FVE pro RD 25MWh a firmu 300MWh

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
mrazik62
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 18, 2022 9:40 am

Re: FVE pro RD 25MWh a firmu 300MWh

Příspěvek od mrazik62 »

brumlaj píše: čtv dub 21, 2022 10:43 pm Vím že je kruté se ptát jak se zeptám, tak se prosím Tě neuraž, ale co jsi nepochopil na odkazu, který jsem do příspěvku dal? Je zcela jedno jaký je příkon. Ano, u 3x160A bude kromě toho SDS, 3x elektroměru nutno ještě proudový transformátor (pro ilustraci, jasně je slabý). Já mám k dispozici pouze 3x 125/5A. 35A běžný elektroměr dá s nudlí u nosu. A jak jsem psal, ještě nějaký server co to bude strkat co minutu do databáze nebo souboru. Toto je nejlevnější řešení co znám, samozřejmě, že to jde dělat i dráže.
Do doby než budeš mít data jsou zdejší rady "naper toho tam co se vleze" krásné, fandovské, dokonce tomu i já fandím, jen jaksi se v těch radách zapomíná, že podnikání je činnost za účelem tvorby zisku. A případné vícenáklady ten zisk jaksi snižují ......
Neurážím se, jenom jsem zprvu nepochopil, že si musím měření z odkazu poskládat z komponent. Podíval jsem se pouze na elektroměry, které měly na eshopu a myslel jsem, že výstup z nich se bude logovat. Ty byly do 100A, proto ten můj blbý dotaz.
Jinak mám radši hotové řešení, než si to bastit sám, i když něco málo zvládnu - pro to bych ale potřeboval i nějaký návod, co a jak.
A děkuji za rady, jak postupovat.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: FVE pro RD 25MWh a firmu 300MWh

Příspěvek od Diablo007 »

ringo píše: pát dub 22, 2022 7:11 am Nekamenujte mě prosím za případný zkostnatělý názor, ale není v tomhle případě na místě pro provozovnu zauvažovat ještě nad archaickým řešením s fototermickými kolektory (případně kombinace) ?
Vedou mě k tomu následující argumenty:
- Většina energie má sloužit k ohřevu vody
- Účinnost fototermiky min 2x vyšší
- Mnohonásobně levnější skladování energie ve formě tepla než v bateriích – pokud se počítá se stavebním povolením bylo by možno uvažovat i o výstavbě zaizolované „akumulátorovny“ pro akumulační nádrže (např. z PUR panelů)
- Tato technologie již není tolik žádaná jako FVE – mohla by se snáze najít realizační firma i materiál
- k akumulátorovně případně přihodit kotel na pelety či štěpku
Já tedy nějakou tu saunu už navštívil ale z 99% jedou na elektřinu. Ochlazovací bazének atd.
Teplá voda je převážně na sprchování ale to bude minimální položka.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: FVE pro RD 25MWh a firmu 300MWh

Příspěvek od brumlaj »

mrazik62 píše: pát dub 22, 2022 10:13 am.... Jinak mám radši hotové řešení, než si to bastit sám, .....
Tak to Ti poradil xmasin - např. energomonitor. Zkus si tam naklikat parametry co jsem radil, parametry co jsi dodal Ty a uvidíš co, kdy a za co Ti nabídnou. Až budeš mít data, tak se dá počítat a taky říci názor. Do té doby to je dojmologie křížená s vírou.
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: FVE pro RD 25MWh a firmu 300MWh

Příspěvek od ringo »

mrazik62 píše: pát dub 22, 2022 10:13 am Jinak mám radši hotové řešení,
Jestli ještě někde seženeš Shelly 3EM - má to vlastní apku ale dá se integrovat i do Home Assistanta kde se dá s grafy více kouzlit.
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“