Goodwe 10KET v offgrid

shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

Ahoj,
zkoušel jsem přes SEMS přepnout Goodwe do Offgrid. Stále to tahá ze sítě.
Co dělám špatně?

Mimochodem nastavení měniče v SEMS se neprojevilo v PV Master a naopak - změnil jsem na Forced Offgrid v PV Masteru a v SEMS mi to stále ukazovalo Obecný režim.

Nebo to úplně nechápu? :D
danidani
Příspěvky: 305
Registrován: úte led 18, 2022 10:17 pm
Bydliště: Cerhovice
Výkon panelů v FVE [Wp]: 11400
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od danidani »

V HA přepnu "Inverter operation mode" do "Off grid mode". Střídač pak:

- Na backupu se odpojí od DS a vše napájí z FVE a baterie.
- Na nezálohovaném výstupu se odpojí od FVE a baterie a vše napájí z DS (díky podružnému elektroměru vidím, že spotřeba klesne na jednotky wattů, což odpovídá stand-by spotřebě nezálohovaných spotřebičů).
- Nejsou žádné přetoky ven.
viz viewtopic.php?p=11649#p11649

Jinými slovy: všechny spotřebiče, co nemáš na back-up výstupu, jsou v "Off grid" módu napájeny z DS.
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

Děkuji.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od Brbla »

shmaic píše: pát kvě 13, 2022 11:44 am Ahoj,
zkoušel jsem přes SEMS přepnout Goodwe do Offgrid. Stále to tahá ze sítě.
Co dělám špatně?

Mimochodem nastavení měniče v SEMS se neprojevilo v PV Master a naopak - změnil jsem na Forced Offgrid v PV Masteru a v SEMS mi to stále ukazovalo Obecný režim.

Nebo to úplně nechápu? :D
V SEMS portálu se nenastavuje funkce měniče, popisek je pouze informativní, aby na první pohled bylo zřejmé, v jakém jede měnič režimu (užitečné hlavně pro někoho, kdo jich má víc).
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

Tzn režim musím změnit v PV masteru?
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od Brbla »

shmaic píše: pát kvě 13, 2022 2:19 pm Tzn režim musím změnit v PV masteru?
Ano, k nastavování slouží PV master.
SEMS slouží k zobrazování statistik.
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

Je pro ten měnič problém mít zapojeno vše kromě elektrokotle a indukce (sporáku) na BackUpu?
Myslím tím z dlouhodobého hlediska - jestli se nějak více opotřebuje... nikde se nemohu dočíst toho, co vlastně ty měniče opotřebuje a odpálí a ve svém okolí poslouchám, jak to po pěti letech odešlo..
Tj. BACKUP - světla, zásuvky, lednička, pračka, 300w žebřík apod.
ONGRID - elektrokotel, indukce.

I ten kotel jsem ošéfoval ať jede na 1 nebo 2 kW, takže bych to vtěsnal mezi Backupových max (3,3kW na fázi) ale nevím jestli si to lajznu :-)
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od Brbla »

shmaic píše: pon kvě 16, 2022 11:42 am Je pro ten měnič problém mít zapojeno vše kromě elektrokotle a indukce (sporáku) na BackUpu?
Myslím tím z dlouhodobého hlediska - jestli se nějak více opotřebuje... nikde se nemohu dočíst toho, co vlastně ty měniče opotřebuje a odpálí a ve svém okolí poslouchám, jak to po pěti letech odešlo..
Tj. BACKUP - světla, zásuvky, lednička, pračka, 300w žebřík apod.
ONGRID - elektrokotel, indukce.

I ten kotel jsem ošéfoval ať jede na 1 nebo 2 kW, takže bych to vtěsnal mezi Backupových max (3,3kW na fázi) ale nevím jestli si to lajznu :-)
Provoz na BackUp výstupu je uplně bez problému. Mám na něm třetí rok pověšený všechny bezproblémový spotřebiče a pokud to rozvrhnete tak, aby nedošlo na žádné fázi v žádném případě k přetížení, tak to pojede v pohodě. Při přetížení byť jen jedné fáze dojde k "restartu" měniče.
Chce vysledovat, co případně dělá problém a to pak dát mimo. Já mám proto mimo sporák (moc velký výkon a celkově malá spotřeba), kávovar Krups, vysoušeč vlasů a kompresor na vzduch.
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

Rozumím.
Dnes jsem to celé na zkoušku přepojil na Backup a přepnul na ostrov. Tak uvidíme. Na první dobrou registrují plsporadicke probliknuti stropniho led osvětlení při spuštění čerpadla při spláchnutí.

