Riadenie vyroby energia

reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Riadenie vyroby energia

Příspěvek od reno »

Dobry den
Prosim Vas zapojili mi nedavno 4 kw jednofazovu elektraren ,bez fyzickej baterie,este nieje spustena,cakam na schvalovacie papiere z distribucky. Chcel by som ked bude vela slnka v lete primarne tlacit,riadit energiu podla priority.
1.na ohrev vody OKC160 drazice
2.do domacnosti,pocas dna je to minimum,sme vsetci v praci
3.Vsetko co bude naviac po splneni predchadzajucich priorit natlacit do siete a aj si to potm cez virtualne bateriu zoberiem spet.

Bol som mylne v tom ze priamo na menici bude nejaka AC zasuvka alebo vystup z ktoreho potiahnem kabel na spiralu do bojlera ale...bohuzial,nieje .
Ako prosim docielim aby mi isla vyrobena energia primarne do bojlera?,(ktory ked bude nahriaty na nastavenu teplotu tak sa vypne) ,potom v dalsom rade do spotrebicov ktore bezia cez den a maju aku taku spotrebu aby mi to vyrobenu energiu zbytocne neprehanalo cez elektromer a VB ??

Treba dat menic (FoxESS s3000 wifi) aj vsetky tieto spominane spotrebice na tu fazu do ktorej tlaci menic energiu??Alebo ako vie menic,resp vie vobec menic zistit ake su spotreby na dalsich 2 fazach ked je pripojeny iba na jednu z faz??.

Dakujem krasne vopred za rady..

PS:Inak niesom od elektriny,zatial sa v tom moc nevyznam, tak ma prosim ospravedlnte a neukamenujte ak je moja otazka nelogicka,pripadane zle formulovana.Dik
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

Možností je viacero:
- časové relé
- manuálne spínanie cez mobil
- merať prúd z meniča napr. týmto a podľa toho spínať bojler
- kúpiť si Wattrouter MX.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 488
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od pave69 »

A ano, posílat energii lze jen do té fáze, ke které je měnič připojen, takže bojler a další spotřebiče musí být na ní. Což může způsobovat problémy s jističem atd....
reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od reno »

Dobry vecer
Dakujem za odpode
Keby som mal 3 fazovy tak ten to rovnomerne rozdeli???Asi??
A ak by bolo na niektorej faze momentalne menej ako je potrebne tak dobralo by si stavu zo siete alebo by pridala energia z dalsich dvoch faz??
Ono aj menic je otvoreny,bude sa kupovat iny s pripopojenim na bateriu takze mozem zvazit kupit 3fazovy ak by to bol v prospech veci.

Dakujem
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

Začnime od začiatku.

Kvôli čomu ste si kúpili FVE?
Koľko a akých panelov máte?
Aký menič?
Prečo chcete teraz zmeniť menič aj s baterkami?
Aké spotrebiče máte v domácnosti? len 1f či aj 3f?
Akú spotrebu elektriny máte?
Čím kúrite?
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od reno »

Tazko sa na to odpoveda..chceli sme byt troska nezavislejsi,9 panelov po 450w,menic FoxESS s3000 ,proste nejak sa nam to ulezalo ked sme zistili ze aj ked bude slnko tak nezavislost nebude kedze panely budu vyrabat ale ten menic nepojde lebo nebude stava v zasuvke,takze nezavislost ani v tomto smere nebude.3?fazove spotrebice nemam uz .vlastne ziadne ,dokonca aj elektricka v garazi sa nabija iba jednofazovo,spotreba cca 4500 kw/rok,kurim drevom +1200 AN cez ktoru nahrievam v zime aj bojler,a zamyslal som ze by to mozno cez prechodne obdobie jar/jesen fungovalo aj opacne a nemusim kurit drevom ale bojlerom a z prebytkou zo slnka nahrejem aj 1200 L akumulacku a bude nieco aj do podlahovky na preklenutie chladnych vecerov a rán.
Asi tolko..,
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

A tento menič už máte kúpený? Lebo píšete, že sa bude kupovať iný. O ktorom uvažujete a ktorý budete pripájať do siete?

