Madrovo otázky a odpovědi

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
danidani
Příspěvky: 305
Registrován: úte led 18, 2022 10:17 pm
Bydliště: Cerhovice
Výkon panelů v FVE [Wp]: 11400
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Madrovo otázky a odpovědi

Příspěvek od danidani »

Chápu to správně, že když ten přepínač jde přes nulu, tak vše v domě na chvíli shodím?
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Madrovo otázky a odpovědi

Příspěvek od VITEK »

Chapes spravne ale elektronocke zdroje pri trose sikovnosti to podrzi.....
Takze bezobav...
Panely vsude.
Baterka volovo
Madra
Příspěvky: 43
Registrován: pát črc 15, 2022 10:43 am

Re: Madrovo otázky a odpovědi

Příspěvek od Madra »

danidani píše: úte říj 11, 2022 9:09 pm Chápu to správně, že když ten přepínač jde přes nulu, tak vše v domě na chvíli shodím?
To je riziko, vím, že zkoušeli někteří i z aliexpresu, ale přeci jen v to nemám takovou důvěru. Radši něco co je odzkoušené.
Madra
Příspěvky: 43
Registrován: pát črc 15, 2022 10:43 am

Re: Madrovo otázky a odpovědi

Příspěvek od Madra »

Tak se musim pochlubit.... už jedeme...

Takže kabel měď 5x 16 je prace pro sebevrahy :stupidme: :stupidme: , protáhnout to barákem.... mazec, 5x 10 by stačilo :-)))

Měnič hadex zapnut ozvala se rána... musím Hadex pochválit. V pondělí jsem zaslal na reklamaci a další pondělí přišlo opraveno domů. Takže klobouk dolů.
Tak uvidíme jak bude fungovat :-)))
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 195
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Madrovo otázky a odpovědi

Příspěvek od beethowen »

5x16 měď, to máš na AC? Přes to se dá pouštět klidně 80A (50kW), nebo to máš tak daleko?
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
Madra
Příspěvky: 43
Registrován: pát črc 15, 2022 10:43 am

Re: Madrovo otázky a odpovědi

Příspěvek od Madra »

Tak trošku jsem to přehnal. proto to píšu. Člověk co mi radil 5x16 mi zapoměl říct, že použil hliník...
Ale jinak je to celkem 26 metrů od měniče k rozvodum. Samozřejmě chci to zvětšit minimálně na 10 kW, takže i rezerva.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Madrovo otázky a odpovědi

Příspěvek od eduard22 »

Madra píše: stř lis 23, 2022 5:45 pm Tak se musim pochlubit.... už jedeme...

Takže kabel měď 5x 16 je prace pro sebevrahy :stupidme: :stupidme: , protáhnout to barákem.... mazec, 5x 10 by stačilo :-)))

Měnič hadex zapnut ozvala se rána... musím Hadex pochválit. V pondělí jsem zaslal na reklamaci a další pondělí přišlo opraveno domů. Takže klobouk dolů.
Tak uvidíme jak bude fungovat :-)))
16mm :o :lol: ...
A ozvala se rána!? :shock: A po zapojení čeho? Raději ten opravenej ani nezapojujte než to necháhte znova vše zkontrolovat!
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Madra
Příspěvky: 43
Registrován: pát črc 15, 2022 10:43 am

Re: Madrovo otázky a odpovědi

Příspěvek od Madra »

Zapojeno normálně, ale asi něco nevydrželo... od toho jsou reklamace. Po opravě zapojeno a funguje.. A ano je to made in china.. Takže se to stává.
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Madrovo otázky a odpovědi

Příspěvek od dumi »

Ja ted.koupil v hadexu zdroj. Taky rana. Za dva dny mi poslali novej.. takze pristup super.
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“