Jeli jsme týden v ongrid režimu u kterého Goodwe v manuálu uvádí 10 kW max zatížení a nic se nestalo. U backup uvádí také 10 kW, tak uvidíme.
Píší tam, že 60 vteřin to může být přetíženo, tak hádám, že to uhlodam.

Teď ještě co na ten ostrovní provoz dlouhodobě řeknou baterky.. za noc to zatím v ongridu nevzalo více, jak 25%, tak je snad a backup neucykluji.
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

shmaic píše: pon kvě 16, 2022 8:31 pm Rozumím.
Dnes jsem to celé na zkoušku přepojil na Backup a přepnul na ostrov. Tak uvidíme. Na první dobrou registrují plsporadicke probliknuti stropniho led osvětlení při spuštění čerpadla při spláchnutí.

Jeli jsme týden v ongrid režimu u kterého Goodwe v manuálu uvádí 10 kW max zatížení a nic se nestalo. U backup uvádí také 10 kW, tak uvidíme.
Píší tam, že 60 vteřin to může být přetíženo, tak hádám, že to uhlodam.

Teď ještě co na ten ostrovní provoz dlouhodobě řeknou baterky.. za noc to zatím v ongridu nevzalo více, jak 25%, tak je snad a backup neucykluji.
Tak v noci při jemném tažení na sporáku to v forced offgrid spadlo. V tu chvíli bylo zatížení cca 3kw, z toho na jedné fázi 2kw.
Deset minut předtím bylo krátkodobé na jedné fázi 4kw.
V pv masteru pak čekala hlaska BMS Alarm.
Škoda, myslel jsem, že to ustojí více.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od Brbla »

shmaic píše: úte kvě 17, 2022 6:25 am
shmaic píše: pon kvě 16, 2022 8:31 pm Rozumím.
Dnes jsem to celé na zkoušku přepojil na Backup a přepnul na ostrov. Tak uvidíme. Na první dobrou registrují plsporadicke probliknuti stropniho led osvětlení při spuštění čerpadla při spláchnutí.

Jeli jsme týden v ongrid režimu u kterého Goodwe v manuálu uvádí 10 kW max zatížení a nic se nestalo. U backup uvádí také 10 kW, tak uvidíme.
Píší tam, že 60 vteřin to může být přetíženo, tak hádám, že to uhlodam.

Teď ještě co na ten ostrovní provoz dlouhodobě řeknou baterky.. za noc to zatím v ongridu nevzalo více, jak 25%, tak je snad a backup neucykluji.
Tak v noci při jemném tažení na sporáku to v forced offgrid spadlo. V tu chvíli bylo zatížení cca 3kw, z toho na jedné fázi 2kw.
Deset minut předtím bylo krátkodobé na jedné fázi 4kw.
V pv masteru pak čekala hlaska BMS Alarm.
Škoda, myslel jsem, že to ustojí více.
Hláška "BMS alarm" nazačuje, že už bylo málo v baterkách a při zatížení na nich pokleslo napětí víc, než je zdrávo a BMS v jejich zájmu zasáhla. Zaregistroval jsem podobné chování při SOC pod 40%. Ošetřil jsem to v HomeAssitantu zamezením spuštění zbytných spotřebičů, pokud už je v baterkách málo.
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

No to je zajímavé. Jsou to úplně nové baterky Dyness a měly v tu chvíli 80%.
Jejich vybíjecí proud je uváděn na 8.52 kW a k tomu jsem se zdaleka nepřiblížil.
S tím vypínáním spotřebičů souhlasím, ale pak už to nebude ostrov bez kompromisů:))

Ještě mě napadá - když bude k dispozici síť a já to skutečně budu mít komplet vše na backupu, bude to takto vypadávat nebo to měnič pobere a dotáhne ze sítě?

