Dřevěná pergola = střecha FVE???

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Odpovědět
FVEkdebetovešlo
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 31, 2022 11:16 am

Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od FVEkdebetovešlo »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, kdo má osobní zkušenost a může poradit. FVE, panely 500kWp připevněny(kombi vrut na který, bude posazen připevněn rám panelu)) na dřevěné(KVH Hranoly) konstrukci, bez hliník. konstrukce?, jako střecha pergoly? Díky za info., radu a zkušenost.
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od josse »

To bude pergola pro celé malé město? S tím nikdo zkušenosti ještě nemá.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od Diablo007 »

KVH je jen délkově spojeny tram tedy pořád dřevo které se umí deformovat do skrutu což pro panel může být problém. Když dáš hliníkový profil tak to eliminuje . Plus když je profil tak můžeš panely dávat v místě kdekoliv je potřeba když jdeš přímo na dřevo musíš od místa kde ti vyjde tram s že zkušenosti vím že trámy skoro nikdy nevyjdou jak bys měl pokud to tedy jako já rovnou nestavíš přesně na rozteč jakou potřebuje fve. Ale i tak sem použil hliníkový profil jelikož i několik měsíců po dokončení v noci ležíš a slyšíš ránu jak se nějaký tram pohnul prasknul atd. Ji kdyby jsi to měl s BSH profilu to je jiný level
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od Diablo007 »

josse píše: ned srp 07, 2022 10:33 am To bude pergola pro celé malé město? S tím nikdo zkušenosti ještě nemá.
Narážka předpokládám na tu chybu v tom že uvedl 500kwp místo 500 wp. Ale moudřejší pochopili 8-)
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Diablo1st
Příspěvky: 974
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od Diablo1st »

Ja by som asi použil L uholníky a zvrchu prekryl krycími lištami. Kratšie strany by som presilikonoval.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
FVEkdebetovešlo
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 31, 2022 11:16 am

Re: Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od FVEkdebetovešlo »

Diablo007 píše: ned srp 07, 2022 10:37 am KVH je jen délkově spojeny tram tedy pořád dřevo které se umí deformovat do skrutu což pro panel může být problém. Když dáš hliníkový profil tak to eliminuje . Plus když je profil tak můžeš panely dávat v místě kdekoliv je potřeba když jdeš přímo na dřevo musíš od místa kde ti vyjde tram s že zkušenosti vím že trámy skoro nikdy nevyjdou jak bys měl pokud to tedy jako já rovnou nestavíš přesně na rozteč jakou potřebuje fve. Ale i tak sem použil hliníkový profil jelikož i několik měsíců po dokončení v noci ležíš a slyšíš ránu jak se nějaký tram pohnul prasknul atd. Ji kdyby jsi to měl s BSH profilu to je jiný level
Jsem rád, že se někdo ozval a mám dotaz, jak zajistit těsnost střechy tzn. aby nezatíkalo do střechy a pergoly?
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od Diablo007 »

Viděl sem několik možností jak to bylo řešeno a žádný nebyl 100% tedy pokud hledáš řešení namontuji a 20 let se nebudu muset starat nemůžu sloužit. Maximálně udělat klasickou strechu co udrží vodu a pak stavět konstrukci ale tomu se asi plánuješ skrze cenu vyhnout že
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
FVEkdebetovešlo
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 31, 2022 11:16 am

Re: Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od FVEkdebetovešlo »

Diablo007 píše: ned srp 07, 2022 10:49 am Viděl sem několik možností jak to bylo řešeno a žádný nebyl 100% tedy pokud hledáš řešení namontuji a 20 let se nebudu muset starat nemůžu sloužit. Maximálně udělat klasickou strechu co udrží vodu a pak stavět konstrukci ale tomu se asi plánuješ skrze cenu vyhnout že
Mám to vymyšlený, že na straně uložený panel, těsnění T, panel uložený a to vše (rám, těsnění, rám)kompletně nýty spojím. Mezeru cca. 2cm mezi panely, přelištuji hliník lištou s těsněním(na polykarbonátové desky), kterou prošroubuji do dřevěné konstrukce. Realizace 2x střecha mi připadá nesmyslná, jak cena, čas, materiál, atd.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od Diablo007 »

U té mezery kde se dává omega profil lze tu omegu koupit i v metráži až do délky 6m a celou tu spáru mít vyřešenou jen tímto profilem a kolem šroubů max přidat těsnění . Má tu tu vyřešené už takto Martin a určitě poskytne zpětnou vazbu jak se osvědčilo viewtopic.php?t=89
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Martin P
Příspěvky: 143
Registrován: úte dub 20, 2021 4:45 pm

Re: Dřevěná pergola = střecha FVE???

Příspěvek od Martin P »

Solární střecha s omegou v celé délce se mi osvědčila. Pouze v místě, kde jsou panely spojeny "natupo" se vyskytla menší netěsnost. Dotěsnil jsem to klempířským tmelem a je klid.
Pouze doporučuji omegu na spodní straně panelů lehce přetáhnout přes panely. Aby v zimě nemohlo dojít k "zatečení" ledu mezi panely a jejich poškození roztažností ledu. Případně do omegy vložit gumový profil.
20220807_151321.jpg
20220807_151321.jpg (565.12 KiB) Zobrazeno 1747 x
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“