Virtuální baterie - komu se skutečně vyplatí?

Odpovědět
Semeno

Re: Virtuální baterie - komu se skutečně vyplatí?

Příspěvek od Semeno »

misa84 píše: čtv led 11, 2024 8:25 pm Snad se VB vyplatila...

podle toho vyúčtování se vyplatila, díky za sdílení
JV 9,84 kWp, Solax X3 hybrid 10.0 DG4, Solax bat 17,4 kWh, Solax smart EV Charger
Vhoo

Příspěvek od Vhoo »

Já používám plynový kotel jako zálohu a zapínám ho při počasí jako teď když je víc jak minus dva stupně což je ve finále nějaké tři týdny za sezonu. Zároveň mám vlastní měřák přímo na TC. Takže teoreticky se z toho dá něco odvodit. Nicméně mám ještě starý plynový kotel a ne kondenzační. Z mého dvouletého sledování můžu říct že v měsících jako září říjen listopad se rozhodne vyplatí TC ale v těch minusových mrazech je to zase přesně opačně zvlášť teď když u plynu není žádný výrazný poplatek za distribuci a poze. Pocitově je taky TC na teplo lepší protože plynule pouští nízkou teplotu do radiátorů zatímco plyn nárazové ohřívá na šedesát když klesne termostat. Ale to je asiproblém těch nekondenzacnich.

Čisté ekonomicky ale nahrazovat plyn TC nemůže podle mě vycházet.
Frantom

Příspěvek od Frantom »

U mne ten plynový kotel nárazově nahřeje akumulační nádobu a z ní se to pak pomalu skrz směšovací ventil pouští do radiátorů.
Tedy podobně jako by dělalo TČ. S tím TČ proto zatím váhám, i když i to se může vymstít jak EU přitvrzuje s "eko" plyny do TČ a koketuje s choutkama ohledně dálkové správy TČ.
blackfve

Příspěvek od blackfve »

Prosím o radu, žádal jsem čez ať mi aktivuje výkup přetoků do virtuální baterie, to šlo jen když budu od nich brát, mám yello dodavatele.
Tak jsem čez podepsal převod smlouvy na odběr formo plné moci, oni mi vypověděli yello energy.

Yello mi napsalo toto:
dne 18.01.2024 jsme prostřednictvím společnosti ČEZ Prodej, s.r.o. obdrželi žádost o ukončení smlouvy o sdružených službách
dodávky elektřiny (dále jen „smlouva“)
Podle vašeho přání a sjednaných podmínek ukončíme aktuální smlouvu ke dni 31.10.2025. (ještě rok a půl do 2025 né r.24)

Nepřál jsem si zůstat do konce smlouvy ale oni to tak asi standartně dělají, jinak by byla pokuta za předčasné ukončení smlouvy.

Nyní nevím, zda:
A) blokovat přetoky na měniči AEG, to nevím zda jde... abych neměl nepovolené přetoky do sítě
B) komu přetoky prodávat přetoky bez druhého EAN, když virtuální baterie nedovoluje druhý EAN. Tak aby to byly výkupy na rodné číslo ne na IČO.
C) Nechci vypínat celou FVE a jiné řešení už asi není nebo někdo ví?
xmasin

Příspěvek od xmasin »

blackfve píše: sob úno 10, 2024 2:25 pm Yello mi napsalo toto:
dne 18.01.2024 jsme prostřednictvím společnosti ČEZ Prodej, s.r.o. obdrželi žádost o ukončení smlouvy o sdružených službách
Podle vašeho přání a sjednaných podmínek ukončíme aktuální smlouvu ke dni 31.10.2025. (ještě rok a půl do 2025 né r.24)
Yello má svoji virtuální baterii, tak se zeptejte na ni.
Baalik2

Příspěvek od Baalik2 »

blackfve píše:Prosím o radu, žádal jsem čez ať mi aktivuje výkup přetoků do virtuální baterie, to šlo jen když budu od nich brát, mám yello dodavatele.
Tak jsem čez podepsal převod smlouvy na odběr formo plné moci, oni mi vypověděli yello energy.

Yello mi napsalo toto:

Nepřál jsem si zůstat do konce smlouvy ale oni to tak asi standartně dělají, jinak by byla pokuta za předčasné ukončení smlouvy.

Nyní nevím, zda:
A) blokovat přetoky na měniči AEG, to nevím zda jde... abych neměl nepovolené přetoky do sítě
B) komu přetoky prodávat přetoky bez druhého EAN, když virtuální baterie nedovoluje druhý EAN. Tak aby to byly výkupy na rodné číslo ne na IČO.
C) Nechci vypínat celou FVE a jiné řešení už asi není nebo někdo ví?
Spocitajte si koľko by vás vyšla výpoveď a spravte ju vy, následne choďte do CEZ a povedzte im čas ukončenia zmluvy a je vybavene, výpoveď nemusí robiť nový obchodník (cez). Snažia sa ale predísť situácii, kde by ste platili penále.

Sent from my iPhone using Tapatalk
9.9kWp elektrarna:
* 22 x 450Wp AEG panely
* 10kW Goodwe gw10k-et
* 22.2kWh SYL bat

2 elektromobily:
* Skoda Enyaq IV80
* VW e-golf
* go-e charger (script pre riadenie z pretokov z FVE)
blackfve

Příspěvek od blackfve »

díky vám oběma, udělal jsem obojí a uvidíme, co mi z toho vyjde výhodněji až budu mít info od nich
kekita

Příspěvek od kekita »

Nově pro výkup nepotřebuješ prodejní EAN. Normálně tam vyplníš ten spotřební. A myslím že ČEZ teď povoluje virtuálku i s prodejním EANem, protože např. EG.D ti je nově přidělí už při podpisu smlouvy (máš tam vypsány jak spotřební, tak prodej) a nemůžeš s tím nic dělat.
JakubAsgard

Příspěvek od JakubAsgard »

To je snůška domněnek a nesmyslů... nebylo by lepší sdílet pouze ověřené informace z vlastní zkušenosti, než podobné bláboly?
ab84

Příspěvek od ab84 »

Mám už rok VB od Čezu a na střeše panely, které vyrobily 10 MWh, polovina šla do VB a přes zimu jí spotřebuje tepelné čerpadlo. Zvažuji rozšíření FVE o další panely, které by dokázaly vygenerovat 10 MWh navíc (i to bych dokázal přes zimu spotřebovat).

Řešil jste někdo, jak navýšit výkon FVE, s tím, že zamezíte velkým přetokům do sítě tak, abyste neplatili pokutu distributorovi a zároveň by to nevadilo ČEZu, že si do virtuálky posíláte elektřinu z FVE, která bude větší než je u nich povolené maximum?
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“