Budu samozřejmě testovat, ale manželce se blbe vysvětluje, že musí s chlebem v troubě počkat, až naběhne proud:))
Uživatelský avatar
Youda
Příspěvky: 193
Registrován: čtv zář 09, 2021 4:46 pm

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od Youda »

shmaic píše: úte kvě 17, 2022 6:56 am No to je zajímavé. Jsou to úplně nové baterky Dyness a měly v tu chvíli 80%.
Jejich vybíjecí proud je uváděn na 8.52 kW a k tomu jsem se zdaleka nepřiblížil.
Kolik je modulu v baterii?
Jaka kapacita v kWh celkem?
Jake je celkove stitkove napeti baterie?
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

Je to ta T14 (na obrázku v příloze)
4 mofuly, celková kapacita kolem 14 kWh a napětí 384 V. Max vybíjecí výkon 8,52. Ve chvíli odpojení byl kolem 3 kW, deset minut předtím cca 4 kW.

Zajímavé.
Přílohy
cutoff.png
cutoff.png (45.01 KiB) Zobrazeno 7088 x
Snímek obrazovky 2022-05-17 071242.png
Snímek obrazovky 2022-05-17 071242.png (87.16 KiB) Zobrazeno 7088 x
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od Brbla »

Ostrov je fajn, ale je třeba se smířit s určitými omezeními - měnič prostě není a z principu ani nemůže být tak tvrdý, jako síť ČEZu.
Při zapnutí/vypnutí výkonnějších spotřebičů dochází k proudovým špičkám a muže se stát, že je to na měnič moc a tak zaberou ochrany. To muže nastat i v případě, kdy se sepne víc spotřebičů najednou.
Co se týká elektrosporáků - až na malé vyjímky regulují "diskrétně", to znamená "ON/OFF", to platí i v případě "pomalého probublávání" - plotna prostě sepne na krátkou dobu plným výkonem, vypne a dlouho nic - a to je přesně to, co dělá velké proudové špičky. Pokud by plotna jela řekněme na 10%, nebo na plný výkon najela třeba za 2 vteřiny, bude vše OK.

Myslím, že si ušetřite čas i nervy, pokud zkusíte dodržet následující doporučení
1) Nechte si jeden 3F okruh natvrdo na ČEZu a používejte ho na "nekamarádské" spotřebiče - fén, kávovar atd.
2) Výkonné spotřebiče, jejichž celková spotřeba není ekonomicky zajímavá, nechte na čezu (sporák)
3) Ostatní spotřebiče rozházejte tak fázích tak, aby s rezervou i při současném zapnutí nepřesáhla spotřeba 3kW.
4) Ošetřete si domácnost tak, aby co nejvíce spotřeby bylo v době dostatečného příkonu přímo z panelů (myčka, pračka, nahřejvání bojleru atd.)
5) Nepodceňujte spoluobyvatelky - tlačítko "odložený start" na spotřebičích se naučí ovládat poměrně brzo.
6) Tato doporučení si přečtěte alespoň 2x a pak vždy, když vám to slítne, protože jste na ně zapomněl.

Možná se to zdá komplikované, ale funguje to a brzo zjistíte, že nějaká ta spotřeba od ČEZáka vlastně nevadí, protože toho nebude moc a platba za spotřebu oproti stálé platbě je v létě zanedbatelná a v zimě se toho stejně moc nenasosá a téměř vše jde z ČEZu.
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od josse »

shmaic píše:Je to ta T14 (na obrázku v příloze)
4 mofuly, celková kapacita kolem 14 kWh a napětí 384 V. Max vybíjecí výkon 8,52. Ve chvíli odpojení byl kolem 3 kW, deset minut předtím cca 4 kW.

Zajímavé.
Přesto že je baterka nová, není možné, že je rozbalancovaná? Některé články jsou níže než "věští BMS z křišťálové koule" 80% a pak to logicky padá do chyby. Jaké jsou možnosti plné diagnostiky vidět všechny napětí 116 článků? Projet malým zatížením a řízeným nabíjením plnou kapacitu? - vybít nabít. Bez dalšího odběru...

