Zamítnutí žádosti o připojení FVE k DS

tomas
Příspěvky: 299
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: Zamítnutí žádosti o připojení FVE k DS

Příspěvek od tomas »

Nechte si to postavit od E.ONu a uvidíte že najednou bude připojení možné.
ČEZ také tvrdí zákazníkům na svém distribučním území že je dokáže bez problémů a rychle připojit na rozdíl od konkurence.
Je to sice protizákonný hnus, ale když není žalobce tak ..... a naše takzvané "nezávislé" ERÚ dělá že to nevidí.
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Zamítnutí žádosti o připojení FVE k DS

Příspěvek od brumlaj »

Chtělo by to právníka. Podepsat smlouvu a po obdržení povolení jim ji vypovědět.
kekita
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 05, 2022 12:59 pm

Re: Zamítnutí žádosti o připojení FVE k DS

Příspěvek od kekita »

crc32 píše: pát črc 22, 2022 8:34 am No ted jsou ty ceny takove ze cena vcetne instalace odbornou firmou vyjde na mozna i mene nez cena instalace odbornou firmou s dotaci :)
Ano laik ma problem, ale ten problem je v tom ze se snazi nastoupit do vlaku ktery jede vetsi nez maximalni rychlosti... zkratka ted je spatna doba na kupovani FVE na klic - firmy jsou pretizene, je nedostatek materialu, takze si muzou diktovat podminky. Ja osobne bych do toho ted nesel i s tim rizikem ze samozrejme nikdo nevi co bude dal a muze byt i hur. Jelikoz je ale vetsina hw z ciny tak dle meho laickeho nazoru je akorat treba pockat az tam slapnou na plyn (ve vyrobe), na strane firem u nas je zas treba pockat az se vice nasich elektrikaru preskoli na razitko pro ministerstvo, kdyz bude mit kazdy druhy OSVC elektrikar stempl tak zacne konecne ta dotace tlacit na ty ceny zhora...
Teď je problém v tom, že prostě nejsou komponenty a ještě asi hodně dlouho nebudou. Měniče a hlavně baterky se třeba objednávají s půlročním předstihem. Což by nebyl problém, kdyby ty dodavatelské firmy nechtěly 100% zálohy :stupidme: Takže malý elektrikář si tohle nemůže dovolit. Mít třeb 4miliony půl roku v ... s nejistým výsledkem, že opravdu nakonec něco dostaneš. Takže bych nespoléhala na to, že se to zlepší.
Druhý problém je, že na zkoušku o profesní kvalifikaci se čeká minimálně 4měsíce. Všude mají plno. Takže tady taky žádné zlepšení.
A ten třetí vidím v tom, že v poslední době začaly chtít fve na střechy velké firmy. A tam jsme v úplně jiných množstvích komponentů než na domě. Např. 1 dům 16 panelů - 1 firma 800. Takže tímto ti z trhu "zmizí" velkou rychlostí spousta zboží.

A určitě nevyjde lépe cena bez dotace - neznám jedinou firmu, která by to takhle dělala. Pokud ji znáš, tak se ráda podívám na nabídku. On je totiž problém v tom, že každý měsíc rostou ceny a některé komponenty jsou třeba na dvojnásobku toho, za co se to prodávalo před rokem :jawdrop: Takže i když jsem v životě spíš vyčkávací typ (a vždycky tvrdím, že to nějak dopadne), tak tady vidím, že se situace jenom zhoršuje a každý rok se to prodražuje a kvůli drahým energiím nevidím v blízké době zlepšení.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Zamítnutí žádosti o připojení FVE k DS

Příspěvek od Plazivec »

Já jsem udělal rozhodnutí ještě loni v srpnu. Okamžitě jsem se sháněl po firmách. Měl jsem na to vyhrazeno něco kolem 8k€ plus by šlo ještě něco přihodit. Vesměs nabídky bez baterie s dotací a kolem max 6kWp, samozřejmě virtuálka. Když jsem firmě řekl o baterii, hodila zpátečku. Tak jsem zařadil i já a sehnal firmu jen na montáž panelů, což ještě v tý době šlo. A za 11k€ mám to co mám v podpisu. Jede to tak, že o tom nevim, jen když se podívám na grafy a staty. No a hlavně když se podívám na mé odběry na diportálu.
Dneska neseženu:
- vodaře /potřebuji zvednout radiátor/
- elektrikáře /předělat hlavní rozvodní bednu/
- zedníka
- obkladače
protože se na ty drobky vybodnou ještě do telefonu. Dokud nechceš dělat celej barák, tak ani ránu. A i ten barák si zařiď pár měsíců, půl rok dopředu.

Nezůstalo mi nic jinýho, než všechno udělat sám. Na stavební věci jsem pařez, podlahovku betonuje a dlaždí moje žena, protože po mě by tady nešlo bydlet. Já dělám elektriku, topení, vodu, víno. Nic není stoprocentní, ale co mám dělat? Krom toho vína, to se loni povedlo, uvidíme letos.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Radek
Příspěvky: 5
Registrován: pon črc 04, 2022 10:32 am

Re: Zamítnutí žádosti o připojení FVE k DS

Příspěvek od Radek »

tomas píše: čtv zář 15, 2022 10:22 am Nechte si to postavit od E.ONu a uvidíte že najednou bude připojení možné.
ČEZ také tvrdí zákazníkům na svém distribučním území že je dokáže bez problémů a rychle připojit na rozdíl od konkurence.
Je to sice protizákonný hnus, ale když není žalobce tak ..... a naše takzvané "nezávislé" ERÚ dělá že to nevidí.
V tom sem trochu doufal a byl sem ochotný přepálenou nabídku EONU vzít. Jenže když se EON konečně ozval, tak mi řekli to stejné, že pokud distributor (EGD) elektrárnu připojit nechce, tak s tím nic neudělají. Jinak teda posílám každý měsíc žádost znovu a doufám, že někdo třeba nevyužije co má rezervované, nebo že se něco změní legislativně.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“