Vždy je viacero možností riešenia, ale ak chcete systém doplniť o batérie lacné to nebude v nijakom prípade.

Ja mám 3,3kWp on-grid a idem systém rozširovať o batérie 16x280Ah, ostrovný menič 5,6kW a 2,75kWp panelov. Celé toto rozšírenie ma doteraz stálo cez 4800€, aby ste mali predstavu. A to si to budem montovať sám, takže firma si vypýta raz toľko.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od reno »

menic uz mam s 2 mppt vstupmi ,ten by sa neskor predal,ako som pisal system je pripraveny na spustenie a cakam uz len na pozehnanie z distribucky.

Je mi jasne za to nebude stat korunu ani dve , s tym pocitam.Ale kedze som v tejto veci lama tak hladam radu skor ako sa do toho pustim,(myslim s tym nakupovanim)

Aj s tym menicom potrebujem radu 1 alebo 3 fazovy…Ale neviem co s tymi mppt vstupmi ,mam na dve strany panely momentalne ,ak budem chciet pridat dalsie panely na dalsiu stranu strechy ?zatial som menic s 3 vstupmi na panely nenarazil🙁

Skoda ze som si to najpr tu na tomto fore nenastudoval a az potom vybral zostavu a nie naopak.Najpr sme vybrali a teraz studujeme..
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

Ak máte 2mppt vstupy tam by ste mali mať FoxESS F3600, lebo len tá má 2 mppt.

Ak mám byť úprimný vo vašom prípade by som zatiaľ do batérii nešiel a nejaký 1-2 roky používal on-grid, aby ste vedeli ako sa to správa. Batérie nie sú návratná investícia a ak to má robiť firma, tak tuplom nie.

Čo sa vo Vašom systéme dá vylepšiť je vyťažovanie. Osobne mám Wattrouter MX, ktorý môžem vrelo odporučiť. Na vyťažovanie do bojlera, príp. iných špirál je to super. Dá sa to síce riešiť aj lacnejšie, ale to sú skôr riešenia pre ľudí, čo troška elektrine rozumejú.
Špirály do akumulačky si kľudne dajte namontovať, ale podľa mňa je lepšie po nahriati bojlera posielať prebytky do Virtuálnej batérie. Páliť to v kúrení ak kúrite drevom moc význam nemá.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od reno »

Dakujem za odpoved.Ten menic si vecer pozriem,upresnim ked pridem domov z prace.

S tym vyskusanim ongrid mate pravdu ale manzelka tlaci na aku taku nezavislost aj ked vypadky niesu caste a ja s nou suhlasim.To ze baterie su nenavratna investicia je jasne ale vobec nejde v tom pripade o prepocet navratnosti.Chceme to len a doladit podla nasich priorit.

O tom ,tych watt routeroch som cital ale moc som to do hlbky neskumal,Islo mi aby ta energia isla priamo do boilera z menica ,a nie do siete..cez elektromer.Fakt som bol v tom je na menici bude AC vystup ktory pojde priamo na spiralu mimo domovu siet a pojde aj ked nebude elektrina ,tak bude hriat ,teda ak bude svietit slnko a ked nahreje na pozadovanu teplotu bud sa vypne alebo 2 bude tlacit do baterie alebo pojde do siete a nebude vypadok elektriny..
Jestvuju vobec take??Menice??s dvomi 2 mppt