Ono LFP chemie potřebuje srovnat a vynulovat počítadlo SOC a to se předpokládám nestalo, a mám i pochybnosti že to ta kombinace měnič+baterka v téhle malé konfiguraci bude dobře zvládat za provozu...
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

Postupně se procvakám pravidly od Brbly. Dám tomu ještě pár dní testování, pak to rozhodím.
Na BACKUP dám: světla, zásuvky (ano, zde se může občas ulítnout), pračku, sušičku, žebřík (300w), tv, pc, mikrovlnku (1200w), myčku, ledničku, mražák,
a na ON-GRID: kotel, indukci (i když mi přijde, že právě ta naše přidává postupně), troubu, čerpadlo (při něm vyloženě probliknou světla), kávovar.


Z plného vybití mám děs.
GW by to měl udělat jednou za čas sám, má to přírůstkové počítání kapacity a tím má 100 - 0 - 100 má anulovat chybu v součtovém měření.
Ze začátku to nabíjelo dost dlouho ze solárů z 99% do 100%, předpokládal jsem, že právě tímto si to srovnalo vršek.
Myslím, že na dané BMS a měniči nemám možnost jakkoliv diagnostikovat.

Josse viděl jsem Vaše úložiště, no nebudu to s tím srovnávat, že :D Má úcta.

Jinak samozřejmě děkuji všem za rady.
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

Ještě přemýšlím, co by bylo špatně na tom mít vše připojené na Backup a sosat z ČEZu a v případě výpadku ČEZu manželce zakázat vařit a přikázat pouze mazat chléb..
Limit na Backupu je papírově stejný, jako limit na ONGRIDu a na ONGRIDu už jsme jeli v šílených číslech.
Uživatelský avatar
Youda
Příspěvky: 193
Registrován: čtv zář 09, 2021 4:46 pm

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od Youda »

Tahle kapacita i napeti baterky je dostatecne k tomu, aby to pri zapnuti 2kW spotrebice menic v klidu ustal.

(Kdyby mela baterka male napeti, musel by se z ni pro stejny vykon tahat vetsi proud a tam by mohla BMS kricet. To ale neni tento pripad, tady ma baterka dost modulu, napeti i kapacity.)

Urcite doporucuju zkusit to pomale vybiti a opetovne nabiti, jak rikal Josse. Samozrejme nevybijet do nuly, staci do 20%. Pokud bms vypne baterku driv nez SoC sleze na 20%, tak jsou clanky rozbalancovane nebo je nekde chyba.

Kazdopadne, pokud ma neco chcipnout, tak at to chcipne co nejdriv a jeste v zaruce ;)
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od josse »

shmaic píše:Postupně se procvakám pravidly od Brbly. Dám tomu ještě pár dní testování, pak to rozhodím.
Na BACKUP dám: světla, zásuvky (ano, zde se může občas ulítnout), pračku, sušičku, žebřík (300w), tv, pc, mikrovlnku (1200w), myčku, ledničku, mražák,
a na ON-GRID: kotel, indukci (i když mi přijde, že právě ta naše přidává postupně), troubu, čerpadlo (při něm vyloženě probliknou světla), kávovar.


Z plného vybití mám děs.
GW by to měl udělat jednou za čas sám, má to přírůstkové počítání kapacity a tím má 100 - 0 - 100 má anulovat chybu v součtovém měření.
Ze začátku to nabíjelo dost dlouho ze solárů z 99% do 100%, předpokládal jsem, že právě tímto si to srovnalo vršek.
Myslím, že na dané BMS a měniči nemám možnost jakkoliv diagnostikovat.

Josse viděl jsem Vaše úložiště, no nebudu to s tím srovnávat, že :D Má úcta.

Jinak samozřejmě děkuji všem za rady.
SOC si počítá baterka sama! Blbě, a měnič je o několik řádů horší! Je třeba se nějak připojit z PC do baterky pokud je třeba znát skutečný stav.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

Věřím spíš té nižší hodnotě. Tuto tabulku jsem taktéž našel, ale od Tenaur který mi to montoval mám tu, co jsem přikládal.

Dnes jsem prepl z ostrova zpět na ongrid. Totálně to nezvládalo, i když zátěže byly nižší. Měnič po určité době hlásil DC problémy a backup přetížení.
Jsem zklamán.
Jdu to poprepojovat.
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od josse »


shmaic píše:Věřím spíš té nižší hodnotě. Tuto tabulku jsem taktéž našel, ale od Tenaur který mi to montoval mám tu, co jsem přikládal.

