Porovnání baterií

Odpovědět
thomas37
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 14, 2022 10:01 am

Porovnání baterií

Příspěvek od thomas37 »

Zdravím, po hledání ideální hybridní sestavy s baterkou jsem narazil na toto porovnání, co si o tom vy zkušenější myslíte?
https://www.fotovoltaika-gottwald.cz/si ... erii_5.pdf
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od Diablo007 »

Jedním slovem kravina. Ty hodnoty některé nesedí ani podle datasheet výrobce. A storionu věřit že mají baterie s životností kterou jiný výrobce nemá je nesmysl
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 199
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od beethowen »

Je potřeba se podívat, co ta firma prodává a potom je jasné, proč ta tabulka vypadá tak, jak vypadá.
Je to čistě marketingová, nic moc říkající tabulka.
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
thomas37
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 14, 2022 10:01 am

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od thomas37 »

Děkuji za názory, hledám All-in-One řešení pro novostavbu, FVE bude v technické místnosti, tak musí nějak vypadat. Kdybych to měl v garáži nebo ve sklepě tak neřeším...
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od Diablo007 »

Pořád to je technická místnost ne obývák. Než kouzelnou krabičku či vypadá raději funkční sestavu s tím že hold je v místnosti metr lišty navíc
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od Noparasito »

thomas37 píše: čtv dub 14, 2022 7:52 pm Děkuji za názory, hledám All-in-One řešení pro novostavbu, FVE bude v technické místnosti, tak musí nějak vypadat. Kdybych to měl v garáži nebo ve sklepě tak neřeším...
Ja ti covece nevim.
To je jako jet s Lambem pro 4 baliky polystyrenu.
Taky dyzajnova blbost bych rekl 😜
thomas37
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 14, 2022 10:01 am

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od thomas37 »

No hold, každý to má jinak... žádné hnusne lišty v technické místnosti nechci :D

Btw, Solax sestava vypadá dobře a co jsem se dočetl je i funkční.
Dagus
Příspěvky: 211
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od Dagus »

Tak si to zasekej a nekňuč že lištu nechceš ne? Kdo ti brání? :D :stupidme:
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od Diablo007 »

thomas37 píše: čtv dub 14, 2022 9:07 pm No hold, každý to má jinak... žádné hnusne lišty v technické místnosti nechci :D

Btw, Solax sestava vypadá dobře a co jsem se dočetl je i funkční.
Jen jsou teď čekací doby až do podzimu
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
thomas37
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 14, 2022 10:01 am

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od thomas37 »

Dagus píše: čtv dub 14, 2022 9:31 pm Tak si to zasekej a nekňuč že lištu nechceš ne? Kdo ti brání? :D :stupidme:
Já jsem nikde nekňučel, jen jsem napsal že lišty nemusím... :D
NESKOM
Příspěvky: 264
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od NESKOM »

Nechápu jak někdo může napsat ze je nějaká lithiová baterie nehořlavá.
Hoří moc dobře a úplně všechny bez ohledu na chemii.
Styx
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 24, 2022 11:01 pm

Re: Porovnání baterií

Příspěvek od Styx »

Dobrý den,
reaguji ohledně "estetiky" a umístění. Dům jsme stavěli v roce 2014 s přípravou, že v budoucnu doděláme FVE. Jsme z těch, co si na funkčnost a vzhled potrpí, i když jde "pouze" o technickou místnost, takže chápu "thomas37". I když jsme technickou vcelku velkoryse dimenzovali, dodatečná instalace FVE i když plánována, znamenala zejména pro mně spoustu práce právě proto, že jsme chtěli zachovat prostor a funkčnost místnosti a místo klasického nacpání x rozvodných skřínek a lišt na zdi, jsem vyboural původní rozvaděč a za velikého úsilí zasekal nový co největší. Chápu, že pro mnohé lidi jde o naprosto zbytečné náklady navíc, ale pak když se bavíme s jinýma, co tohle neřeší, tak vyplyne, kolik zbytečných komplikací otravujících denní rutinu to přináší (od úklidu, využitého prostoru, obsluhy ...).
A poznatek z hlediska jaký systém hybridní FVE zvolit právě z důvodu "estetiky" a "funkčnosti". V současné době mega poptávky a cen je asi úspěchem vůbec sehnat dodavatele, nemluvě o někom solidním. Původně jsme zvažovali all in box. Jenže tohle řešení naráží na zásadní technické limity a dostupnou kvalitu. Nebudu uvádět dodavatele, ale pouze obecné doporučení. Nekupujte nic v jedné krabici, nad čím nemůžete mít "moc" a měnit to. Kupujte baterie v maximální kapacitě, s kompatibilní BMS a střídačem jako funkční celek, nejlépe odzkoušený dodavatelem před instalací. Kupujte od dodavatele, který "umí" dodat. V současné době většina i těch větších dodavatelů prostě fyzicky žádné baterie, střídače a panely nemá. Je pouze pár těch, co se předzásobily a stejně nestíhají kvůli nedostatku KVALITNÍ pracovní síly. Záměrně píšu kvalitní, protože té kvalifikované je blížící se ...
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“