A k tomu ohrevu spiralou,upresnenie,mam spiralu v bojleri (nie v aku) a chcem v prechodnych obdobiach nutenou cirkulaciou cerpadielkom medzi bojlerom a AN ziskat nejake teplo aj do podlahovky.Aby sme sa rozumeli ,nemam v akumulacke ziadnu pripravu na solar,ani vymennik ani spiralu ale tie sa daju kupit a namontovat na akukolvek AN aj dodatocne ak ma volne vstupy.. Primarne pojde energia do bojlera ,ak bude este prechodne chladno tak do akumulacky a odtial do podlahovky a ked bude teplo,nebude treba prikurovat tak pojde priamo do baterie alebo do siete.Ved ked dokaze AN v zime pri kureni nahriat bojler cez AN tak to musi fungovat aj opacne aj ked jasne ze ho nenahreje az 3 hodiny ale na to aby spirala nahriala bojler aj cast AN bude celeeeeee dopoludnie.
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

Riešení je viacero, ale keďže si to nebudete realizovať sám je zbytočné o tom diskutovať. Treba kontaktovať firmu, čo Vám to bude robiť nech Vám navrhne riešenie a to keď tak vieme tu posúdiť.

Ohľadom Wattrouta: ten funguje tak, že merá tok elektriny ešte pred elektromerom a snaží sa o to, aby elektromer zaznamenal nulový odber a dodávku. T.z. ak detekuje dodávku do siete zopne relé nejakej zátaže (napr. špirálu TUV). Výhoda WR je v tom, že dokáže spotrebovať všetky prebytky do nominálneho výkonu špirály, čiže pošle do špirály aj 500W.

Keďže máte drevo a po pripojení do siete viete využiť službu Virtuálnej batérie, prebytky do AN by som nedával. Veď si to zrátajte. Najviac prebytkov máte vtedy, keď kúriť nepotrebujete, čiže Vám voda bez úžitku vychladá v AN. Je lepšie ich poslať do siete a potom len za cenu silovky si ich vybrať cez zimu.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od reno »

Diablo1st,Dakujem krasne za rady ,za prispevky..
Nebude mi to robit firma ani to nebudem robit ani sam,Na to guraz nemam a ani znalosti .
Nemozte prosim poradit ohladom toho menica?okolo 5 kw,moznost pripojenia baterie ,casom a aby mal ten ac vystup oddeleny od siete.,.3 mppt vstupy na panely ,mam to momentalne na dve strany a po zime sa najde mozno dalsia plocha na 4 panely ,ale az ked si odsledujem ako sa na to bude spravat v zime sneh,lad ktory sa bude topit zo strechy nad touto plochou...
Ci na 1 alebo 3 fazy ?Neviem,to si este musim prestudovat...
Wattrouter je isto skvela sofistikovana vec ale pre moju potrebu moc zbytocne komplikovana ked tak citam,treba to asi vsetko nastavit ,na to budem musiet niekoho najat.Mam to chapat tak ze ten router robi napr to ak je trojazova FV a ked je na jednej z faz spotreba 200 w ale treba viac tak energiu z dasich faz ak je k dispozicii posle do tej jednej ktora ju potrebuje?Ma to zmysel aj u jednofazovej FVE?
Voda nebude v akumulacke vychladzat,pojde do podlahovky..
dakujem
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

Najviac prebytkov máte v lete. Budete si v lete púšťať teplú vodu do podlahovky?

Keďže nemáte 3f stroje, o 3f neuvažujte, drvivá väčšina je na HV batérie. Tuto je potrebné 4-6ks rackových batérii napr. Pylontech US2000C. Takže skôr by som Vám odporučil ísť do 1f a baterky 48V. 3mppt pri takýchto výkonoch asi neexistuje, väčšinou max. 2ks.

Ešte sa Vás spýtam, chcete ten on-grid menič predať a zmenu nahlásiť distribučke? Je možnosť si ponechať on-grid a pridať batérie cez AC Coupling.
Ten, s kým toto budete realizovať, trúfa si na zloženie batérie z článkov s bms? Alebo radšej použije hotove rackové batérie?