Dnes jsem prepl z ostrova zpět na ongrid. Totálně to nezvládalo, i když zátěže byly nižší. Měnič po určité době hlásil DC problémy a backup přetížení.
Jsem zklamán.
Jdu to poprepojovat.
To vypadá na špatně nastavenou komunikaci. Možná připojit fotky? Není to chyba v překladu?
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od josse »

Youda píše:Tahle kapacita i napeti baterky je dostatecne k tomu, aby to pri zapnuti 2kW spotrebice menic v klidu ustal.

(Kdyby mela baterka male napeti, musel by se z ni pro stejny vykon tahat vetsi proud a tam by mohla BMS kricet. To ale neni tento pripad, tady ma baterka dost modulu, napeti i kapacity.)

Urcite doporucuju zkusit to pomale vybiti a opetovne nabiti, jak rikal Josse. Samozrejme nevybijet do nuly, staci do 20%. Pokud bms vypne baterku driv nez SoC sleze na 20%, tak jsou clanky rozbalancovane nebo je nekde chyba.

Kazdopadne, pokud ma neco chcipnout, tak at to chcipne co nejdriv a jeste v zaruce ;)
Pokud je hodně rozhozená a nějaký jeden článek na nízkém SOC malé napětí nemá měnič ale odpojuje se BMS od měniče.

Málo baterky jsem myslel tak, že když jsou dvě baterie a jedna má problém, BMS si zvyšuje odpor jak potřebuje a balancuje to co umí a skoro celý nabíjecí výkon přebírá ta druhá baterie, měnič jede stále naplno, přechodových dějů je méně a zvládne je pouze měnič. Když tam je jen jedna a byla by fakt na kraji svých možností a navíc by do toho zasahovala proměnná spotřeba, pak to nedokáže srovnat. BMS bude neustále komunikovat s měničem a požadovat změnu nabíjecího proudu, ten se bude snažit to dělat ale ta změna zátěže to všechno zkazí. Víme že interní BMS dokáže balancovat stovky mA, ale jeden článek má 37Ah, to samo o sobě v ideálním nejhorším stavu je práce na 37000mAh/200mA/8h denně svítí = 23 dní... To je maximum když jeden článek na 0 a ostatní na 100, jak dlouho to bude rovnat.

Nevím jestli už někdo prozkoumal tuhle kopii pylontech, kolik má přesně balancovací proud...

Ta komunikace mezi BMS a měničem je rozhodně pomalejší než by BMS potřebovala, proto jsem navrhoval nechat to bez zátěží a ono to bude několik dní vyrábět jen balancovací proud. Předpokládá to ale opravdu vědět jak je na tom BMS! Bez toho nelze pokračovat.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od shmaic »

josse píše: úte kvě 17, 2022 6:15 pm
shmaic píše:Věřím spíš té nižší hodnotě. Tuto tabulku jsem taktéž našel, ale od Tenaur který mi to montoval mám tu, co jsem přikládal.

Dnes jsem prepl z ostrova zpět na ongrid. Totálně to nezvládalo, i když zátěže byly nižší. Měnič po určité době hlásil DC problémy a backup přetížení.
Jsem zklamán.
Jdu to poprepojovat.
To vypadá na špatně nastavenou komunikaci. Možná připojit fotky? Není to chyba v překladu?

Řeknu to jinak - jelo to úplně v pohodě i přes obědové vaření.
A pak asi 10 minut po skutečně vyšší zátěži (nicméně stále do 5kW) to při nízké zátěži vyplo.
A to se pak zopakovalo například po 10 minutách i bez zátěže.
Mám dojem že ten první fejl nastal ve chvíli kdy soláry daly trochu víc a vypla se spotřeba A měnič najednou měl nabíjet. Teplotu v tu chvíli měl cca 40, v místnosti s bateriemi cca 25.

Snažil jsem se to dnes vybít, ale i přes špatné počasí mi soláry dávali tolik že jsem musel vybíjet pomocí více spotřebičů aby baterie klesala.

Mně totiž přijde když si poněkolikáté čtu návod na goodwe, že to není měnič který je zamýšlen na Ostrovní provoz. Tečka.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Goodwe 10KET v offgrid

Příspěvek od Diablo007 »

To nikdy zamýšlený ani nebyl na ostrov to máš pravdu
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Měniče“