale zatím jsou tam jen ty panely zitra by měli dělat zbytek ano mezi střechou a domem už uběhlo více než 2 měsíce. Elektrikáři nejsou.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
jiri
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 05, 2023 7:19 pm

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od jiri »

U sro firmy, která vznikla nedávno a v rejstříku má uvedeno sídlo firmy na virtuální adrese Rybná 716/24, Praha 1 spolu s dalšími 8170 firmami bych byl velmi obezřetný. Třeba překvapí a na trhu chvíli vydrží :worker:
hpvr@seznam.cz
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 30, 2023 11:02 am

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od hpvr@seznam.cz »

Podepsali jsem smlouvu na FTV s firmou ACETEX v lednu 2023, montáž byla dokončena až poslední den - aby se vyhnuli pokutě z prodlení. Největší problém je ten, že máme namontované nekvalitní, špatně vyrobené panely - typ AEG 500Wp. Izolační hmota kolem panelů je nesouměrná, někde se ztrácí úplně. Tj. panely jsou náchylné k zatečení a troufám si říci, že jsou i "nebezpečné". Reklamovali jsem ihned při montáží na předávacím protokolu. Firma 3 měsíce nekomunikovala vůbec a to jsme reklamaci včetně fotografií několikrát opakovali. Obchodní zástupce nebral telefony. Po zaslání na jejich reklamační link nám bylo stroze - jednou větou - sděleno, že se jedná jen o chybu ve vzhledu a toto že není důvod k reklamaci. Postoupili jsme k řešení na Českou obchodní inspekci. Pokud se podíváte na recenze, jejich velká většina je evidentně od známých nebo přímo zaplacená. Třeba zde https://www.firmy.cz/detail/13347252-... všechny recenze ze stejného dne. Celkově to na mne působí dost nedůvěryhodně. Dnes bychom zcela určitě zvolili jinou firmu.
lkremenal@seznam.cz
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 11, 2023 12:49 pm

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od lkremenal@seznam.cz »

Dobrý den.

S technologií Wattsonic jsem spokojen, ale s firmou Acetex v žádném případě. Stejné jako předchozí příspěvek.
Smlouvu jsem podepisoval začátkem roku 2022. Dílo dokončili 6 měsíců po termínu. Nebrali telefony, na e-maily nereagovali, jediný kdo odpovídal byl jejich obchodní zástupce, který ale ještě před dokončením mé fotovoltaiky od ni utekl ke konkurenci, protože už nekomunikovali ani s ním.
Za celou dobu výstavby jsem nikoho od Acetexu neviděl, kromě obchoďáka. Vše provedla Pardubická firma ENVI, která přijela kdykoliv jsem zavolal, ale bohužel nemohla pokračovat v práci, protože neměla od Acetxu dodaný materiál. Tři měsíce jsem se s nimi dohadoval o závěrečné faktuře, protože fakturovali i práci kterou neudělali a materiál který nedodali. Dodnes mi stavbu nepředali a nezaškolili mne. Jediné dobré bylo, že jsem 60 tisíc ušetřil, protože jsem jim strhnul peníze za penále z prodlení. Hlavně že všude vidím reklamy, jací jsou profesionálové a nejlepší na trhu. Nevím, kdo jim ty recenze píše. Ecetex už nikdy, kdoví jak to bude se zárukou. Pokud budu něco potřebovat, tak se obrátím na firmu Envi, s tou žádné problémy nebyli a fotovoltaiky také dělají.
czechskiguide
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 15, 2023 12:53 pm

Re: Acetex zkušenosti

Příspěvek od czechskiguide »

Dobrý den,

já jsem si vybral Acetex pro realizaci fotovoltaiky na svůj dům a mohu říct, že jsem spokojený. Jak čtu níže, i já jsem narazil na nějaké drobnosti, které jsme vyřešili. Avšak jsem rád, že jsem se nespálil jako někteří jiní při výběru jiného dodavatele fotovoltaiky. Acetex byla dobrá volba. Doporučuji se případně podívat na hodnocení firem na webech k tomu určených jako jsou refsite.info nebo voltaico.cz Vyhněte se facebookům, kde je každý nejchytřejší na světě :)
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“