Možnosti riešenia:
- výmena on-grid za hybrid, napr. Goodwe GW5048D-ES
- ponechanie on-grid + AC Coupling, napr. Goodwe SBP5000 alebo SBP3600
- ponechanie on-grid + off grid, napr. Axpert 5kW

Čo sa týka Wattrouter:
Wattrouter má zmysel vždy, lebo robí návratnosť investície. Potrebujete nejako automaticky riadiť vyťažovanie prebytkov. Ak niečo také nemáte, energia, ktorú na streche vyrobíte a nespotrebujete odíde do siete. Potom ju musíte nakupovať. Ak máte službu Virtuálnu batériu, tak ju nakupujete len za cenu silovky, ale je škoda platiť za energiu, ktorú viete spotrebovať priamo.

Ja mám 1f FVE a WR mám nastavené len na bojler. Čiže ak WR detekuje pretok do siete zopne SSR relé a dohrieva bojler. Ak termostat na bojlery vypne, všetka vyrobená energia ide do Virtuálnej batérie. Mám prichystané špirály aj do AN, ale nevidím v tom zmysel, ako som už spomínal. Takýchto SSR si do WR môžem dať až 6ks a spínať klímu, zahradné čerpadlá, ohrev bazéna, čokoľvek čo je treba. Za minulý rok som mal využitie energie na úrovni 92%. Bez WR by to bolo tak na 30%, lebo neviem ako by som riadil ohrev bojlera.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od reno »

Nie ,nerozumieme sa ,uz viac krat som tu pisal ze nebudem ju pustat do podlahovky v lete ,iba marec,april,sept,okt,ak bude treba ,inak to pojde do siete..v lete pojde iba do baterie a do siete v poradi ako pisem..
Ak by som ho kupil aj tak nemam s nim co spustat.nemam bazen ani zahradne cerpadla.Mam iba bojler a nic ine a elektricku ale ta nebude v case vyroby zo slnka doma takze nic..
Tu bateriu by som najradsej hotovu,skladat to neviem a nemam ani na to cas a mozno ani makovicu..

Moznosti riesenia ktore spominate si iden vyguglit ten AC…coupling nic mi to nehovori,tak uvidime..Menice idem mrknut ci so to za stroje.Takze ja uz ani vlasne nemozem pridat dalsie panely kedze uz mam 2 vstupy obsadene.Nedaju sa viac ako dva smery zapojit?

Ako to myslite menic ponechat a pridat baterie.Toto nieje hybridny ale ob.Nema moznost pripojit bateriu…A inak je to ta F3000 a mam na nom 2 mppt vstupy..
Přílohy
12A3ADB6-E243-407E-A5C4-251656D84A2B.jpeg
12A3ADB6-E243-407E-A5C4-251656D84A2B.jpeg (363.97 KiB) Zobrazeno 2109 x
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

Nechcem Vám kaziť ilúzie, ale z 4kWp poľa tých prebytkov nebude až tak veľa vo vymenovaných mesiacoch, aby sa to oplatilo dávať do AN. Budete rád, ak Vám dobije batérie a bojler.
Či plánujete aj rozširovať pole?

Pridať batérie k on-gridu sa dajú cez ďalší menič, napr. ten Goodwe SBP3600.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od reno »

Ano chcel by som rozsirit,tak ako so pisal v niektorom z minulych prispevkov..Ale uvidim po zime co sa tam bude diat pri topeni snehu..
S tym vykonom..neviem ,uvidime kolko z toho v tychto mesiacoch z toho vypadne.

k tomu ac souplingu..Nerozumiem tomu preco by som mal nechat menic doma prikupit dalsi?Mato to nejake +Nie je jednoduchsie kupit novy co uz bude vediet vsetko ??a tohto sa zbavit...??
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

Vymeniť menič v existujúcom systéme môže byť problém. Okrem finančnej straty musíte znova absolvovať byrokratické kolo u distribútora.

