Reálná hodnota záruky

Odpovědět
Honza987
Příspěvky: 10
Registrován: pát čer 10, 2022 9:11 pm

Reálná hodnota záruky

Příspěvek od Honza987 »

Ahoj,
tak ještě jedem dotaz ode mne. Nevím, jestli jsem trefil nejvhodnější kategorii, kdyžtak můžu přestěhovat.

Chci si nechat udělat elektrárnu na rodinný domek a rozhoduju se mezi velkou, zavedenou firmou a malou firmou bez historie, která existuje pár měsíců. Malou firmu vnímám jako riziko, má ale zase samozřejmě jiné výhody (hlavně rychlost dodávky). Odhlédnu od rizika že elektrárnu vůbec nepostaví, ale chtěl jsem se zeptat, jestli někdo dokáže odhadnout nebo má dokonce zkušenosti s tím, jak může probíhat záruka a opravy když se něco pokazí po čase.

Jde mi hlavně o to, že si představuji, že s velkou firmou budu v pohodě, zavolám jim, oni přijedou a opraví na záruku, zatímco s malou firmou, která už tou dobou nebude existovat, budu těžko shánět někoho, kdo to bude ochoten (za peníze) opravit a ještě složité vyřizovat záruku s dovozci jednotlivých komponent. Není tohle blbost? Nebude to spíš tak, že s velkou firmou na tom budu skoro stejně špatně, že třeba řeknou že záruka na dílo je jen dva roky a výměnu komponent ať si zařídím sám s dovozcem - a budu na tom víceméně stejně?

Takže dotazy:
- má někdo zkušenosti s reklamací FVE u solidní a stále ještě existující firmy několik let po instalaci?
- má někdo naopak zkušenost s firmou která přestala existovat?
- je vůbec reálné v takové situaci reklamovat třeba střídač napřímo u dovozce, nebo se se mnou vůbec nebudou bavit?
- má tedy smysl přikládat vůbec nějakou váhu při rozhodování záruce a tomu, jestli firma bude ještě za pět let existovat?
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Reálná hodnota záruky

Příspěvek od Diablo007 »

Pokud jde o reklamaci u dovozce tak to bude asi oříšek v tom že tu není výhradní dovozce a tedy to sem tahs každý jak může s sežene to levněji
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Honza987
Příspěvky: 10
Registrován: pát čer 10, 2022 9:11 pm

Re: Reálná hodnota záruky

Příspěvek od Honza987 »

Díky za odpověď. Je tedy lepší počítat s tím, že pokud už neexistuje firma, která mi zařízení dodala, tak už neexistuje ani záruka.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Reálná hodnota záruky

Příspěvek od Diablo007 »

Jo s tím bych tak nějak počítal. A úplně bych se nespoléhal v dnešní době vůbec na nic
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“