AC Coupling je troška špecifická záležitosť a nie je to pre každého. Hlavná výhoda sú nižšie straty pri dlhšom vedení, nepotrebujete DC a dátové prepojenie, takže viete umiestniť FVE aj na vzdialenejšie objekty, ktoré sú prepojené len silovkou. Pri konverzii na AC je tam troška vyššia účinnosť.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od reno »

Treba tu zmenu ohlasit?Alebo to aj musia schvalit??
Maju na to ako prist?On to pride aj niekto skontrolovat s distribucky pre spustenim??
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

Podľa zmluvy s distribúciou ste povinný akúkoľvek zmenu na fve nahlásiť.
Ak by chceli prísť na to, že tam máte batérie vedia veľmi jednoducho, podľa spotreby v noci. Či to budú riešiť neviem.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
mobilik
Příspěvky: 919
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od mobilik »

Ešte ohľadom watroutra, existuje aj lacnejšie a jednoduchšie zariadenie. Aj keď tu na fóre každý len GreenBono a Watrouter.

Mám odskúšané skvelé a jednoduché zariadenie. Volá sa Solic200, netreba ho nastavovať PC. Zapne sa, samo sa nakalibruje a hneď ide. Má to aj boost v sebe že dá sa dohriat voda aj s DS.
Na jednoduché ongridove systémy ideálna vec. Malá krabička a nie ssr relé a kopec krabičiek v rozvádzači.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Madra
Příspěvky: 43
Registrován: pát črc 15, 2022 10:43 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Madra »

Můžeš to trochu rozvest?
Kde koupeno, jak se zapojuje a jak funguje.

Děkuji
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od brumlaj »

Stejně to je 5500,- takže žádná přílišná láce. To už raději člověk podpoří Trochtu. Ale i tak díky za upozornění na jiné zboží.
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od Diablo1st »

mobilik píše: ned črc 24, 2022 12:41 pm Ešte ohľadom watroutra, existuje aj lacnejšie a jednoduchšie zariadenie. Aj keď tu na fóre každý len GreenBono a Watrouter.

Mám odskúšané skvelé a jednoduché zariadenie. Volá sa Solic200, netreba ho nastavovať PC. Zapne sa, samo sa nakalibruje a hneď ide. Má to aj boost v sebe že dá sa dohriat voda aj s DS.
Na jednoduché ongridove systémy ideálna vec. Malá krabička a nie ssr relé a kopec krabičiek v rozvádzači.
O tomto som ani nevedel. Funkčne a výbavou je WR troška predsa len niekde inde (6xssr, 2xrelé,možnosť pripojiť čidlá, elektromer atď.), ale dobré vedieť o jednoduchšom zariadení.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
mobilik
Příspěvky: 919
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od mobilik »

To je presne toto, radšej Trochu a hotovo...
Ale to nikto nevidí, aké je to malé, jednoducho nastaviteľné, je to ideálne pre neznalých ľudí. Žiadne ssr trčiace na stene niekde. Má to mnoho výhod. Aj keď je pravda že len jeden bojler a nič viac.
I tak je to pre mňa lepší produkt.
Nainstalujes GB u zákazníka, on bude chcieť zmenu a môžem tam ísť zasa s PC sa hrať. GB akku, napatova sonda sa rozchádza pri zmenách teploty. 2x do roka to musím prestavovať, lebo to nema teplotnu kompenzáciu a prestane to potom vytazovat. Aj keď GB mám mnoho ďalších výhod. U jednoduchých instalaciach je toto lepšie. Objednať sa to dá na Slovensku, stačí zadať do Google, aj keď teraz nie je skladom. Alebo priamo z Anglicka.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
mobilik
Příspěvky: 919
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Riadenie vyroby energia

Příspěvek od mobilik »

Madra: nainstalujes na stenu, privedies 230V, výstup napojis na bojler. Nainstalujes sondu. Zapnes istič a samo sa to nakalibruje. To je všetko. Jednoduché.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“